Müzik Dağıtım, müzik videonuzu; VEVO, NetD Müzik, iTunes, Apple Music gibi büyük platformlara göndermek için video dağıtım hizmeti sunmaktadır.

Video dağıtım, hayran ve geniş kitlelere ulaşmak için sanatçılar tarafından tercih edilmektedir. Sanatçılar özellikle eserlerini video olarak sunmaktan fayda görmektedir. Çünkü eserlerin yüzde 90’dan fazlası Youtube gibi çeşitli video platformlarından yayınlanmaktadır. Böylece Spotify, iTunes, Apple Music platformlarının aksine daha fazla dinlenme elde edilebilmektedir.

Sizlerde eserlerinizi yayınlamak için platform arıyorsanız, Müzik Dağıtım’ı tercih edebilirsiniz. Hizmetlerimiz, label şirketi, bağımsız müzisyen, üretici ve diğer meslek gruplarına hitap edecek şekilde düzenlenmiştir. Paketlerimizden herhangi birini seçerek ister panel üzerinden isterseniz de 7/24 teknik destek ekibimizle iletişime geçerek video dağıtım konusunda hizmetlerimizden faydalanılabilirsiniz.

Video Dağıtım Nedir?

Video dağıtım

Video dağıtım, müzik içerikli videoları Apple Music, VEVO, NetD, iTunes, Tidal, Amazon, Vibe, Netease gibi büyük platformlara dağıtmaktır. Hızlı ve basit hizmetimiz ile bunu panelimiz aracılığıyla yapmak kolaydır. Dilediğiniz paketi seçerek, müzik videolarınız konusunda ilerlemeniz sağlanacaktır.

Müziğin tüketiminin hızlı yolu müzik videosu içerikli dağıtım kanallarını kullanmaktır. Tek platform yerinden birçok platforma müzik videolarınız göndermek, hayran kitlesi elde etme açısından önemlidir. Günümüzde en popüler videolarının çoğunlukla müzik videolarından oluştuğu düşünülürse, dünya çapından hayran kitlesi elde etmek, görsel yöntemin bir parçası olacaktır.

Netd veya Cdinle klip yayınlama için istenenler;

  • Sanatçı Adı – Şarkı Adı
  • Söz&Müzik kime ait bilgisi

Yayın için gereken dosyalar:

  • Şarkı sözleri
  • Youtube künyesi (Söz&müzik Sahibi, Aranjör, Klip yönetmeni, Mix&Master vb. İsimlerin yazılı oldugu liste)
  • İndirilebilir klip linki

Video Dağıtım Paketleri

Video dağıtım

Müzik Dağıtım sizler için ekstra ücret barındırmayan video dağıtım paketleri sunmaktadır. Müzik Dağıtım ile seçtiğiniz herhangi bir paketin ek ücret dahil olmak üzere herhangi bir gizli masraf içermemektedir. Böylece platformumuzu yıllık olarak ödenen tarife haricinde ücretsiz olarak tüm araçlarımızdan faydalanılabilirsiniz.

  • Delux Paketi (3900 TRY): Eser sahibi, üretici veya diğer meslek grupları tarafından oluşturulan müzik videonuzu VEVO, Netease, Jooxa, NetD, Tidal, Amazon, Vibe gibi birçok popüler platformlarda dağıtımı yapılmaktadır.
  • iTunes Paketi (2250 TRY): Müzik videonuzu kanal oluşturmak dahil iTunes dahii olmak üzere bizim seçtiğimiz platformlara dağıtmak için bu paketi seçebilirsiniz.
  • Tidal Paketi (2250 TRY): Tidal paketinizi seçerek, müzik videonuzu ücretsiz oluşturabilir ve birçok popüler müzik dijital video platformlarda dağıtabilirsiniz.
  • VEVO (2250 TRY): Mevcut bir VEVO kanalın varsa veya daha önce başka platformda müziğiniz VEVO üzerinden yayınlandıysa, VEVO dahil olmak üzere popüler dijital müzik video platformlarda yayınlamak için bu paketi seçebilirsiniz.
  • VEVO Kanal (3000 TRY): Müziğinizi ilk defa VEVO üzerinden yayınlıyorsanız, VEVO kanalı oluşturmak dahil birçok popüler video platforma dağıtmak için bu paketi seçebilirsiniz.

Video Dağıtım Kariyerinize Nasıl Faydalı Olur?

Video dağıtım

Dijital müzik video dağıtım sanatçıların geniş kitlelere hitap etmek için bir zorunluluk olmaktadır. Kariyerinize başlayan yeni bir sanatçı iseniz, dijital müzik dağıtım paketlerimizden herhangi birini seçmek ilk etap yeterli olacaktır. Fakat geniş kitlelere hitap etmenin kısa yolunu arıyorsanız, video dağıtım hizmeti işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu nedenler her sanatçı mutlaka bir gün video dağıtım servislerine ihtiyaç duyacaktır. Müzik Dağıtım ile bu hizmeti satın aldığınızda sizler için aşağıdaki faydaları sunmaktadır:

1. Popüler Akış Servisleri

Müziğinizi geniş kitlelere elde etmenin en iyi yolu dijital akış servislerini kullanmaktır. Dijital akış servisleri veya dijital müzik platformları eserinizi listeler ve kullanıcıya sunmaktadır. Aynı zamanda benzer platformlar video müzik için akış hizmeti de sunmaktadır. Şarkılarınızı, Apple Music, VEVO gibi popüler platformlarda yayınlamak, dinleyicinin güvenini kazanmaya ve hızlı bir şekilde hayran kitlesi oluşturmanıza olanak tanıyacaktır.

2. Video Dağıtım Gelirleri

Müzik Dağıtım ile paylaşılan çoğu platform, dinleyici sayısına göre eser üreticisine telif ücreti ödemektedir. Bu aynı zamanda video dağıtım platformları içinde geçerli olabilmektedir. Müzik Dağıtım ile seçtiğiniz herhangi bir paket ile telif kazançlarınızın %100’ü size ödenmektedir. Aynı zamanda gelir akışlarınızı panelimiz üzerinden kontrol edebilir veya raporlayabilirsiniz.

3. Analiz

Dijital müzik platformlarına paylaşılan herhangi bir eser veya albümleriniz için panelimiz üzerinden analiz raporlarınızı inceleyebilirsiniz. Bu veriler, dinleyici, demografik dağılım, cinsiyet gibi faktörleri analiz ederek sizlere sunmaktadır. Böylelikle kitlenizi kontrol edebilir, şarkılarınızın performansını artırabilirsiniz.

4. Tasarruf

Müzik dağıtım ile paketlerimiz uygundur ve tek bir platformdan ziyade birçok dijital müzik video akış servislerinde yayınlanmaktadır. Ayrıca hangi paketimizi seçerseniz seçin, her biri ücretsiz kanal oluşturmayı içermektedir. Şarkılarınızı video ile geniş kitlelere iletmek istiyorsanız, tasarruf edebileceğiniz, paketlerimizi seçerek, hayranlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.

Müzik Dağıtım ile Video Dağıtım Hizmeti Almanın Avantajları

Video dağıtım

Müzik Dağıtım, Video Dağıtım hizmeti alanlar için bir takım avantajları barındırmaktadır. Paketlerimizden herhangi birini satın aldığınızda aynı zamanda müzik içerikli videoların da dağıtım anlaşmasını sağlamış olursunuz. Dijital müzik içerikli video dağıtım anlaşmalarının her biri yasal süreçlere uygun, sanatçı dostu ve avantajlar ile dolu olmaktadır.

1. Yayınlar ile İlgili Görüşler

Müzik Dağıtım ile hizmetlerimizin tümü video dağıtım için gerekli duyulan tüm veri ve teknik destek raporlanır. Raporlanan veriler panel aracılığıyla görünmekle birlikte başarılı olabileceğiniz eğitimleri de kapsamaktadır. Müzik içerikli videolarınızı dağıtım platformlarına gönderildikten sonra dinleyici sayısı, bölgesi, şehir, ülke, cinsiyet, demografik bilgiler dahil birçok veriye erişebileceksiniz.

Müzik Dağıtım ile verileriniz, panelimizde güvenli olarak saklanmaktadır. Bir sorun olduğunda veya erişmek istediğiniz her türlü, soru, görüş ve önerileriniz için de 7/24 teknik destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Dijital dağıtım hizmetlerimizi seçerek dilediğiniz zamanda videolarınızı geliştirebilir, isterseniz ayrıntılı rapor talep edebilirsiniz. Böylelikle yayınlar ile ilgili görüşler dahil birçok hizmete anında erişebilirsiniz.

2. Kariyer Kontrolü

Kariyer kontrolü özellikle bağımsız bir sanatçı olmak için avantajlıdır. Çünkü firmamız ile benzersiz sanatçı olmanın tüm avantajlarına erişebileceksiniz. Kendi eşsiz kimliğinizi veya markanı geliştirebilir, kampanyalarda faydalanabilirsiniz. Paketlerimiz video dağıtım için özel olarak geliştirilmiştir ve her sanatçı, müzik üretici, Label ve diğer meslek grupları için oluşturulmuştur.

Pazarlama araçlarımızı kullanarak, programlar başlatabilir, müzik videolarınızı kolayca yayınlayabilirsiniz. Bu size kariyerinizi kontrol etme hakkı tanıyacaktır. Böylelikle dinleyicilerinize gerçek benliğinizi gösterme imkanı tanımış olacaksınız.

3. Sektörün Bilinen İsmi Olmak

Müzik kariyerinize başlamanın bir yolunu arıyorsanız, bunu tek başınıza yapmanız çok zor olmaktadır. Her zaman işinde uzman olanlar ile çalışmak önemlidir. Çünkü onlarca yıldır tecrübe edinmiş bir sanatçının önüne geçmek imkansızdır.

Müzik işinde doğru bağlantılara sahip olmak önceden oldukça önemlidir. Onlarca yıl önce doğru bağlantılar daha da önemliydi fakat şimdi müzik şirketleri bağımsız bir sanatçının ilerlemesi konusunda başarılı olmuştur. Bu yüzden Müzik Dağıtım olarak herhangi bir paketimizi seçtiğinizde modern yöntemler ile başarınızı bir adım öne taşımak istiyoruz.

Bunun etkili ve geçerli yolu Video dağıtım hizmeti ile gerçekleşmesidir. Bu hizmet ile dijital video kliplerinizi birçok ünlü ismin paylaşıldığı video platformlarına iletebilmekteyiz. Bu nedenle sektörün bilinen ismi olmak zor olmamaktadır.

4. Müziğin Sahipliği

Müzik Dağıtım olarak, müzik videolarınız için telif ücret hak edişlerinizden %100 şekilde faydalanabilirsiniz. Seçtiğiniz paketleri kullanarak, video kliplerinizin yayınlandıktan sonra müziğinizin sahipliği sizde kalmaktadır ve gelirlerin her birine panelimiz üzerinden kontrol edebileceksiniz. Müzik ile ilgili herhangi bir sorun olduğunda bizimle iletişime geçebilmeniz için teknik servisimiz 7/24 hizmet vermektedir.