Believe Music label şirketi, kendi label şirketini kurmak isteyenler için idealdir. Müzisyen ve sanatçıysanız, bu yol haritası sizin için faydalıdır.

Fransa merkezli dünya çapında hizmet veren Believe Music, çatısı altında olmak isteyen sanatçı, artist, müzisyenlere dijital çözüm sunan bir şirkettir.

Büyük kitlelere hitap etmek için bir plak şirketinin parçası olmak, her müzisyenin ihtiyacıdır. Kişisel veya bağımsız olarak müziklerinizi üretmek ve dağıtımını yapmak istediğinizde kariyer hedefleri için Believe Music Label şirketi bünyesinde olmak önemlidir. Distribütörlerden biri olan Believe Music, kendi markanızı Youtube ve diğer dijital platformlarda yayınlamanıza olanak tanımaktadır.

Global bir sanatçı olmak istediğinizde büyük çapta tercih edilen müzik dağıtım şirketleri çatısında kendi şirketinizi kurabilirsiniz. Bu size, bağımsız bir müzisyen ve güçlü plak şirketinde çalışma özgürlüğü verecektir. Believe Music label şirketi ile iletişime geçmek için şarkılarınızın nerede yayınladığını bilmek ve bilgi almak önemlidir.

Believe Music Label Şirketi Müziği Hangi Platformlarda Yayınlar?

 

Believe Music Label Şirketi Müziği Hangi Platformlarda Yayınlar

Dünyaca ünlü Fransa merkezli Believe Music label şirketi, çatısı altında toplanan şirketlere özel dijital haklar tanımaktadır. Bunlardan birisi de popüler müzik dijital platformlarda yayınlama hakkıdır. Believe Music label şirketi, aşağıdaki dijital müzik platformlarda ve daha fazlasında yayınlar:

 • Deezer
 • Spotify
 • Youtube
 • Apple Music
 • Amazon Music

Nasıl İletişime Geçilir?

Nasıl İletişime Geçilir

Believe Music çatısı altında toplanmak istediğinizde web, mail veya farklı dijital kanallardan herhangi bir şekilde şirkete ulaşabilirsiniz. Fakat sadece Türkiye’de binlerce kişi olduğunu düşünürseniz, şarkılarınızı kendi markanızla yayınlamak istediğinizde bunun gerçekleşmesi haftalar hatta ayları alabilmektedir. Büyük plak şirketi çatısı altında çalışmak zordur ama bunun bir basit yolu var.

Believe Music, plak şirketlerinin ve sanatçıların tercih ettiği lisans veren büyük müzik distribütörlerden biridir ve bu işbirliği ile kendi markanızla Youtube, sosyal medya ve diğer dijital platformlarda yayınlamak anlamına gelmektedir. Believe Music çatısı altında çalışmak istediğinizde dijital Müzik Dağıtım firmasını seçebilirsiniz. Bu konularda hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet vermektedir.

Believe Music Label Şirketi Ücreti Ne Kadar?

Believe Music Label Şirketi Ücreti Ne Kadar

Label şirketi kurmak istediğinizde dağıtım şirketleri, hak sahiplerine abonelik ücreti yanı sıra single başına ücret, yıllık ücret veya sadece şarkı üzerinden komisyon talep etmektedir. Dünya çapında bir müzik dağıtım şirketleri arasında gösterilmektedir. Global çapta Believe Music’e rakip olarak, Orchard, CdBaby, Tunecore gibi şirketler gösterilebilir.

Believe Music ile anlaşma sağlayan müzisyenler, şarkılarını yüzlerce farklı dijital platformlarda yayınlayabilir. Ancak ücret bilgisi, eser sahibi, müzisyen ve markaya göre değişkenlik göstermektedir. En iyi teklifi almak için Müzik Dağıtım seçebilir, dilediğiniz her hizmetten faydalanabilirsiniz.

Eğer siz de Believe üzerinden kişisel verilerinizi koruyarak ve telif hakkı dahil sanatçıların ve plak şirketlerinin tercih ettiği müzik dağıtım hizmeti almak istiyorsanız Türkiye’de ekibi olan Müzik Dağıtım firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle harici sanatçılara ve plak şirketlerine ulaşmadan direkt olarak kendi müzik şirketinizi kurabilirsiniz. Birçok music group, sanatçı, müzik üreticisi bu yolu seçiyor ve kendi şirketlerinizi Believe Music label şirketi ile açmaktadır.

Müzik Dağıtım ile Believe Music Label Şirketi Kuranlar Hangi Ayrıcalıklara Sahip Olur?

Müzik Dağıtım ile Believe Music Label Şirketi Kuranlar Hangi

Dünya çapında 50’den fazla plak şirketi ve dağıtım çözümleri sunan Believe Music ile Label şirketi kurmanın ayrıcalıklarını yakalayabilirsiniz. Bunun en iyi yolu Müzik Dağıtım ile yapmaktır. Müzik Dağıtım ile Believe Music label şirketi kuranlar dünya çapındaki hizmeti kendi sanatçıları için kullanabilmektedir.

Müzikler dağıtılırken belirli formatlar istenir ve öyle yükleme yapılır. Believe Music Label şirketi kurduğunuzda ise platform sizlere teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmanızı sağlar. Label şirketiniz olduğunda şirketin ortaklığı sebebiyle eğitim veya diğer kaynaklar konusunda yardım alabilirsiniz. Dünya çapında hizmet veren şirketin bir parçası olmak, sanatçılarınıza güç ve işlerinizi kolay hale getirecektir.

Müzik Dağıtım ile Believe Music Label şirketi kurmak istediğinizde bazı ek avantajlardan faydalanırsınız. Bunlar aşağıdaki gibi olmaktadır:

 • Kitle geliştirme
 • Platform hizmetleri
 • Dağıtım çözümleri
 • Finansal destek

Kitle Geliştirme Nasıl Bir Ayrıcalıktır?

Kitle geliştirme, sanatçıların var olan hayranları veya izleyicileri hakkında geliştirme süreçlerini içermektedir. Müzik Dağıtım ile Believe Music label şirketi kuranların sanatçıları olduğunda bu hizmeti izleyici geliştirme araçları ile sağlamaktadır. İzleyici geliştirme araçları temelde pazarlama uzmanlığınızla ilgisi olsa da plak şirketlerinin dijital stratejilerini içermektedir.

Müzik Dağıtım ile Label şirketi kurduğunuzda kitle geliştirme araçlarına aşağıdaki gibi ulaşırsınız:

 • Pazarlama ortaklarına erişim hakkı: Beileve Music şirketinin 70’den fazla çalışan ekip, plak veya şirketleri bulunmaktadır. Bu nedenle akış gelirleri arttırmak veya müzik stratejilerini sağlamak için ortaklık kurar. Bu ortaklar ile sanatçılar için müzik pazarlama ekipleri ile birlikte çalışabilirsiniz.
 • Yazı işleri: Akış stratejileri veya ortaklık fırsatı dahil olduğunda sanatçının yeni sürümü için editoryal destek alması önemlidir. Yazı işleri ile sürüm için katalog oluşturmayı bireysel yaklaşım olarak geliştirebilirsiniz. Böylelikle sanatçılarınız için üstün performans sağlarsınız.
 • Video hizmetleri: Sanatçılarınıza sunmanız gereken bir özellik ise video hizmetidir. Günümüzde birçok sanatçı hayran kitlelere ulaşmak için video kullanmak ister ve bu özelliği kullanarak gelirlerini arttırmayı sağlayabilirsiniz Müzik Dağıtım ile Believe Music Label şirketi kurduğunuzda sanatçı içeriklerini doğru kitleye ulaştırmak için pazarlamasını yapabileceksiniz.
 • Pazarlama araçları: Müzikleri dijital olarak tanıtmanız için pazarlama araçlarına ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü her sanatçı rekabetini arttırmak için hayranlarına ön izlenim, duyuru veya reklam çalışması yapmaktadır. Believe label şirketi kurduğunuzda da platformun sağladığı ayrıntıları öğreneceksiniz.
 • Medya satın alımları: Her ne kadar Spotify gibi platformlarda kendine has pazarlama araçları olsa da bazı sanatçılar bunu yeterli görmeyebilir. Özellikle Youtube gibi video içerikleri olan sanatçılar, şarkı tanıtımı için medya satın alımlarına ihtiyaç duyar. Bu olduğunda label şirketi kurulduğunda platform; nakit akışı ve gizli ücret olmadan çözebileceğiniz özellik sunar.

Platform Hizmetleri Nasıldır?

Sanatçılardan gelen müzikleri katalog halinde sergilemek veya yönetmek önemlidir. Bunu yapmak için ise Müzik Dağıtım ile Believe Music label şirketi kurduktan sonra kullanılan platform hizmetleridir. Platform hizmetleri, şarkı tanıtımı, katalog yönetimi, analizler gibi bir dizi özellik ile gelmektedir.

Platform hizmetleri teknolojisi ile piyasada bulunan sanatçı veya diğer şirketleri analiz etmesinin yanında Label şirketi kurduğunuzda kullanacağınız özelliktir. Genel olarak müzikler, bir dağıtım şirketi tarafından akış platformlarına gönderilir. Bunu yapabilmek için şirketler, sanatçıların eserlerini kataloglamak veya yayına hazırlamak için kendi yazılımlarını kullanır. İşte platform hizmetleri de bu yazılımlara benzer şekildedir.

Platform hizmetleri yazılımını kullandığınızda aşağıdaki gibi sonuçlar alırsınız:

 • Platform özellikleri: Label şirketi kurduğunuzda bu özelliği kullanacağınız yazılım ile şarkıların dağıtımı, katalog yönetimi veya içerikleri optimize edebileceksiniz. Sanatçılar her daim sorunsuz işleyen veya basit ara yüze sahip yazılım talep eder. Platform hizmetleri ile mağaza içi promosyon, telif hakları kontrolü gibi özellikleri kullanarak müşterilerinize daha iyi hizmet verebileceksiniz.
 • Analizler: Analizler, müşterilerinizi doğrudan bilgi almak istedikleri veya sanatçıların kendi istatistikleri kontrol etmelerini sağlayan verilerdir. Katalog satışı veya sanatçılara sunulan hizmetleri kullanacağınız bir dizi özellikle gelmesi işlerinizi kolaylaştıracaktır. Analizler ortalama olarak 8 bin veriyi işleme kapasitesi sunar ve bu da dünya çapında verileri işleyebileceğiniz anlamına gelmektedir.
 • Tanıtım araçları: Platform hizmetlerinde sunulan tanıtım araçları ile sanatçıların ürün reklamını otomatik yapabilirsiniz. Genelde Believe Music label şirketi kuranlar müşterilerine bu hizmeti sunmak için otomatik kaynakları kullanmaktadır. Sanatçı şarkıyı tanıtmak istediğinde içeriği için görsel, gönderi, hikaye veya öne çıkan içerikler şeklinde pazarlamasını yapabilirsiniz.
 • Sanatçılar için kaynaklar: Sanatçı kaynakları güncel veya kullanılabilir veriler içeren makalelerdir. Makalelerde sosyal medya pazarlama, haberler, nasıl yapılır kılavuzları gibi konular bulunur. Bu kaynakları kullanarak sanatçı veya hayran kitlesinin ilgisini çekebilir, ayrıca eğitiminiz için de bu kaynakları güncel olarak kullanabilirsiniz. Sanatçı kaynakları her hafta güncelleniyor olup, bir önceki bilgilere de kolayca erişebilirsiniz.
 • Bağlantılar: Çoğu sanatçı müziklerini veya sosyal medya bilgilerini paylaşırken linklerinin bir yerde olmasını ister. Smartlink gibi platformun size sunduğu özellikler ile bu alana otomatikleştirebilir veya sanatçı tanıtımlarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca bağlantılar; hayran sms atma, tema değiştirme, yayınlanma ön gösterimi kaydetme gibi özellikler ile gelerek hayran kitlesini ilgi çekici hale getirir.

Dağıtım Çözümleri Nelerdir?

Müzik Dağıtım ile Believe Music Label şirketi kurduğunuzda dağıtımın nasıl gerçekleşeceğiniz bilmek önemlidir. Çünkü platform size 200’den fazla dijital müzik mağaza ve akış servislerine dağıtacağınız hizmet sunmaktadır. Dağıtım çözümleri olarak düşünüldüğünde bu miktar yüksektir ve tam olarak nasıl işlediğiniz bilmek, sanatçılara bu hizmeti sunarken katkı sağlayacaktır.

Beileve Music Label şirketi kurduğunuzda dağıtım çözümleri aşağıdaki gibidir:

 • Müzik dağıtımı: Sanatçı tarafından yüklenecek müzikler label şirketi kurduğunuz yazılımın kullanılması ile birlikte gelir. Dijital akış platformları ve müzik mağazalarına da eser gönderimi için müzik dağıtım yapılır. Platformun sağladığı özellikleri kullanarak; formatlara göre (single, EP, Albüm vb.) gönderim yapmanızı sağlamaktadır. Yazılımın kendi içerisinde olan algoritması ile sızıntı önlemeye karşı korunaklıdır.
 • Sosyal medya dağıtımı: Yapılan analizler sonucu kullanıcıların sanatçı içeriklerini paylaşmasında gelir arttırımını sağlayan özellikler keşfedilmiştir. Bu nedenle Youtube Shorts, Instagram reels, Tiktok gibi platformlarda da sosyal medya dağıtımına önem gösterilen yazılımı geliştirilmiştir. Müzik Dağıtım ile Believe Music label şirketi kurduğunuzda bu özelliği de kullanılabilir hale geleceksiniz.
 • Video dağıtım: Sanatçılar, video stratejilerini belirlemek adına video hizmetlerini kullanmak ister. Müzik Dağıtım ile Believe Music label şirketi kurduğunuzda ise sanatçılarınız için video dağıtımı yapabileceksiniz. Ayrıca yazılım sizlere meta veriler, izlenme süresi, bölgeye özel analizler vererek etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.
 • Fiziksel dağıtım: Fiziksel dağıtım eskisi gibi geçerli olmasa da bu dağıtım şeklini isteyen veya talep eden müşterilerinize bu özelliği sunabileceksiniz. Believe Music label şirketi olan bir firma, küresel çapta fiziksel dağıtımı sağlamaktadır. Bu nedenle belirli bölge için fiziksel dağıtım söz konusu olduğundan bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Finansal Destek Nedir?

Finansal destek, telif raporları, ödeme ekranları, sözleşmeler içeren sanatçı veya plak şirketler için kullanılan alandır. Sanatçı müziklerini kurduğunuz Label şirkete gönderirken bu alanın görünür veya kullanılabilir olmasını bekler. Böylelikle hem siz hem de sanatçı veya anlaşma yaptığınız diğer şirket tarafından sürdürülebilir olmasını sağlar.

Müzik Dağıtım ile Believe Music Label şirketi kurduğunuzda finansal destek aşağıdaki gibi özellikler ile birlikte gelir:

 • Mali bilgiler ve telif raporları: Müşteriniz çoğunlukla plak şirketleri veya sanatçılar olacağından hizmet aldıklarında güvenli hale getirmek için mali bilgilerin şeffaflığına inanılır. Müzik Dağıtım ile label şirketi kurduğunuzda yazılım sizlere, mali bilgiler hakkında açık, eksiksiz, kapsamlı telif raporları sunacaktır. Böylelikle yatırım aldığınızda veya finansal raporları düzenlemeniz gerektiğinde bu özellikleri kolayca kullanabilirsiniz.
 • Geliştirilmiş diğer çözümler: Müzik Dağıtım ile Believe Music label şirketi kurduğunuzda gelecekteki durumlarda firma size yatırım yapabilir veya içeriklerden yararlanmanız için ödeme yapabilmektedir. Gelişmiş çözümler; finansal destek veya avans çözümleri içermektedir. Böylelikle müşterilerinizi için bu alanı da hızlı karar süreçleri adına kullanabilirsiniz.