Facebook Videolardan Para Kazanılır Mı?

Facebook video para kazanma, birçok içerik üretici, müzisyen, yayıncı tarafından kullanılmakta olup, bunun nasıl olduğunu öğrenin ve sizde kazanın.

Facebook video para kazanma özelliği platformda geçerli olan kuralları sağladığınızda belirli kişiler için açık olmaktadır. Bunun için kuralların, yönergelerin nasıl kullanıldığını bilmek, bir video üzerinde gelir elde etmek istediğinizde geçerli olacaktır. Facebook’ta var olan hedef kitleye uygun sayfa, hesap ekosistemin bir parçası olarak kabul edilir ve reklam verenlere değer katmaktadır.

Eğer bir kişi, sayfa veya hesap içeriklerden para kazanmaya uygun ise Facebook video para kazanma özelliğini aktif hale getirmektedir. Önemli olan kişinin veya kuruluşların güvenilir ve sürdürebilir olmasıdır. Şartlar sağlandığında ise güvenilirliğinden şüphe edilmeyen içerik sahibi yüksek gelir elde etmek için Facebook tarafından desteklenir ve para kazanma araçları ile yol gösterilir.

Facebook Video Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir?

Facebook Video Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir

Facebook video para kazanma aktif olması için uygunluk gerekliliklerini karşılamanız ve ardından içerik para kazanma için Facebook araçlarından faydalanmanız istenmektedir. Para kazanma uygunluğunu belirlemek için platform içerisinde geçen farklı faktörleri izlemeniz gerekir. Bunun için en doğru ve etkili yol, İçerik Stüdyo aracından uygunluk durumunun kontrolüdür.

Facebook video para kazanma aktif olup olmadığını öğrenmek için İçerik Stüdyosu üzerinden aşağıdaki gibi başvurunuzu yapın:

 • İçerik Stüdyosuna giriş yapın ve Facebook kısmını bulun
 • Ardından ‘Para Kazanma’ sekmesine ilerleyin ve ‘Genel Bakış’ alanına bir kez tıklayın
 • Para kazanma koşulları aktif veya uygunluk şartları sağlanıyorsa, bu alanda görülecektir.

Facebook Video Para Kazanmaya Uygun Video İçerikleri Nelerdir?

Facebook Video Para Kazanmaya Uygun Video İçerikleri Nelerdir

Facebook video para kazanma aktif olmasını istiyorsanız video içeriklerinin belirli kurallara uygun olması gerekmektedir. Ortaklar olarak nitelendirilen içerik üreticilerinde para kazanma ilkeleri veya şartlarına uygun olarak ilerlemesi zorunludur. Aksi halde video para kazanma için şartları ihlali sonucunda gelir elde etmeniz askıya alınabilmektedir.

Para kazanmaya uygun içeriklerin tespiti için aşağıdaki kurallar kullanılmaktadır:

 • Ödeme koşullarının sağlanması gereklidir
 • Topluluk standartların uyulması ve ona göre hareket edilmesi gereklidir
 • Sayfa koşullarını kabul etmeniz ve yerine getirilmesi gereklidir
 • İçerikler için para kazanma ilkelerine bağlı kalınmalı ve para kazanma şartları okunmalı, kabul edilmelidir
 • Facebook platformu için istikrarlı varlık göstermeli ve özgün içerikler paylaşmanız gerekmektedir
 • İçeriklerde kullanılan her reklam için içerik kullanım hakkına sahip olduğunuzu onaylamanız gerekir
 • Reklam verenler tarafından içeriklerin; içerik üreticisi adı, kullanıcı adı, içerikte geçen internet sayfası, görüntüleme, takipçi sayısı gibi bilgilerin incelendiğini ve üçüncü taraflarla paylaşıldığını onaylamanız gerekir
 • İçerikte reklam görülmesi onaylamanız koşulunda reklamların görünürlük kazanma, engelleme, izin verme gibi olanaklarınız olduğunu onaylarsınız.

Ortaklar İçin Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Ortaklar İçin Para Kazanma Şartları Nelerdir

Facebook video para kazanma için uygunlukların sağlanmasının yanında ortaklıklar için para kazanma şartlarında onaylanması gerekmektedir. Facebook para kazanma uygunluk standartları MES olarak tanımlanmakta olup, PMP’de para kazanmaya uygunluk standartlarını sağlar. Yayıncılar, içerik üreticileri, üçüncü taraf sağlayıcıların Facebook video para kazanma için İçerikler için para kazanma ilkeleri ve ortaklar için para kazanma şartlarının hepsini kabul etmesi beklenir.

Ortaklar için para kazanma şartları; sayfalar, gruplar, profesyonel profil (Sanatçı, müzisyen vb.) için geçerli olup, Facebook video para kazanma için aşağıdaki şartların kabul edilmesi gerekir.

1. Uygun Alanda İçerik Oluşturmak

Facebook video para kazanma özelliği gruplar, sayfalar, etkinlikler, profesyonel profiller (müzisyen / sanatçı vb.) için bulunan herke tarafından açık olan içerikler kullanımında aktiftir. Ücretli olarak üçüncü tarafta bulunan bir site için kullanılan içerikler, para kazanmak için uygun olmayabilmektedir. Ayrıca Profesyonel modun dışında kalan Facebook profilleri para kazanmak için uygun değildir.

2. Topluluk Standartlarına Uymak

Facebook video para kazanma aktif olması için platformun topluluk standartlarına uymak önemlidir. Şiddet çağrışımı, nefret söylemi, cinsellik içeren veya çağrıştıran, gerçeğe uygun olmayan davranışların kullanıldığı içerikler kullanılmaması gerekmektedir. Bununla ilgili olarak fikri mülkiyet, kullanıcı emniyeti, güvenilirlik kapsamına giren ilkeler ihlal edildiğinde içerik üretici, yayıncı veya üçüncü tarafların Facebook video para kazanma için uygunluk kaybedilir.

3. Kapsam Dahilindeki Ülkede Olmak

Facebook video para kazanma için kapsam dahilinde ülkede olmak yani o ülkede ikamet ediyor olmak demektir. İkametiniz olmadığı veya yaşadığınız ülke kabul edilmemekte olup, ayrıca kapsam dahilinde o ülkeden çıkarsanız, video para kazanma aktifliğini kaybetmeniz ile sonuçlanacaktır. Bu nedenle içerik üretici Facebook video para kazanmanız aktif ise o ülke üzerinden devam etmek önemli olmaktadır.

4. İçerik Para Kazanma İlkelerine Uymak

İçerikler için para kazanma ilkelerine uymak, Facebook’ta videolardan para kazanma standartlarını belirleyen faktörlerden biridir. Bu nedenle topluluk standartları ile birlikte içerik para kazanma ilkelerine uyulması gerekmektedir. Genelde bu şartlar, içeriğin sunduğu formatlar veya içeriğin kendisine ait kısaltmalardan oluşmaktadır.

5. Özgün İçerikler Paylaşmak: Facebook Video Para Kazanma

Facebook video para kazanma için asılsız haber, yanlış bilgi ve çeşitli şekillerde paylaşılan içerikler, kullanım için uygun olmamaktadır. Bu içeril üreticileri, üçüncü taraf sağlayıcılar, yayıncılar gibi grupları kapsamaktadır. Kurallar ile ilgili daha detaylı bilgi almak istediğinizde Facebook platformunu ziyaret edebilirsiniz.

Özgün içerikler paylaşmak için içeriğin kendisine bulunan tıklama tuzağı, şüphe edici paylaşımlarda bulunan yayıncı, üçüncü taraf sağlayıcı veya içerik üreticilerin para kazanma özelliği aktif olmaz veya kaybedilir. Para kazanma özelliğini aktif olarak kullanmak için ayrıca yasa dışı faaliyet yürüten (yetkili kuruluş tarafından yasa dışı olarak nitelendirilen), şikayet edilen, içerikler paylaşıldığında ise aynı şekilde gelir elde etme için kullanılan hesaplar aktif edilmez veya kaybedilir.

6. Gerçek Etkileşimlerden Para Kazanmak

Facebook’tan video için para kazanma aktif olmasını istiyorsanız, yayıncı, içerik üreticileri veya üçüncü taraf sağlayıcılarının sadece gerçek ve doğal hedef kitleleri için para kazanabilmektedir. Bu aynı zamanda daha fazla gelir için takipçi, görüntüleme, etkileşim sağlayıcıların kullanılmaması anlamına da gelmektedir. Çok kanala sahip, üçüncü taraf sağlayıcı tarafından yönetilen sayfalar, aynı içerikte para kazanmadığı sürece hesabı yönetebilir ve içerik paylaşabilmektedir.

7. Orijinal İçerikler Paylaşmak

Facebook video para kazanma için orijinal içeriklerin paylaşılması önemlidir ve bundan içerik üreticileri, yayıncı veya üçüncü taraf sağlayıcıları faydalanabilmektedir. Oluşturma aşamasında katılan üçüncü taraf sağlayıcı, yayıncı veya içerik üreticisinin doğrudan yer aldığı içerikler para kazanmaya uygundur. Eğer bu alanların etkili bir şekilde yönetilmesini istiyorsanız, Müzik Dağıtım şirketi ile çalışabilirsiniz.

Orijinal içeriklerin haricinde parodi, kreatif düzenlemeler gibi anlamlı geliştirmelerde Facebook videp para kazanma için uygun olan içeriklerden biri değildir. Sosyal medya ajansları, çok kanallı ağlar gibi üçüncü taraf sağlayıcıları da bağlı kuruluş için orijinal içerik olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle Müzik Dağıtım şirketi ile çalışmanız bu alan için işlerinizi kolaylaştıracaktır.

8. Ödeme Koşullarına Uymak

Facebook video para kazanma için ödeme koşullarını kabul etmeniz zorunlu olmaktadır. İçerik üreticisi, üçüncü taraf sağlayıcıları, yayıncıların Facebook ödeme yapma, alma, yatırma gibi koşullarının onaylanması gerekmektedir. Aksi halde içerikleriniz para kazanmaya uygun olsa bile bu alan onaylanmadığını aktif olmayacaktır.

9. Facebook’ta Sürekli Varlık Olmak

Facebook video para kazanma için orijinal, benzersiz içeriklerin kullanımına ilişkin facebook’ta sürekli aktif olmanız istenmektedir. Bu süre en az 30 gün boyunca Facebook’ta sürekli varlık olmanız anlamını taşımaktadır. Yayın içi reklam kazanmak için Facebook takipçinizin yeterli olması ve minimum video sayısındaki gerekli koşulları sağlamanız gereklidir.

10. Gruplar, Sayfalar, Etkinlikler ile ilgili Şartlara Uymak

Facebook video para kazanma, gruplar, sayfalar, etkinlikler ile ilgili şartlara uymak gibi özel şartlar aramaktadır. Yapay paylaşımlara izin vermez ve kısıtlama haklarını saklı tutmaktadır. Bu nedenle Sayfalar ile özel koşullar, gruplara ilişkin özel koşullar, etkinliklere özel koşullarına uyulması gerekmektedir.

11. Devletlere Yönelik ve Siyasetçi Kurallarına Uymak

Facebook video para kazanma için devlette hizmet veren siyasi aktörler, devlet kurumları gibi kuruluşlar aktif olmamaktadır. Genelde bunlar aşağıdaki gibi olmaktadır:

 • Mevcut siyasi aktörler veya siyasi adaylar
 • Seçilmiş, atanmış devlet yetkilileri
 • Kayıtlı siyasi komiteler ile siyasi partiler
 • Devlet dairesi ve kurumları

Not: Yasa kapsamında geçerli olan reklam düzenlenen iletişim kanalları da Facebook video para kazanma özelliğini kullanma hakları bulunmamaktadır. Bunlar dahil olmak üzere ABD’de ödeme yapan sosyal meseleler dahil olduğunda siyaset reklamları, seçimler ile ilgili reklam, markalı içerik gönderilerine izin verilebilmektedir.

12. İlkelere Uyan Kuruluşlar ile Bağlantıda Kalmak

Facebook video para kazanma için ilkelere uyan kuruluşlar ile bağlantıda kalmak önemlidir. Bunu sağlamak için yayıncı, üçüncü taraf sağlayıcı, içerik üreticilerin bu ilkelere sürekli bağlı kalması gerekir. Aksi halde kurallarda geçerli olan tüm hesaplar, para kazanma özelliğini kaybetmesi ile sonuçlanabilmektedir.

Facebook’ta Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Facebook’ta Para Kazanma Yolları Nelerdir

Facebook video para kazanma özelliği belirli kullanıcılar tarafından açıktır ve çeşitli şekillerde para kazanabilirsiniz. Facebook’ta para kazanma yolları düşünüldüğünde yayın içi reklamlar, abonelik grupları, hayran aboneleri, markalı içeriklerden para kazanılmaktadır. Para kazanmanın nasıl çalıştığını öğrenmek için aşağıdaki her para kazanma yolu için şartlara bakabilir, kendinizi hazırlayabilirsiniz.

1. Yayın İçi Reklamlar

Facebook video para kazanma için yayın içi reklamlar içeriklerden para kazanmanın bir yolu olmaktadır. Yayın içi reklamları videonun ortasına, başına, sonrasına kısa reklamlar ekleyerek para kazanmanızı aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlemi otomatik yapmak istediğinizde doğal ara noktalarının tespiti yapılır ve reklamlar yerleştirilir.

Facebook’ta ne kadar para kazanacağınız ile ilgili olarak kazancınız, reklam verenler veya kimler olarak değişmektedir. Bu nedenle video görüntülemelerinden gelen istatistiklere bağlı olarak kazançlar her zaman aynı olmamaktadır.

Yayın içi reklamlara uygun olmanız için aşağıdaki kriterlerin karşılanması gerekir:

 • Ortaklar için para kazanma şartları
 • Facebook video para kazanmaya uygun içeriklerin karşılanması
 • Kısa olmayan uzun videolar
 • Reklamverenler için uygun olan özel içerikler

2. Abonelik Grupları

Facebook video para kazanma için abonelik grupları önemlidir ve ücretli abonelik çeşitli şekillerde para kazanabilirsiniz. Abonelik grupları genelde grup yöneticileri için aboneliklerin devamını sürdürmek için desteklemeyi içermektedir. Aboneler içerik üreticisi, yayıncı ve üçüncü taraf sağlayıcıların devam etmesini sağlamak için topluluklara yatırım yapar.

Abonelik grupları için uygun olmanız için aşağıdaki kriterleri karşılamanız gereklidir:

 • Facebook grubu yöneticisi olmanız
 • Ortaklar için para kazanma şartları
 • Aktif bir topluluğa ait olan yöneticiler

3. Hayran Aboneleri

Facebook video para kazanma için hayran aboneleri oldukça önemlidir. Hayran aboneleri ile sayfalara ücretli abonelik ekleyebilir, düzenli olarak gelir elde edebilirsiniz. Hayran aboneleri sayfanıza önemseyen hayran kitlelerin aylık düzenli olarak ödemesi için size destek verebilmektedir. Ayrıca hayran aboneleri verdikleri maddi destek için rozet verilir ve kullanıcılar; özel içerik erişimi, indirim ve avantajlardan faydalanabilir.

Hayran abonelerini kullanmak için aşağıdaki kriterleri sağlamanız gerekmektedir:

 • Hayran abonelerine davet yolu ile erişim sağlanması
 • Büyük kitlelere hitap etmek
 • Aktif bir takipçi kitlesi ve ona yönelik sayfalar
 • Özel bonus sunmak isteyen sayfalara sahip olmak

4. Markalı İçerikler

Markalı içerikler, Facebook video para kazanma için alternatif olarak sunulan Facebook para kazanma yollarından birisidir. Markalarla işbirliği yaparak, ortak sergilemek veya iş ortaklarından gelir sağlayabilirsiniz. Genelde markalar hedef kitleye ulaşan içerik üreticileri, yayıncılar ve üçüncü taraf sağlayıcılar ile birlikte çalışmak ister.

İki taraf için de geçerli, güvenilir ve sürdürebilir ortam elde etmek istediğinizde Marka işbirliği yöneticisi sayesinde işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bağlantınızı daha fazla güçlendirmek istediğinizde ve bu konularda rehberlik aradığınızda Müzik Dağıtım şirketi ile çalışmanız, işlerinizin ilerlemesi açısından iyi olacaktır.

Markalı içerikleri kullanmanız için aşağıdaki size sunulan kriterleri karşılamanız istenmektedir:

 • Aktif ve sadık kitleye hitap etmek
 • Belirli takipçi sayısına ulaşmak ve hedef kitlesine uygun takipçiler
 • Markaların sizi risksiz görebilecek nitelikte içeriklerinizin olması
 • Markalı içerik için erişim istenmesi
 • Marka işbirliği yöneticisine başvurmanız gerekir

Facebook İzlenme Para Kazanma Nasıl Yapılır? Facebook İzlenme Ne Kadar Kazandırıyor?

Facebook İzlenme Para Kazanma Nasıl Yapılır

Facebook izlenme para kazanma için öncelikle içerik stüdyosundan para kazanmaya uygun olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. Kontrol sağlandığında ise Facebook video para kazanma için olan yayın içi reklamlar aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Yayın içi reklamlar, video içerik üreticisi, yayıncı ve üçüncü taraf sağlayıcıların elde ettiği video’da kullanılan reklamları ifade etmektedir.

Facebook video para kazanma aktif olan bir içerik üreticisi iseniz reklam gelirlerinden %55 oranında pay alırsınız. Facebook izlenme kazancı, reklam verene, içerik üreticisine göre değişmektedir. Ayrıca içerik üreticisine ödenen kurun ABD doları olması, ülkeden ülkeye ödenen miktarı da değiştiğinin bir göstergesidir.

Facebook Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor? Facebook Yayıncılara Ne Kadar Ödüyor?

Facebook Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor

Facebook yayıncıları ne kadar kazandığı ile ilgili kesin bilgiye ulaşmak zordur. Ancak genelde 4 farklı tipten Facebook para ödemektedir. Bunun için en az 18 yaşında olmanız, içerik paylaşma kuralları, belirli ülkelerde ikamet ediyor olmanız, en az 10 bin takipçiye ulaşmanız gibi belirli kriterleri aşmanız gerekmektedir.

Yayıncı, içerik üretici ve üçüncü taraf sağlayıcılara uygunluk kriterleri sağladıysanız ve Facebook video para kazanma aktif ise tahmini kazançlar ile gelirler hesaplanır. Yayıncıların para kazanması ile ilgili olarak hayran desteği, hayran aboneleri ve markalı içerikler için de para kazanmaktadır. Bu miktar, reklamverenler, işbirliği ortakları ile gizli tutulmakta olup, işverenden işverene göre değişmektedir.

Facebook’tan Ne Kadar Para Kazanılır?

Facebook’tan Ne Kadar Para Kazanılır

Facebook video para kazanma için ne kadar para kazanıldığını merak ediyor olabilirsiniz. Genelde kazançlar 4 farklı biçimde listelenir. Fakat en çok kazanılan türde olan yayın içi reklamlar ile ilgili olarak Facebook’tan para kazanma istatistikleri hesaplanabilmektedir.

Gelir istatistikleri Facebook video para kazanma için kullanılır ve yüklenen videolar, uygun ise çapraz paylaşımlardan gelir elde edebilirsiniz. İstatistiklere bakılarak Facebook para kazanma için tahmini veriler aşağıdaki gibi hesaplanmaktadır:

 • Tahmini kazançlar: Reklamların gösterim CPM’sine bağlı olarak tahmini videodaki reklam kazançlarınızı gösterir. Ödemeler geldiğinde ise kazançlar değişmekte olup, fazla veya az olabilmektedir. Bu nedenle gerçek kazançlar için ay sonu ödemeleri kontrol etmenizde fayda vardır.
 • Para kazandıran Görüntülemeler RPM: 1 dakikalık veya daha fazla gösterimden uzun olan 1000 görüntüleme başına kazanılan parayı ifade etmektedir. Para kazandıran görüntülemeler RPM’sinde artış olduğunda bu, gelirinize olumlu olarak yansımaktadır.
 • 1 dakikadan uzun video görüntüleme: Reklam içeren veya aralarına reklam koyulan videoların 1 dakikadan uzun tüm görüntüleri kapsamaktadır. 1 dakikadan fazla olan videolar genel olarak para kazanmaya uygundur ve daha çok kazandırır. Fakat bu istatistiklere bağlı olarak bir videonuzda reklam yok ise bu video türüne dahil edilmemektedir.
 • Reklam CPM: Reklam verenlerin ödediği 1000 reklam gösterimine karşı ödenen miktarı belirlenen tutarı ifade eder. CPM, genelde kazanç tutarını değil, reklamverenlerin ödemeye istekli olduğunu gösterir. Bu nedenle hedef kitlenize bağlı olarak CPM’de değişebilmektedir.

Facebook Nasıl Para Kazanıyor?

Facebook video para kazanma aktif olsa da bazı insanlar Facebook’un nasıl para kazandığını bilmek istiyor. Platform üzerinde sağlanan içerik kuralları, reklamlar, yayıncı içerikleri olsa da Facebook belirli komisyon almaktadır. Kısaca aşağıdaki gibi Facebook para kazanmaktadır:

 • Reklam ve Ödemeler
 • Diğer gelirlerden alınan komisyonlar

Facebook Video Para Kazanma? Videolardan Nasıl Para Kazanılır?

Facebook Video Para Kazanma Videolardan Nasıl Para Kazanılır

Facebook video para kazanma ile ilgili olarak çeşitli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunların her biri yukarıda verilmekte olup, içerik ve hesaplar için belirlenen şartları içermektedir. Hesabınızın para kazanmasına uygun olduğunu düşünüyorsanız, İçerik Stüdyosundan kontrolü sağlamanız gerekmektedir.

İçerik Stüdyosu kontrol edildiğinde uygunluk kriterlerini karşılıyorsanız, başvuru yapmanız gerekmektedir. Facebook videolardan para kazanmak için ortaklar için para kazanma ilkeleri, içerikten para kazanmaya uygunluk gibi koşulları onayladıktan sonra hesabınız aktif olmaktadır.

Unutulmamalıdır ki videodan para kazanmak için uygun hesaplar sadece aşağıda bulunmaktadır:

 • İçerik üreticileri
 • Yayıncılar
 • Üçüncü taraf sağlayıcıları

Facebook video para kazanma için yukarıdaki hesaplardan birine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, aşağıdaki 4 farklı biçimde para kazanma yollarını deneyebilirsiniz:

 • Yayın içi reklamlar
 • Abonelik Grupları
 • Hayran Aboneleri
 • Markalı İçerikler

Facebook Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Facebook Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir

Facebook para kazanmak için en az 10 bin takipçi olan bir sayfa yayın yapabilmektedir. Bu nedenle bu baraja ulaşmayan, ortaklık için para kazanma ilkeleri, içerik kuralları gibi şartlar sağlanmadığında video para kazanma aktif olmamaktadır. Facebook para kazanmak için 10 bin takipçinin yanı sıra aşağıdaki gibi ön koşullar istenmektedir:

 • En az 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir
 • Uygunluğu sağlanan ülkelerde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir
 • Size ait olan ve aktif takipçisi olan profile sahip olmanız gerekir
 • Profesyonel moda ait profiller, gruplar, sayfalara ait hesapların olması gerekir
 • Son 60 gün içerisinde 3 dakika uzunluğunda en az 30 bin görüntülemeye ulaşmış 1 dakikalık görüntülenme elde etmeniz gerekir
 • Ortaklar için para kazanma şartları ve İçerikten para kazanmaya uygun içeriklere sahip olmanız gereklidir

Facebook’ta Beğeni ile Para Kazanma Nasıl Olur? Facebook’ta Beğeni Alınca Ne Oluyor?

Facebook’ta beğeni ile para kazanma olarak doğrudan kazanç olmasa da dolaylı olarak hayran aboneleri ve abonelik gruplarından para kazanmak mümkündür. Facebook’ta beğeni alınca ise içeriği beğenenler tarafından görülmekte olup, içerik üreticisi, yayıncı veya üçüncü taraf sağlayıcılara bildirim olarak gönderilmektedir. Böylelikle sevdiğinizde içeriğin sahibini beğenerek desteklemiş olursunuz.

Bunlar ile bağlantılı olarak Facebook video para kazanma için Facebook’ta beğeni ile para kazanmak aşağıdakine benzer şekilde gerçekleşmektedir:

 • Hayran aboneleri: Hayran aboneleri Facebook’ta beğeni para kazanmaya benzer olarak içerikleriniz aylık düzenli olarak desteklenmektedir. Böylelikle bu özelliği kullanarak hayranlarınızda para kazanmanın ekstra yolunu keşfedebilirsiniz.
 • Abonelik Grupları: Aktif bir grup yöneticisi ve hedef kitleniz her daim var ise topluluklardan yatırım alabilir, içeriklerinizin desteklenmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaşım Yaparak Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Facebook video para kazanma aktif olan içerik üreticileri, yayıncılar ile üçüncü taraf sağlayıcılara videolarından paylaşım yaparak para kazanmaktadır. Bunu sağlamanız için platformun size sağladığı kuralları karşılamanız ve İçerik Stüdyosundan uygunluğunuzun kontrolünü sağlamanız gereklidir. Tüm şartları sağladıysanız, minimum 100 ABD doları eşiğe ulaştığınızda kazanılan parayı Paypal veya Banka hesabı aracılığıyla çekebilirsiniz.

Bunlardan bağımsız olarak Facebook video para kazanma aktif olmayan içerik üreticiler, yayıncılar üçüncü taraf sağlayıcıları veya kişisel hesaplar aşağıdaki gibi kazanabilmektedir:

 • Satış ortaklığı bağlantıları
 • Ürün ve hizmet satmak
 • Ürün promosyon, indirim veya kupon sağlamak
 • Grafik tasarım, metin yazmak ve benzeri Freelancer işler
 • Tedarikçi bulma ve anlaşmalar sağlamak
 • Fizikse ve dijital ürünler satmak