Müziklere yorumculuğunuzu katarak sanat icraatı yapıyorsanız, MÜYORBİR üyelik hakkında detaylara ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Müzik yorumculuğu, bir müzik eserin çeşitli mimik, davranış veya sesler ile açıklayan veya yorumlayan kişidir. Müziklerinizi yorumlarken telif hakkından faydalanmak adına ve sizi temsil edecek kuruluşa kayıt olmak için meslek birliğine ihtiyacınız olacaktır. Türkiye’de müzik yorumculuğuna ev sahipliği yapan kuruluş MÜYORBİR’dir.

Müzikler genel olarak sanatçı veya müzik yapımcısının aracılığıyla çıkmaktadır. Müziğin notaları, faydalandığı kaynaklar, ses sanatçıları, yapımcılar veya aranjörler telif hakkından faydalanmaktadır. Telif hakları sizleri yasal süreçler ile maddi ve manevi haklarınızı koruyan genel kurallardır. Türkiye’deki çeşitli MÜYAP, MSG, MESAM gibi meslek kuruluşlarına üye olarak da kendi kimliğinizi korur ve dinlenecek eserlerinizden telif hakkı kazancı elde edersiniz.

Dijital platformlarda telif hakkından doğrudan kazanç elde etmek istiyorsanız, Müzik Dağıtım’ı tercih edin. Müzik Dağıtım, Spotify, Apple Music, Deezer, Youtube, Amazon Music, Tiktok gibi müzik akış servislerine eserlerinizi göndereceğiniz dağıtım şirketlerinden birisidir.

Ürettiğiniz müzik eserlerinden veya yorumculuğunu kullandığınız şarkılarınızda %100 oranda telif hakkı kazancı elde edebilirsiniz. Bu size şarkı veya müzik parçalarınızın üzerinde kontrolü tam olarak sağlamanıza yarar. Ayrıca çeşitli platformlar ile reklam promosyon servisleri ile size sunulan yönetim paneli tek bir yerden kontrol edebilir ve şarkılarınızı öne çıkarabilirsiniz.

Müzik Dağıtım’da ilgileneceğiniz tek kısım aylık veya yıllık olarak faturalandırılan paket ücretleri olacaktır. Piyasanın çok altında olan bu fiyatlar ile müziğinize kolayca özgürlük katabileceksiniz. Daha fazla bilgiye mutlaka Müzik Dağıtım iletişim kanalları aracılığıyla ulaşmayı deneyin.

Müzik yorumculuğu Türkiye’de icraat edilen nadide müzik alanında yapılan çalışmalardan birisidir. Bu listemizde müzik yorumcuların üyelik almasına yarar sağlayan MÜYORBİR üyelik hakkında detaylara yer vereceğiz.

MÜYORBİR Nedir?

MÜYORBİR Nedir

MÜYORBİR, icracı sanatçılar tarafından 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 42. Maddesi kapsamıyla 51 kişilik kurucu üye ile kurulmuş hak sahiplerini koruyan meslek birliklerinden birisidir. 19 Nisan 2000 yılında ise Kültür ve Turizm Bakanlığının onayını alarak tüzel kişilik ünvanı alan sayılı meslek kuruluşlarındandır. Türkiye’de bulunan müzik eserlerin yaklaşık olarak yüzde 95 yakınını temsil etmektedir.

Yorumcuların haklarını gözeten MÜYORBİR üyelik tamamlayan bir kişi aşağıdaki kuruluşun faaliyetlerini izlemekte fayda görecektir:

 • MÜYORBİR, yorumcuları gözeterek, haklarını izleme ve bununla ilgili idari, yargı yollarına başvurabilir
 • Üyelerin icralarının kullanımına ilişkin ücret ve tazminatların tahsilini saplayarak tarifeler hazırlamak
 • Üyelerin icralarının ticari amaçla kullanılması için izin kullanımları önlemek adına kontrol ve takibini yapma açısından tedbirler almak
 • Üyelerin icralarının kullanımına bağlı sözleşmelerin yapılması, anlaşmazlıkların giderilmesi, uygulanmasına ait çalışmalarda olarak benzeri meslek birlikleri ile işbirliği halinde olmak.
 • Mesleki alanda yayınlar yaparak, üye ve üye dışındaki kişilere faydalı olmak içim faaliyet alanı ile bağlantılı kurslar açmak
 • Gerçek ve özel hukuk tüzel kişileri, kamu kurum ve kuruluşları ile hem yurtiçi hem de yurtdışı olmak üzere mesleki ilişkiler kurmak
 • Fikir ve Sanat Eserleri kanununun kuruluşta belirlediği kurallar ile maddelerde yer alana göre hak sahibinin kuruşla iş birliğini gerçekleştirmek ve gerektiği zaman ise hak izleme amacı güderek ortak birimler oluşturmak.

MÜYORBİR Açılımı Nedir?

MÜYORBİR Açılımı Nedir

Türkiye’nin müzik eserleri konusunda sayılı birliklerden biri olan MÜYORBİR açılımı: Müzik Yorumcuları Meslek Birliği. Kısa ad olarak MÜYORBİR olarak bilinen ve kanun gereği yorumcuların haklarını korumayı, tahsili ve takibini yapma amacı bulunur. Bu meslek kuruluşa yorumcu olarak üyelik işlemlerinizi yaptığınızda sizin tarafınızdan doğan hakları koruyacaktır.

MÜYORBİR Hangi Bakanlığa Bağlı?

MÜYORBİR Hangi Bakanlığa Bağlı

MÜYORBİR hangi bakanlığa bağlı olmasına ilişkin şu denebilmektedir; 2000 senesinde kurulan Müzik Yorumcuları Meslek Birliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tüzel kişilik ünvanı kazanmıştır. Kendi web sitesinde de Kültür ve Turizm Bakanlığı logosu barındırır.

MÜYORBİR Ne Yapar?

MÜYORBİR Ne Yapar

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği veya kısa adıyla MÜYORBİR, birliğin merkezi olarak ana faaliyet ve amaçları bulunmaktadır. Merkezi İstanbul’dadır ve müzik eseri icracısı (müzik yorumcusu) olan sanatçıların hakları ile ilgili durumları gerçekleştirmektedir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca tüzel kişilik kazanmasından sonra aşağıdaki amaçları yapmaktadır:

 • MÜYORBİR üyelik tamamlayan veya üyesi olan müzik yorumcuların birlik haklarının geniş anlamda korunması adına takibi bakımından gerektirdiği yargı, yasama ve yürütme organlarına müracaatını gerçekleştirir.
 • Hakların takibi bakımından üye olan sanatçıların telif hukukun gelişmesini sağlamak amacıyla kamu tüzel kişi, gerçek kişi ve özel tüzel kişilikleri ile işbirliği halinde olmaktadır.
 • Müzik eseri icra eden veya müzik yorumcusunun tüzük ve kanun amaçları çerçevesinde dayanışmayı sağlamak için bir araya gelmesini düzenler.
 • 5846 sayılı kanun ile tanınmış hakların takibi ve idaresini, ilişkili olan hak sahiplerinden müzik yorumcusu sanatçıların ortak çıkarlarını korumak ve alınacak ücretlerin tahsili ve hak sahiplerine dağıtımını sağlamayı amaçlamaktadır.
 • MÜYORBİR üyelik tamamlayan kişilere ait icraların kullanılmasını izlemek adına izinsiz kullananlar için yasal takibe kadar süreçleri başlatmayı amaçlar.
 • MÜYORBİR üyelik tamamlayan kişilere lokal açmak, sosyal tesisler kurmak ve bunları işletmek
 • Yorumlarından kaynaklanan ücret ve tazminatlarına ilişkin verileri toplayarak tahsil işlemlerini başlatmak
 • MÜYORBİR üyeleri için sosyal hizmetler gerçekleştirerek yardım sandıkları kurmak
 • Üyelerin müzik yorumculuğu alanında anlaşmazlık olduğunda giderilmesine yönelik diğer meslek birlikleri ile işbirliği halinde olmak

MÜYORBİR Başkanı Kimdir 2023?

MÜYORBİR başkanının kim olduğu ile ilgili olarak birçok insan kim olduğunu merak etmektedir. İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan yönetim kurulu seçiminin ardından Genel Kurulunun Yönetim Kurulu Başkanı olarak Burhan Şeşen seçilmiştir. Bu seçim 2021 yılında yapılmasına rağmen 2023 yılında da MÜYORBİR başkanı Burhan Şeşen’dir.

2023 yılında yönetim kurulunda bulunan diğer kişiler de aşağıdaki gibidir:

 • Mehmet Gümüş (Başkan Yardımcısı)
 • Hüseyin Turan (Sayman Üye)
 • Belkıs Akkale (Üye)
 • Bülent Çarıkçı (Üye)
 • Edip Akbayram (Üye)
 • Ufuk Beydemir (Üye)
 • Onur Akın (Üye)
 • Mustafa Özarslan (Üye)

MÜYORBİR Ödemeleri Ne Zaman?

Yorumcu haklarınızı korumak amacıyla meslek birliğine kayıt olduğunuzda bazı haklara sahip olursunuz. Bunlardan biri olarak çeşitli yerlerde çalınan müziklerde gelen telif hakkı ücretlerinden faydalanmaktır. Telif hakkı hakkedişlerinizi, kuruluşa üye olunan sözleşmenin maddelerinde yer almaktadır.

Genel olarak MÜYORBİR’e üye olunurken vermiş olduğunuz hesap numaraları üzerinde üyeliği kabul edilen ödemeleri yapılır. Ancak bunun hangi tarihte olduğu bilgisini kuruluş saklı tutar. Sözleşmenizi şartlarına göre bu tarih değişecek olup, en iyi tarih bilgisini meslek birliğinden almak daha doğru olacaktır.

MÜYORBİR İletişim

MÜYORBİR (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) iletişime geçmek için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz:

 • Web adresleri üzerindenBizimle İletişime Geç’ formunu kullanarak
 • Adres üzerinden: Harbiye Mah. Cumhuriyet Cad. Dörtler Apt. No:42 K:1 Elmadağ-Şişli / İstanbul
 • Mail (E-posta) kullanarak: [email protected]
 • Telefon: 0212 241 74 76
 • Fax yolu ile: 0212 241 74 79
 • Muhasebe faksı yolunu kullanarak: 0212 241 74 27

MÜYORBİR iletişim hakkında daha detaylı bilgi almak istediğinizde Müzik Dağıtım ile iletişim kurabilirsiniz.

MÜYORBİR Üyelik Türleri Nelerdir?

MÜYORBİR Üyelik Türleri Nelerdir

MÜYORBİR kendi içerisinde çeşitli üyelik tiplerine ev sahipliği yapmaktadır. Genel olarak asil üye ve yararlanan üye adı altında 2 tip üyede oluşmaktadır. Herkesin üyeliği Fikir ve Sanat Eserleri Sahipleri ile ilişkili olarak tüzük için nitelikleri taşımalıdır. Ayrıca herhangi bir kimse meslek birliğine üye olmakta veya üye kalmasına devam etmesinde zorlanma yapılmamaktadır.

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’ne üye olduğunuzda giriş ve yıllık ödentisinin ödemekle yükümlü olacağınızı unutmayın. Aksi halde üyelikte çıkarılmanıza neden olabilmektedir. MÜYORBİR üyelik tamamlayacak tüzel kişiliklerin yalnızca yararlanan üye kapsamında olabilmektedir.

Meslek birliğine üye olan tüzel veya gerçek kişilerin aynı alanda faaliyet gösteren başka birliğe üye olamamaktadır.

MÜYORBİR üyelik için asil üye ve yararlanan üye tipleri aşağıdaki gibidir.

Meslek birliğinin asil üye şartları:

 • Medeni hakları kullanma haklarının tamamına ve ehliyetine sahip olmak
 • Meslek birliğin koyacağı ölçütlere ilişkin durumlara uyum sağlamak veya uygun olmak
 • Ön görülen anlamda ilişki hak sahiplerinden icracı sanatçı sayılma durumu Fikir ve Sanat Eseri Kanunu’na göre olmalıdır

MÜYORBİR üyelik için yararlanan üye şartları:

 • Medeni hakların kullanım ehliyetine sahip olmayan kişilerin adına olan vasiler veya vekiller
 • Müzik eserini icra etmeyen fakat devren iktisap yoluyla, miras yoluyla veya doğrudan eserin mali haklarının kullanımı sağlayan tüzel veya gerçek kişiler
 • İsteğe bağlı olarak; genel kurulda oy kullanmama koşulu ile yer alabilirler

MÜYORBİR’e Nasıl Üye Olunur?

MÜYORBİR üyelik için bazı ön koşul ve şartlar bulunmaktadır. Ön koşullar yerine getirildiği zaman üyelik için şartlar sağlanmış olacaktır. Bunlar 4 madde ile aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 • MÜYORBİR tüzüğü ile Meslek Birlikleri ve Federasyonlar hakkındaki tüzüğünde yer alan genel koşulları taşımak
 • Müzik eserleri için özgün niteliğinde sesi solist olarak veya enstrüman ile icra etmek, yorumlamak, seslendirmek, okumak ve yorumcu sanatçı statüsünü taşımak
 • Başvuru yapacak kişinin üyeliğinden önce en az 8 adet CD/kaset/LP ile tescilli olarak piyasaya çıkmış en az 1 adet albümünün bulunması ve dijital müzik akış servislerinde (Spotify, Youtube, Apple Music, Deezer vb.) umuma arz edilme durumunu taşımak
 • MÜYORBİR’in kabul ettiği TV ve radyolarda 1 yıl süre ile en az 100 adet dinlenme veya izlenmesine ulaşmak
 • Yukarıdaki şartların karşılanıp, belgeler halinde MÜYORBİR’e başvuran kişinin yorumcu sayılmasıyla yönetim kurulunca ‘Üye’ statüsünde kayıt edilir

MÜYORBİR’in takip ettiği bazı radyo ve TV kanallarının listesi aşağıdaki gibidir:

 • Power Xl
 • Nostalgia Turk
 • Ntv
 • Ntv Radyo
 • Pal Doğa
 • Pal Fm
 • Park Fm
 • Power Fm
 • Power Love Fm
 • Power Tv
 • Astv
 • Dreamturk Tv
 • E Tv
 • Erciyes Fm
 • Fox Turkey
 • Gol Radyo
 • Habertürk
 • Istanbul Fm
 • İstanbulun Sesi Fm
 • Joy Fm
 • Atlantis Fm
 • 360 Tv
 • Açık Radyo
 • Akra Fm
 • Alem Fm
 • Atv
 • Baris Radyo
 • Bayrak Fm
 • Karadenizin Sesi Fm (Radyo K)
 • Kay Radyo
 • Kay Tv
 • Kesan Fm
 • Kilim Radyo
 • Konya Fm
 • Kral Fm
 • Best Fm
 • Cem Radyo
 • Cem Tv
 • Cnn Türk Radyo
 • Beyaz Tv
 • Metro Fm
 • Milyon Tv
 • Mix Fm
 • Moral Fm
 • Cnn Türk Tv
 • Damarfm
 • Dersim Munzur Radyo
 • Joyturk 89.0
 • Kanal 7
 • Kanal D
 • Kral Pop Fm
 • Krt
 • Lig Radyo
 • Line Tv
 • Medya Fm

MÜYORBİR Şahıs Üyeliği İçin İstenen Belgeler

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’ne şahıs olarak kayıt olmak için istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • İkametgah belgesi
 • CD olarak albümlerinizden alacağınız birer örnek
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Muhtarlıktan veya nüfus müdürlüğünden alınmış nüfus cüzdanın sureti
 • Toplam 30 adet olmakla birlikte 2 ayrı nüsha halinde MÜYORBİR yetki belgesi
 • Üyeliğe giriş formu
 • Üye bilgi formu
 • Üye mail bilgiler formu
 • Üye icra bildirim formu

MÜYORBİR Şahıs Adına Yararlanan Üyelik İçin İstenen Belgeler

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’ne yararlanan üyelik tipine üye olmak için şahıs adına istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Devralan başvuru formu
 • Üye mail bilgiler formu
 • Nüfus müdürlüğünden veya muhtarlıktan alınmış sanatçı haklarını devralan kişiye ait olan nüfus cüzdan sureti
 • Toplamda 30 adet, 3 ayrı nüsha doldurulacak devralan yetki belgesi
 • Tek albümü (varsa) olan hakları devir alınan sanatçının albümüne ilişkin en az 5000 adet bandrol alımı yapıldığına dair resmi belge
 • CD olarak hakları devir alınan sanatçıya ilişkin albümlerden birer örnek
 • Sanatçının haklarını devir alan kişiye ilişkin 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus memurluğundan veya muhtarlıktan alınmış, sanatçı haklarını devir alan kişiye ilişkin ikametgah belgesi
 • Noter tasdikli olan icracı sanatçı ilişkili hak mali devir sözleşmesi

MÜYORBİR Kurum Adına Yararlanan Üyelik İçin İstenen Belgeler

Kurum adına yapılacak yararlanan üyelik için Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’ne kayıt esnasında istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Ticaret sicil gazetesinin bir fotokopisi
 • Noter tasdikli olan icracı sanatçı komşu mali hak devir sözleşmesi
 • Vesikalık fotoğraf (4 adet)
 • Şirket imza sirküleri
 • Vergi levha fotokopisi
 • Başvuru Dilekçesi
 • Üyeliğe giriş başvuru formu
 • Toplam 30 adet ve 3 ayrı nüsha halinde doldurulacak olan yetki belgesi

MÜYORBİR Varis Adına Yararlanan Üyelik İçin İstenen Belgeler

Varis adına Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’ne üye olmak isteyenler aşağıdaki istenen belgeleri getirmelidir:

 • CD olarak albümlerden birer örnekler
 • Vesikalı fotoğraf olarak 4 adet
 • Nüfus memurluğundan veya muhtarlıktan alınmış nüfus cüzdanı sureti
 • İkametgah belgesi
 • Üyeliğe giriş başvuru formu
 • Toplam 30 adet 2 ayrı nüsha halinde doldurulacak olan yetki belgesi
 • Veraset ilamı fotokopisi

MÜYOBİR Üyelikten Çıkarılma Durumları

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’ne üye olduğunuz gibi kendi isteğinizle de çıkma hakkınız bulunmaktadır. Bu aynı zamanda üyelikten çekilme başvurusu ile gerçekleşmektedir. Asıl ve yararlanan üyeler için aşağıdaki durumlar gerçekleştiğinde Yönetim Kurulu önerisi ve Hassasiyet kurulu kararı ile üyelerin çıkarılma işlemleri yapılmaktadır:

 • Özür dilemeksizin asıl üye olmak koşulu ile arka arkaya 3 Genel Kurul toplantısına katılmamak
 • Meslek birliğinin kararları hakkında iftira, gerçek dışı, hakaret, sövme veya hukuka aykırı beyanlarda bulunmak
 • Medya, internet, gazete, dergi, basın, TV yolu ile meslek kuruluşlarının faaliyetleri ve işlem, uygulamaları hakkında istenmeyen beyanları sunmak
 • 2 mali hak kesintisi cezası kendisine verilmesine rağmen, davranış ve durumunu mal hak kesintisi konusu eylem olarak sürdürmeye devam etmek
 • Meslek birliğinin yapmış olduğu veya yapacak olacağı çalışmaların, kasıtlı eylem, tutum ve davranışları gerçekleştirerek engel olmak veya engel olmaya çalışmak
 • Yazılı uyarı olmasına rağmen, üyelik hak edişlerinin kesilmesine itiraz etmek veya 1 yıl boyunca üyelik ödentisini ödememek

Üyelik çıkarılacak ise bildiri, üye olan kişiye veya noter bağlantısı ile kuruluşa kayıtlı olan adrese 7 gün içerisinde duyurusu yapılmaktadır. Üye, çıkarılma kararını kabul etmediğinde yargı yolunu seçebilir. Ancak yargıya başvurması veya başvuracağını söylemesi kararın değişmesinde engel oluşturmaz. Üyelikten çıkarılma durumu gerçekleşirse bir kişi, meslek birliğinden üyeliği düşürülür.

MÜYORBİR Üye Listesine Nasıl Ulaşılır?

MÜYORBİR Üye Listesine Nasıl Ulaşılır

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’ne üyeliğini tamamlayan veya tamamlamayan herkesçe ulaşılabilir üye listesi bulunmaktadır. Temelde asıl üye ve yararlanan üye tipi olsa da üye listesine ulaşmanın farklı sayfalar ile 3 farklı yolu bulunmaktadır.

Aşağıdaki gibi 3 farklı üye listelerine nasıl ulaşacağınız adım adım sizlere anlatılacaktır:

 • Asil üye listesi
 • Üye listesi
 • Hak takibi yapılan yorumcu listesi

Asil üye listesine ulaşmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • İlk olarak internet tarayıcınız üzerinden veya mobil tarayıcınızı kullanarak ‘MÜYOBİR Asil Üye Listesi’ yazarak arama yapınız
 • İlk çıkacak adrese girerek meslek birliğinin ana sayfasına ulaşın
 • Ana sayfaya girdiğinizde adres çubuğunda ‘https://muyorbir.org.tr/asil-uye-listesi/’ URL adresinin yazıldığına emin olunuz.
 • Ardından linke tıklayın ve asil üye listesinin sayfasına ulaşın
 • Sayfaya biraz aşağıya Mouse yardımıyla indirdiğinizde üye listesini gösteren açılabilir alan çıkacaktır.
 • Aramak istediğiniz kelimeyi veya sanatçı ismini isim + soyisim şeklinde ilgili kutucuğa yazın
 • Yazmanızın ardından ‘Ara’ butonuna bir kez basmanız yeterli olacaktır.

Üye listesine ulaşmak için aşağıdaki yolları izleyin:

 • Öncelikle mobil veya internet tarayıcınız üzerinden ilgili kutucuğa ‘Üye Listesi’ olarak yazın ve aratın.
 • Ardından meslek birliği kuruluşun ana sayfasına ulaşın.
 • Ana sayfaya ulaşmanızın ardından ilgili URL adrese üye listesinin (https://muyorbir.org.tr/uye-listesi/) yazılı olduğunu doğrulayın.
 • URL adresinin doğru olduğuna eminseniz ilgili bağlantıya tıklama yolu ile ulaşın.
 • Meslek birliğinin ‘Üye Listemiz’ içeren sayfasına ulaştığınızda arama kutucuğunun içerisinde istediğiniz kelimeyi veya aramak istediğiniz sanatçının ismini yazınız.
 • Sanatçı isim ve soy isim şeklinde yazdıktan sonra ‘Ara’ butonuna basarak üye listesine yer alıp almadığının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Hak takibi yapılan yorumcu listesine ulaşmak için aşağıdaki yolları izleyin:

 • İlk olarak tarayıcınız üzerinden (Web veya mobil) kuruluşun web sitesi sayfasına giriş yapınız
 • Giriş yapmanızın ardından ilgili alanlara ‘Hak takibi yorumcu listesi’ yazarak aramanızı yapın
 • İlgili sayfa bulunmazsa eğer, ‘https://muyorbir.org.tr/hak-takibi-yapilan-yorumcu-listesi/’ URL adresinin doğru olup olmadığının kontrolünü yapabilirsiniz.
 • URL adresine tıklama yolu ile giriş yapınız ve sayfada olan sanatçıları bulunuz
 • Hızlı erişim için aynı sayfa üzerinden klavye yardımıyla (CTRL + F) tuşlarına basarak, aramak istediğiniz sanatçıyı hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

MÜYORBİR Üye Girişi Nasıl Yapılır?

MÜYORBİR Üye Girişi Nasıl Yapılır

Meslek birliğine üye olduğunuzda veri tabanın ulaşmak, bütçe kontrolü veya benzeri bilgiler için üye giriş bilgileri verilecektir. Üye giriş bilgileri Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’ne üye olduğunuzda veya manuel olarak tarafınıza takdim edilecektir. Bunlar gerçekleşmezse eğer kuruluşun internet sitesi veya ilgili iletişim adresleri üzerinden konu ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Aşağıdaki yolları deneyerek MÜYORBİR üye girişi yaparsınız:

 • Öncelikle mobil tarayıcınız veya Web tarayıcıları üzerinden meslek birliği kuruluşun internet sayfasına giriş yapın
 • Ana sayfaya ulaştığınızda direkt olarak ‘MÜYORBİR Üye Giriş’ isimli kırmız renkte buton göreceksiniz, bir kez tıklayın
 • İlgili butona bir kez tıklamanızın ardından, sayfa sizi (https://mbs.muyorbir.org.tr/) URL adresine yönlendirecektir.
 • Bu sayfaya eriştiyseniz kuruluşun siz vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile birlikte ilgili alanları doldurunuz
 • Arından ‘Ben Robot Değilim’ kutusunu işaretleyerek yeşil tik almanızı sağlayın
 • Son olarak ‘Giriş yap’ diyerek üye giriş için gerekli tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Üyelik için Bulundurulması Gereken İndirilebilir Bazı Belgeler

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’ne üye olacak kişilerin kendi belgeleri haricinde kuruluşa vermesi gereken belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler, PDF veya benzeri format ile örnekleri aşağıdaki gibidir:

 • Şahıs için MÜYORBİR yetki belgesi (Şahıs)
 • Başvuru Formu (Şahıs)
 • Başvuru Formu Örneği
 • Single için MÜYORBİR İcra Bildirim Formu (Şahıs)
 • Mali Bilgiler formu
 • Albüm için icra bildirim formu
 • Yararlanan üye için yetki belgesi (Varis)
 • Yararlanan üye için Single icra bildirim formu
 • Albüm için İcra Bildirim Formu (Yararlanan Üye)
 • Kurum sözleşmesi (Devir Sözleşmesi Kurum)
 • Kurum yetki belgesi
 • Kurum başvuru formu
 • Üye bilgi formu (Kurum)
 • Yararlanan üye (Şahıs adına) yetki belgesi
 • Yararlanan üye (Şahıs adına) başvuru formu
 • Albüm adına yararlanan üye İcra Bildirim formu
 • Single için (Şahıs adına) yararlanan üye olarak İcra bildirim formu