Müzik Dağıtım vs Spinnup

Müzik Dağıtım vs Spinnup ile fiyatlar, yayınlama hızları, ödeme limiti, kullanım kolaylığı gibi özelliklerin hangisinin iyi olduğuna karar verin.

Günümüzde müzik yayınlamak şanatçılar, label şirketleri, bağımsız müzsiyenler gibi birçok kişinin tercih ettiği alan olmuştur. Bunun da en iyi yolunu, müzik dağıtım şirketleri ile görebilirsiniz. Her platformun kendine has özellikler, telif hakkı politikası ve ödeme gibi hizmetleri bulunmaktadır. Bunların içinden birini seçebilir, kendinize özel olacak olan hizmetten faydalanabilirsiniz.

Dijital müzik platformlarına yayınlamak popüler olmanın ve eserlerinizi hayran kitlenize ulaştırmanın etkili yoludur. İyi bir şirket ile çalıştığınızda müziklerinizi doğru platformlara yayınlamanın yanında editöryal listelere de girmesi basit olmaktadır. Müzikte rekabet fazladır o yüzden her şirketin birbiri ile karşılaştırması iyi yapılmalı içerisinden iyi olanını seçmek önemlidir.

Müzik Dağıtım vs Spinnup karşılaştırmasının önemli farklar ve benzerlikler bulunmaktadır. Hangi şirketi seçerseniz seçin, sizinle iletişimi kuvvetli ve her daim yanınızda olmasına özen gösterin. Böylelikle uzun vadeli çalışabileceğiniz profesyonel bir müzik dağıtım şirketi ile anlaşabilirsiniz.

1. Ödeme Yöntemleri

Müzik Dağıtım vs Spinnup ödeme yöntemleri

Spinnup için ödeme yöntemleri iki şekilde paranızı çekebilirsiniz. Bunlardan ilki Paypal’dır ve Paypal ülkemizde durdurulduğu için birçok kişi bu ödeme yöntemini kullanamamaktadır. Bir diğer para çekme yöntemi ise Banka transferidir. Spinnup için para çekme talebi gönderdiğinizde paypal işlem ücreti olarak 0,85 €, banka hesabı için ise 11,50 € işlem ücreti kesilecektir.

Müzik Dağıtım şirketinde ise ödeme yöntemleri iki şekilde sağlanmaktadır. Bunlardan biri ülkemizde geçerli olan Payoneer veya banka havalesi şeklindedir. Payoneer’in aldığı işlem ücreti haricinde herhangi bir ücret kesintisi olmadan hesabınıza paranızı çekebilirsiniz. Ayrıca panel üzerinden paranızın takibini yapabilirsiniz.

2. Müzik Dağıtım vs Spinnup Fiyatlar

Müzik Dağıtım vs Spinnup Fiyatlar

Spinnup için fiyatlar tekil ve albümler olarak değişiklik göstermektedir. Tekil şarkınız için birden fazla platformda yayınlamak koşulu ile yıllık 9,99$ ücret ödemeniz gerekmektedir. Aynı şekilde EP (3-6 şarkı) için 19.99$, albüm için ise 39,99$ olarak faturalandırılmaktadır.

Müzik dağıtım ise ücretsiz ve profesyonel paketleri seçtiğinizde %100 telif hakkı hak edişi ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Ücretsiz paket içerisinde sadece Youtube Content ID değil, tüm hizmetlerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Profesyonel paketler için yıllık olarak Single 100 TRY, Albüm için ise 150 TRY ödemeniz yeterlidir.

3. Yayınlanma Hızı

Müzik Dağıtım vs Spinnup yayınlanma hızı

Spinnup için yayınlama hızı değişken olup genelde 10 ile 20 gün arasında müzikler yayınlanmaktadır. Bunun sebebi 1-4 gün için müzikler, editörler tarafından incelenir ve 4 ile 20 gün arası için de müzikler yayınlanır. Spinnup için bu süre ortalama 3 ile 10 gün olsa da çoğunlukla bu süre uzamaktadır.

Müzik Dağıtım ise yayınlama hızı 3 ile 15 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Bu aynı zamanda 100’den fazla müzik akış servislerine de yayınlanacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca çıkış tarihini kendiniz belirleyebilir, hayranlarınıza bildirim yapabilirsiniz. Şarkınız müzik akış servislerine gönderiminden ve dağıtıma kadar tüm süreçleri panel üzerinden takip edilir, inceleyebilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Spinnup olarak tercihiniz ne olursa olsun yayınlama hızı önemlidir. Böylece şarkılarınızı istediğiniz zamanda ayarlayabilir veya dijital müzik mağazalarından herhangi birini seçebilirsiniz.

4. Müzik Dağıtım vs Spinnup Özellikleri

Müzik Dağıtım vs Spinnup Özellikleri

Spinnup, ürettiğiniz parçalarınızı müzik akış servislerine dağıtabileceğiniz müzik dağıtımı şirketlerinden birisidir. Hesap açmak ücretsiz olsa da müzik yüklemek ücretlidir ve yıllık olarak ödeme yapmanız gerekmektedir. Bunların haricinden Spinnup özelliklerine bakmak isterseniz, aşağıdaki gibidir:

 • Youtube Content ID
 • Mekanik lisans
 • Ücretsiz panel kullanımı
 • Tekil, EP ve Albüm için yıllık fiyatlar
 • 48 saat içerisinde geri dönüş yapan müşteri servisleri
 • 30’dan fazla dijital müzik mağazalarına dağıtım
 • Global müzik dağıtım
 • Cover, remix, beat, sample destekler
 • Beatport (Sadece elektronik dans müzikleri içindir)

Müzik Dağıtım şirketi, bağımsız müzisyenlerin, sanatçıların veya diğer müzik grupları tarafından üretilen eserleri popüler 100’den fazla dijital müzik mağazalarına göndermektedir. Ayrıca gönderilen her şarkı için %100 telif hakkı geliri size ait olmaktadır. Daha fazla bilgiyi öğrenmek istediğinizde aşağıdaki diğer özellikleri inceleyebilirsiniz:

 • Youtube Content ID (Ücretsiz)
 • Mekanik lisans ve dağıtım
 • Ücretsiz, basit, gelişmiş panel
 • Tekil, EP, Albüm için uygun fiyat politikaları
 • 24 saat içerisinde geri dönüş yapan uzman ekip
 • 100’den fazla dijital müzik platformlarına dağıtım
 • Cover, remix, beat, sampler, video desteklemektedir
 • Beatport (Manuel)
 • Yüklenen müzikler veya diğer işlemler için Promosyon hizmeti
 • 7/24 aktif olarak ulaşabileceğiniz canlı, telefon, Whatsapp, e-posta, web site ve blog gibi destek kaynakları
 • Payoneer ve banka hesabı desteği

5. Kullanım Kolaylığı

Müzik Dağıtım vs Spinnup kullanım kolaylığı

Spinnup platformu kullanmak istediğinizde direkt olarak kayıt olma kısmı bulunmamaktadır. Panelini kullanmak için yalnızca iletişimi sayfasından ulaşabilir ve kabul edilirseniz kullanabilirsiniz. Paneli kullanmaya hak kazandığınızda sade bir tasarıma sahip olsa da gelişmiş özellikleri bulunmamaktadır.

Müzik Dağıtım şirketinde ise web site üzerinden dilediğiniz paketi seçerek, kolayca kayıt olabilir ve giriş yapabilirsiniz. Ayrıca paneli kullanmak istediğinizde, iki faktörlü doğrulama gibi gelişmiş güvenlik önemleri alınmaktadır. Panel tasarımı sade, basit, profesyoneller için gelişmiş, herkes için rahatlıkla kullanılabilir yapısı mevcuttur.

Müzik Dağıtım vs Spinnup karşılaştırmasının en büyük önemi, müziklerin lisanslamasından dağıtıma kadar olan süreci takip etmektir. Basit, sade ve profesyoneller için gelişmiş ara yüz kullanmak, eserlerinizi iyi yönetmeyi sağlamaktır. Bu nedenle seçimlerinizi bu yönde şekillendirebilir, size en uygun hizmeti seçebilirsiniz.

6. Müşteri Servisi

Müzik Dağıtım vs Spinnup müşteri servisi

Spinnup için direkt olarak iletişime geçmek mümkün değildir. Bu yüzden sorunun kaynağı için öncellikle yardım sayfasının okunmasını talep ederler. Eğer yardım kısmında sorduğunuz sorunun kaynağı yok ise mail destek ile 48 saat içinde talebinize geri dönüş yapmaktadırlar. Bu da hız olarak düşük bir hizmete yol açmaktadır.

Müzik Dağıtım’da ise gelişmiş müşteri servisi araçları bulunmaktadır. 7/24 aktif olan teknik destek ekibi sayesinde sorunlarınız, yanıtı web sitesinde olsa bile yardım alabilirsiniz. Müşteri servisleri araçları olarak firma ile aşağıdaki şekillerde iletişime geçebilirsiniz:

 • Canlı destek hattı
 • Whatsapp destek hattı
 • İletişim sayfası
 • E-mail destek
 • Telefon destek
 • Sorularınızın kaynağı için; sayfalar veya blog içerikleri

7. Müzik Dağıtım vs Spinnup Dijital Platformlar

Müzik Dağıtım vs Spinnup Dijital Platformlar

Spinnup, sanatçılar tarafından üretilen şarkı veya müzikleri dijital müzik mağazalarına dağıtmaktadır. Müzikler, 30’dan fazla Apple Music, Spotify, Deezer gibi platformlara dağıtılmaktadır. Spinnup, dijital platformlara global olarak dağıtsa da yerel platform yoktur.

Müzik Dağıtım şirketinde ise sanatçı, bağımsız müzisyenler, Label veya diğer meslek grupları tarafından üretilen müzikler, 100’den fazla Spotify, Apple Music, Amazon Music gibi popüler dijital müzik mağazalarında dağıtılmaktadır. Yerli ve Global olarak iki şekilde yapılmakta olup, müziğinizi kaliteli bir şekilde tanıtabilirsiniz.

8. Ödeme Limiti

Müzik Dağıtım vs Spinnup ödeme limiti

Müzik Dağıtım vs Spinnup karşılaştırmasında merak edilen konulardan birisi de ödeme limiti olmaktadır. Ödeme limiti temelde hesabınızda biriken paranın hangi limitler dahilinde çekileceğidir. Spinnup firması çalışmayı seçtiğinizde hesabınızda minimum 10 € ve üzeri olmalıdır. Paranızı çekseniz bile işlem ücretleri fazla olacağından dolayı paranızı hesapta bekletmekte zorunda kalabilirsiniz.

Müzik Dağıtım’da ise ödeme limiti yalnızca 200 TL’dir. Bu, telif hakları ödemeleri düşünüldüğünde oldukça düşük rakamdır. Telif veya lisans haklarınızda gelen ödemenizi kolaylıkla çekebilir ve panelden miktar kontrol edilebilmektedir.

9. Müzik Dağıtım vs Spinnup Telif Hakkı ve Lisans

Müzik Dağıtım vs Spinnup Telif Hakkı ve Lisans

Spinnup, telif hakkı kazançlarınızın %100’ünü ödemektedir. Ödemeler ilk 60 gün görünmemektedir, bu da ilk ödemenizi en az 60 gün sonra alabileceğiniz anlamına gelmektedir. Kazançlar telif hakkı raporu olarak geçer ve ondan sonraki aylar için kazançlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Telif hakkı bölme işlemi yoktur, yani bir söz yazarı ile anlaştıysanız bu web sitesinde bunu yapamazsınız.

Müzik Dağıtım ise ücretsiz ve profesyonel paketleri ile telif hakkı kazançlarınızın %100’ünü ödemektedir. Telif hakkı raporları müzik akış servislerine göre değişiklik gösterip 45-60 gün sürebilmektedir. Fakat, anlık olarak müzik akış servislerindeki dinleme sayılarını; demografik, cinsiyet veya diğer kategorilerde inceleyebilirsiniz. Spinnup platformun aksine telif hakkı kazançlarını yüzdesel olarak bölme işlemi yapabilirsiniz(söz yazarı, yapımcı, vokal vb.).

  MÜZİK DAĞITIM SPINNUP
ÖDEME YÖNTEMLERİ Payoneer, Banka Havalesi Paypal (0,85 € ücret keser), banka havalesi (11,50 € ücret keser)
FİYATLAR Ücretsiz (%100 Hak ediş) ve Profesyonel Paketler Ücretsiz, Single (9,99$), 3-6 parça (19,99$), Albüm (39,99$)
YAYINLAMA HIZI 3 ile 15 gün arasında yayınlanır 10 ile 20 gün ve daha fazla sürebilmektedir
ÖZELLİKLER Yerli ve yabancı olmak üzere Global çapta hizmet verir. Global çapta hizmet vermektedir (Yerli yoktur).
KULLANIM KOLAYLIĞI Basittir ve herkes tarafından kullanılabilir Panel kullanımı normaldir
MÜŞTERİ SERVİSİ Maximum 24 saat içerisinde geri dönmektedir 48 saat içinde geri dönmektedir
ÖDEME LİMİTİ 200TL ‘dir. 10 €
DİJİTAL PLATFORMLAR Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza (Yerli + Yabancı platformlar) Apple Music, Spotify ve 30’dan fazla mağaza
LİSANS Cover şarkılar için mekanik lisans dahil olmak üzere tüm lisans türleri Cover, remix, sample, beat
MEKANİK LİSANS Var Var
CONTENT ID Var Var
ALT KULLANICI Var Var
MAİL DESTEK Var Var
TELEFON DESTEK Var Yok
BEATPORT Var (Manuel) Var (Sadece Elektronik Dans Müzikleri için)

Müzik Dağıtım vs Spinnup Hakkında İnsanların En Çok Aradıkları Konular

İnternet şafağından bu yana, müzik akışı, müziğinizi dünyaya duyurmanın en iyi yolu olmuştur. Ancak bunu yapmak için iki ana seçenek vardır: Müzik Dağıtım vs Spinnup. Her iki platform da şarkılarınızı yüklemenize, bir profil sayfası oluşturmanıza ve müziğinizi dağıtmanıza izin verir. Ama hangisi daha iyi?

Cevap, insanların arama motorlarında aradıkları konulara bağlıdır. Yeni başlıyorsanız ve henüz bir hayran kitleniz yoksa Müzik Dağıtım sizin için daha iyi bir seçim olabilir çünkü kullanımı Spinnup’tan çok daha kolaydır. Ancak daha karmaşık, yayınlanma süreleri uzun ve sınırla mağazalarda dağıtım sizin için soru değilse tercihinizi Spinnup ile yapabilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Spinnup karşılaştırması yapıldığında yukarıdaki maddeler dahil olmak üzere sizin için birçok konulu dahil ettik. Ancak yine de Google gibi arama motorlarından kullanıcıların aramalarına dayanak olarak bilgiler yeterli olmamış olabilir. O yüzden konuyu kullanıcı aramalarına göre detaylandırdık ve aşağıdaki listeyi sizler için tekrar hazırladık.

Müzik Dağıtım vs Spinnup, sanatçıların müziklerini yüklemelerine ve internette akış için kullanılabilir hale getirmelerine izin veren müzik dağıtım platformlarıdır. Diğer dağıtım hizmetleri türlerine göre birtakım avantajlar sunarlar, ancak bazı önemli farklılıkları da vardır.

Bu listede, hangisinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğuna karar verebilmeniz için her hizmetin artılarını ve eksilerini ele alacağız.

Müzik Dağıtım vs Spinnup Nedir?

İki firmanın tanımlarını öğrenmeden önce dağıtım şirketleri ve akış platformların nasıl çalıştığını bilmek önemlidir. Dağıtım şirketleri ve/ya dijital müzik servisleri, şarkınızı akış servislerine iletildiği şirketlerdir. Akış servisleri ise Spotify, Apple Music gibi platformları kapsar ve sanatçının ürettiği eserleri bir dağıtım şirketi ile alır. Bunun en büyük nedeni güvenebileceği veya telif kaynaklı sorunları bir başkasına yaptırmasıdır.

Müzik akış platformların müşterisi dinleyicilerdir, yani sanatçılar değil. Ancak dinleyicilere erişmek için sanatçı veya müzisyenlere ihtiyaç duyar. Bunu da güvendikleri müzik dağıtım veya plak şirketleri aracılığıyla yapmaktadır. Telif ödemelerini de direkt Sanatçıya değil, dağıtım şirketlerine yapar. İşte bu yüzden güvenilir bir müzik dağıtım şirketi ile çalışmak önemlidir.

Müzik Dağıtım 100’den fazla müzik akış servisi (Spotify, Apple Music, Tidal, Muud, Amazon Music, Youtube, Tiktok vb.) platformlarına müziğinizi dağıtacağınız dijital servistir. Kazanılan telif haklarında çoğu firmanın aksine %100 oranda kazanç elde etmesini sağlar. Böylelikle hangi şarkınızı yüklerseniz yükleyin, müziğiniz için tam kontrol hakkına sahip olursunuz. Ayrıca promosyon, tanıtım, klip çekimi ve benzeri servisler ile müziğinizi öne çıkarmak için tercih edilen servislerin başında gelir.

Spinnup ise yerli olmayan ve Global çapta hizmet veren dağıtım şirketlerinden birisidir. Yayınlama hızı Müzik Dağıtım şirketine göre 20 gün kadar daha düşüktür. Müşteri servislerine 48 saat gibi sürede ulaşmak sizin için sorun teşkil etmiyorsa, insanların kullandığı firmadır.

Müzik Dağıtım vs Spinnup Support (Destek)

Support (Destek) bir dağıtım şirketleri ile çalıştığınızda müşteri hizmetlerinin hızlı olması istenir. Bunun en büyük nedeni uzun vadeli projelerinizde iletişime geçeceğiniz birini bulmaktır. Böylelikle hayran kitlenize kaliteli şekilde büyütmek ve telif hak kazancınızı arttırmak mümkün olur.

Müzik Dağıtım vs Spinnup support (destek) sistemleri birbirinden farklı şirketlerdir. Her birini kendi müşteri ağ ve sistemi bulunur. İki şirketin detaylı analizlerini yaparak, hangisini daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

Müzik Dağıtım Support (Destek) olarak 7/24 aktif olarak çalışır. E-posta ([email protected]) üzerinden ulaştığınızda size 24 saat içerisinde geri döneceklerdir. Bunların haricinden 0 850 304 6767 numaralı telefon ile aradığınızda yoğunluğa göre aynı gün içerisinde çözümünüz basitleşecektir.

Spinnup support (destek) hizmetlerin Müzik Dağıtım’a nispeten düşük olduğu bilinmektedir. Destek hizmetlerine iletişime geçmek istediğinizde yalnızca [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Şirketle çalıştığınızda ortalama 48 saat içerisinde geri dönüş sağlamaktadır.

Müzik Dağıtım vs Spinnup Login (Giriş) Bilgileri Nedir?

Login (Giriş) bilgileri bir firma ile çalışıldığında işin bel kemiğini oluşturur. Her müzik dağıtım şirketinin müzik göndermek için kendi yazılımları bulunur. Yazılıma giriş yapmak veya yönetim paneline direkt ulaşım için kayıt olmak gerekir. Bazı firmalar bir form ile bunu yapabilirken bazıları da standart girişleri sağlamaktadır. Hangi yöntem olursa olsun her biri; şirketlerin müşterilerine sundukları Login (Giriş) bilgilerinin bir sonucudur.

Müzik Dağıtım Login (Giriş) yapmanız için öncelikle sisteme kayıt olmanız istenir. Kayıt olmak için ise web sitenin ana sayfası veya URL (https://muzikdagitim.com/kayit/) üzerinden ilgili sayfaya ulaşmalısınız. Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza bir Google form çıkacaktır. Aynı alan üzerinden isim, adres, şirket vb. bilgileri doldurmanızın ardından son olarak ‘Gönder’ tuşuna bastığınızda şirket size ulaşacak ve giriş bilgilerini verecektir.

Spinnup Login (Giriş) yapmak için farklı politikalar izlemektedir. Spinnup Login için web sitesi URL (https://artist.spinnup.com/start) üzerinden bağlantıya tıkladığınızda oturum açma ekranı çıkacaktır. Daha önce kayıt olduğunuzda e-mail ve şifreniz ile birlikte ‘Welcome Back’ yazısının hemen altına ekleyin. Ardından ‘Login’ kısmına bir kez tıkladığınızda yazılımı kullanmaya başlayacaksınız.

Müzik Dağıtım vs Spinnup Distribution Fee (Dağıtım ücretleri)

Müzik dağıtımı, müzik akış platformları ve benzerleri söz konusu olduğunda, müziğinizi oraya ulaştırmanın tonlarca yolu vardır. Ancak tüm seçenekler eşit yaratılmamıştır. Müzik Dağıtım vs Spinnup, dinleyicilerini bulmak ve müziklerinden para kazanmak isteyen bağımsız sanatçılar için en popüler seçeneklerden ikisi.

Her iki hizmet de sanatçıların müziklerini yüklemeleri ve tüm büyük platformlara otomatik olarak dağıtmaları için kolay bir yol sunuyor. Ayrıca şarkılarınızın nerede çalındığına ve nerede keşfedildiğine ilişkin analizler de sağlarlar.

Müzik Dağıtım vs Spinnup dağıtım ücreti farkları nedir? Onları ödemeye değer kılan ne sunuyorlar? Ve ihtiyaçlarınız için hangisi daha uygun? Şimdi bu sorularının yanıtı aşağıdaki gibidir:

Her iki hizmet de YouTube, Spotify, Apple Music, Deezer, Shazam, Tidal dahil birden çok platformda dağıtım karşılığında aylık ücretler ile ödeme alır. Ancak arasından en temel fark; Müzik Dağıtım şarkılardan gelen telif hakları üzerinde komisyon kesmek ve sanatçının %100 oranında kontrolünü sağlar. Ayrıca Spinnup 30’dan fazla dijital platforma müziklerinizi gönderirken, Müzik Dağıtım 100’den fazla dijital platform ve mağazalara göndermektedir.

Müzik Dağıtım vs Spinnup Spotify

Spotify, müzik akış servislerinden birisidir ve sanatçılara birden fazla özellikler sunmaktadır. Sanatçıya sunulan birçok özellik, müzik dağıtım şirketleri ile birlikte çalışıldığında verimli sonuç alınmaktadır. Müzik Dağıtım vs Spinnup Spotify özellikleri karşılaştırıldığında iki firmanın da birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır.

Müzik Dağıtım Spotify için çeşitli araç, tanıtım ve dağıtım için servis sunar. Müzik Dağıtım; Spotify gibi müzik akış servislerine müziğinizi gönderir ve platformun ödediği telif hakkı kazancınızı çekmeyi sağlar. Ayrıca; Spotify mavi tik, promosyon, editöryal listeye girmek, sanatçı profili düzenleme, takipçi arttırma, çalma listesi, Artist pick gibi çeşitli seçenekleri bulunur.

Spinnup Spotify ise müziklerinizi göndermek için seçmeyi düşünülen servistir. Tıpkı diğer şirketler gibi Spinnup’ta şarkıları Spotify gibi akış platformlarına gönderir. Sanatçı ise gelen telif hakkı kazançlarından yararlanabilmektedir. Ancak müşteri servislerinin yavaş olması ve 30 gibi düşük miktarda mağazaya eserinizi göndermek, telif hakkı kazancınızın az olmasını sağlayacaktır.

Müzik Dağıtım vs Spinnup Şarkı Kaç Günde Onaylanır?

Şarkı onaylama süreleri dağıtım şirketinin türüne ve sağladıkları hizmete göre değişiklik gösterecektir. Bilmeniz gereken durumlardan biri onaylama süreçleri veya dağıtım süreçleri arasında fark olduğunu unutmayın. Müzik Dağıtım vs Spinnup şirketlerinin şarkı onaylama sürelerini bilmeden önce bazı tanımları öğrenmenizde fayda vardır.

Onaylama süreçleri, bir dağıtım şirketi ile anlaştığınızda yüklediğiniz şarkının firma tarafından kabul edilmesidir. Kısaca meta veriler veya benzeri bilgilerin istenilen ölçülerde girildikten sonra firma kabul eder. Eğer bu bilgiler yanlış ise tekrar geri dönüş yapılması istenebilmektedir.

Dağıtım aşaması ise onaylama süresini başarıyla atlatmış sanatçının müziklerini müzik akış servislerine iletmektir. Bazı durumlarda bilgiler doğru olsa bile platformlar formatlarını değiştirebilmektedir. Bunun için mutlaka müzik ile istenen tüm bilgilerin size ait olduğu ve doğru olduğundan emin olunuz.

Yayınlanma süreci ise dağıtım aşaması onaylanan sanatçılar tarafından üretilen eserin akış platformlarında listelenmesidir. Genelde bu aşamada firmalarda yayınlanmasının ardından bildirim göndererek haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Özellikle Spotify gibi platformlarda çıkış tarihini belirlemek editöryal listeye girmeyi kolaylaştırmaktadır. Bu alanda destek için Müzik Dağıtım 0 850 304 6767 numaralı hattını şimdi arayın!

Müzik Dağıtım; şarkı veya müziklerinizi 3 gün içerisinde onaylayacak ve maksimum 15 gün içerisinde yayınlanmasını sağlayacaktır. Çıkış tarihini belirlemek Spotify gibi editöryal bir listeye önem verilen servisler için önemli olmaktadır. Şarkınız editöryal listede yer alırsa daha çok dinleneceği anlamına gelir ve dolaylı olarak daha fazla telif hakkı kazancı elde etmenizi sağlar. Ayrıca şarkınızı Spotify’da yayınlamayı düşündüğünüzde onaylama süreleri dahil ortalama 3 ile 20 gün arası sürebilmektedir.

Spinnup şirketini seçtiğinizde ise müziklerin ortalama 10 ile 20 gün veya daha fazla sürede yayınlanmaktadır. Şarkı onaylama süresi şirketin performansına ve yoğunluğuna göre değişmekle birlikte Müzik Dağıtım’a göre yavaş işlemektedir. Ayrıca panel kullanımı daha karmaşık olması sebebiyle müziğiniz hakkında daha fazla bilgiyi gireceğinizden ötürü işinizi yavaşlatabilmektedir.