Spotify çalma listesi para kazanma müzikle gelir elde etmenizi sağlar. Detaylı olarak nasıl yapıldığını öğrenmek için listeyi kontrol et!

Müzik ile pasif gelir modeli olarak dünyada birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri ise Spotify çalma listesi para kazanma yöntemidir. Dünya çapında en büyük müzik akış platformlarından biri olan Spotify’da müzikler algoritma ile sıralanmaktadır.

Algoritmanın sıralanmasının yanında kişisel hesaplar kendi çalma listesini oluşturabilir. Genel olarak kişisel olarak oluşturulan çalma listesi zamanla takipçi elde ettiğini yeni bir pasif gelir modeline dönüştürebilir. Bundan da gelir elde etmenin yolu açılmış olur.

Spotify çalma listesi ile para kazanmak bu doğrultuda gerçekleşecektir. Önemli olan bunun nasıl yapıldığını öğrenmektedir. Sizler için ayrıntılı olarak Spotify çalma listesi para kazanmanın ne kadar mümkün olacağına dair detaylara yer verdik. Böylelikle belirli kitlesi olan herkes bundan kazanç sağlayabilir!

Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Nedir?

Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Nedir

Spotify çalma listesi para kazanma, oluşturulan herhangi bir liste ile takipçiyle doğru orantılı olarak para kazanma modelidir.

Her çalma listesi farklı kategoriler olabilir ve bunların hepsini oluşturan kişi sağlamaktadır. Herkese açık bir çalma listesi, herkesçe paylaşılabildiğinden dolayı takipçi kazanmada önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Kısaca özetlenirse Spotify çalma listesi para kazanma aşağıdaki gibi gerçekleşir:

 • Takipçi + güncellik + kategori = Tanıtım (kazanç)

Spotify çalma listesi için önemli olan detaylar ise aşağıdaki gibidir:

 • Takipçi: Genel olarak bir playlist (çalma listesi) gerçek takipçi kitlesine sahip olunmalıdır. Bot hesaplar hem izlenmeyebilir hem de uzun vadede etkisini kaybeder.
 • Güncellik: Güncelliğini koruyan her liste, başarıya bir adım öne atılmasına yol açacaktır. Orantılı olarak da takipçi kazanmaya devam eder ve her yerde listenizin yayınlanmasına yol açar.
 • Kategori: Alakasız kategoriye farklı müzik türünü ekleyemezsiniz. Eklemek için çalma listesi isminiz ile uyumlu olmalıdır. Aksi halde listenizin değeri düşer ve özellikle çalma listesinden para kazanmak için kullanılan sitelerden kazanç sağlayamazsınız.
 • Tanıtım: Yukarıdaki üç farklı durum sizde bulunuyorsa müzik ile kazanç sağlamanızın önünden herhangi bir engel bulunmaz. Çeşitli platformlara tanıtım yaparak kendinizi gösterebilir ve böylelikle kazanç sağlayabilirsiniz.

Spotify Podcast Para Kazanma İle Ne Farkı Bulunur?

Spotify podcast para kazanma internet üzerinden aracı kurumlarca yüklenen müzik akış servisinden gelir elde etme modelidir. Çalma listesi ile para kazanma ise dağıtım şirketlerinden bağımsız olarak kazanç elde etmektir. Kısaca sadece sizin olduğunu gelir modelidir.

Spotify çalma listesi para kazanma yöntemini deneyen herhangi bir platform üzerinden ödenen kazançlardan gelir elde etmez. Ancak sanatçı olarak yüklenen müzikleriniz varsa onlardan gelir elde edebilirsiniz. Müzik Dağıtım gibi şirketler, müziğinizi Spotify gibi yüzlerce platforma göndererek kazanç elde etmenizi sağlamaktadır.

Müzik Dağıtım, 100’den fazla Appe Music, Deezer, Snap, Instagram / Facebook, Spotify, Youtube Music gibi platformlarda şarkınızı göndereceğiniz şirkettir. Size sunulan ücretsiz yönetim paneli sayesinde şarkılarını kontrol etmeye ve yüklemenizi sağlamaktadır.

Her platform, şarkılardan dolayı sanatçıya telif hakkı kazancı öder. Telif hakkı kazançlarını çekebilmeniz için ise üçüncü parti sağlayıcılarla çalışmalısınız. Müzik Dağıtım ile kazançlarınızı %100 oranda herhangi bir telif pay ücreti kesilmeden çekebilirsiniz.

Ayrıca özel tanıtım araçları ile sanatçı kimliğinizi geliştirebilir, müziklerinizi öne çıkarabilirsiniz. IMDb profili, Wikipedia sayfası gibi ek özellikleri ile her daim kimliğiniz öne çıkacaktır. O halde beklemeyin ve şimdi müziklerinizden gelir sağlamak için 0 850 304 6767 nolu telefondan iletişime geçin!

Spotify Çalma Listesi Para Kazanma İçin Ne Gerekli?

Herkes para kazanmak ister ama hangi işin doğru olduğuna karar veremez. Her ne kadar her gün müzik dinlemek Spotify çalma listesi para kazanma için keyif verici gelse de sürekli yapılacağından sıkıcı gelebilir. Bunun için gerçekten hazır olduğunuzu hissetmeniz önemlidir.

Eğer aşağıdakiler sizde bulunuyorsa Spotify çalma listesi para kazanma için gereklilik var demektir.

Tutku Ve Sabır

Tekrarı olan herhangi bir iş sıkıcı gelecektir. Müziği sevmek önemlidir fakat her gün müzik dinlemek tutku ve sabırı beraberinde getirmelidir. Aksi halde işinizi çabuk bırakmanıza neden olur. Unutmayın bu sadece sabır, azim ve tutkudan dolayı devam etmenizi sağlayacaktır.

Teknik Bilgi

Şarkı dinlemeyi sevmek tek başına yeterli olmamaktadır. Bu yüzden müzikler ile ilgili enstrüman bilgisi, kayıt teknikleri, format, yazılım veya benzeri türde teknik bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda güncel bilgileri takip ederek, vokal analizi, ruh haline göre müzikler, vuruşlar, etiketler, şirketler gibi bilgilere de ihtiyacınız olacaktır.

Tecrübe Veya Deneyimlemek

Spotify çalma listesi para kazanma her ne kadar kulağa hoş gelse de müzik sektöründe tecrübe ve deneyimin önemini herkes bilir. Başlangıçta sizi kimse bilmeyebilir ancak zamanla öğrene öğrene, tecrübe edinceye kadar yol kat edersiniz. Bu yolculukla yanlış, kötü yorumları tecrübe olarak sayın ve o yönde ilerleyin.

Pek çok uzman başlangıçta tek bir kategoriye odaklanmanızı önermez. Bu yüzden farklı kategorileri deneyimleyerek uzman olacağınız beceriyi seçmek en doğru karar olacaktır. Unutmayın tıpkı sizin gibi başlayan ve tecrübeli olan çoğu kişi burada olacaktır.

Güçlü Organizasyon Becerisi

Müzik dinlemek, teknik bilgi edinmek veya deneyimlemek yeterli olmamaktır. Şarkılarınızı en iyi şekilde kategorize etmek için güçlü organizasyon becerinizi kullanmalısınız. Aksi halde tecrübeniz belirli bir aşamadan sonra yeterli gelemeyebilir. Farklı kategorilere ayrılan birkaç kütüphane oluşturmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Unutmayın, güçlü organizasyon becerisi Spotify çalma listesi para kazanmada zorunlu bir seçenektir.

Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir

Spotify çalma listesi para kazanma yöntemlerini araştıran pek çok insan bunun nasıl mümkün olduğunu bilmemektedir. Çünkü Türkiye’de henüz bununla ilgili para kazanma yöntemi paylaşılmamıştır. Pasif gelir yöntemlerinde her ne kadar müzikle kazanmanın olduğu bahsedilse de çoğunlukla sanatçı olarak gelir elde etme modelinden bahsedilir.

Ancak herhangi bir sanatçı olmadan da Spotify çalma listesi para kazanma yöntemini deneyebilirsiniz. İşte en basit ve detaylı olarak nasıl Spotify kullanarak çalma listesinden para kazanırsınız, detaylar aşağıdaki gibidir.

1. Freelancer (Bağımsız) Olarak Spotify Çalma Listesi Para Kazanma

Freelancer (Bağımsız) Olarak Spotify Çalma Listesi

Her sanatçı müzik üretir ve kısa zamanda dinleyiciler tarafından ulaşılmasını ister. Dünya çapındaki hemen hemen her müzik öncelikle Spotify veya Youtube Music’e yüklenir. O nedenle Spotify çalma listesi önemli olmaktadır.

Spotify çalma listesi para kazanmanın ilk yöntemi olan Freelancer olarak gelir elde etmek, kendi playlistiniz olduğunda mümkündür. Bunun için Fiverr, PeoplePerHour, Freelancer, Upwork gibi Global çapta ilan açabilirsiniz. Müşteriye sunduğunuz hizmet dolayısıyla şarkıları çalma listesine ekleyerekj gelir modeli oluşturabilirsiniz.

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi insanlar, ortalama $10 ile $120 arasında iş başına kazanç sağlamaktadır. Unutmayın bu sadece Fiverr’da bir örnektir. Çalma listenizin kalitesine göre bu kazançlar artabilir veya düşebilir. Bu nedenle güncelliğinizi korumak her zaman önemli olacaktır.

2. Sanatçı Kimliği ile Spotify Çalma Listesi Gelir Elde Etmek

Sanatçı Kimliği ile Spotify Çalma Listesi

Sanatçı kimliğinizi kullanarak iki yönlü olarak da Spotify çalma listesi para kazanmak istiyorsanız, daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Burada kullanarak ilk yön Müzik Dağıtım kullanarak Spotify mavi tik almaktır. Ardından müziklerinizi yüklemeniz ve gelir elde etmek için beklemeniz gerekmektedir. Beklemek zor geliyorsa tanıtım araçlarını kullanarak, şarkınıza dinleyici kitlesi elde ederek, telif hakkı geliri elde edersiniz.

İkinci yön ise sanatçı hesabınız olduğunda Spotify üzerinden giriş yapabilir ve kontrol edebilirsiniz. Şu demek oluyor; öne çıkan sanatçı ve çalma listesi bizzat doğrulanmış bir profil tarafından oluşturmasına sebep oluyor. Mavi tik içeren çalma listesi profili olduğunda herkes tarafından güvenilir ve kazanç elde kapılarınızı açabilirsiniz.

3. Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Siteleri

Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Siteleri

Spotify çalma listesi para kazanmanın en etkili yolu belki de küratör olmaktır. Spotify çalma listesi para kazanma siteleri bu yönde gelir elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Ancak bu gibi sitelerde çalma listenizin takipçi sayısına ve popülerliğine göre elde edilen miktarın değişeceğini unutmayın.

Çoğu para kazanma siteleri en az 1000 takipçili çalma listesi ister. Bunların her birinin ise organik takipçi olması istenmektedir. 2023 yılında ise organik takipçi elde etmenin en etkili yolu ise reklam yapmaktır. Reklam yaparak potansiyel dinleyicilerinizi elde edebilirsiniz.

Aşağıda en çok kullanılan ve ödeme yapan Spotify Çalma Listesi para kazanma siteleri bulunur:

 • PlaylistPush
 • MusicGateway
 • SoundCampaign

PlaylistPush Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Nedir?

PlaylistPush Spotify Çalma Listesi Para Kazanma

PlaylistPush küratör olarak şarkıların listelenmesinden para kazanmanın yöntemidir. Küratör olarak para kazanmak istediğinizde aşağıdaki gibi sistem işlemektedir:

 • Sahip olduğunuz çalma listesine eklenen şarkılarınız sizin tarafınızdan eklenir
 • İncelemeye tabi tutulur ve 15 ABD dolarına kadar gelir elde edersiniz.
 • Ödeme bekletilmez, hemen paranızı çekebilirsiniz.
 • Müzikler hakkında geri bildirimlerde bulunabilirsiniz.

Spotify çalma listesini yönettiğinizde küratör olarak tanımlanırsınız. Takipçiniz ile doğru orantılı olarak inceleme başına ödeme alırsınız. Böylelikle hem çalma listesini büyütür hem de saygınlığınızı arttırmış olursunuz.

PlaylistPush küratörü olmak için aşağıdaki koşulları sağlamanız gerekmektedir:

 • Oynatma listeniz başına en az 1000 takipçi olması gerekmektedir.
 • Çalma listesinde en az 30 Aylık aktif dinleyici olması gerekir
 • Oynatma listenizde en az %1 oranında aktif aylık dinleyici kitlesi olmak zorunludur
 • Bot takipçi olmamalıdır
 • Sahte dinleme, izleme, görüntüleme, beğenme gibi durumlar olmamalıdır
 • ‘Beni takip et’ yazan oynatma listeleri olmaması gerekmektedir
 • 90’lar, 2000’ler gibi belirli yıllara odaklanan çalma listesi olmamalıdır
 • Takipçi çekmek adına oynatma listesi başlığını değiştiren listeler
 • Dizi veya film müziği içermemesi gerekir
 • Belirli sanatçı, grup veya şarkı için çalma listeleri olmaması istenir
 • %100 özgün çalma listesi olmalıdır

Playlistpush Spotify çalma listesi para kazanmak için bu bağlantıdan kayıt olabilirsiniz.

MusicGateway Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Nedir?

MusicGateway, küratörlere çalma listesi ile para kazanmanın mümkün olduğunu gösteren başka bir sitedir. Her gün müzik dinlemekte kararlı iseniz herhangi bir yetenek gerektirmeden MusicGateway üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Genellikle gönderim başına ödeme alırsınız.

Gönderim başına ödeme alacağınız miktar aşağıdaki gibi olmaktadır:

 • 0-199 gönderime £0
 • 200-499 gönderime £100
 • 500-999 gönderime £200
 • 1000-2499 gönderime £400
 • 2500 gönderime £800

Spotify küratörü olmak istediğinizde aşağıdaki koşullar aranmaktadır:

 • Radyo sunucusu geçmişi
 • DJ olmak veya çalışmak
 • Sanatçıları desteklemek
 • Radyo sunucusu olmak
 • Müzik blog yazarı
 • Youtube veya diğer platformları kullanmak
 • Spotify çalma listenizin olması

MusicGateway Spotify çalma listesi para kazanmak için bu bağlantıdan kayıt olabilirsiniz.

SoundCampaign Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Nedir?

SoundCampaign, Spotify çalma listesi para kazanmak için kullanılan ödeme yapan başka bir sitedir. Genelde iyi bir dinleyici kitlesine sahip herhangi bir kullanıcı şarkı başına 1 dolar ile 14 dolar arasında kazanç elde eder. PlaylistPush aksine detaylı olarak şartları bulunmamaktadır.

Ancak playlist veya çalma listenizin organik olmasına önem gösterin. Aksi halde bot takipçili çalma listeniz onaylanmayabilir.

SoundCampaign oynatma listesi küratörü olmak için aşağıdakiler istenmektedir:

 • En az 1000 takipçili çalma listesi olmalıdır
 • Organik ve bot içermemelidir
 • Şarkıyı dinlemeniz, incelemeniz ve ardından çalma listesine eklemenizin ardından para ödenmektedir.

SoundCampaign Spotify çalma listesi para kazanmak için bu bağlantıdan kayıt olabilirsiniz.