Deezer Artist Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

Deezer Artist hesabı açarak, Müzik Dağıtım ile gönderilen müziklerinizin kitle analizi, profil ayarları gibi birçok özelliğe erişin.

Bir sanatçı iseniz, müziğinizi çeşitli platformlara göndermek, hayran kitlenizi elde etmenin etkin yollarından bir tanesidir. Müzik Dağıtım, 100’den fazla dijital akış platforma eserlerinizi gönderir. Bunlardan birisi de Deezer’dır. Deezer, müzik akış servisleri arasından Spotify ve Apple Music’ten sonra en çok tercih edilen akış platformların başında gelmektedir. Bu yüzden sadece müzik göndermeniz tek başına yeterli olmamaktadır.

Şarkınızı kontrol etmeniz ve analiz bilgilerine ulaşmanız gereklidir. Bunların her birini yapmak istediğinizde ise Deezer artist hesabı ile yapabilirsiniz. Deezer artist hesabına erişmek için birçok adımı tamamlamanız ve kitlenizi oluşturmak için ayrı bir profile ihtiyacınız bulunmaktadır. Tıpkı Spotify artist hesabı veya Apple Music gibi platformların kendine has yönetim panelleri olduğu için Deezer müziğinde bulunmaktadır.

Hazırladığımız bu listede Deezer Artist hesabı açmanın gerektirdiği tüm adımları sizlerle paylaşıyor olacağız. Böylelikle hayran kitlenizin adım adım inşa etmenin ve bağ kurmanın yolunu tek bir rehberde öğrenebileceksiniz. Eğer müziğinizi 100’den fazla platforma göndermek ile ilgiliyseniz, şimdiden Müzik Dağıtım ile çalışmayı tercih edebilirsiniz.

Deezer Artist Hesabı Nedir?

Deezer Artist Hesabı Nedir

Deezer Artist hesabı, Müzik Dağıtım tarafından gönderilen müzikleri analiz edebileceğiniz özelleştirilmiş analizler sunan platformdur. Her şirketin şarkıları yönetme ve analiz raporu sunması için kendi yönetim paneli bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Deezer müziğin sunduğu sanatçılar için hesaptır.

Şarkılarınızı akış platformlarına göndermenizin ardından yayınlanan platformlarda istatistikleri kontrol etmeniz gerekir. Bu istatistikler, günlük, 3 günlük veya aylık olarak raporlanabilmektedir. Analiz uzmanlarına gönderdiğinizde ise size en uygun promosyon seçeneği ile tanıtım yapmanız, şarkınızın performansını arttıracaktır.

Müzik Dağıtım promosyon yapan dağıtım şirketlerinden birisidir. Promosyon sayfasından kontrol edebileceğiniz gibi birçok platformlarda şarkınızın tanıtımını yaparak, rakiplerinizin önüne geçmeyi sağlar. Ayrıca IMDb profili, Wikipedia veya ekşi sözlük gibi platformlarda sanatçı kimliğinizin kalıcı olmasını ve herkes tarafından konuşulmasını sağlamaktadır.

Kısaca Deezer Artist hesabı kullanmak, promosyon yapmanız açısında size ön bilgi verir. Bu bilgileri kullandığınızda ise şarkınızı öne çıkarmak ve daha fazla kitleye erişmek basitleşir.

Ayrıca Deezer Artist hesabı kullandığınızda yayınladığınız müziklerin, dinleyicilere ulaşması ile dinleyicilerle iletişim kurmanız sağlar. Bu her sanatçını ilerlemesi açısından hayalidir ve gerçekleştiğinde ise sizlere gelir olarak geri yansır. Artist hesabı yalnızca sanatçı kullanmaz; Label veya pazarlama şirketleri tarafından da kullanılabilmektedir.

Deezer Artist Hesabı Nasıl Kullanılır?

Deezer Artist Hesabı Nasıl Kullanılır

Deezer Artist Hesabı kullanımı, sanatçıların Deezer üzerinde müzik yayınlamak istedikleri takdirde öncelikle bir hesap açmaları gerekmektedir. Bu hesabı açmak için, sanatçıların platform sayfasında bulunan ‘Kaydol’ butonuna tıklamaları ve gerekli bilgileri doldurmaları gerekmektedir. Daha sonra, sanatçılar, Müzik Dağıtım’dan gelen müziklerin kontrolünü sağlayabilir veya yayınlanmış eserlerin bilgisine ulaşabilir.

Deezer Artist Hesabı kullanımının diğer bir önemli yönü, sanatçıların müziklerinin dinleme sayılarını ve diğer istatistikleri takip etmeleridir. Platform, sanatçıların müziklerinin ne kadar sıklıkla dinlendiğini, hangi ülkelerden dinlendiğini ve dinleyicilere hangi müziklerin önerildiğini gösteren birçok farklı veri sunar. Bu veriler, sanatçıların müziklerinin popülaritesini anlamaya ve pazarlama faaliyetlerini daha etkili hale getirmeye yardımcı olur.

Size sunulan sanatçı hesabını kullandığınızda sanatçıların dinleyicilere doğrudan iletişim kurmasına olanak tanıyan özellikler ile birlikte gelir ve hayranlarınızla etkileşim kurmanıza yardımcı olur. Sanatçıysanız, Deezer üzerinde bir blog yazdırarak dinleyicilere müzikleriniz hakkında bilgi verebilir veya onların sorularını cevaplayabilirsiniz. Ayrıca, sanatçılar Deezer üzerinde etkinlikler düzenleyebilir ve dinleyicilere davet edebilirler.

Sonuç olarak, Deezer Artist Hesabı, sanatçılar için Deezer üzerinde müzik yayınlamaya ve dinleyicilere ulaşmaya yardımcı olan önemli bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde, sanatçılar müziklerini yayınlayabilir, müziklerinin dinleme sayılarını takip edebilir ve dinleyicilere doğrudan iletişim kurabilirler.

Deezer Artist Hesabı Nasıl Açılır?

Deezer Artist Hesabı Nasıl Açılır

Deezer Artist hesabı, müzisyen, sanatçı, Label şirketlerin tercih ettiği müziklerin yayınladığı akış platformlarından bir tanesidir. Müzik Dağıtım tarafından dağıtılan müzikler, sanatçı profilinde görünür. Ancak hesaba ulaşmanız bir Deezer Artist bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Erişim yaptığınızda ise sanatçı profilinizi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Deezer sanatçı hesabı erişim konusunu anlatmadan önce hesaba sahip olmak size aşağıdakileri katacaktır:

 • Müzik Dağıtım aracılığıyla gönderilen müziklerin direkt olarak istatistiklerini kontrol edebilirsiniz
 • Profil ayarlarını düzenleyebilir, hayran kitlenize daha güzel tasarımlı profil yapabilirsiniz.
 • Coğrafi olarak kitlenizi belirleyebilir, tanıtımlarınız için daha iyi sonuç alabilirsiniz.
 • Hayranlarınızda direkt olarak iletişim kurabilir, nabzını test edebilirsiniz
 • Müziğiniz kontrolü için kendinize ekip kurabilir veya ekiplerle birlikte çalışabilirsiniz
 • Daha geniş kitleniz için özel çalma listesi, konser veya şov tarihlerini belirleyebilir, insanların ilgisini bu yöne çekebilirsiniz.

Deezer sanatçı hesabı açmak için; doğrulanmış e-posta adresiniz ve Deezer for Creators (Sanatçılar için) hesaba ihtiyacınız olacaktır. Bu hesap için erişin elde ettiğinizde hesabınız açılacak ve dinleyici kitleniz ile iletişime geçebileceksiniz. Deezer Artist profili erişimi nasıl yapılacağını aşağıdaki başlık ve altından takip edebilir, doğrulanmış sanatçı hesabına sahip olabilirsiniz.

Deezer Artist Profili Erişimi Nasıl Yapılır?

Deezer Artist Profili Erişimi Nasıl Yapılır

Deezer Artist Profili erişimi elde etmek, şarkılarınızın istatistik ve ayarları yapmanız için özellikler sunmaktadır. Erişim talebi için Deezer’ın sanatçı, plak şirketi, menajer, podcast kreatörü ve içerik sağlayıcı olmak üzere 5 çeşit üyelikleri bulunur. Bu üyeliklerin herhangi birini seçtiğinizde ona uygun hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Başlamadan önce önemli nokta şu vardır: Eğer Deezer’da Podcast üretiyorsanız, erişim talep etmek istediğinizde platform yalnızca mobil üzerinden erişimlere cevap vermektedir. O nedenle aşağıdakilerde çoğunun tarayıcı üzerinden giriş yapılacağına emin olunuz.

Sanatçılar için Deezer Artist Hesabı Erişimi Elde Etmek

Müzik Dağıtım veya benzeri şirketler tarafından gönderilen müzikleriniz olduğunda, sanatçı iseniz aşağıdaki adımları takip edin:

 • Öncelikle Deezer artist hesabı için oluşturulan (https://creators.deezer.com/) bağlantıyı ziyaret edin.
 • Bağlantıya tıkladıktan sonra çıkacak ekranda İngilizce olarak Sing Up (Kayıt Ol) seçeneğine bir kez tıklayın
 • Ardından ‘Kendini tanıt (Who you are)’ alanına kendinizden bahsedin ve ‘Bir sanatçı (An artist)’ kısmını seçin
 • İlgili kutucuğa adınız ve soyadını, e-posta adres bilgilerini giriniz
 • Bilgileri doldurduğunuz bölümün aşağısında ‘Hesabımı Oluştur (Create My Account’ diye kısım görünecektir, oraya tıklayın ve ilerleyin
 • E-posta adresin doğruysa, mail alacaksın (onay maili olacaktır)
 • Onay mailin içinde şifre oluştur kısmı belirlenecektir, eğer Türkçe görmüyorsanız Create a password kısmını seçiniz
 • Şifrenizi oluşturup, onaylamanız ardından (Confirm password seçeneğine tıklayın) aynı bilgiler ile ilk başta girdiğiniz Deezer for Creators ekranına ulaşın ve giriş yapınız
 • Açılan ekranda ‘Yeni bir talep seç (Start a new request)’ seçeniğini seçin
 • Talep seçme ekranında olan ‘Sanatçı adı (Artist name)’ kısmına kullandığınız sanatçı isminizi giriniz. Unutulmamalıdır ki bu alanı aktifleştirmek için daha önce Deezer’a gönderdiğiniz müziğinizin olması gereklidir.
 • Eğer müziğiniz varsa ve sanatçı isminiz görünmüyorsa UPC benzersiz kodunuzu girerek, bilgilerinize ulaşabilirsiniz
 • Sanatçı adınıza ulaştığınızda ise ‘Devam (Continue)’ kısmına tıklayarak ilerleyin
 • Çıkacak kısımda sosyal medya bilgileriniz istenecektir; girilmesi zorunlu değildir ancak varsa hesabınızın onaylanması daha hızlı olacaktır.
 • Tüm talebin doğru ise son olarak ‘Talebi Gönder (Send Request)’ seçeneğine tıklayan tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Plak Şirketleri İçin Deezer Artist Hesabı Erişimi Elde Etmek

Deezer artist hesabı için bir plak şirketiniz var ise aşağıdaki adımları uygulayarak kolayca erişimi alabilirsiniz:

 • Öncelikle Deezer for Creators giriş ekranına (https://creators.deezer.com/) bağlantısından ulaşın
 • Bağlantıya ulaşmanızın ardından çıkan ekrandaki Sign Up (Kayıt Ol) butonuna bir kez tıklayın
 • İlgili kutucukta A label (Bir plak şirketi) bölümüne tıklayın ve seçili olduğundan emin olun
 • Ardından ilgili alana isminiz ve e-posta (Aktif olarak kullandığınız mail adresini girmeniz işinizi kolaylaştıracaktır) adresinizi giriniz
 • Mail adresinize onay maili gelecektir, onay mailinde görülen şifrenizi belirleyin ve ‘Confirm password’ seçeneğine tıklayın
 • Ardından ilk girdiğiniz web site adresine ulaşın ve onaylanan şifreniz ile birlikte girişinizi yapın
 • Add Label (Plak şirketi ekle)’ bölümünü seçin ve şirket hakkında istenen bilgileri ilgili kutucuğa doldurun (Bunlar genelde şirket ismi ve UPC gibi bilgilerdir). Birden fazla şirketiniz var ise bu alana o şirketlerin bilgilerini de ekleyebilirsiniz.
 • Bilgileriniz doğru ise ‘Kaydet’ butonuna tıklayın ve ilerleyin
 • Son olarak Talep gönderme ekranının hemen altında bulunan ‘Send Request’ seçeneğine tıklayın, işleminiz tamamlanacaktır.

Menajerler için Deezer Artist hesabı Erişimi Elde Etmek

Menajerler Deezer Artist hesabı erişimi elde edebilirler ve aşağıdaki adımları takip ettiğinizde işlemlerini tamamlayabilmektedir:

 • Öncelikle Deezer’ın sunduğu artist hesabı web site adresine (https://creators.deezer.com/) bağlantıdan ulaşın ve giriş yapınız
 • Ardından ekranda bulunan ‘Sign Up’ seçeneğine tıklayarak kaydolma adımlarını başlatın
 • Sonrasında A manager (Bir menajer) bölümüne seçtiğinizden emin olun
 • İlgili alana isim, soyisim ve e-posta adresinizi girin
 • ‘Create my Account’ kısmına tıkladığınızda kaydolmanız için ilk aşamayı yapacaksınız. Bu nedenle mailinize onay maili geldiğini kontrol edin
 • Maile gelen onay mesajında şifrenizi girmeniz ve onaylamanız gereken bağlantı göreceksiniz, bu işlemleri yapın
 • Oluşturduğunuz hesabınız ile birlikte ilk ulaştığınız adrese giriş yapın ve oturumunuz açın
 • Ardından Add Artist (Sanatçı Ekle) bölümünden çalıştığınız sanatçının ismini girerek aratın. Eğer sanatçı bilgisi çıkmıyor ise UPC kodunu girerek, seçebilirsiniz (Birden fazla sanatçının var ise menajer hesaplarında istediğiniz kadar sanatçı ekleyebilirsiniz)
 • Sanatçı adını girip seçmenizin ardından ‘Kaydet’ butonuna bir kez tıklayın
 • Son olarak formu ekibe göndermek için ‘Send Request’ butonuna tıklayın, işlemleriniz tamamlanacaktır.

İçerik sağlayıcı için Deezer Artist Hesabı Erişimi Elde Etmek

İçerik sağlayıcılarda Deezer sanatçı hesabı erişimi alabilmektedir. Bunun nasıl olduğunu öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Öncelikle Deezer Artist hesabı için sunulan Deezer for Creators web sitesine (https://creators.deezer.com/) bağlatışından ulaşmanız gerekecektir.
 • Ardından ‘Sing Up’ seçeneğine bir kez tıklayın ve kendinize ait hesap oluşturun
 • Hesabınızı oluşturmanız için e-posta, isim, kullanıcı adınızı girin ve mailinize gelen onay mesajında şifrenizi belirleyin
 • İlk girdiğiniz linke ulaşın ‘Sign In’ kısmına tıklayın ve giriş bilgilerinizle birlikte oturumunuz açın.
 • Oturumunuz açmanızın ardından ‘Erişim talep et (Request accsess)’ kısmına tıklayın ve ilgili forma ulaşın
 • Aynı ekran üzerinden e-posta, ad, içerik sağlayıcı adını girin
 • Ardından sanatçınızı bulmak için UPC kodunu ilgili alana giriniz.
 • İçerik sağlayıcı erişimini tamamlamak için son olarak Send Request (Talebi Gönder) kısmına tıklayın ve işlemlerinizi tamamlayın.

Podcast Kreatörü için Deezer Artist Hesabı Erişimi Elde Etmek

Deezer artist hesabı erişimi için bir podcast kreatör iseniz, tarayıcı dışında farklı cihazdan ilgili linke ulaşmanız gerekecektir. Çünkü henüz beta aşamasında olan platform tarayıcı üzerinden girişleri podcaster olarak kabul etmemektedir. O yüzden Deezer for Creator’e giriş için Android veya App Store’den indirerek, mobil uygulamayı deneyin.

Podcast kreatörü için mobilden ulaştığınızda aşağıdaki adımları tamamlayarak erişim elde edinebilirsiniz.

Android mobil cihazlar için:

 • Öncelikle Deezer for Creators app için Google Play bağlantısı üzerinden ulaşın
 • Ardından ‘Install (Yükle)’ tuşuna basarak telefonunuza indirin
 • İndirilen uygulama telefonunuzun menü bölümünde görülecektir ve giriş yapın
 • Uygulamayı açtığınızda Podcast Creator (Podcast Kreatörü) kısmını seçerek dokunun.
 • Ardından devam seçeneği için Continue butonuna bir kez basın
 • Kayıt ol seçeneğine ulaşmak için Sign Up (Kaydol) tuşunu bulun ve dokunun
 • İsim, soy isim, e-posta bilgilerinizi girip, e-mail onaylama işlemlerini yaptığınızda, işleminiz tamamlanmış olacaktır.

iOS mobil cihazlar için:

 • Deezer for Creators uygulamasını kullanmak için App Store’den bu bağlantıya tıklayarak ulaşın
 • Uygulamayı telefonunuza indirin ve kurun
 • Yüklendikten sonra uygulamayı menü alanından bulun ve açın
 • Ardından açılan ekranda Podcast Creator kısmının seçili olduğundan emin olduktan sonra ilgili alana dokunun
 • Devam etmek için uygulamada Continue butonuna bir kez basın
 • Sign Up yani kayıt ol seçeneğini bulun
 • Kayıt olmanız için gereken; e-mail, ad, soyad gibi bilgilerinizi girdikten sonra hesabınıza gelen onay maili ardından, işleminiz tamamlanacaktır.

Deezer for Creators Nedir?

Deezer for Creators, içerik sağlayıcı, sanatçılar, plak şirketleri, podcaster ve menajerlerin kullanımına sunulan Deezer artist hesabıdır. Sanatçı iseniz, tıpkı Apple sanatçı hesabında olduğu gibi şarkılarınızın analizlerini bu platformdan kullanabilirsiniz. Şarkıların Müzik Dağıtım ile gönderimi yapıldığında erişim alma işlemlerini yaparak giriş yapabilirsiniz.

Sanatçı erişimi almak için sizler için hazırladığımız detaylı listeye yukarıdan göz atabilirsiniz. Sanatçı hesabı erişimi almanızın ardından analizlerin yanında birçok özelliği platform sayesinde kullanabilirsiniz.

Deezer for Creators’un nasıl çalıştığını anlamak için aşağıdaki müziğin yolculuğunu takip edin:

 1. Öncelikle sanatçı tarafından oluşturulan müzikler, Müzik Dağıtım şirketi yönetim paneli aracılığıyla Deezer gibi yüzlerce akış platformuna gönderilir
 2. Deezer uygun gördüğünde listesine alır ve yayınlamak için bekletir. Bu süre genel olarak 2 hafta sürmektedir
 3. Onaylandığında ise platformda yayınlanır, bildirim geldiğinde Müzik Dağıtım panelinde görebilirsiniz.
 4. Ardından şarkınızın analizlerini platform üzerinde de takip etmek için Deezer artist hesabı profil erişimi ayarları yapılır
 5. Erişim talebiniz onaylandığında ise Deezer for Creators hesabında giriş yapabilir, hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Deezer for Creators Özellikleri Nelerdir?

Sanatçılar için kullanılan Spotify, Apple Music alternatifi olarak görülen Deezer artist hesabının özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Yalnızca sanatçı için değil toplamda 5 farklı grup için tasarlanmış dijital akış platformu yönetim panelidir
 • Hem mobil hem de PC için kullanılabilmektedir
 • Sanatçı profil erişimini tamamladığında şarkı analizlerini görebilir ve hangi oynatma listesinde olduğunu görebilir
 • Deezer for Creators’de bulunmak için yalnızca bir müziğinizin yayınlanması yeterli olmaktadır
 • Kullanıldığı dil İngilizce olması sebebiyle tüm dünya tarafından kullanılabilmektedir (Ancak Türkçe dil desteği bulunmaz)
 • Sanatçılar için en son çıkan albümlerini yayınlayabilir, böylelikle güven kazandırma yeridir
 • Akışlardaki performansları görmek için istatistikler raporlanabilir
 • Müzik Dağıtım promosyon sayfasını kullanmak için hedef kitlenizin ne olduğu ile ilgili ön bilgi verir
 • En çok dinlenen çalma listelerine erişerek, o listede olup olmadığınızın bilgisine ulaşabilirsiniz
 • İstatistikler için gelişmiş alt yapı kullanılır: yaş, cinsiyet, bölgesel, ülke, şehir gibi pazarlama kampanyaları için analiz yeteneği vermektedir
 • Profil bilgilerinizi düzenleyerek, hayran kitlenize daha ilgi çekici hazırlayabilirsiniz
 • Sosyal medya bağlantısı, profil resmi, çalma listesi ekleme gibi hesap güncelleme ayarları ile birlikte gelir.

Bir sanatçı veya diğer meslek grupları olarak, Deezer for Creators’ı şu amaçlarla kullanabilirsiniz:

 • Müziğinizi veya diğer ses içeriklerinizi Deezer platformuna Müzik Dağıtımla yükleyin ve dağıtarak, 180’den fazla ülkede milyonlarca aktif kullanıcının kullanımına açın.
 • Biyografik bilgiler, fotoğraflar ve sosyal medya hesaplarınıza bağlantılar dahil olmak üzere sanatçı profilinizi Deezer’da yönetin.
 • İçeriğinizin her bir parçası için akışlar ve dinleyiciler hakkında ayrıntılı istatistikleri görüntüleyerek, içeriğinizin platformdaki performansını anlamanıza ve tanıtım ve dağıtım stratejiniz hakkında bilinçli kararlar almanıza yardımcı olur.
 • İçeriğinizi Deezer’da tanıtmanıza yardımcı olacak, kişiselleştirilmiş çalma listeleri oluşturma ve takipçilerinize haber bültenleri gönderme yeteneği dahil olmak üzere çeşitli promosyon araçlarından yararlanın.
 • Hizmetin abonelik modeli aracılığıyla veya reklam yoluyla Deezer’daki içeriğinizden, her bir içerikten elde edilen gelir ve ödeme koşulları hakkında bilgi alarak para kazanın.
 • Bir topluluk forumu ve en iyi uygulama kılavuzları da dahil olmak üzere, platformda başarılı olmanıza yardımcı olacak çeşitli destek kaynaklarına ve araçlarına erişin.

Deezer Artist Hesabı: Deezer for Creators’a Giriş Nasıl Yapılır?

Deezer Artist Hesabı Deezer for Creators’a Giriş

Sanatçılar için her zaman bir platformda şarkılarını yönetmek ve istatistiklerini bilmek ihtiyaç olmuştur. Genelde içerik sağlayıcıları veya analistler bununla ilgili çalışmalar yapıp, raporlar sunsa da bireysel veya şirket olarak Deezer platformun sunduğu artist hesabına girişi bilmeniz gerekli olabilir.

Deezer artist hesabı olan Deezer for Creators’a giriş yapmak için (Tarayıcı üzerinden) aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Öncelikle Deezer for Creators (https://creators.deezer.com/) bağlantısını ziyaret edin
 • Ardından linke tıklayın ve ana sayfaya ulaşın
 • Girmiş olduğunuz ekran sanatçılar için barındırılan web sitesidir
 • Oturum açmak için sanatçı erişimi ile elde ettiğiniz e-posta ve şifreniz ile birlikte ‘Sign In’ butonuna tıklayın
 • Tüm bu adımları uyguladıktan sonra girişiniz ile birlikte işleminiz tamamlanacaktır.

Deezer for Creators’a mobil üzerinden giriş yapmak için aşağıdaki işlemleri uygulayın:

 • Öncelikle uygulamayı iOS cihazınız için App Store’den, Android cihazınız için Google Play üzerinden indirin ve yükleyin
 • Ardından uygulamanızı açın ve sanatçı erişimi ile aldığınız hesap bilgileriniz ile birlikte girişinizi yapın
 • E-mail adresinize onaylama mesajı gelebilir, geldiğinde onaylayın
 • Tüm bu adımları uygulayarak hesabınıza kolayca giriş yapabilir, özellikleri kullanabilirsiniz.

Deezer Artist Hesabı (Deezer for Creators) Şifre Nasıl Yenilenir?

Deezer artist hesabınız için web üzerinden şifrenizi yenilemek veya güncellemek istediğinizde aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Öncelikle ‘https://creators.deezer.com’ adresi üzerinden giriş yapın ve ana sayfadaki beyaz renkte olan ‘Log In’ butonuna bir kez tıklayın
 • Butona tıkladığınızda Log In (Giriş) penceresi açılacaktır. Çıkan ekranda e-mail ve şifrenizi girmek için alan olduğunu görebilirsiniz, bu alanın hemen altında bulunan ‘FORGOT YOUR PASSWORD’ kısmına bir kez tıklayın
 • İlgili alana tıkladığınızda ‘Forgot password?’ başlığının altındaki kutucuğa sanatçı profili için erişimi kabul edilen e-posta adresinizi giriniz.
 • Daha sonra kırmızı renkte olan ‘Send Reset Email’ tuşuna basın
 • Son olarak şifre güncelleme mesajı aldığınızda ilgili alanda parolu güncelleyin ve tekrar giriş yapın.

Deezer Artist hesabına mobil için şifre güncelleme / değiştirme / yenileme ayarlarını yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • Mobil cihazınızdaki yüklediğiniz uygulamaya giriş yapın ve ‘Forgot’ kısmına bir kez dokunun
 • Daha önce Deezer Artist hesabı (Deezer for Creators) ile ilişkili e-posta adresini ilgili alana giriniz
 • Çıkan erkanda ‘Send Me Link’ yani bana linki gönder alanına bir kez dokunun
 • Belirli bir süre sonra e-posta adresinizi ‘Reset Password’ adında şifre güncelleme maili alacaksınız. Bu maile tıkladığında şifre sıfırlama talimatlarını izleyin ve kendinizi yeni bir parola belirleyin
 • Arından aynı mail üzerinden ‘Go To The App’ seçeneğine tıklayarak uygulamaya giriş yapın
 • Uygulamaya girişinizin ardından belirlediğiniz şifre ile oturumunuzu açarak işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

Deezer Müşteri Hizmetleri Numarası (Support)

Deezer Artist hesabı ile ilgili sorunlarına ulaşmanız için görünür olarak Deezer müşteri hizmetleri bulunmamaktadır. Bunun yerine aşağıdaki yollar ile iletişime geçebilirsiniz:

 • Topluluğa sorarak (https://en.deezercommunity.com/) bağlantısı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • Web formu (https://support.deezer.com/hc/tr/requests/new) bağlantısından doldurarak iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz
 • Sosyal medya bağlantıları üzerinden iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

Ya da hiç bunlarla uğraşmam ve beklemek anlamsız diyorsanız, Müzik Dağıtım ile (+90 850 304 6767) numaralı hattan 7/24 iletişime geçebilirsiniz.