Spotify Artist hesabı birçok sanatçı ve müzisyen tarafından kullanılmaktadır. Müzik Dağıtım ile artist hesabı açmak kolaydır.

Dünya genelinde popüler olarak kullanılan Spotify, müzisyen, bağımsız sanatçı, label şirketleri ve diğer kurumlara hizmet vermektedir. Müzik yayın servisi Spotify üzerinden eserinizi yayınlamak istediğinizde bir Artist hesabına ihtiyacınız vardır. Spotify artist hesabı, birçok şarkınızı yayınlayabildiğiniz, çeşitli kodlar ile korunan, onaylı hesaptır.

Popüler platformda bir Spotify Artist hesabı oluşturmak istediğinizde dilerseniz, Müzik Dağıtım paketlerimizden herhangi birini seçebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki adımları takip ederek neye ihtiyacınız olduğunu belirleyebilirsiniz. Listemiz, Spotify para kazanma, hesap açma, hesap silme gibi tüm ihtiyacınıza yönelik olarak hazırlanmıştır.

Spotify Artist Hesabı Nedir?

Spotify artist hesabı

Spotify artist hesabı, hayranlarınızla etkileşime girebileceğiniz, eserlerinizi yayınlayabileceğiniz nitelikli profesyonel bir hesaptır. Artist hesabı, kitlenizi yakından tanımanızı sağlar ve çalma listelerinizi aynı zamanda yönetebilirsiniz. Spotify artist hesabı üçüncü parti sağlayıcıları ile birlikte çalışmaktadır.

Doğrudan dağıtım için Müzik Dağıtım platformumuzdan size uygun paketi seçebilir, profesyonel artist hesabına sahip olabilirsiniz. %100 telif hakları hakkediş ile müziğinizden gelir elde edebilir, kolayca şarkınızı yükleyebilirsiniz. Hizmetimizin üçüncü parti sağlayıcılara gerek durmadan doğrudan şarkınızı Spotify’a yayınlamayı içermektedir. Ayrıca hizmetimiz ‘Spofiy’a Şarkı nasıl yüklenir‘ gibi adımları içermektedir.

Spotify Artist Hesabı Ne Zaman Açılır?

Spotify artist hesabı

Dünyanın en büyük dijital müzik platformlarından olan Spotify ile müziklerinizi yayınlayabilir ve tanıtabilirsiniz. Sosyal medyanız ile birlikte Spotify artist hesabı açmak istiyorsanız, Dijital Müzik Dağıtım (Müzik Dağıtım) web sitemizi ziyaret etmek ve teknik destekten bize ulaşmaktır.

Doğrulanmış sanatçı profiline sahip olmak istediğinizde Spotify artist hesabı açılma zamanı 1 hafta içindedir. Eserlerinizi dünyaya tanıtmak için paketlerimizden herhangi birini seçebilir, şarkılarınızı özgürce paylaşabilirsiniz.

Müzik Dağıtım ile Spotify Artist Ücretli Mi?

Spotify artist hesabı

Spotify üzerinden doğrulanmış bir hesaba sahip olmak önemlidir. Her sanatçının bir Spotify hesabı vardır ve çoğu eserlerini burada listelemektedir. Spotify sanatçı hesabı açmak istediğinizde, ücreti vardır.

Bu ücret servis sağlayıcılar tarafından ve firmalara göre değişmekle birlikte genelde 200$’dan başlamaktadır. Buna ek olarak, raporlama, entegrasyon, faturalandırma gibi ek ücretler çıkabilmektedir. Bunun gibi ekstra ücretlere maruz kalmamak için aylık ve yıllık olarak ücretlendirilen Müzik Dağıtım platformumuzdan en uygun paketi seçebilirsiniz.

Platformumuzu kullanarak yaptığınız her yükleme ücretsizdir ve yıllık olarak faturalandırılır. Böylelikle ekstra ücret beklemeden sadece müziğinizi yüklemeye odaklanabilirsiniz. Müzik dağıtım yolları olarak, sadece Spotify değil diğer 100’den fazla müzik servislerine de eserinizi yayınlayabilirsiniz.

Dağıtım paneli sayesinde telif hakkı gelirlerinizi tek bir platformdan takip edebilir, şarkılarınız için endişelenmenize gerek kalmaz. Bir müziği nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız, sizin için hazırladığımız rehberleri kontrol edebilirsiniz. Ayrıca size yardımcı olmak için 7/24 saat aktif olan teknik destek ile yanınızdayız.

Spotify Sanatçılara Nasıl Ödeme Yapıyor?

Spotify artist hesabı

Spotify aracılığıyla yüklenen her şarkı belirli ödeme hakkında sahiptir. Spotify Artist hesabı olan ve olmayanlar için çeşitli telif ödemeleri yapılır. Spotify’de var olan eserler, yayınlama telif hakkı ödemeleri ve kayıf telif hakkı olarak iki şekilde yapılmaktadır.

Kayıt telif hakkı ödemesi, dinlenme başına alınan ve hak sahiplerine ödenen gelirleri kapsamaktadır. Bu genelde Müzik Dağıtım, plak veya diğer dağıtım şirketleri aracılığıyla yapılmaktadır. Yayınlama telif hakkı ödemeleri ise besteci ve beste sahiplerine yapılan ödemeleri içermektedir. Bu ödeme türü genelde meslek birimleri, ajanslar ve yayıncılara yapılmaktadır.

Müzik Dağıtım ile yayınlanan her şarkı, Spotify’da çaldığı süre zarfında ücretsiz veya Premium hesaba sahip olsun her birine telif hakkı ödemeleri yapılmaktadır.

Spotify Telif Hakkı Ücretlerini Nasıl Hesaplar?

Spotify artist hesabı

Müzik Dağıtım ile açılan Spotify sanatçı hesabı, Premium üyelik ücretlerinden ve reklamlardan gelen net gelirleri paylaşır. Belirli ücret düşülerek, bunun bir kısmı net olarak hak sahiplerine dağıtılır. Kredi kartı, faturalandırma, satış komisyonları gibi ek unsurlar için ödeme yapılır ve kalan net ücret, sanatçının hak ediş miktarına göre belirlenir.

Dinleme sayısı, aylık toplam dinleme gibi sanatçıya özel bilgileri saklı tutarak, net bir ücret söylemek Spotify tarafından mümkün olmamaktadır. Sanatçıya ödenen telif hakları üçüncü parti araçları, plak şirketleri, Label veya diğer dağıtım şirketlerine göre değişiklik göstermektedir.

Müzik Dağıtım ile Şarkılar Nerede Paylaşabilir?

Spotify artist hesabı

Müzik Dağıtım, Spotify başta olmak üzere 100’den fazla müzik servisine dağıtım yapan dağıtım şirketlerinden birisidir. Platformumuzdan seçeceğiniz herhangi bir paket için Spotify sanatçı hesabı oluşturabilir veya istediğiniz müziklerden gelir kazanacak şekilde yükleyebilirsiniz.

Müzik Dağıtım ile şarkıların paylaşıldığı başlıca müzik servisleri aşağıdaki gibidir:

Spotify Artist Hesabı İçin Erişim Nasıl Elde Edilir?

Spotify günümüzde en çok kullanılan müzik akış servislerindendir. Bu müzik akışı için gönderilen müziklerde sanatçıya hesabını yönetimi için erişim sunulur. Erişimin sonucunda Spotify’da size sunulan özellikleri kullanabilir hale gelirsiniz.

Spotify Artist hesabı, erişim elde ettikten sonra sizlere bu hakları tanır:

 • Müziğinizi tanıtmak için seçenekler
 • Müzik ile ilgili coğrafi istatistikler
 • Sanatçı profil düzenleme işlemleri

Not: Spotify, erişim hakkını doğru yapan sanatçılara mavi onay tiki vermektedir. Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için; ‘Spotify Mavi Tik Nasıl Alınır’ adlı içeriği okuyun.

Artist hesabına aşağıdaki kişi veya şirketlere erişim tanınmaktadır:

 • Sanatçı ve yöneticiler: Bir müzik dağıtım şirketi anlaştıktan sonra müzik gönderiminizin ardında eserinizi Spotify’da görünecektir. Bizzat kendiniz veya ekip üyesine erişim elde edebilirsiniz. Bu nedenle Spotify, sanatçı veya yöneticilere hesaba erişim için hak tanır.
 • Etiket ve distribütörler: Ekipten birinin erişim hakkı bulunuyorsa davet göndererek erişimde bulundurabilirsiniz. Etiket oluşturup erişim elde etmek birkaç gün sürebilmektedir. Ancak bunun için en az 1 parça veya albüm yüklemeniz gerekmektedir.

Sanatçılar, Spotify hesabını aşağıdaki gibi erişim elde eder:

 • İlk olarak Spotify Artist Hesabı (spotify.com) adresine giriş yapınız.
 • Ardından arama bölümüne erişim elde edebileceğiniz sanatçının ismini giriniz.
 • Bulduğunuz sanatçıyı seçin ve ilgili alanlara bilgilerinizi yazın ve doldurun.
 • En son olarak ‘Gönder’ tuşuna basarak işlemlerinizi tamamlayın.

Not: Spotify artist hesabı için erişim elde etmek için; daha önce müziğiniz Spotify’da yüklenmiş olmalı ve standart profil hesabınız olmalıdır. Bu hususlara dikkat edildiği sürece erişim elde etme işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Spotify Artist Hesabı için Müzikler Nasıl Yüklenir?

Spotify’da sanatçı kimliğinizi eklemenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Ancak bunlardan öncesinde müziğiniz platformda olmalı veya erişim hakkı tanımlanmış olmalıdır. Erişim hakkı sizlere profilinizi yönetme hakkı ve diğer istatistikleri kontrol etmenize olanak sağlar.

Örnek olarak; Spotify’da bulunan şarkınız başka bir sanatçı hesabına geçtiğinde maile olarak ulaşmanız gerekecektir. Sanatçı hesabınız yok ise o şarkının size ait olduğunu tanımlamak için zaman ve emek harcamak zorunda kalacaksınız. Bu da işlerinizi olumsuz yönde etkileyecek ve fazladan uğraşmanız ile sonuçlanacaktır.

Ayrıca tanıtım yapmak istediğinizde müziğinizi dinleyen dinleyicilerin nereden geldiğini görebilirsiniz. Spotify sanatçı erişimi elde edilmesinin ardından hesabınıza giriş yapabilir ve coğrafi olarak dinleyici kitlesini görebilirsiniz. Çoğu pazarlama ekibi bilir ki; şarkının tanıtımı hedef kitleye oynamaktan geçer. Böylece promosyon çalışmalarınızı da daha etkili yapabilir ve sonuçlar alabilirsiniz.

Spotify’da erişim elde etmeden veya ettikten sonra aşağıdaki gibi müzikler yüklenir:

 • Müzik Dağıtım web sitesine (com) giriş yapın.
 • Fiyatlar menüsünü bulun ve bir kez tıklayın.
 • Size en uygun paketi seçmenizin ardından hesabınızı oluşturun ve girişinizi yapın
 • Unutmayın; e-mail doğrulamasını yapmanız istenecektir (Bu güvenlik amaçlıdır)
 • Hesaba giriş işlemlerinizi tamamlamanız ardından; açılan ekranda ‘Müzik Ekle’ bölümüne ulaşın.
 • Gerekli bilgileri doldurarak ilerleyin ve en son aşama olan ‘Müzik Dağıtım Platformları’ ekranına ulaşın.
 • Buradaki alanda ‘Spotify’ın işaretli olduğuna emin olun ve ‘Dağıt’ seçeneği ile müziklerinizi platforma gönderin.

Not: Müzikleriniz kısa zamanda onaylanacak ve platformda yayınlanacaktır. Ancak bunun ortalama 3 ile 20 gün arası sürdüğünü unutmayın (Bunun nedeni Spotify’a yüklenen şarkıların bekleme süresidir, Müzik Dağıtım’dan bağımsızdır). Sonraki projeleriniz için de tıpkı aynı biçimde kullanabilirsiniz.

Spotify Artist Hesabına Neden Giriş Yapılmaz?

Spotify Artist hesabına bazı durumlarda giriş yapılamayabilir ve bunun nedeni çoğunlukla teknik aksaklıklardan dolayıdır. Ancak bunların aksine bir durum oluştuğunda sizlere anlatacağımız işlemleri uygulamanız gerekmektedir. Genelde oturum açma işlemi yapılmadığında ‘oturum açma ayrıntıları’ yapılması gerekir.

Spotify Artist hesabı giriş yapılmama nedenleri aşağıdaki gibidir:

 • İş e-postanız ile kişisel e-posta adresiniz farklı olması
 • E-posta bildirimlerinin olmaması
 • Başka bir hesaba taşınması
 • Teknik sorunlar veya web sitenin geçici süreliğine kapatılması

Not: Bu gibi durumlarda Spotify size mail atacaktır. Eğer bildirim almadıysanız; bildirim ayarlarını veya doğru adresi kullandığınızdan emin olunuz.

Spotify Artist hesabına giriş yapamazsanız aşağıdakilerini deneyin:

 • E-posta adreslerini kontrol edin (Artist hesabına bağlı olan e-posta adresi).
 • Şifrenizi unuttuysanız, URL (https://www.spotify.com/password-reset/) üzerinden parola sıfırlama işlemlerini yapın.
 • Yine de giriş yapamadıysanız; üçüncü parti araçları (Facebook, Apple, Google hesapları vb.) üzerinden girişinizi yapınız.

Yukarıdakiler haricinde bir durum ile karşılaşırsanız, Spotify Artist hesabına erişmek için aşağıdaki işlemleri kullanmalısınız:

 • Ekip yöneticiniz varsa var olan hesabınızın kaldırılmasını talep edin.
 • Erişim kaldırılan hesabın tekrar davet edilerek düzeltilmesini isteyin.
 • Tüm izin ve hesapları kaldırıp, yeni hesabınız ile ilişkili erişim talebinizi yapın.

Not: Yukarıdakilerin hiçbirine erişmezseniz, anlaşmış olduğunuz distribütör veya dağıtım şirketinden destek isteyin. En son alternatif olarak da Spotify Artist hesabı destek kanallarından ulaşın. Spotify destek kaynaklarına erişmek için bu URL (https://artists.spotify.com/help) üzerinden ulaşabilirsiniz.

Spotify Artist Hesabı Yönetme Bileşenleri Nelerdir?

Spotify’da erişim hakkı kazanan her sanatçı hesabını yönetebilmektedir. Hesabınızı ister bireysel isterseniz de bir müzik dağıtım şirketi ile yönetebilirsiniz. Ancak Spotify erişim elde etmek için öncelikle yayınlanmış müziğiniz olmalıdır.

Spotify’da müzik yayınlamak için gerekli koşulları sağlamanız gerekir:

 • Albüm kapağı telifsiz veya telif hakkı size ait olmalı
 • Müziğiniz benzersiz veya remix, cover ise haklarının alınması
 • Gerekli forma koşullarını karşılamalı; bu genelde wav formatındadır.
 • Şarkı sözü var ise eklenmeli aksi halde onaylanmayabilir
 • Mix-master-edit kısımlarının uygun standartlarda olması

Her platformda olduğu gibi gerekli koşullar ve şartları taşıyan her sanatçının müzikleri yayınlanmaktadır. Fakat müzik yüklerken bireysel kabul edilmez yani bir şirketle çalışmanız gereklidir. Şirket tercihinizi Türk müzik dağıtım şirketlerinden biri olan Müzik Dağıtım ile yapınız.

Müzik Dağıtım, Spotify yanında 100’den fazla Apple Music, Amazon, Tiktok, Youtube, Deezer, Fizy, Muud, Tidal, Napster gibi dijital müzik akış servisine eserlerinizi göndereceğiniz bir firmadır. Sanatçı veya Label olarak çalışan her kişi için ücretsiz yönetim paneli sunulur. Ücretsiz yönetim paneli sizlere coğrafi istatistik kontrolü ve ödeme bilgilerinizi analiz etmenize olanak sağlar. Ayrıca gelişmiş araçlar ile tanıtım çalışmanızı yapabilir, özgürlüğünüzü arttırabilirsiniz.

Spotify; sanatçılara profil yönetme ekranın verir ve özellikleri kullanabilir hale getirir. Hayranlarınızla etkili yolunu bulmak istiyorsanız, yönetme ekranı ile keşfedilmeyi sağlayabilirsiniz. Genelde aşağıdaki gibi özellikleri yapmanıza olanak tanımaktadır:

 • Çalma listesi ile bir sanatçının öne çıkması saplanması
 • Editöryal listeye girerek, algoritmanın oluşturduğu çalma listesine girmek
 • Biyografi bilgileri ekleme alanının düzenlenmesi
 • Sanatçı resimleri ekleme / düzenleme / silme işlemlerinin yapılması
 • Bağış / Shopify / Satış ortaklığı linklerini profil alanına eklenmesi

Spotify Artist Hesabında Etiketler Nasıl Görüntülenir?

Spotify Artist hesabı kullandığınızda platform sizlere etiket listenizi görüntüleme hakkı tanır. Etiket listenizi görüntülemek için öncelikle sanatçılar için Spotify şirket ekibine erişebilir olmanız gerekmektedir. Erişim elde ettiyseniz, aşağıdaki adımları kullanarak etiketleri görüntüleyebilirsiniz:

 • Öncelikle Spotify Artist Hesabı URL (spotify.com) adresine ulaşın ve oturumunuzu açın
 • Hesabınıza ulaştıktan sonra açılan ekranda sol üstteki 3 nokta simgesine bir kez tıklayın
 • Seçili olan menüden ‘Listeler’ bölümüne tıklayın ve istediğiniz listeyi seçiniz.
 • Yukarıdaki adımları yaptıysanız; işlemleriniz tamamlanmış demektir.

Etiket bilgileri bazı durumlarda eksik olabilmektedir. Eğer kataloglarınızda etiket yoksa meta veriler, distribütöre göre otomatik oluşturulacaktır. Oluşturulan etiketler yüklediğiniz sürümle ilişkili olup, ona göre düzenlenir.

Güncel sürüm kullanmıyorsanız ya da istenilen sürümde değişiklik olduysa meta verilerini kontrol etmeniz gerekecektir. Bunun için etkili çözüm: etiket adı yazılışını kontrol etmek olacaktır. Bunların haricinde kataloğunuz diğerlerinden farklı ise, aşağıdaki işlemleri yapınız:

 • Müzikteki meta verilerle ilişkili bilgileri tekrar düzenleyin veya yeniden yüklemeyi deneyin
 • Yeniden yükleme adımını yapamadıysanız, Spotify destek hattına ulaşarak, teknik ekibin yüklemesini sağlayabilirsiniz.
 • Destek ekibi yeterli gelmezse eğer tecrübeli ve profesyonel destek almak için Müzik Dağıtım iletişim adreslerini deneyin.

Spotify Artist Hesabı Geribildirim Bölümü Nasıl Kullanılır?

Spotify, sanatçılar için geribildirim bölümünü aktif hale getirmiştir. Bu bölüm, temelde sanatçı veya şirketler için sunulan geliştirmelere geri dönüşü ifade eder. Örnek olarak profilde istediğiniz özelliği geri bildirim ekranında mesaj atabilir, geliştirmeleri destekleyebilirsiniz.

Spotify her ay milyonlarca şarkı yüklemelerine ev sahipliği yapar. Geri bildirimleri de sanatçılar kadar önemsemektedir. Bir ihtiyacınız var ise veya düzenlenmesi beklenen yazılım hataları, çözümler veya sadece olumlu yorum gibi konuları geribildirim ekranında ulaştırabilirsiniz.

Platform; sanatçılar ile fikir ve görüşleri destelemektedir. Düşüncenizi paylaşmak gerektiğinizde geri bildirim bölümünü kullanabilirsiniz. Araştırmalara katılmak, gelişim takibi, fikir veya öneriler için aşağıdaki işlemleri yapınız:

 • Öncelikle Spotify web sitesine giriş yapınız.
 • Ardından sanatçılar için artist hesabı (artists.spotify.com) adresine ulaşın
 • Oturumunuzu açın ve ‘https://spotifyinsights.typeform.com/to/djIYGf’ adresine bir kez tıklayın.
 • Çıkacak ekranda görüş ve fikirlerinizi almak için 5 dakikalık test sunulacaktır.
 • ‘Begin’ butonuna tıklayın
 • İlk adınızı girin ve onaylayın
 • What’s your preferred contact email?’ ekranına ulaştığınızda e-posta adresinizi yazınız ve OK veya klavyeden ENTER tuşuna basınız.
 • What’s your primary role?’ ekranı geldiğinde sanatçı iseniz; ‘Artist’ kutusunu, Ekip yöneticisi iseniz ‘Manager’ kutusunu, Label şirketi iseniz ‘Label’ kutusunu veya diğer alanı seçiniz.
 • What city are you based in?’ bu alan geldiğinde bulunduğunuz adresi il olarak seçiniz.
 • ‘What’s the name of your artist project?’ hangi konuda fikir vermek istiyorsanız, o konuda projenizi yazınız.
 • ‘In your own words, how would you describe your artist project?’ fikir vermek istediğiniz projeyi kısa hikaye, biyografi veya çalışmalara örnek vererek açıklayın daha sonra ‘OK’ butonuna tıklayın
 • ‘Is there any product feedback that you would like to give?’ bilgi vermek istediğiniz geribildiriminizi buraya yazın ve OK tuşuna basınız.
 • ‘What email do you use to log in to Spotify for Artists? hesabınıza girişi nasıl kullandığınız ile ilgili bilgileri yazın ve ‘OK’ düğmesine basın
 • Bu bilgileri doldurduktan sonra ‘Thank You’ görselini görüyorsanız, işlemleriniz bitmiş demektir.

Spotify Artist Hesabı Sanatçı Seçimi Nasıl Kullanılır?

Sanatçılar, müziklerini yüklemesinin ardından yönetim ekranına ulaşması gerekir. Çünkü bu alan yalnızca sanatçılar için verilmiştir. Sanatçılarda hesabının başkası yönetmesi için ekip üyelerine veya dağıtım şirketlerine vermektedir.

Erişim elde ettiğinizde Spotify, yönetim paneli sunarak, ilgili sanatçıların profillerinin düzenlemesini sağlar. Profil yönetme ekranına ulaşan bir kişi Sanatçı seçimi ekranını kullanır. Sanatçı seçimi; herhangi bir şarkı, albüm, podcast, çalma listesi, konserler ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Ancak ses kaydınız Podcast içeriyorsa mobil üzerinden yüklemenize izin verilmemektedir. Bunların haricinde şovlar ile ilgili bilgileri de sanatçı seçimi ekranında sergileyebilirsiniz.

Sanatçı seçimi kullandığınızda aşağıdaki özellikleri yaparsınız:

 • 14 gün boyunca yayında kalan seçim ekranı (Artist Pick)
 • Seçiminizi aktif hale getirmekte kullanacağınız resim veya kısa mesaj bildirimleri
 • Turlara yönelik sanatçı seçimi ekranının düzenlenmesi

Editör veya Yönetici iseniz aşağıdaki işlemleri yaparak Spotify Sanatçı seçimini düzenleyebilirsiniz:

 • Öncelikle ‘artists.spotify.com’ adresine giriş yapın ve oturumunuzu rolünüz üzerinde açın
 • Sanatçı Profil ekranına ulaşın
 • Ardından (+) kısmını bulun ve bir kez tıklayın. Eğer bu alanı bulamazsanız, sanatçı URL’sini yapıştırarak girmeyi deneyin.

Spotify Artist Hesabı Hayran Desteği (Fan Support) Nasıl Kullanılır?

Müzikler Spotify’da yayınlandıktan sonra erişim hakkı tamamlamanız gerekir. Spotif erişim hakkınız var ise platformun size sunduğu bir dizi özellikten yararlanabilirsiniz. Uzun vadede iyi seçeneklerden birisi hayran desteği (Fan Support) bölümüdür.

Fan Support veya Türkçe anlamı ile hayran desteği, Spotify’da üçüncü parti araçları tarafından sunulan kitlenizden yardım / bağış / destek olarak kullanabileceğiniz bölümdür. Bu bölümü kullandığınızda hayranlarınızı yöneterek ekstra para kazanabilir veya bir kuruma yardım edebilirsiniz. Çoğu sanatçı bu alanı bir hayır kuruma bağışta bulunmak için kullanır.

Ancak bazı sanatçılar ise hizmetlerine destek, ekip gelişimi veya para kazanma için bu alanı kullanır. Her ne olursa olsun bu alan size Spotify’dan bağımsız para kazandıracaktır. İşin en güzel tarafı da Spotify, toplanan paralardan pay almamaktadır. Bu kazançlarınızı doğrudan çekebileceğiniz anlamına gelir.

Spotify Artist hesabında hayran desteği için bazı uygulamalar aşağıda listelenmiştir:

 • Cash App
 • Me
 • PayU
 • GoFundMe
 • Mercado Pago
 • Givealittle
 • iyzico (PayU şirketi)

Not: Yukarıda paylaşılan şirketler Spotify ortakları arasındadır. Farklı bir bağış / destek firması eklemek istiyorsanız, dilediğiniz şirketi ekleyebilirsiniz. Bunun nasıl olduğunu görmek için aşağıdaki hayran desteği ekleme adımlarını yapınız.

Spotify Artist hesabı üzerinden Fan Support aşağıdaki gibi eklenir:

 • Öncelikle hayran desteği eklemek için Spotify Sanatçı URL (spotify.com) üzerinden oturumunuzu açınız.
 • Açılan ekranda Profil kısmına ulaşın
 • Hayran desteği bölümünü gördüğünüzde hemen altında bulunan; ‘+ Doğrudan Hayranlardan Destek Al’ kısmına bir kez tıklayın.
 • Hayran desteği başvuru formu doldurmanız gerektiğinde, bilgilerinizi doldurun ve ‘Kabul et ve gönder’ kısmına basıp, işlemlerinizi tamamlayın.

Spotify Artist hesabında olan hayran desteğini kaldırmak istediğinizde aşağıdaki adımları yapınız:

 • Öncelikle Spotify Artist web adresine ulaşın ve bilgilerinizi doldurmanızın ardından sitede oturumunuzu açın.
 • Çıkacak ekranda Profil sayfasını bulun ve giriş yapın
 • Hayran Desteği menüsünü bulmanızın ardından hemen yanındaki kalem simgesine tıklayın ve düzenleme / silme işlemlerini yapın.
 • Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda Spotify Artist hesabı hayran desteği kaldırma işlemi olacak demektir.