Instagram mavi tik almak, birçok kişinin takip ettiği yollardan birisidir. Belirli kriterleri sağlayan kişiler,  ile ünlü hesaplar mavi tik alma hakkı kazanabiliyor.

Instagram, diğer kullanıcılarla fotoğraf ve video paylaşmanıza olanak sağlayan bir sosyal medya platformudur. Diğer kullanıcıları takip edip gönderilerini görebilir veya başkalarının görmesi için kendi gönderilerinizi oluşturabilirsiniz. Instagram ayrıca, kullanıcıların gönderilerinde diğer kullanıcıları etiketlemelerine olanak tanıyan “Etiketleme” adlı bir özelliğe sahiptir. Biri sizi gönderilerinden birinde etiketlerse, etiketlenen profilin öykü Akışında ve etiketlenen kullanıcının akışında da görünür.

Instagram, belirli hesapları yanlarında mavi bir onay işaretiyle doğrulayacakları yeni bir özellik sunmaya başlamıştır. Bu, Instagram’ın hesabın gerçek olduğunu ve insanları dolandırmaya çalışan sahte bir kişi veya şirket tarafından yönetilmediğini onayladığı anlamına gelir.

Instagram mavi tik almak hakkında uzman destek arıyorsanız, Müzik Dağıtım firmamızı seçebilirsiniz. Müzik dağıtım için seçtiğiniz paketlerinin yanında sizlere Instagram profiliniz için mavi tik alma hizmeti sunuyoruz. Hayran kitlenizin sizi tanıması için hesabınızda mavi tik istiyor olabilirsiniz, endişelenmeyin 7/24 teknik destek ekibimizle her zaman yanınızdayız.

Mavi Tik Alınca Ne Olur?

Instagram mavi tik

Instagram mavi tik, marka veya kuruluşlar ile hesapları bulunan kişilerin profilinin yanında bulunan rozettir. Profilin tek varlık olarak kişiye ait olduğunu ve benzersiz olduğunu göstermektedir. Mavi tik alındığında profil, gerçek kişi veya sahipliği için doğrulandığı gözükmektedir.

Son dönemde Instagram mavi tik almak son derece popüler hale gelmiştir. Bir mavi tik hesabınız varsa ister Sanatçı olun isterseniz bir Label şirketiniz olsun, kişilere güvenli kaynak olduğunu hissettirecektir. Ayrıca bir marka için profilin mavi tikli olması müşterinin güven kazanması için son derece önemlidir.

Instagram hesap doğrulama için yapılacak bazı adımlar vardır. Instagram’da mavi tik almak için bazı koşulları sağlamanız gerekmektedir. Aksi halde mavi tik başvurusu olumsuz sonuçlanabilmektedir. Instagram da mavi tik alınca ne olacağı ile ilgili daha fazla kaynak için aşağıdaki listemizi takip ediniz.

Mavi Tik Avantajları Neler?

instagram mavi tik

Bir Instagram hesabınız varsa, mavi tik veya rozetin önemli olduğunu bilirsiniz. Mavi tik, instagram’da güvenilirlik ve meşruiyetin bir işaretidir. Sahtekarlık ve dolandırıcılığa karşı güvenli bir şekilde kullanılmasını da sağlamaktadır.

Mavi tikli hesap kullanmak sizlere bazı ek avantajlar sunmaktadır:

 • Müziğinizi tanıtmanın etkili ve harika yollarından bir tanesidir.
 • Hesap güvenilirliğin ve tek varlık olma bilincine sahip olur.
 • Marka veya kuruluş için müşterilerin güvenli alışveriş yapmalarına katkı sağlamaktadır.
 • Hayran kitlesi edinme ve gönderilerin etkileşim süresi kısalmaktadır.
 • Daha hızlı gönderi beğenme, yorum gibi özellikleri elde etmek mümkün olur.
 • Hesabı profesyonel gösterir ve kaliteli müşterileri bulmanıza fırsat tanır.
 • Etkileşim kalitesi artma, canlı video ve hikayeler gibi özelliklerin daha etkin kullanılmasını sağlar.

Instagram Mavi Tik Alma Şartları Nelerdir?

Instagram mavi tik

Instagram mavi tik, hesabınızı benzersiz kılmanın ve doğrulamanın en etkili yoludur. Instagram mavi tik almak için bireysel olarak ücretsiz şekilde başvuru yapılabilirken, mavi tik alma şansı çok düşüktür. Mavi tik almak için Müzik Dağıtım gibi şirketlerle çalışma mavi tik alma şansınızı arttırmaktadır.

Instagram internet sitesinde mavi tik almak isteyen hak sahiplerinin hesabında doğrulama alması için aşağıdaki gibi bazı şartları sağlaması gerekmektedir:

 • Benzersiz Olmak: Hesap, bir kişi veya kurumu hiçbir şekilde temsil etmeyen sadece kendine özgü benzersiz olmalıdır. Dile özel bazı konular istisna olabilmekle birlikte işletme veya kişinin sadece tek varlığa ait olması gerekmektedir. Fan hesapları, genel kullanılan isimlere sahip hesaplar doğrulanamamaktadır.
 • Özgünlük: Hesap bir kişi için açılmışsa gerçek kişiyi, işletme ve kurum için açılmışsa tescil gerektirmektedir.
 • Dikkate değerlik: Hesap tanınmış, artist, ünlü, sıkça aratılan kişi, marka veya kuruluşu temsil etmelidir. Gönderiler hesabın doğrultusunda incelenir ancak reklam, tanıtım araçları incelenmez.
 • Eksiksiz Olmak: Profilin herkese açık olması, hakkında için gerçek bilgi, gönderiler, hikayeler gibi en az 1 gönderi bulundurması gerekmektedir. Ayrıca yönlendirilmiş gerçek sosyal medya profilleri de içermelidir.

Yukarıdaki tüm bilgilere sahip olsanız bile hesabınız onaylanmayabilir. Bazı durumlarda 400 binden fazla takipçisi olan hesap mavi tik hesap onay almazken, 2 bin takipçili hesap onaylanabilir. Instagram mavi tik onayı için destek almak isterseniz Müzik Dağıtım şirketimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Instagram Mavi Tik Alma Ücreti Ne Kadar?

Instagram mavi tik

Instagram mavi tik, 2 senedir aktif olarak kişi, kurum veya markalara aktif olarak verilmektedir. Çoğu kişi Instagram mavi tik almakta zorluk çekiyor ve ücretini merak ediyor. Müzik Dağıtım olarak Instagram mavi tik hizmeti vermekteyiz ve sizlere kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Mavi tik, bireysel veya ajanslar aracılığıyla başvurulan, benzersizliği sağlayan rozettir. Profilin hemen yanı başında bulunur ve kullanan kişinin tek varlık olmasını sağlamaktadır.  Mavi tik başvurusu ücretsizdir fakat başvurunuzun olumlu olması garanti değildir.

Başarı şansınızı arttırmak için Müzik Dağıtım ekibi ile çalışabilir, kısa sürede hesabınızda mavi tik onay rozeti görebilirsiniz. Müzik Dağıtım gibi şirket veya ajanslar Instagram mavi tik alma tecrübesi ile birlikte bu şansı büyük ölçüde arttırmaktadır. Ayrıca Müzik Dağıtım sizlere 7/24 teknik destek ekip sunarak, onay süreci içerisinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Ünlüler Mavi Tik Nasıl Alıyor?

Instagram mavi tik

Instagram mavi tik almak için tanınmış kişi olmak ve çoğu kişi tarafından aratılan kişi veya kuruluş olmak gereklidir. Sanatçı veya tanınan bir artist iseniz, mavi tik alabilme hakkına sahipsiniz. Ünlüler mavi tik almak için Müzik Dağıtım gibi şirketlere başvurarak bu hizmette kısa sürede faydalanabilmektedir.

Mavi Tik Almak için En Az Kaç Takipçi?

instagram mavi tik

Instagram mavi tik almak için daha önceden en az 10 bin takipçi olması gerekiyordu. Günümüzde en az limit 10 bin takipçi olarak bilinsede 1000 takipçili hesaplar bile mavi tik onayı alabilmektedir. Bu sebeple hesabınız için takipçiden ziyade tanınırlığınızı arttırmanın yolunu seçmeniz gerekmektedir.

Instagram Mavi Tik Almak İçin Bilinen Bazı İpuçları

instagram mavi tik

Mavi tik alma süreci hesabınız için zorlu bir süre olabilir. Müzik Dağıtım olarak bu zorlu süreçlerde sizlere rehber olabilmek için bazı hizmetler sunmaktayız. Mavi tik için bazı hizmetler aşağıdaki gibidir:

 • Biyografi: Instagram profilini eksiksiz bir şekilde doldurmak, mavi tik almanın etkili yollardan birisidir. Bu nedenle, uygun fotoğraf ve onaylanabilir içerik olduğundan emin olunması sağlanmaktadır. Ayrıca gerektiğinde ek gönderiler yüklenerek, mavi tik için hazırlanmaktadır.
 • Reklam araçları: Instagram hesaplarının mavi tik almasının en büyük sebebi, kişi veya kurumların haber kaynaklarına sahip olmasındadır. Bir haber kaynağınız yoksa doğrulanmayı bekleyen hesapların, doğrulanmamasına yol açmaktadır. Birçok haber kaynağı, blog, gönderi, müzik, video gibi reklam araçlarını kullanarak doğru kaynaklar eklenilir.
 • İnternet kaynakları: Tanıtım araçlarının doğru yapılabilmesi için ünlü kişinin uzman olduğu konu hakkında; internet sayfası, dosya, müzik, video gibi kaynaklar oluşturulur. Kaynakların doğru ve güvenilir olması önemlidir çünkü Instagram, onay süreci içerisinde olan hesapları dikkatle incelemektedir.

Instagram Mavi tik almak için bizim aracılığımızla başvuruda bulunmak istiyorsanız panelinizde bulunan “Başvurularım —> Instagram Mavi Tik Başvurusu” adımlarını takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

Instagram mavi tik almanız için sizlere ek fırsatlar sunuyoruz, daha fazlası için Müzik Dağıtım ekibimizle iletişime geçmeyi unutmayın!

Instagram Mavi Tik Kim Veriyor?

İnstagram mavi tik, platform tarafından verilen onaylı ve doğrulanmış hesaptır. Sanatçı, ünlü, kamu görevlisi veya bilinen bir isim iseniz, doğrulanmış hesaba sahip olabilirsiniz. İnsanlar son zamanlarda Instagram’da sunulan mavi rozet hakkında bilgi edinmek istiyor. Bu nedenle internette bununla ilgili birçok tartışmalar gündeme gelmiştir.

Sanatçı, müzisyen, müzik üretici iseniz hayranlarınızla bağlantı kurmanın en etkin yolu bir Instagram mavi tik rozetine sahip hesabınızın olmasıdır. Mavi rozet, kullanıcıların profilinizi aramasını kolaylaştırarak, sizi bulmanızı sağlamaktadır. Bu rozete sahip olan her birey ve işletme, tanıtım araçlarını etkin bir şekilde kullanabilmektedir.

Doğrulanmış sanatçı hesabı için ‘Instagram mavi tik R10’ araması yapmanız gerek yok. Onaylı rozete sahip olmak isteyen herkes Müzik Dağıtım ile iletişime geçebilmektedir. Müzik Dağıtım; 100’den fazla dijital müzik akış platformuna müzik parçasını dağıtan şirkettir. Ayrıca promosyon araçları ile Instagram mavi tik hizmeti vermektedir.

Hizmetlerin neleri kapsadığını bilmek için; promosyon müzik dağıtım sayfasını veya +90 850 304 6767 telefondan bugün iletişime geçin.

Instagram Mavi Tik Ne Zaman Olur?

Her sanatçı belirli bir yerden sonra sosyal medya çalışmalarına ağırlık verir ve tanıtım, reklam, pazarlama, hayran bağlatışı gibi nedenlerden ötürü Instagram mavi tik rozetine ihtiyaç duyar. Bu zaman geldiğinde mavi tik alma nedeniniz oluşmuş demektir. Doğrulanmış bir rozete sahip olmak önemlidir ancak belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Aşağıdaki şartları yerine getirdiğinizde Instagram için mavi tik zamanı gelmiş demektir:

 • Özgünlük: Onaylı bir rozete sahip olmak için platformun istediği en önemli şartlardan birisi hesabınızın özgün olmasıdır. Kısaca hesabın; tescilli bir işletme, gerçek kişi veya kuruluş tarafından açılması gerekmektedir.
 • Benzersizlik: Instagram mavi tik alma zamanı geldiğinde onu temsil eden kişinin; gerçek kişi, kurum veya kuruluşun benzersiz varlığı olmak zorunluluğu vardır. Ayrıca şu unutulmamalıdır ki hesap sahibinin yalnızca bir hesabı doğrulanabilmektedir.
 • Eksiksiz Olmak: Hesabınızın doğrulanması için dikkate alınan bir diğer hususta, hesabınızda bulunan bilgiler eksiksiz olmasıdır. Bunun için genelde; hesabının açık olması, hesapta profil bulunması, en az 1 gönderi yayınlanması, biyografiler gibi bilgilerin tam olması istenmektedir.
 • Dikkat çekmek: Instagram’da mavi tik almanın bir diğer maddesi ise hesabının dikkate değer olmadır. Yani, kullanıcı adının; sosyal medya veya diğer platformlarda aratılan bir hesap olmasıdır. Örnek olarak bir sanatçı iseniz, hayran kitleniz var ise kullanıcıların sizi devamlı aratması, mavi tik alma zamanınız gelmesi demektir.

Not: Özellikle ‘Benzersizlik’ ve ‘Eksiksiz Olmak’ maddesi, instagramın özellikle belirttiği hususlardan birisidir. Bir sanatçı iseniz, Instagram mavi onaylı rozete sahip olmak Müzik Dağıtım ile hiçte zor değil. Doğrulanmış rozetin aşamalarını ve fiyat bilgisi için şimdi +90 850 304 6767 telefon numarasında ulaşın.

Instagram Takipçi Sayısı B Ne Demek?

Instagram doğrulanmış rozete sahip olmadan önce insanların sürekli araştırdığı konulardan birisi ‘İnstagram’da B ne demek ve ne anlama gelir’ sorusunun yanıtıdır. Instagram’da kullanılan B, K, MN terimlerinin ne anlama geldiğini öğrenerek, onaylı rozete sahip olmanın tüm aşamalarını tamamlamış olacaksınız. Instagram, gönderi ve takipçi sayıları belirli kısaltmalarla ifade edilmektedir.

B harfi ve kısaltması 1000 sayısının karşılığı olarak kullanılır. Örnek olarak bir Türk hesap 1000 takipçiye ulaştığında profilin yanında 1000 değil; 1B olarak gözükmektedir. Aynı şekilde yabancı bir hesapta İngilizceden ötürü B yerine K olarak ifade edilir.

MN ise bir Instagram hessabı için mavi tik olsun ya da olması hesap; en az 1 milyon takipçiye ulaştığında MN olarak görülmektedir. Bunun sebebi 1000000 numarasının göze hoş gelmediğinden veya platformun sunduğu kısaltmadan ötürü olmaktadır. Kısaca bir hesap 1000000 takipçiye ulaştığında profilin yanında onu ifade eden MN kısaltmasını görürsünüz.

B, K, MN kısaltmalarına örnek olarak aşağıdakilere göz atabilirsiniz:

 • 1 B: 1000 (Bin) takipçiye veya beğeniye ulaşan Türk hesap demektir.
 • 10 B: 10.000 (On Bin) takipçiye, beğeniye ulaşan Türk hesap için kullanılır.
 • 10 K: 10.000 (On Bin) takipçiye, beğeniye ulaşan yabancı hesap için kullanılır.
 • 1 MN: 1.000.000 (Bir Milyon) takipçiye, beğeniye ulaşan hesaplar için kullanılır.

Instagram’da 10B Olunca Ne Olur?

Bir sosyal medya hesabınız olduğunda onu güçlü kılmak, hayranlarınızla etkileşime girmenin bir yoludur. İnsanlarında özellikle akıllarında olan soru; ‘Bir hesap 10B takipçiye ulaştığında ne olur’ dur. Instagram mavi tik almak için belirli bir takipçi barajını açmanıza gerek olmasa da özellikle bazı firmalar en az 10 B takipçili hesap istemektedir.

Instagram’da takipçi sayınız 10B olunca; Trendyol gibi satış ortaklığı için pazarlama şansı ile para kazanmanızdır. Birçok firma ürünlerinin tanıtımı ve satışı için sosyal medya fenomenlerine veya en az 10 bin takipçili gerçek hesaplarla çalışmaktadır. Instagram mavi tik hesabı olanla ise daha fazla çalışarak dolaylı olarak hesap kullanıcıları gelirlerini arttırmaktadır.

Sizde gelirlerinizi Instagram mavi tik ile arttırmak istiyorsanız; Müzik Dağıtım ile iletişime geçebilir, bugünden itibaren hesabınıza onay tikini tanımlamak için çalışmalara başlayabilirsiniz. Müzik Dağıtım’da ayrıca bir sanatçı iseniz; klip çekimleri, müzik lisansı, müzik dağıtımı gibi çok çeşitleri de kullanabilirsiniz.

Onaylı Instagram Hesabı Nasıl Alınır?

Onaylı hesap; Instagram mavi tik (Instagram Account Verification Badge) olarak adlandırılır. Böyle bir hesap gerçek kişi, kurum, marka, kuruluş veya şirketleri belirlemek için vardır. Onaylı bir rozete sahip olmak size uzun vadede hayranlarınızla iletişime geçmek, tanıtım, pazarlama veya reklam çalışmaları için fırsat tanımaktadır.

Bilinen birçok işletme tanıtım veya reklam için mavi tik rozetine sahip Instagram hesapları ile çalışmaktadır. Onaylı bir hesap o kadar önemlidir ki yalnızca tek bir hesap bu rozete sahip olmaktadır. Mavi tik rozetine sahip olmak isteyen insanların da özellikle nasıl alınacağına yönelik araştırmaları devam etmektedir. Ancak her platformda olduğu gibi Instagramn mavi tik rozetine sahip olmak isteyenler için belirli kriterler bulunmaktadır.

Aşağıdaki temel kriterlere sahip olan her kullanıcı onaylı Instagram hesabı almaktadır:

 • Eksiksiz profile veya hesaba sahip olmak
 • Benzersiz bir varlığa sahip olmak
 • Dikkate değer bir kişiye veya hesaba ait olmak (Bilinirlik veya hesabın sürekli aranması)
 • Özgün olmak

Instagram Takipçi Sayısı Kaç Olursa Para Kazanılır?

Instagram mavi tik alma önemli olduğu gibi takipçi sayısı da önemlidir. Trendyol gibi satış ortaklığı içeren firmalar ile diğer şirketler; bir hesabın takipçi ile orantılı olarak para kazandırmaktadır. Kısaca iyi bir kitleye sahip iseniz, Instagram üzerinden dolaylı olarak para kazanabilirsiniz.

Genelde insanların birçoğu para kazanmak için belirli takipçiye ihtiyaç duyulacağını düşünmektedir. Bu bir bakıma doğrudur. Çünkü çoğu firma, ürünlerin tanıtımı, pazarlama ve satışı için bol takipçili hesaplar ile çalışmaktadır. Kısaca bir hesabın takipçiye sahip olması onun para kazanacağı anlamına gelmektedir.

Eğer kaç takipçiyi hesapların ne kadar kazandırdığını öğrenmek istiyorsanız; aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Instagram’da 10 Bin Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanır?

Instagram’da para kazanmak için birçok yöntem bulunmakla birlikte Insatgram mavi tik önemini arttırmaktadır. 10 bin takipçiye ulaştığınızda satış ortaklığı linkleri dahil ürün tanıtımı, reklam gibi durumlarda para kazanma hakkınız doğar. Bu platformdan değil, firmaların belirlediği en az takipçi sayısının karşılığıdır.

Instagram’da 10 bin takipçiye ulaştığınızda aşağıdaki yollarından birinde para kazanabilirsiniz:

 • 10 bin takipçili hesabınızı 300 ile 600 TL arasında değere satmak
 • Satış ortaklığı linklerinden ayda 2000 ile 3000 TL arasında para kazanmak
 • Markalar ile anlaşma yaparak para kazanmak

1 Milyon Takipçi Ne Kadar Para Alıyor?

Instagram’da 1 milyon takipçiye ulaştığınızda para kazanmak için neredeyse tüm adımları yapmış olursunuz. Eğer onaylı rozete sahip değilseniz hemen bir tane Müzik Dağıtım’da Insatgram mavi tik rozeti almak için başvurun. Eğer mavi tik içeren rozete sahipseniz, aşağıdaki gibi 1 milyon takipçili hesaptan para kazanırsınız:

 • Genedel 100 bin takipçili hesap marka gönderi paylaşımlarında 200 TL ile 400 TL arasında para kazanmaktadır. 1 milyon takipçili hesap için bunu en az 400 TL yapabilirsiniz. Bu da 30 günde her gün paylaşım yaparsanız; aylık 12000 TL kazanabileceğiniz anlamına gelir.
 • Satış ortaklığı linklerinde de ortalama 4000 TL – 8000 TL kazanabilmek mümkün olacaktır.

Instagram Mavi Tik: Takipçi Çoğaltmak İçin Ne Yapmalı?

Instagram mavi tik için takipçi çoğaltmak aşağıdakiler gibi yapılmaktadır:

 • Dikkatli gönderi (post) paylaşmak: Hayranlarınızla direkt olarak iletişime geçilecek gönderi paylaştığınızda hedef kitlenize yönelik takipçi kazabilirsiniz.
 • Kullanıcı etkileşimi: Kullanıcılar ile etkileşimde olmak; onları daha iyi anlamak ve sorularına cevap bulmak gerektir. Örnek olarak bir şarkınızın tanıtımını yapmadan önce gönderi paylaşarak veya hikayenizde hangi şarkıların gelmesini istenilen anket yapabilirsiniz. Böylelikle kitleniz ile iletişime geçmenin de yolu bulunmuş olur.
 • Facebook hesabını bağlamak: Bir hesabın güvenilir olduğu belirlemek için birçok seçenek bulunmaktadır. Facebook hesabınızı bağlayarak, hesabınızı daha görünür hale getirebilirsiniz.
 • Tanıtım çalışması: Tanıtım yapmak, her platformda olduğu gibi sürekli takipçi kazanmak demektir. Örnek olarak bir şarkınız var ise bilinirliğini arttırmak ve dinleyici kitlesini arttırmak için tanıtım ve reklam çalışması zorunludur.
 • Çekiliş yapmak: Çekilişler, insanların yorum yapmasına veya kemik kitleyi arttırmaya yol açmaktadır. Örnek olarak bir şarkınız ile ilgili indirim kuponu, kitap veya benzeri hediyeler vermek, hayranlarınızı doğrudan arttıracaktır.
 • Aktif olmak: Bu maddelerinde yanında olmazsa olmazların diğer konusu ise Instagram’ı aktif kullanmaktır. Sürekli aktif olan bir hesap, doğrudan takipçi sayısına etki edecektir.

Instagram Mavi tik Neden Olmaz?

Sosyal medya platformlarından biri olan Insatgram; ünlü kişiler, fenomen, sanatçı, müziyen, marka ve kuruluşlara mavi tik yani doğrulanmış hesap hakkı tanımaktadır. Doğrulanmış bir hesaba sahip olmak; güvenirliliği, öne çıkmak gibi doğrudan hesabı etkileyeceğinden uzun vadeli olarak bir işletmeye dönüşebilmektedir. Bu nedenle Instagram mavi tik almak için Müzik Dağıtım ile iletişime geçin.

Ancak bazı durumlarda Instagram mavi tik alınmaz. Bunun nedeni aşağıdaki koşulları sağlamamanız gerektiğindendir;

 • Aktif olmayan bir hesaba sahip olmak
 • Fan hesaplarına ait olan hesaplar
 • Profilin bulunmadığı veya gerçek kişini resmi bulunmayan hesaplar
 • Marka ve kuruluşlar için kişisel profilmiş gibi görünen hesaplar
 • Özgünlük kriteri karşılanmaması
 • Benzersiz varlığa sahip olunmaması (Örnek olarak bir markaya ait benzer isim bulunması)
 • Eksik bir profile sahip olmak
 • Kullanıcılar tarafından bilinmeyen veya aratılmayan kişi, kuruluş veya markaya sahip olmak
 • Instagram mavi tik hilesi yapmak
 • Instagram mavi tik kopyalama yapmak
 • Dolandırıcı, kumar, şans oyunları veya Instagram kurallarında ters olan suç teşkil eden hesaba sahip olmak

Instagram Mavi Tik Bilinen Adı Nedir?

Instagram mavi tik bilinen adı; doğrulanmış rozet, onay tiki veya doğrulanmış hesap anlamındadır. Bir hesabın; güvenilirliği, doğruluğu ve kanıtlanabilirliğini sağlamak için kullanılır. Doğrulanmış rozete sahip hesabınız olduğunda tanıtım, reklam veya birçok özelliği kullanarak takipçilerinizi yönlendirebilirsiniz.