Müziğinizi mekanik veya yayın ile yasal olarak dağıtmak, yaymak için kullanılan MSG üyelik hakkında genel şartlar ve kuralları öğrenin.

Müzik lisansı, sanatçı, müzisyen, bestekar ve benzeri meslek gruplarını izinsiz çoğaltma, yayınlama veya kullanılması adına kişiyi, tüzel kişilikleri korur. Bu nedenle Türkiye’de ve Uluslararası işlem yapan meslek birlikleri ile çalışmanız önemlidir. Eser hakkı ve telifleri korumasıyla bilinen MSG için üye olabilir, haklarınızı koruyabilirsiniz.

Eğer müziğinizi dijital yollar ile Spotify, Apple Music, Amazon Music, Youtube, Tiktok gibi platformlarda görmek istiyorsanız, tercihinizi Müzik Dağıtım ile yapabilirsiniz. Müzik Dağıtım, sanatçı, müzisyen tarafından paylaşılan eserleri, müzik akış servislerine ileten şirkettir. Müziğinizden herhangi bir telif pay ücreti kesilmemekte olup, şarkınızda %100 oranında gelir kazanabilirsiniz.

MSG üyelik için bilmeniz gereken kurallar, şartlar veya detaylar vardır. Dünyanın hemen hemen her köşesinde varlığını sürdüren MSG benzeri meslek birlikleri ile müziğinizi her şekilde koruyabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız listede, tüm bu detayları öğrenebilir, meslek birliğine kayıt olmadan önce ne yapmanız gerektiğine dair ön bilgi elde edinebilirsiniz.

MSG Nedir?

MSG Nedir

MSG, üye olan kişilerin veya eser sahiplerinin müzik, şarkı, jingle, acapella gibi eserlerini müzik alanında kullanımını içeren, kullanım izni, kullanım lisansı, mali hakları toplama, telif ücreti dağıtımını yapan meslek birliklerinden birisidir.

MSG’de eser sahipleri genellikle aşağıdaki gibidir:

 • Söz yazarı
 • Şarkıcı
 • Müzisyen
 • Yayımcı
 • Aranjör
 • Besteci

Bir müzik eserinin radyo/TV/Video yayınlama, canlı yorum, fiziksel olarak çoğaltılması (CD/DVD/USB vb.), dijital alanda kullanımına ilişkin durumlar söz konusu olduğunda, 26.07.1999 tarihli ve 224 sayılı Bakanlık makamı ile resmi kuruluşuyla onaylanan MSG ile lisans almak zorunlu hale gelmiştir. MSG lisansı aldığında şarkınızı Türkiye dahil olmak üzere uluslararası alanda da kullanabilirsiniz.

MSG Açılımı Nedir?

MSG Açılımı Nedir

Müzik lisansı almak için bilinen MSG açılımı şudur: Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği.

Meslek birliğine üye olan kişi veya tüzel kişilikler, eserini korumak için tercih eder. Müzik parçası sanatçı tarafından üretildiğinde benzersiz ise genellikle Youtube gibi dijital video kanallarında paylaşılır. Ancak sanatçı lisans almadığında, başka bir grup veya kişi izinsiz kullanabilir.

İzinsiz kullanım, çoğaltma, yayma ve çeşitli platformlarda kullanımı ile ilişkin, sanatçının lisans alması zorunludur. Lisans alan bir sanatçı, eserini izinsiz kullanan kişiye karşı hukuksal üstünlük elde etmiş olur. Ayrıca kişi veya gruplar, sanatçının izinlerini kullanarak, sanatçıya telif ücreti kazandırır.

MSG lisansı aldığınızda aynı zamanda pasif gelir kazandığınızı biliyor muydunuz? O halde bu bağlantıdan müzik ile pasif gelir elde etmenin yollarına göz atın.

MSG Üyesi Ne Demek?

MSG Üyesi Ne Demek

MSG üyesi, meslek birliğine üye olmak adına, gerekli bilgileri ve mali hak devrini başvuru formu ile dolduran besteci, aranjör, söz yazarı, gerçek veya tüzel kişilikler ile yayımcı şirketleridir. MSG üyelik için e-posta üzerinden veya imzalanacak belgenin meslek birliğine iletilmesi gerekir. Tüm gerekli işlemler yapıldığında kişi veya şirketler, MSG üyesi olmuş demektir.

Meslek birliğinin; MSG üyelik için çeşitli kategorilere ayırdığı üye türleri aşağıdaki gibidir:

Standart Üye

Söz yazarı, aranjör, besteci, eser üzerinde hak sahibi olduğunu belirten gerçek veya tüzel kişilikler ile standart üye altında birleşir. Meslek birliğinin iç tüzüğüne uygun olacak şekilde gerekli belgeler sunan ve yönetim kurulu tarafından onaylanmış olan kişiler, ‘üye’ olarak kabul edilmektedir. Normal üye olan kişiler, birlikte zorunlu olan organlar görev almazlar ancak oy hakkı bulunmamak kuralı ile Genel Kurulda bulunabilirler.

Tam Üye

MSG üyelik için tam üye olan kişiler, Genel kurulda seçme ve seçilme hakkına sahip olan üyelerin tanımı için kullanılır. Tam üye olmak için meslek birliğinin iç tüzükte geçen 12. Maddesi dolayısıyla eser sahiplerinin, son iki mali takvim yılında adına net 15.000 TL, mali hak sahipleri için ise en az olmak koşulu ile 150.000 TL temsili/mekanik/dijital telif tahakkukunda bulunmak ile şartlar aranır. Bu koşulları sağladığınızda tam üye olma hakkına sahip olursunuz.

Yayımcı

MSG üyelik için kullanılan yayımcı; editör, Publisher, Edisyon olarak bilinen, eser sahipleri ile yapılan sözleşme doğrultusunda, mali haklarından çoğaltma, eser sahibinin eser lisanslama ve haklarının yönetimi, işleme ve umuma iletme, gibi durumları için eser kullanım izni ve yasaklama yetkisine sahip olan şirkettir.

MSG üyelik tipinde bir üye olmak için e-posta ([email protected]) adresi üzerinden iletişime geçebilir veya daha fazla bilgiyi Müzik Dağıtım iletişim adreslerinden öğrenebilirsiniz.

MSG Nereye Bağlı?

MSG Nereye Bağlı

MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği), denetimi Kültür Ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, sanatçı, bestekar, aranjör gibi meslek gruplarının haklarını koruyan ve telif dağıtımı yapan kuruluştur. Türkiye ve uluslararası olarak eser sahibinin eserlerini izinsiz kullanımına, çoğaltma, yayınlama, fiziksel kullanımına ilişkin durumları korur.

MSG’nin Kurucusu Kim?

MSG kurucusu, Almanya Hanau kentinde doğan, Viyana’da SAE Medya Enstitüsü’nde Ses Mühendisliğini tamamlamış, Middlesex üniversitesi’nde Recording Arts BA derecesine sahip olan, MSG Yönetim Kurulu üyesi, EMI Türkiye Genel Müdürü, SAE İstanbul Yöneticisi Hakan Kurşun’dur.

MSG Başkanı Kim Oldu?

Türkiye’nin en büyük meslek gruplarından biri olan MSG Başkanı seçildi. Bu seçim sonucunda müzik eser sahiplerinin telif hakları toplanması, dağıtımını sağlayan MSG Başkanı Ferhat Göçer oldu. 2022 yılında gerçekleşen seçim sonuçlarını Ferhat Göçer 494 oy alırken, Eski Başkan İsra Gülümser 211 oy almıştır.

MSG Telefon

Müzikleri bir meslek grubu aracılığıyla kontrol edilmesi, izinsiz kullanım sonucu çıkan sorunları en aza indirgemek için önemlidir. MSG üyelik için araştırma yapan insanlar, Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nin telefon numarasını merak etmektedir.

MSG üyelik için telefon numarasını öğrenmeden önce iletişime geçmek için aşağıdaki yolları yapabilirsiniz:

 • İlk olarak MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) web sitesi üzerinde giriş yapınız
 • Ardından ‘İletişim’ sayfasına ulaşınız ve yazmak istediğiniz konu ile birlikte gönderme işlemlerini tamamlayınız.
 • Tüm bunlar yeterli gelmediyse, MSG Telefon ve diğer iletişim bilgilerini kullanınız.

MSG Telefon kullanmak için aşağıdaki iletişim yollarını deneyin:

 • MSG Adres bilgisi: Esentepe Mahallesi Haberler Sokak No: 4 ŞİŞLİ İSTANBUL
 • MSG Telefon: 0090 212 267 45 15
 • MSG Fax: 0090 212 267 45 60
 • MSG E-posta bilgisi: [email protected]
 • MSG Üyelik için e-posta iletişim bilgisi: [email protected]

MSG Üye Nasıl Olunur? MSG’ye Üye Nasıl Olunur?

MSG’ye üye olmak için eser sahibinin imzalaması gereken bazı evraklar bulunur. Bu evraklar, özlük bilgilerinin yer aldığı, mali hak devri yapılan belgelerin tümüdür. Üyelik için başvurunuza bulunmanız için ‘başvuru formu ve yetki belgeleri’ doğru ve tamamlanmış olması gerekmektedir.

MSG’ye başvuru yapmak için direkt olarak Esentepe’de bulunan ofislerine gidebilirsiniz. Ancak İstanbul dışında veya gitmek istemiyorsanız, internet üzerinden de tamamlamak mümkündür. Bunu da aşağıdaki adımları yaparak, gerçekleştirebilirsiniz.

MSG üyelik işlemlerini tamamlamak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • İlk olarak MSG internet sitesini ziyaret edin ve ana sayfaya geliniz.
 • Ana sayfaya ulaştığınızda Formlar > Üyelik Formları kısmına bir kez tıklayın
 • Üyelik için gerekli olan formlara tıklayın, indirin ve doldurun
 • Tüm belgeleriniz ile birlikte ([email protected]) e-posta adresine mail atın.

MSG Üyelik Şartları Nelerdir?

MSG Üyelik Şartları Nelerdir

MSG Üyelik için kullanılan şartlar iki şekilde bilinmektedir. Aşağıda, Asıl üye şartları ve MSG yararlanan üye şartları olarak iki biçimde ele alacağız.

MSG Asıl Üye Şartları şunlardır:

 • Eser sahibi olacak biçimde tüzel veya gerçek kişi olmak
 • Son iki mali takvim yılı için adına net 15.000 TL ve mali hak sahibi için 150.000 TL temsili/dijital/mekanik telif tahakkuk etmiş olmak (Bu oran TÜİK’in belirlediğine göre değişebilir)
 • Medeni haklara kullanmaya sahip olmak

MSG Yararlanma Üye Şartları şunlardır (Asıl üye şartlarına sahip olmayan üyeler):

 • Eseri oluşturmayan/üretmeyen/meydana getirmeyen ancak devren iktisap yolu veya miras veya doğrudan eserin mali haklarına kullanım yetkisine sahip olan tüzel veya gerçek kişiler
 • Medeni haklardan mahrum olmayan veya haklarının kullanım ehliyetine sahi olmayanların adına, veli ya da vasileri
 • Meslek birliğine üye olan tüm eser/mali hak sahipleri 1 yıl olmak koşuluna sahip olanlar
 • Genel Kurula katılabilen ancak birlik organlarında görev almayanlar

MSG Üyelik Formu Nedir?

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği üyeliği için gerekli olan ve kuruluşa iletimi zorunlu olan belgelerin tümüdür. Eser sahibi tarafından imzalanan belgede geçerli olan tüm bilgiler, ilgili formda yazılmış olup, başvuran kişinin okumasında yarar olacaktır.

Formlara ulaşmak için MSG Web sitesi ana sayfası üzerinden ‘Formlar > Üyelik Formları’ alanından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

MSG üyelik formu için kullanılan ve diğer belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Üyelik Başvuru Formu ve Yetki Belgesi (Gerçek Kişiler için)
 • Üyelik Başvuru Formu ve Yetki Belgesi (Tüzel kişiler için)
 • 6698 KVK Veri Sahibi Başvuru Formu
 • Eser Bildirim Formu
 • Cue Sheet Formu
 • Eser Kullanım İhbar Formu
 • Reklam Bildirim Formu
 • Konser Etkinlik Bildirim Formu
 • Yayımcı Şirket İçin Üyelik Bilgilendirme
 • Eser Sahibi için Üyelik Bilgilendirme
 • Varis için Üyelik Bilgilendirme
 • Tüzel Kişilik İçin Üyelik Bilgilendirme
 • Hak Sahibi Muvafakatnamesi (Albüm Single Yapım)
 • Hak Sahibi Muvafakatnamesi (Özgüm Müzik Dizi Film)
 • Hak Sahibi Muvafakatnamesi (Tek Eserlik Dizi Müziği)
 • Hak Sahibi Muvafakatnamesi (Reklam Müziği)

MSG Üyelik Ücreti Ne Kadar?

MSG Üyelik Ücreti Ne Kadar

MSG üyeliği, hak sahibinin başvuru esnasında ödenen miktarı göstermektedir. Üyelik için başvuru formu ve yetki belgesinin her sayfası imzalanması, çeşitli müzikleri gösteren belgelerin ibraz edilmesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah ile 2 adet fotoğraf dahil olmak üzere istenenler bulunmaktadır.

İstenen belgeler tamamlanması ardından aşağıdaki şekilde çeşitli üyelik biçimine göre ücret yatırılması gerekmektedir:

 • Gerçek kişiler 200 TL olarak yıllık üyelik aidatının yatırıldığına dair dekont
 • Tüzel kişiler 1500 TL olarak yıllık üyelik aidatının yatırıldığına dair dekont
 • Meslek Birliği’ne üye olacak kişiler 600 TL giriş kayıt ücreti dekontu
 • Meslek Birliği’ne üye olacak olan tüzel kişilerin 10000 TL giriş kayıt ücreti

MSG Üyelik Sorgulama Nasıl Yapılır?

MSG üyelik için sorgulamalar iki şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan ilki direk olarak ‘Üye Listesi’ ekranından ilgili isim ve soy isim ile araştırma yapmaktır. İkincisi olarak ‘Eser Arama’ kısmı üzerinden Eser adı ve sahipleri üzerinden bilgilere ulaşmaktır. Bu panelleri kullanarak üyelik bilgilerinizi ve eserler ile ilişkili bilgilerinizi şeffaf olarak görüntüleyebilirsiniz.

MSG Üyelik için kullanılan ‘Üyelik Listesi’ veya ‘Eser Arama’ panelleri size şu faydaları sağlayabilir:

 • Reklam ve işbirlikleriniz için eserinizi aratarak sizi bulması
 • Üyeliğiniz doğrulandığında benzersiz no ile bulmanın basit olması
 • Uluslararası olarak internete erişiminiz olduğu sürece üyelik bilgilerinizin kontrol edilmesi
 • Remix veya benzeri çalışmaları için size ulaşacak olan kişilerin iletişimini kolaylaştırması
 • Veri tabanında görünür olması sebebiyle izinsiz kullanım sonucu açığa çıkan sorunların en aza indirgemesi

MSG Üye Arama

MSG Üyelik sorgulama ekranında da kullanıldığı gibi üye arama işlemleri eser veya birlikte bulunan kişiler olarak iki gruba ayrılmaktadır. Sadece üyenin ismini yazarak kolaylıkla Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği üyelerini bulabilirsiniz.

Aşağıda MSG üyelik için kullanılan üye arama ekranının nasıl kullanıldığı gösterilmiştir:

 • Öncelikle Tarayıcı üzerinden ‘MSG’ araması yapın ve arama sonuçlarında ‘Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’ web sitesini seçin.
 • Seçiminiz ardında ilgili web sitesine giriş yapın ve tarayıcınızda bulunan bu adresin (https://www.msg.org.tr/uye-listesi) doğru olduğundan emin olun.
 • Bağlantıya tıklamanız ardından çıkacak ekranda ‘Üye Listesi’ bilgisine ulaşın.
 • Buradan Üye Adı alanına, yalnızca aramak istediğiniz üye ismini yazarak ‘Ara’ butonuna basınız.
 • Üye adı, veri tabanında var ise karşınıza üyenin ismi çıkacaktır.

MSG Üye Listesi

MSG üye listesi, meslek birliğine üye olan gerçek veya tüzel kişilerin bilgilerini listeleyen/ verilerini tutan herkesçe kullanılabilir alandır. Bu alanı kullanmanız için platforma giriş yapmanız veya başka bir panel aracılığıyla ulaşmanıza gerek kalmaz. Yukarıdaki adımlar ile kolaylıkla işlemlerinizi yapabilir, aramak istediğiniz üyeyi girerek, kayıtlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

MSG Üyelik için kullanılan üye listesi ile birliğin veya işbirliklerin istediği bilgilere daha rahat erişebilirsiniz.

Üye listesine ulaşırken aşağıdaki sorunlar olabilir, bunlara dikkat edin:

 • Girişlerdeki yavaşlamalar sebebiyle listenin görüntülenmesi uzun sürebilir
 • Web site adresinin yanlış olması sebebiyle, başka bir yeri görüntülüyor olabilirsiniz
 • Gerçek üye adı genellikle; soyad ve ad olacak şekilde yazılmaktadır
 • Genellikle tüzel kişiler ise doğrudan yazılır, isim veya soy isim içermez

MSG Üye Girişi Nasıl Yapılır?

MSG Üye Girişi Nasıl Yapılır

MSG üye girişi için web sitesi üzerinden direkt giriş bulunmamaktadır. Bunun yerine MSG CRM yönetim portalı olan ZOHO ile giriş işlemlerinizi yapabilirsiniz. CRM üye yönetimi portalı, meslek birliğinde kayıtlı olan eserler, belgeler, dağıtıma ilişkin raporlar, cari hesap veya diğer bilgilere erişebilen sistemdir.

MSG Üyelik için kullanılan CRM yönetim paneline erişmek için aşağıdaki bilgiler önemlidir:

 • MSG internet web sayfası üzerinden ‘sanatçılar/hak sahipleri’ alanından kolaylıkla giriş yaparak erişebilirsiniz.
 • Kayıt olmak için meslek birliğinde kayıtlı olan e-posta adresinizin kullanılması önerilir
 • Web üzerinden giriş yaptığınız gibi Customer portal Zoho mobil uygulama için de giriş yapabilirsiniz.
 • E-posta adresinizde [email protected], [email protected] gibi kısaltmalar olmamalıdır.
 • Girişlerin her biri tek bir kullanıcı için geçerli olacaktır.
 • Tüzel, gerçek kişi, varis gibi birden fazla üyeliğiniz var ise hepsi için ayrı e-posta adresi tanımlamanız gerekmektedir.
 • Meslek birliğinin bahsettiği konuya göre, şifreniz veri tabanında tutulmayıp, sadece size bildirilecektir.
 • Kullanmak istemediğiniz e-posta adresiniz olduğunda farklı bir e-posta denemeden birliğe ulaşmanızda fayda olacaktır.
 • Portal için kullanılan e-posta ve şifre hem mobil hem de web sitesi için geçerli olacaktır.
 • MSG Üyelik için kullanılacak olan giriş bilgilerinde geçen e-posta veri tabanına kayıtlı adresten ve şifreniz ise sizin tarafından belirlenecektir.

MSG Üye İlişkileri

MSG Üyelik için kullanılan üye ilişkileri, üyelerin tipleri, durumlarını ve gereken şartlarını gösteren web sayfasıdır. Üyenin nasıl kayıt olacağı ve hangi işlemler yapması gerektiğini güncel olarak anlatır ve iletişim kanallarından bahseder.

MSG Üyelik için bu sayfada geçen ‘Üye İlişkileri’ bölümü aşağıdaki konuları içermektedir:

 • Üyelik yetki belgesi ve başvuru formu: Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’ne kayıt için kullanılan, istenen belgelerin tanımlarını, eser sahibine veya üye olacak tüzel/gerçek kişilere anlatan kısımdır.
 • Üye tipleri: Normal üye, asıl üye veya tam üye, IPI (CAE) Number, yayımcı gibi konu başlıklarının açıklamasına yer verilen alanlardan oluşur. Bu alan üye olacak kişilerin hangi şartları karşıladığı, istenen belgelerin, yükümlü olduğu bilgilerin yer aldığı kısımdan bahsedilmektedir.

MSG Üyesi Sanatçılar

Türkiye’nin bilinen birçok sanatçısı MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) üyesi olarak bilinir ve ilgili listeye web adreslerinden ulaşabilirsiniz. MSG üyesi sanatçılar, Türkiye ve uluslararası işlere imza atmak için lisanslarını kullanabilir ve dağıtabilir. Bunun için üyelik işlemlerini tamamlamalı ve yıllık ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.

MSG üyesi olan sanatçılara erişmek ve kimler olduğunu görmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • İlk olarak internet tarayıcınız üzerinden MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) web ana sayfasına ulaşın.
 • Ana sayfaya ulaşmanızın ardından, MSG üyesi sanatçıları bulmak için tarayıcınızda ‘/uye-listesi/’ olarak yazıldığından emin olunuz.
 • Daha sonra çıkan ekranda ‘Üye Listesi’ başlığının altında aramak istediğiniz sanatçı adını giriniz.
 • Sanatçı adını girdikten sonra mavi renkte olan ‘Ara’ butonuna bir kez tıklayın
 • Arama sonucu olarak birliğe kayıtlı ise (soy isim + isim) şeklinde sanatçı bilgisi, üye no ile birlikte görülebilir olacaktır.

MSG Eser Bildirim Formu

MSG eser bildirim formunu indirmek için bu adresten veya web sitesi üzerinden ‘Formlar’ kısmından indirebilirsiniz.

MSG eser bildirimi yapmadan önce birlik tarafından açıklanan şu hususları dikkat etmekte fayda vardır:

 • Telif takibi başarılı şekilde yapılabilmesi adına hak sahiplerinin imzalı ve paylaşımlarının doğru biçimde olacağı şekilde bildirimlerin MSG’ye iletilmesi zorunlu olmaktadır.
 • Telefon yolu ile ulaşılan eser bildirim formu kabul edilmemektedir.
 • Noter onaylı örnekler ile ses kaydı ve nota dökümü var ise birliğe iletilmesi gerekli olacaktır.
 • Film, belgesel, dizi gibi yerlerde müzikleri yapan eser sahibi olduğunuzda cue sheet formunun doldurulması istenmektedir.
 • Reklam müziği yapan eser sahibi için ise ürünün ayırıcı adı ve müziğin süresi dahil olmak üzere ‘reklam bildirim formu’ kullanılarak meslek birliğine iletmek zorunlu kılınmaktadır.
 • Herhangi bir eserde aranjör olarak katkı bulunulduğunda yalnızca anonim eserlerde %10 pay bulunmaktadır.
 • Eser bildirimi yapılırken hak sahiplerinin yüzdesi belirlenmelidir. Bu genel olarak %100 geçmemek suretle; %50 sözleri, %50 eser bestesi olarak düzenlenmektedir.
 • Herhangi bir eserin, dijital ortamda veya mekanik yollar ile yayınlanmış ise eser bildirimi için ‘’albüm, icracı ve dijital mecra’’ bildirimi belirtilip, kullanım listelerinde otomatik olarak eşleşmesini sağlamaktadır.
 • Yabancı bir eser, Türkçe söz ile yapılması halinde, eser bildiriminde, orijinal hak sahiplerinin eser adı ile birlikte bulunması zorunlu olacaktır. Ayrıca ilgili eserde Türkçe sözlerden pay alındığına dair bilginin içerdiği ve orijinal eser sahibine pay verileceği açıkça belirtilen bilgilere yer vermek gereklidir.

MSG Giriş Nasıl Yapılır?

MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) girişi için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • İnternet tarayıcınız üzerinden (https://msg.org.tr) adresini giriş yapın ve arama motorlarından web sitesini arayın.
 • Web sitesini bulmanızın ardından giriş yapın ve ana sayfaya ulaşın.
 • Ana sayfaya ulaştığınızda gerekli bilgilere erişebilir veya işlemlerini yapabilirsiniz.

MSG Yetki Belgesi Nedir?

MSG üyelik için kullanılan, eser sahibinin birliğe üye olması adına kullanıldığı, imzalaması gerektiği, özlük bilgileri ve mali hak devrinin yaptığı belgedir. MSG Yetki Belgesi ve başvuru formu tüm sayfaların imzalı olduktan sonra meslek birliğine gönderilmesi gerekmektedir. Meslek birliğine göndermek için birliği internet üzerinden iletişim bilgilerinde geçen [email protected] e-postası üzerinden veya direkt olarak Esentepe’de bulunan ofisleri aracılığıyla yapması gerekmektedir.

MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) hakkında daha fazla bilgiyi Müzik Dağıtım üzerinden ulaşabilir, destek, öneri, görüş için işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.