Müzik dağıtım, müziğinizi dünyaya yayma sürecidir. Müziğinizi yarattınız, şimdi onu ortaya çıkarmak ve duyurmak istiyorsunuz.

Dağıtım stratejiniz, müziğinizi nasıl sunmak istediğinize, ne kadar para harcamak istediğinize ve hangi platformları kullanmak istediğinize bağlı olacaktır. Ve yeni başlayan bir sanatçıysanız endişelenmeyin; herkese hitap eden, kullanılabilir özellikler vardır.

Müzik Dağıtım olarak müzik dağıtım platformları hizmeti sunuyoruz. Çeşitli platformları araştırmak durumda kalmadan sadece müziğinize odaklanıp, geniş kitlelere hitap etmek istiyorsanız, paketlerimizden birini seçebilirsiniz. Müzik dağıtım platformları hakkında daha fazla bilgi isterseniz, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Müzik Dağıtım ile Müzik Nasıl Dağıtılır?

Müzik dağıtım platformları

 

Müziğiniz sanatınızdır. Onu mükemmelleştirmek için sayısız saat harcadınız ve şimdi onu dünyayla paylaşmak istiyorsunuz. Ama müziğinizi dinleyicilere nasıl etkili ulaştırabilirsiniz?

Instagram biyografinize öylece bir SoundCloud bağlantısı ekleyip en iyisini umamazsınız; işinizi nasıl dağıtacağınız konusunda stratejik olmanız gerekir. Müzik endüstrisinde dağıtım fırsatları arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç farklı platform vardır:

 • Fiziksel olarak: CD’ler ve plaklar hala bir şey. Aslında, her zamankinden daha popüler hale geliyorlar! İşleri analog tutmak isteyen bağımsız bir müzisyenseniz, fiziksel dağıtım gitmenin bir yoludur.
 • Online olarak: Spotify, Apple Music, Pandora ve Tidal gibi akış hizmetleri de müziğinizi dünyaya açmanıza yardımcı olabilir. Bu hizmetler, dinleyicilerin herhangi bir zamanda milyonlarca şarkıya erişmesine izin verir ve sizinki de onlardan biri olabilir!

Fiziksel Dağıtım eskisi gibi canlı değildir. O yüzden sizin için Müzik Dağıtım olarak Online dağıtım araçlarını öneriyoruz. Hangi platformları kullandığımızı ve ne işe yaradığını anlatıyor olacağız. Her bir müzik yayın servisi birbirinden farklı özellikler ile birlikte gelmektedir.

En İyi Müzik Dağıtım Platformları Nelerdir?

Müzik dağıtım platformları

Müzik dağıtım platformları eserinizi kitleye duyurmanın etkili yollarından birisidir. Genelde müzik yayın servisi, sanatçıların parçalarını üçüncü parti şirketler tarafından yayınlar. Piyasada çeşitli kitleye hitap eden en iyi müzik dağıtım platformları bulunmaktadır.

1. Apple Music

Müzik dağıtım platformları

Apple Music, 90 milyondan fazla şarkıya ulaşabileceğiniz gelişmiş online müzik yayın servisidir. Müzik dağıtım platformları arasındadır ve editörlerin seçtiği müzikler, kullanıcılara sunulur. Ayrıca platformda gerçek zamanlı şarkı sözü, favori listeler, kişiye özel müzikler gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Burada müziğinizi yayınlamak gerçek kitleye ulaşmanın etkili yollarından birisidir.

2. Spotify

Müzik dağıtım platformları

Spotify, dünya çapında sanatçı ve müzisyenlere ev sahipliği yapan podcast, video ve dijital müzik dağıtım platformudur. Burada dağıtılan müzikler, sanatçı, müzisyen ve kuruluşlar hak ediş kazançlarından gelir sağlar. Platformda müzik yayınlamanın yanında, müziklerden gelen dinleme başına paylar, içerik üreticilerine dağıtır.

140 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Spotify’nin kullanıcılara sunduğu bazı özellikler vardır:

 • Premium ve ücretsiz üyelik oluşturma
 • Podcast, müzik koleksiyonları oluşturmak
 • Spotify Connect ile internete bağlı cihazlar arasında kolayca geçiş yapmak

3. Fizy

Müzik dağıtım platformları

Yerli ve yabancı müziklerin listelendiği tablet, telefon, bilgisayar ile erişilebilen Turkcell dijital dağıtım platformudur. Fizy üyeliği olanlara özel haklar tanınır ve çeşitli müziklere ev sahipliği yapar. Fizy müzik yayın akışının sağladığı bazı avantajlar aşağıdaki gibidir:

 • Beğenilen müziklerin video kliplerin izlenmesi
 • Reklam çıkmadan müziklerin dinlenmesi
 • Yerli ve yabancı milyonlarca liste içermesi
 • Çeşitli cihazlarda kullanılması
 • Kuzey Kıbrıs Turkcell için ek kampanyalar içermesi

4. Soundcloud

Müzik dağıtım platformları

Souncloud, Berlin’den yönetilen isveç’te 2007 yılında kurulan çevrimiçi müzik dağıtım platformudur. Kullanıcının hesap açması, müziğini dosya şeklinde yüklemesine olanak tanımaktadır. Dünya çapında 40 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ve 175 milyondan fazla tekil dinleyiciye ev sahipliği yapmaktadır.

Soundcloud’da müzik yüklemek belirli limit kadar ücretsizdir. Fakat takipçinizin az olduğu ve bilinmediği durumlarda şarkınız hayranlarınıza iletilmeyebilir. Bu yüzden eserlerinizi geniş kitlelere hitap etmek için Müzik Dağıtım olarak Soundcloud’a da göndermekteyiz.

5. Muud

Müzik dağıtım platformları

Türk Telekom Müzik olarak bilinen Muud, İstanbul’da kurulmuş 4 milyondan fazla yeri ve yabancı şarkıya ev sahipliği yapan dijital müzik dağıtım platformlarından birisidir. Plak şirketlerinin anlaşma yaptığı müzikler, web sitesi veya mobil uygulama üzerinden dinlenebilir. Premium üyelere özel olarak her ay belirli sayıda müzikleri indirebilme özelliği vardır.

6. Deezer

Müzik dağıtım platformları

Deezer, dünya çapında 90 milyondan fazla müziğe ev sahipliği yapan dijital müzik akış servislerinden birisidir. Çevrimiçi ve çevrimdışı seçenekleri ile ilk olarak Fransa’da 2007 yılında kurulmuştur. Premium üyelikleri ile mobil, masaüstü, TV gibi çeşitli cihazlar üzerinden dinlenebilmektedir.

Deezer kullanıcılarına özel olarak, en sevdiği şarkı, çalma listesi, arkadaşa paylaşma gibi ek özellikler bulunmaktadır. Ayrıca Deezer Originals ile özel hazırlanmış önerilerden faydalanabilir. Çevrimdışı dinleme ve indirme özellikleri, Deezer Family, Deezer Premium gibi ayrıcalıklı üyeliklerle kullanılabilmektedir.

7. Youtube Music

Müzik dağıtım platformları

Youtube Music, Google şirketi Youtube tarafından çıkarılan dijital müzik dağıtım platformları arasındadır. Dünya çapında internete bağlı cihazlarda kullanılan, kullanıcılara özel haklar tanıyan çok yönlü bir servistir. Youtube Music hizmeti, sanatçıların eserlerini arka planda oynatma, reklamsız izleme, şarkı indirme gibi özellikleri bulunur

Youtube Music ilk olarak 2015 yılında yayınlasa da Google Play Music yerine geçmesiyle Eylül 2019’da Andorid cihazlarında tanıtılmıştır. 2020 yılından itibaren bulut kitaplıkları dahil olmak üzere birçok kişi tarafından kullanılır olması sağlanmıştır.

8. VEVO

Müzik dağıtım platformları

VEVO, internet üzerinden video yayını yapan dijital müzik dağıtım platformları arasındadır. İlk olarak 2009 yılında New York ABD’de kurulmuştur ve Universal Music Group, Sony Music Entertainment gibi müzik kuruluşları ile ortaklığı bulunmaktadır. VEVO müzik kliplerini aktif olarak Youtube ve uygulamasında yayınlamaktadır.

9. Amazon Music

Müzik dağıtım platformları

Amazon Music, çalışmalarınızı çeşitli biçimlerde kullanıma sunmak için size araçlar sağlayan müzik dağıtım platformu ve Online müzik mağazasıdır. Aktif olarak 55 milyondan fazla abonesi ile müzikler Amazon’un kendi web sitesi de dahil olmak üzere çeşitli platformlarda dağıtılabilmektedir. İlk olarak açık beta olarak 2007 yılında sürülen platform, dijital haklar yönetimi satan ilk müzik mağazası olmuştur.

10. Napster

Müzik dağıtım platformları

Napster, ilk olarak eşler arası dosya paylaşım hizmeti olarak 1999 yılında kurulan müzik dağıtım platformları arasındadır. Eski adıyla Rhapsody platformu 42 milyondan fazla aktif şarkı barındıran 3 milyondan fazla aboneye sahip bir şirkettir.

Napster Music, sanatçılara müziklerini aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde oluşturma ve dağıtma fırsatı sunar:

 • Tek parça
 • Tam albümler (tek bir dosya olarak veya ayrı parçalara bölünmüş)
 • Kaç kopya yapılabileceği konusunda herhangi bir sınırlama olmayan dijital dosyalar (örneğin, MP3’ler)

Müziklerinizi Napster müzik akış servisinde görmek istiyorsanız, Müzik Dağıtım paketlerimizden herhangi birini seçebilir veya ekibimizden 7/24 teknik destek alabilirsiniz.

11. Shazam

Müzik dağıtım platformları

Shazam, müzikleri bulmaya yarayan ve aynı zamanda dinlemeyi, satın almayı içeren dijital müzik dağıtım platformudur. Londra merkezli Shazam Entertainment tarafından müzik, film, televizyon programları, reklamları tanımlayabilmek üzere kurulmuştur. 2018 yılında Apple tarafından satın alınmasıyla birlikte macOS, iOs, Android ve Chrome uzantısı olarak kullanılabilmektedir.

12. Groove Music

Müzik dağıtım platformları

Groove Music, Microsoft tarafından geliştirilen, eski adıyla Xbox Music olarak bilinen dijital müzik dağıtım platformudur. Çeşitli satın alma planları ile Xbox, Andoid, iOs ve Microsoft Windows dahil olmak üzere birçok cihazda kullanılabilmektedir. Dünya çapında 38 milyondan fazla şarkıya ev sahipliği yapmakla birlikte sadece Amerika Birleşik Devletlerinde yalnızca 18 milyondan fazla esere sahiptir.

13. Tidal

Tidal, yüksek ses kalitesiyle benzersiz, sanatçılar ve hayranları için kullanılan küresel müzik dağıtım platformları arasındadır. Müzik deneyimini yaşayacağınız; 90 milyondan fazla şarkı 450 bin + videodan oluşan kitaplığı bulunur. Burada paylaşılan bir müzik daha geniş kitlelere hitap ederek hayran kitlenizin büyümesine yol açar.

Müzik Dağıtım şirketinde bulan Tidal dijital akış platformu genelde 3 ana başlığa odaklanır:

 • Hayranlarla bağlantı kurma: Dünya çapında ünlü sanatçılar ile derin işbirliği içinde olmasıyla geniş müzik deneyimi sunar.
 • Ses kalitesi: Birçok platforma göre daha iyi ses kalitesi sunarak; gelişmiş cihazlarda da kullanılabilir hale getirir.
 • Sanat bağlılığı: Sanatçılara destek vererek büyümelerinde katkı sağlamaktadır.

Tidal kullanan bir dinleyici aşağıdaki paket türlerine seçerek sanatçıya para kazandırmaktadır:

 • Hifi: Genel müzik akış servislerinde olduğu gibi yüksek ses kalitesinde (1411 kbps) şarkı dinleme özelliği bulunur. Çalma listesi özelliği ile reklamsız olarak 90 milyondan fazla şarkı dinlenebilmektedir.
 • Hifi Plus: MQA kalitesinde Sony 360 Reality desteği ile 9216 kbps master kalitede müzik dinleyebilme özelliği sunar. Aynı zamanda abonelik başlangıcından itibaren kullanıcı; en çok dinlediği sanatçıya %10 ödeme kazandırmış olur. Çevrimdışı dinleme ile 90 milyondan fazla şarkıya erişebilir, 450 binden fazla videoyu izleyebilirsiniz.

14. Simfy Africa

Simfy Africa, dijital platformlarda şarkı yayınlamak istediğinizde müzik dağıtım platformları arasından olmayan ancak dolaylı yoldan bağlı olan dijital şirkettir. Özellikle Güney Afrika pazarına açılmak isteyen sanatçılar için vazgeçilmez bir seçenektir. 16 milyondan fazla sosyal ağı ile şarkı yayınlamak veya çalma listeleri ile müzik eklemek mümkün.

Çalma listesi, şarkı yayınlamak ve kullanıcıların beğenine sunmak için Afrika odaklı Pazar olan Simfy Africa kullanmak en mantıklı seçenek olacaktır. Dijital müzik platformları denildiği herkesin aklına Spotify, Apple Music gibi akış servisleri gelmiş olabilir. Ancak Afrika pazarının büyüyen akıllı telefon kullanımı düşünüldüğünde bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Dijital şirketin Afrika odaklı Ayoba uygulamasını kullanarak Müzik Dağıtım ile aşağıdakileri yaparsınız:

 • Müzik çalma listeleri
 • Mikro uygulamalar
 • Bölge kanalları
 • Oyun ve anlık mesajlaşma entegrasyonu

15. 7digital

7digital, fitness, oyun, arka plan müzikleri gibi dünya çapındaki şirketlere API hizmeti sunan dijital müzik dağıtım platformları arasındadır. Küresel çapta Universal Music, Pinterest, The Orchard Music gibi yatırımcıları bulunur. Burada paylaşılan müzikler Müzik Dağıtım aracılığıyla gönderilir ve firmanın müşterileri de uygulamalarında bu müzikleri kullanır.

Müzik dinleme için kullanılan UGC, VOD gibi dijital müzik platformların maliyetlerini azaltmak için tercih edilmektedir. Geniş kataloğu sayesinde bulut tabanlı ölçek birleşimi ve uçtan uca şifreli API hizmetlerinde uzmandır. Akış hizmetlerinden bu yönde faydalanmak isteyen her sanatçı 7digital’da olmak istemektedir.

Müzik endüstrisinde katkısı olan şirket; 80 milyondan fazla parça, 82 ülke, ve 200 milyon gerçek dinleme kitleye sahiptir. Bu platformda yer almak, hayran kitlenizi önemli ölçüde arttıracaktır. 7digital’da sende müziğin olmasını istiyorsan, şimdi Müzik Dağıtım ile iletişime geç!

16. Anghami: Ortadoğu ve Kuzey Afrika için Müzik Dağıtım Platformu

Anghami, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya hitap eden ve kurulan müzik dağıtım platformları arasındadır. Çoğunlukla Arapça müzikler de olsa uluslararası şarkılara da ev sahipliği yapar. Özellikle Ortadoğu pazarına girmek isteyen sanatçılar Aghami kullanmasında fayda vardır.

73 milyon (Avrupa ve ABD) kullanıcıları ve 30 milyondan fazla da Arapça ve uluslararası müzikler barındırır. Sanatçılar tarafından gönderilen müzikler Anghami’de; Playstation, Apple TV, Android Auto, Carplay, Smart TV gibi cihazlarda yüksek kaliteli ses olarak dinlenmektedir. Ayrıca hayran kitleleri sanatçılara ücretsiz olarak kullandıkları hesap üzerinden ve Aghami Plus ile para kazandırmaktadır.

Kısaca sanatçılar, reklamlardan ve gelen abonelerden (indirme başına ve/ya dinlenme başına) para kazanmakta, gelirlerini arttırmaktadır.

Müzik Dağıtım şlrketi ile çalıştığınızda Anghami’de yer alan müziklerinizi dinlemek isteyen kullanıcılar:

 • Şarkı veya müzik indirme
 • Çevrimdışı müzik çalma listelerine erişme
 • Müziği geri sarma özelliğini kullanma
 • Müzik temizleme özelliğini kullanma
 • Şarkı sözlerini görüntüleme
 • Müzik tekrarlama özelliklerini kullanma
 • Plus kullanmayan kullanıcılarda reklamlar izleyerek sanatçılara para kazandırmaktadır.

17. Zvooq

Zvooq, rusya pazarına odaklanmak isteyen sanatçılar için kurulan 1 numaralı bağımsız müzik hizmeti ve dijital müzik dağıtım platformları arasındadır. Kullandığı yüksek ses kalitesi (Hifi ses kalitesi) ile dinleyiciyi adeta büyülemektedir. Müzik akış servisi olarak kullanılan sesler çoğunlukla; müzik, podcast, kişileştirilmiş wawe’ler içermektedir.

Sanatçıların rusya pazarına odaklandıklarında özellikle tercih ettiği Zvooq’nun odaklandığı 4 ana başlık bulunmaktadır:

 • 70 milyondan fazla parça: Her gün yenisi eklenen milyonlarca şarkıya ev sahipliği yapan kütüphanesi ile çalma listesi, yeni müzikler ve hitleri barındırır.
 • Hifi ses kalitesi: Hifi ses teknolojisi müziğin kaydedildiği ilk andaki kalite ile dinlemeyi sağlamaktadır.
 • İstenilen platformda dinlenebilme: Sadece İos veya Android değil, web sitesi, araçlarda kullanılan Carplay özelliği bulunarak internete bağlı cihazlarda kullanılabilmektedir.
 • Müzik aktarım özelliği: Kullanıcılar sevdiği herhangi bir müziği kaydederek veya saklayarak tekrar dinleyebilmektedir.

Müzik Dağıtım bünyesinde Sanatçı iseniz Rusya pazarında olan Zvooq’da müzikleriniz dağıtıldığında aşağıdaki özellikleri kullanılabilir hale gelirsiniz:

 • Özel içerikler: Müzik dinlemek isteyen kullanıcılara özel olarak benzersiz oynatma listeleri veya şovlar sunulmaktadır.
 • Çocuklar için alan: Küçük yaştakiler için kullandığınızda müzikler ve / ya eğitici podcast, masallar var ise bu alanı da değerlendirebilirsiniz.
 • Öneri algoritması: Milyonlarca şarkı barındıran platform, kullandığı öneri algoritması ile şarkılarınızı ön plana çıkarmaktadır.
 • Podcastler: Sanatçı kimliğiniz harici podcast yapmak isteyenler için sunulan bir dizi özelliği içermektedir.
 • Kişileştirilmiş çalma listeleri: Kullanıcı tarafından oluşturulmayan ve zaman kaybettirmeyen akıllı algoritmalar ile hayranlarınızın beğenisine sunulan özelleştirilmiş çalma listelerini barındırır.
 • Wawes formatları: Radyo ve akış özelliğini tek bir formatta dinlemek isteyen kullanıcılar tarafından oluşturulan ses yayın formatlarını kullanmaktadır.
 • Ses stüdyosu: Yalnızca sanatçı ve yaratıcıların gelişimi için sunulan benzersiz bir özelliktir.
 • Kişisel profil: Sevilen müzikleri dinlemek için kullanıcılara sunulan sanatçılar hakkında güncel bilgilere ulaşmanın yoludur.
 • Çevrimdışı dinleme özelliği: Kullanıcılar, sevdikleri sanatçıların müziklerini istedikleri cihaza bir kopyasını indirerek, çevrimdışı dinleme özelliğini kullanabilmektedir.
 • Müzik tanıtma ve sanal asistan: Salut ismindeki yapay zeka, kullanıcıların beğenisine, ruh haline göre şarkıları önerebilme özelliği bulunur. Ayrıca bu müzikleri bulabilmek için sanatçılardan gelen anketleri değerlendirerek kendisini geliştirir.
 • Her dilde şarkı sözleri (Çeviri özelliği ile): Sanatçı tarafından paylaşılan müziklerde şarkı sözü var ise dağıtıldığında kullanıcılar ‘Rusça dili harici ise’ çevirisini görmektedir. Kullanılan şarkı İngilizce olduğunda simultane çevirisi kullanılmaktadır.
 • Müzik uyumluluğu: Kullanıcılara sunulan (arkadaş zevkine göre) özelliğini sanatçılar için değerlendirmektedir.

18. Qobuz

Qobuz, akış ve indirme servisi için kullanılan Fransa’da kurulan müzik dağıtım platformları arasındadır. Yüksek çözünürlüklü ve 90 milyondan fazla kütüphanesini ile sanatçıların tercih ettiği müzik akış servislerindendir. Müzik dağıtım platformları arasında seçili olmasının sebebi 500 binden fazla albüm ve sanatçı biyografisi incelemesinin bulunmasıdır.

Dünyadaki sanatçıları dinlemek için kullanıcılara aylık veya yıllık aboneler ile faturalandırmaktadır. Müzik Dağıtım ile Qubuz’da yayınlanan şarkılardan kullanıcılar aşağıdaki planları tercih etmektedir:

 • Studio plan: Sınırsız akış ve keşif özelliği ile aylık £10.83’a stüdyo kalitesinde (192 kHz’e kadar) 90 milyondan fazla parçayı çevrimdışı dinleyerek editöryal içeriklere bakabilmektedir.
 • Sublime plan: En sevilen albüm ve şarkıları toplamanıza olanak sağlayan, aylık £15 ile stüdyo kalitesinde (192 kHz’e FLAC-24’e kadar) 90 milyondan fazla şarkıyı çevrimdışı dinleyerek yüksek çözünürlüklü şarkıları %60 indirim ile alınmasını kolaylaştırmaktadır.

Müzik dağıtım platformlarından olan Qobuz’a gönderilen müzikler için aşağıdaki özellikler sunulmaktadır:

 • Hi-res audio: CD kalitesinde ve yüksek çözünürlükte müzik kalitesi ile öne çıkılmaktadır.
 • Hi-fi markaları: Günümüzde ses kalitesi denildiğinde Hifi markalı cihazları için geliştirilen ses kayıtları daha çok öne çıkmaktadır. Şarkılarınız bu platforma gönderildiğinde ve onaylandığında Hifi destekli cihazlarda da kullanılabilmektedir.
 • Editoryal içerikler: Qobuz’da olan her şarkı belirli hite veya dinlenmeye ulaştığında editörler tarafından farkedilir, makalelere ve çalma listelerine dönüştürülür.
 • Desteklenen cihazlar: Müzik Dağıtım ile Qobuz’a yüklenen her parça tüm ana kablosuz dinleme cihazları tarafından desteklemektedir (Windows, Apple, Android vb.).
 • Çevrimdışı: Bu platformda yayınlanan şarkınız olduğundan kullanıcılar şarkılarınızı indirerek çevrimdışı çalışma özelliğini kullanabilmektedir.

19. Beatport

Beatport, elektronik müziğe odaklanan, DJ ve hayranlara ilham veren müzik dağıtım platformları arasındadır. DJ topluluğu ile bilinen dünyanın öncü şirketlerin arasındadır. 460 bin DJ, 75 bin şirket ortaklığı, 11 milyon küratörden oluşan topluluğu bulunur. Sanatçı olarak elektronik müziğe odaklanan şarkılarınız var ise Müzik Dağıtım ile bunu yapabilirsiniz.

Beatport, DJ’lerin müzik indirdiği sitelerden biridir ve müzik endüstrisinin büyümesini sağlayan müzik paylaşım ve albüm sitesi olarak bilinmektedir. Son zamanlarda solo sanatçılar başta olmak üzere müzik gruplarının elektronik müzik yapımında yıldızları barındırarak ilgileri üzerine toplamışlardır. Burada bir müziğin olması popüler olursa eğer Beatport top 100 chart listesine girme şansınızı yakalayabilirsiniz.

Beatport top 100 chart ile müzik endüstrisinde var olan sanatçılar birer yıldıza dönüşebilmektedir. Kendini geliştirmek isteyen sanatçılar ile DJ’lerin ortak adresi konumundadır. Müzik paylaşımlarında da ücretsiz olması sanatçılar için vazgeçilmez bir seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır. Ayrıca Beatport’ta satın alınan şarkılar, sevdiğiniz kişilere hediye paketi halinde paylaşma özelliği aktif olarak kullanılır.

Beatport’ta şarkı yayınlamak veya müziğinizi dağıtmak için Müzik Dağıtım şirketini tercih edin. Müzik Dağıtım Beatport yanında Apple Music, Spotfiy, Deezer, Fizy, Youtube Music gibi 100’den fazla müzik dağıtım platformlarına eserlerinizi gönderdiğiniz hizmettir. Gönderilen her şarkı için gelen telif hakkı kazançlarınızın %100’üne sahip olursunuz.

Müzik Dağıtım’ı tercih eden her sanatçıya gelişmiş yazılımı kullanmaları için ücretsiz yönetim paneli sunulur. Yönetim paneli ile şarkılarınızın istatistiklerini kontrol edebilir, müzik akış servislerinden gelen kazançlarınızı görebilirsiniz. Ödeme eşiği olan limite ulaştığınızda paranızı ister direkt banka hesabından veya Payoneer ile çekebilirsiniz. Bu özellikler ile daha fazlasına erişmek için bugünden Müzik Dağıtım şirketini tercih edin.

20. Digitally Imported (DI.FM)

Digitally Imported (di.fm), elektronik müziğe odaklı çalışan 92 müzik akışından oluşan müzik dağıtım platformlarından birisidir. Müzik Dağıtım ile yayınlanan parçalar, internet radyo yayıncılığı ile hayranlarınızı dinleme listesine alınarak beğenisine sunulmaktadır. Her ay 3 milyondan fazla tekil dinleyici düşünüldüğünde çevrimiçi radyo bazında hayran kitlesine arttırılmaktadır.

Di.fm, 20 seneden fazladır müzik sektöründe olduğundan beri farklı tarzda olan elektronik müziklere ev sahipliği yapar. Bu nedenle müzik dağıtım platformları arasında gelişmiş algoritması ile kullanıcıları cezbedebilmektedir. Platformun kitlesi genel olarak mobil uygulamalar, çevrimiçi dinleme deneyim, sosyal medya ve internete bağlı cihazları içermektedir. Müzikte yaşam tarzını benimseyen her kullanıcı elektronik müzikleri dinleyebilmekte arkadaşlarına önerebilmektedir.

Elektronik müziğe odaklanan çok kanallı internet radyo hizmetinde yer almak istiyorsanız, şarkılarınızı Müzik Dağıtım ile gönderin ve hayran kitlesi elde edin!