Spotify’dan Para Kazanma? Nasıl kazanılıyor?

Spotify para kazanma, sanatçıların, müzisyenlerin, müzik üreticilerin pasif gelir elde ettiği yöntemdir ve nasıl kullanıldığını sizde öğrenin.

Spotify dünyanın en çok kullanılan müzik akış servislerinin başında gelmektedir. Sanatçılar, müzisyenler, Label şirketleri, müzik üreticileri (producer) ve diğer meslek grupları dahil olmak üzere birincil kazanç olarak Spotify gösterilmektedir. Spotify para kazanma inceliklerini öğrenerek, sizde pasif gelir elde etmenin yolunu bulabilirsiniz.

Spotify para kazanma sağlamak için öncelikle platformun size hangi özellikler sağladığını bilmek önemlidir. Daha önce Spotify’a müzik yüklemediyseniz ve Spotify hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın. Spotify hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olduğunu düşünüyorsanız, o halde sizler için hazırladığımız listeye bakın.

Spotify Kazançları Nedir?

Spotify Kazançları Nedir

Spotify kazançları, müzik dağıtım veya şirketleri tarafından yüklenen eserlerin yayınlandığı itibaren kazançlarını ifade etmek için kullanılır. Spotify platformunu birçok kişi ana meslek kaymağı veya yan gelir olarak kullanmaktadır. Spotify para kazanma için ise kazançlar ülkeden ülkeye değişiklik göstermekte olup genelde dinleyici sayısına göre belirlenir.

Dinleyici sayısı şarkınızı dinleyen kullanıcı başına ödenen telif miktarının hesaplamasıdır. Ülkeden ülkeye değişen Spotify kazançlar, birçok platformda aynı gözükse de sanatçıdan sanatçıya da değişebilmektedir. Bu nedenle iyi bir kazanç elde etmek için aktif hayran kitlesi ve belirli alanda süreklilik gerektirir.

Spotify kazançlarınıza doğrudan etki etmeyi düşünüyorsanız, Müzik Dağıtım promosyon sayfasını inceleyebilir, fiyatlar hakkında da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Müzik Dağıtım şirketi, Spotify, Apple Music, Amazon Music, Youtube dahil olmak üzere 100’den fazla platforma müziklerinizi dağıtacaktır.

Uzman bir ekipten tecrübenin geçerli olduğu bir hizmet almak istediğinizde Spotify hayran kitlesi, takipçi, editöryal listeye girme, hızlı yüklenim gibi olaylardan faydalanabilirsiniz. Her bir işlemden sonra dağıtılan müziklerden şirket, herhangi bir komisyon almaz. Böylelikle tüm kazançlarınızın %100’ü sizde kalmış olur.

Müzik Dağıtım ile Spotify kazançlarını kontrol etmek veya incelemek size sunulan ücretsiz panel sayesinde basittir. Spotfiy’dan gelen telif ödemelerini de görüntüleyebileceğiniz panelden 200 TL bandını aştıktan sonra paranızı hızlıca çekebileceksiniz. Başka bir firmayı incelemeyi düşündüğünde Müzik Dağıtım vs (diğer firmalar ile karşılaştırmalar) ile aklınıza takılan tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Spotify para kazanma artık eskisi gibi karmaşık veya zor değil. Bunların her biri 7/24 aktif olan şirketin müşteri hizmetleri ile ulaşmak basittir. Bu nedenle Spotify kazançlarınızın etkin bir şekilde sürdürülmesi, yüksek gelirler elde etmek veya daha fazlasına ulaşmak için Müzik Dağıtım firmasını tercih edin.

Spotify 1 Dinlenme Kaç TL? Spotify Kaç Lira Veriyor?

Spotify 1 Dinlenme Kaç TL

Spotify para kazanma işlemi sanatçılar, müzisyenler veya diğer müzik ile uğraşan insanların tercih etmesinin asıl sebebi, kitlenin büyük çoğunluğu burada olmasıdır. Yani bir müzik ürettiğinizde dağıtım şirketleri aracılığıyla gönderilen müzikler, Spotify harici birçok platforma dağıtılır. Bunların birçoğu (müzik akış servislerinin sistemine göre) çeşitli algoritma yapısını sahip olduğundan öne çıkmak zor olmaktadır.

Spotify’da ise bu durum özellikle yeni sanatçılar için editöryal listeye girme seçeneği bulunmaktadır. Editöryal liste temelde bir müziği öne çıkarmak ve dünyadaki birçok kitleye ulaştırmayı amaçlamaktadır. Bu da doğrudan Spotify 1 dinlenme kaç TL olduğun soruyu doğrudan etkilemektedir.

Müzik sade bir şekilde (promosyonsuz veya reklamsız) yüklemesi yapıldığında müzik ne kadar etkili ve güzel olsa da öne çıkarmak zor olmaktadır. Spotify harici diğer platformlara müzikler yüklendiğinde ise işinizi şansa bırakmış olursunuz. Bu nedenle iyi bir editör listesine girebilmek için Spotify en ideal yerdir.

Spotify para kazanma aktif olduğunda müziğinizde platformun ödediği 1 dinlenme başına ortalama $0,006 para kazanırsınız. Bu miktar yıllara göre değişmekle birlikte genel olarak ilk başlangıç için ödenen miktarın tahmini değeridir. Spotify dinlenmeden para kazanma, editöryal listeye girmek ile daha yüksek oranlarda kazanmanıza yol açabilmektedir.

Editöryal listeye girmeye düşünüyorsanız, Müzik Dağıtım fiyatlar menüsünden ulaşabileceğiniz paketleri tercih ettiğinizde bu hizmet faydalanabilirsiniz. Editöryal liste bireysel başvuruları kabul etse de müziğinizi tanımlamak için daha fazla detaya ihtiyacınız vardır. Bu nedenle müziğinizi tanıtmak, hangi enstrümanların kullanıldığı, şarkının esinlendiği özet, şarkı tarzı gibi bilgileri doldurmak Müzik Dağıtımın sağladığı hizmetleri kapsamındadır.

Kısaca Spotify para kazanma işlemini daha etkili yapmak istiyorsanız, izleyeceğiniz yol editöryal listedir. Editöryal listeye girmeye hak kazanmak için platformda görünen ‘Upcoming’ bölümüne müziğinizin gelmesi gerekir. Bunu da en az 20 gün içerisinde müziğinizi bekleme süresine aldığınızda yapabilirsiniz.

Spotify para kazanma için detaylı bilgiler olduğuna emin olabilirsiniz. Bu yüzden bu ve daha fazla bilgiyi en iyi işlemek için uzman Müzik Dağıtım ekibinde destek almanız, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Spotify 1000 Dinlenme Kaç TL?

Spotify 1000 Dinlenme Kaç TL

Spotify para kazanma aktif olduğunda 2022 yılı için 1000 dinlenme $6 kazandırmaktadır. Bu fiyat az olduğu görünse de birçok müzik akış servislerine göre yüksek bir miktara tekabül etmektedir. Spotify’da kitlenin büyük olduğu ve editöryal liste gibi ek özelliklerinin bulunması, kazançlarını daha da fazla arttırabilmektedir.

Spotify para kazanma için 1000 dinlenme $6 olsa da bu miktar, ülkeden ülkeye ve sanatçı sanatçıya değişebilmektedir. Bunun en büyük nedeni bir sanatçının popülaritesi, takipçi sayısı, fanları gibi faktörler etkileyebilmektedir. Spotify üzerinden kazança gelirlerinizi arttırmak için uzman bir ekipten destek almanız, işlerinizi hızlandıracaktır.

Spotify para kazanma aktif olması veya Spotify’a müzik yüklemek için bir müzik dağıtım firması ile anlaşmanız gerekecektir. Müzik dağıtım firmaları genel itibari ile oluşturulan eserleri yüzlerce müzik akış servislerine ileten ve müzik akış platformları ile çalışan firmalardır. Temelde her müzisyen bir müzik dağıtım şirketi ile çalışmak zorundadır.

Müziğiniz veya ses kaydınız olduğunda Spotify’a iletmeyi düşünüyorsanız, 100’lerce platforma tek bir yerden yüklemek basittir. Bunu yapmak için Müzik Dağıtım web sitesini ziyaret edin ve size uygun paketi seçin. Ardından bir hesap açın ve ücretsiz size sunulan yönetim paneli ile müziklerini kolayca müzik akış servislerine gönderin.

Müzik Dağıtım şirketini tercih ettiğiniz süre boyunca yönetim paneli kullanmak ücretsiz, %100 telif hakkı ödemeleri sizde kalır ve birbirinden farklı özellikle tek paket halinde kullanabilirsiniz. Bu da doğal olarak Spotify 1000 dinlenme kazancından elde edin $6’ı arttırmanıza imkan tanır. Platformda kullanılan tüm servisler, müziğin hedef kitleye ulaşmayı ve gelirlerinizi doğrudan etkilemeyi amaçlamaktır.

Spotify 1 Milyon Dinlenme Kaç TL?

Spotify 1 Milyon Dinlenme Kaç TL

Spotify 1 miyon dinlenme kaç tl olacağı sorusu birçok insan tarafından merak edilmektedir. 1 milyon başına dinlenmeden elde edeceğiniz kazanç ne kadar yeterli olursa, sanatınızı da devam ettirmeniz basit olmaktadır. Bu nedenle Spotify para kazanma için 1 milyon dinlenmenin ne kadar kazandırdığını öğrenmek için aşağıdan bakabilirsiniz.

Spotify 1 milyon dinlenme (1 dinlenme başına 0,006 için) ortalama olarak $6000 kazandırmaktadır.

Spotify 1 milyon dinlenme elde etmek ve ortalama kazancınızı arttırmak Müzik Dağıtım ile mümkün olmaktadır. Birçok sanatçı, müzisyen ile çalışan Müzik Dağıtım ile gelirlerinize doğrudan etki edebilirsiniz. Bunu yapmak için web site ana sayfasında geçen promosyon sayfası ve fiyatlar bölümüne ulaşmanız yeterli olmaktadır.

Spotify yeni sanatçılar için geliştirdiği Editöryal liste ile desteklemeyi ve öne çıkarmayı seçmektedir. Ayrıca aktif olan ve sürekli hayran kitlesi için müzik üretmeye devam eden sanatçılara ise ekstra özellikler sunmaktadır. Kısaca editöryal liste, 1 milyon dinlenme sayısına ulaşmanın etkili yolu olsa da bunların haricinde de özellikleri bulunmaktadır. Bunların etkin ve kaliteli bir biçimde yönetilmesini istiyorsanız, profesyonel ekiple çalışmanız gerekmektedir.

Müziğiniz olduğunda ve dijital platformlara dağıtarak 1 milyon dinlenme hedefinize ulaşmak için tek bir yerden 100’den fazla platforma ulaştıran Müzik Dağıtım’ı tercih edin. Parçanızı sadece Türkiye değil farklı coğrafyalara dağıtarak, müziğinizde hayran kitlenizi arttırmayı sağlamaktadır.

Spotify Podcast Para Kazanma?

Spotify Podcast Para Kazanma

Spotify para kazanma için Podcast kullanarak gelir elde edebilirsiniz. Spotify Pofcast, müziğe alternatif olarak sunulan bir konu hakkında sesli konuşmayı içeren ses kayıt türüdür. Geniş kitlelere ulaştığınız zaman Spotify Podcast ile para kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Spotify para kazanma için alternatif olarak Podcast kullanabilir, ses kayıtlarınızı platforma iletebilirsiniz. Bunun Podcast hesabınızın doğrulanması ve ses kaydınızı öncelikle platforma iletmeniz gerekmektedir. Tüm adımları gerçekleştirdiğinizde doğrulanmış bir Podcast hesabınız olacaktır.

Spotify Podcast kullanmaya başladığınızda aşağıdaki kriterleri karşıladığınızda geniş kitlelere hitap etmeniz mümkündür:

 • İlgi çekici konularda konuşmanız
 • Trend bir konu hakkında görüşlerinizi bildirmeniz
 • Kitap veya film hakkında sesli konuşmalar
 • Dinleyici kitlenize hitap edecek şekilde konular
 • Sesiniz, ilgi çekici, güçlü olması
 • Etkileşimi kuvvetli olan aktif bir takipçi kitlesine ulaşmak
 • İkna edici ve sözlü iletişiminiz güçlü olması
 • Prodüksiyon veya ses kaydınızın iyi olması
 • Sesiniz temiz, akıcı ve anlaşılır olması

Spotify Podcast kullandığınızda önemli olan etmen, değinilen konuların hangi kitleye hitap ettiğidir. Hedef kitlenize arttırmayı seçtiğinizde kazandığınız gelirde o ölçüde yüksek olacaktır. Podcast kullanarak ekstra olarak, satış ortaklığı, abonelik ücreti gibi özellikler kullandığınızda geliriniz 2 katına çıkabilmektedir.

Spotify Para Kazanma Hesaplama

Spotify Para Kazanma Hesaplama

Spotify para kazanma için hesaplama yapmayı birçok sanatçı, müzisyen, müzik üreticisi veya diğer meslek gruplarına ait olan kişiler tercih etmektedir. Spotify para kazanma hesaplama temelde minimum ücret olan $0,0031 olan temelde çalışmaktadır. Ortalama sanatçı geliri $0,006 olsa da bu miktar bazı durumlarda $0,003 ile $0,005 arası değer olarak bilinmektedir.

Spotify para kazanma hesaplama için bazı değerler aylık olarak aşağıda bulunmaktadır:

 • Spotify 1 dinlenme (akış sayısına göre dolar bazında): $0,00318
 • Spotify 1 dinlenme (Sanatçıya göre dolar bazında): $0,00508
 • Spotify 100 dinlenme (akış sayısına göre dolar bazında): $0,31
 • Spotify 100 dinlenme (Sanatçıya göre dolar bazında): $0,51
 • Spotify 1000 dinlenme (akış sayısına göre dolar bazında): $3,18
 • Spotify 1000 dinlenme (Sanatçıya göre dolar bazında): $5,08
 • Spotify 1 milyon dinlenme (akış sayısına göre dolar bazında): $3180
 • Spotify 1 milyon dinlenme (Sanatçıya göre dolar bazında): $5088

Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Spotify Çalma Listesi Para Kazanma Nasıl Yapılır

Spotify para kazanma için çalma listesi üzerinden gelir elde etmek, platformda kullanılan yöntemlerden birisidir. Ünlü bir sanatçı olun isterseniz de yeni bir müzisyen çalma listesine girmek, telif hakkı ödemelerini arttırmanın etkili yoludur. Bu nedenle çalma listesinin nasıl çalıştığını öğrenerek, gelirlerinizi arttırmanın yolunu keşfedebilirsiniz.

Spotify çalma listesi para kazanma için güvenilir firma ile çalışmak önemlidir. Çalma listesine girerek, dinleyici sayısı, fan, takipçi ve birçok özelliğe erkenden erişmek gibi fırsatları yakalayabilirsiniz. Spotify algoritması, bir şarkının öne çıkarılması için iyi bir müziğin yapılması gerektiği bilinse de aslında müziğin tanıtımı önemli faktördür.

Çalma listesine girdiğinizde birçok kullanıcı şarkınızı dinleyecek ve beğenecektir. Böylelikle algoritmanın da Spotify radyo, editöryal listeye parçanızı ekleyerek, daha fazla kitleye erişirsiniz. Spotify çalma listeleri hakkında bilgi almak veya danışmanlık istiyorsanız, Müzik Dağıtım şirketini tercih edebilirsiniz.

Müzik Dağıtım Spotify ve diğer 100’den fazla müzik akış servisine müziği dağıta servistir. Müzikler dijital veya fiziksel olarak dağıtılır ve bu hizmetten telif hakkı ödemesi alırsınız. Telif hakkı ödemeleri için sorunuz olduğunda 7/24 ulaşabilir, iletişim kanallarından yardım alabilirsiniz.

Spotify para kazanma için çalma listelerinin kullanımı önemlidir. Çünkü gerçek kitleli ve birçok hayran tarafından dinlenen müzikler ile aylık 1 milyon dinlenme hedefine ulaşabilirsiniz. Bunların her biri, müziğin kalitesi, tanıtımı, pazarlama stratejisi, platform kuralları gibi birçok etmene bağlı olmaktadır.

Spotify para kazanma için detaylarla uğraşmak istemiyorsanız ve geniş kitlelere müziğinizi yaymak istiyorsanız, Müzik Dağıtım şirketini tercih edebilir, kazançlarınızı görülür bir şekilde arttırabilirsiniz. Kazançlarınızı görüntülemek için size sunulan ücretsiz yönetim paneli ile, müziğin dağıtımından, ödeme kazançları, telif hakkı gibi ekstra özelliklere de göz atabilirsiniz. Sistemi kullanmak basittir, sadece paketlerden size uygun olanı seçin ve hesabınız ile giriş yapın.

Spotify Para Kazanma Ekşi

Spotify para kazanma ekşi hakkında araştırma yapan insanlar platform üzerinden nasıl gelir elde edeceğine dair yanıtları merak ediyor. Spotify para kazanma için öncelik aracı olan bir müzik şirketi veya dağıtıcı ile çalışmanız gerekmektedir. Üçüncü parti sağlayıcıları veya aracılar, müziklerinizi Spotify dahil olmak üzere yüzlerce platforma dijital olarak iletmeyi sağlarlar.

Dijital müzik sağlayıcıları veya dağıtım şirketleri, platformun kuralları veya anlaşmaya göre dağıtımın süresi değişebilmektedir. Bu genelde en az 3 gün veya en fazla 6 hafta sürebilmektedir. Fakat önemli olan bir müziğin hızlı dağıtılması değil, planlı bir şekilde dağıtılmasıdır.

Spotify para kazanma ekşi için araştırma yapan insanlar, etkili kazanmanın bir şirket ile çalışmanın yolu olduğunu bilirler. Bu yüzden bir dijital dağıtım firması ile çalışmak istediğinizde Müzik Dağıtım firmasını tercih edin. Çünkü ekşi sözlük hizmeti, Wikipedia sayfası, IMDb profili gibi ekstra özellikleri bulunur ve şarkınızı her platformda öne çıkarır.

Sanatçı, müzisyen, müzik üreticileri veya diğer müzik ile uğraşan insanlar bilir ki müziğin dağıtımının tek başına bir getirisi yoktur. Müzik dağıtılır fakat onu öne çıkaran istikrar, kurallara uyma, planlı hareket etme ve stratejik çalışmalar yapmaktır. Bu nedenle parçanız için ekstra özellik, etkili çalışma aradığınızda her zaman uzman ekibi olan profesyonel bir şirket ile çalışın.

Spotify’dan Nasıl Para Kazanılıyor?

Spotify’dan Nasıl Para Kazanılıyor

Spotify para kazanma; sanatçılar, müzik üreticileri, Label veya diğer müzik ile uğraşan insanların merak ettiği bir konudur. Özellikle son günlerde ‘Spotify’dan nasıl para kazanılıyor’ sorusunun yanıtını merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. Spotify kullanan sanatçıların sadece müzik yüklemeden para kazanıldığı düşünülse de ona benzer birçok şekilde gelir elde etmektedir.

Spotify’dan para kazanmak için öncelikle bir şarkınız veya ses kaydınız olması gerekmektedir. Daha sonra bir müzik dağıtım firması ile anlaşmanız ve ardından sanatçı hesabı doğrulama işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Eğer bu konularda az bilginiz var ise sizler için hazırlanan ‘Spotify artist hesabı nasıl açılır’ ve ‘Spotify mavi tik nasıl alınır’ adlı içerikleri kontrol edin.

1. Müzik Yüklemek

Spotify para kazanma için müzik yüklemek sanatçı / müzisyen / müzik üreticisi veya diğer kişiler için birinci gelir elde etme yöntemidir. Müzik yüklemeden önce bir dijital dağıtım firması ile anlaşılır ve ardından belirli süre sonra eser dağıtılır. Bu süre Spofity için genelde 20 güne kadar uzayabilmekte olup bazı şirketler için 6 hafta ve daha fazladır.

Müzik yükleyerek Spotify para kazanma işleminin ilk adımını yapmış olursunuz. Daha etkili bir yol aradığınızda tanıtım araçları kullanmak ve pazarlama strateji geliştiren hedef kitle odaklı firma ile çalışmak daha doğru olacaktır. Böylece müzikleriniz sadece yüklenmekle kalmayıp, telif hakkı ödemelerinin daha yüksek olacağının göstergesi olur.

2. Çalma Listesine Girmek

Çalma listeleri, Spotify para kazanma için editöryal listeler kadar etkili olmasa da algoritmanın şarkınızı üstte çıkarması için önemlidir. Bu nedenle editöryal listesine girerek, şarkınızı buna orantılı olarak daha çok dinleyici kitlesi elde edebilirsiniz. Spotify dinlenme başına ödeme yaptığından dolayı binlerce dolara ulaşmak uzman ekip sayesinde mümkün olmaktadır.

3. Hayran Desteği

Spotify sanatçı hesabı doğrulama yaptığınızda hesabınıza ulaşır ve Spotify para kazanma alternatifi olan hayran desteğini kullanabilirsiniz. Hayran desteği temelde yardım için toplanan bir ve üçüncü parti araçlara doğrudan bağlantısı olan butondur. Aktif bir hayran kitlesi elde ettiğinizde hem kendi işiniz için para toplayabilir veya başkalarına buradan yardımcı olabilirsiniz.

Hayran desteği bölümü, aktif bir kitle sonucunda kullanmak daha etkilidir. Yeni başlayan bir sanatçı iseniz, ilk başlarda kullanmanız imaj ve izlenim olarak kitlenizi kötü etkileyebilir. Bu yüzden her şeyin zamanında etkili bir şekilde kullanmayı seçiniz.

4. Konserler

Spotify para kazanma için dijital olarak konser ve festivallerinizi için dijital olarak bilet satışı yapabileceğiniz alandır. Konserler alanı kullandığınızda ön gösterim yapabilir, biletlerinizi direkt olarak satabilirsiniz. Bu, elbette ortalama bir sanatçının ve aktif bir kitlesi olanlar için uygun olmaktadır

5. Resmi Ürün Satışı

Resmi ürün satışı, Spotify para kazanma için ekstra ve pasif gelir elde etmenin yoludur. Resmi ürün satışı için Merchbar kullanmanız gerekir ve iş ortaklarınızın ürünlerini listeleyebilirsiniz. Merchbar, resmi ürün satışı için sanatçı profilinde görünür ve en fazla 3 ürün sergilenebilmektedir. Resmi ürün satışını kullanarak markalar, şirketler veya kendi ürününüzü profilinizde sergileyebilir veya satışınızı yapabilirsiniz.

6. Shopify ile Ürün Listeleme

Shopify, Merchbar’a alternatif olarak sunulan Spotify para kazanma türlerin birisidir. Shopify ile kendi mağazanızı açabilir ve sanatçı profilinize ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için eğer daha önce Merchbar bağlantınız profilinize ekliyse, onu kaldırmanız gerekir.

7. Sanatçının Seçtikleri

Sanatçının seçtikleri alanı, Spotify para kazanma için eksta bir özellik sunulur ve para kazanmaya doğrudan bir etkisi olmasa da mavi tik aldığınızda ve takipçi sayısını arttırdığınızda dolaylı olarak para kazanabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle takipçi kitlenizi geliştirmeli ve aktif olan bir sanatçı olmalısınız. Bunları yaptığınızda ise şirketler veya diğer sanatçıların müziklerin ‘Sanatçının seçtikleri’ bölüme ekleyebilir ve pasif gelir elde edebilirsiniz.

8. Editöryal Listeler

Editöryal listeler, Spotify para kazanma için en çok duyduğunuz ve para kazanmanın etkili yoludur. Editöryal listeye girmek için öncelikle müziğinizi bir dağıtım şirketi ile çıkış tarihini en az 20 gün olarak belirleyip, göndermeniz gerekmektedir. Spotify üzerinde gönderilen müzikler eğer hızlı bir şekilde gönderilirse ‘Upcoming’ alanında gözükmeyecektir.

Upcoming alanında gözüktüğünüzde ise müziğiniz hakkında bilgileri doldurarak, editöryal listeye girmeye hak kazanabilirsiniz. Müziğiniz ile ilgili olan enstrüman bilgisi, müzik tarzı veya hakkında kısmını doldurmakta zorlanıyorsanız, Müzik Dağıtım firmasını tercih edin. Çünkü Spotify para kazanma için editöryal listeye girmek sizin için en etkili sonucu verecektir.

Spotify’da Birinci Kim?

Spotify para kazanma için hangi sanatçıların birinci olduğunu belirlemek önemlidir. ‘Spotify’da birinci kim?’ sorusuna yanıt olarak; 81 milyon dinlenme sayısı ile Ed Sheeran’dır.

Yapılan son analizlere göre (aylık olarak) dünyanın Spotify’da en çok dinlenen 5 sanatçı:

 • Ed Sheeran 81.17 milyon dinleyici
 • The Weeknd 78.76 milyon dinleyici
 • Justin Bieber 71.52 milyon dinleyici
 • Harry Styles 70.19 milyon dinleyici
 • Dua Lipa 69.64 milyon dinleyici

Spotify Şarkı Yükleme Ne Kadar?

Spotify para kazanma için şarkı yüklemenin ne kadar olduğu bilmek istiyor olabilirsiniz. Spotify’a şarkı yüklemek doğrudan yapılmaz ve aracı olan şirketler ile yapılmaktadır. Müzik Dağıtım’da Spotify gibi yüzlerce müzik akış platformunda dağıtan şirketlerin arasındadır.

Spotify şarkı yükleme ne kadar sorusuna yanıt olarak; Müzik Dağıtım web sitesindeki ‘Fiyatlar’ sayfasına ulaşın ve size en uygun paketi seçin. Aldığınız hizmet dolayısıyla Spotify para kazanma dahil olmak üzere çeşitli türlerde gelir elde edebilirsiniz. Böylelikle Spotify aylık dinleyici neye göre olduğu gibi tüm özellikleri analiz edebilirsiniz.