Sanatçı, ünlü veya belirli takipçi barajını açana verilen Tiktok mavi tik hakkında detaylı olarak nasıl alınacağını şimdi öğrenin!

Sanatçı için sosyal medyada popüler olmak şarkılarını tanıtmakta etkilidir. Günümüz sosyal medyasında popülerini arttırmanın yolu takipçi ile geçmektedir. Ve bunu sağlayanlardan birisi de Tiktok mavi tik almaktır. Bu yüzden mavi tikli hesap aldığınızda birçok dinleyici kitlenize ulaşabilirsiniz.

Müziklerinizi dijital platformlar aracılığıyla göndermenin yolunu arıyorsanız, tercihinizi Müzik Dağıtım’dan yana kullanın. Müzik Dağıtım; Spotify, Tiktok, Facebook, Instagram, Deezer, Apple Music, Amazon Music gibi 100’den fazla müzik akış servisine ileten şirkettir. Müziklerinizi iletmenin yanında size sunulan ücretsiz panel aracılığıyla şarkınızı tanıtmanın yollarını bulursunuz.

Pek çok firma müziklerden gelen kazançlardan %10 veya %30 telif pay ücreti kesmektedir. Ancak Müzik Dağıtım’da böyle bir uygulama bulunmamaktadır. Müziklerinizden gelen telif hakkı kazançlarınızdan %100 oranında faydalanırsınız. Bu da şarkınızdan gelen telif hakkı kazançlarının hepsini kontrol etmenizi sağlar.

Tiktok mavi tik ne kadar önemliyse müzik promosyonu yapmakta önemlidir. Bu yüzden mutlaka sizler için sunduğumuz mavi tik hizmetimiz ve fazlası için bizi ziyaret edin. Sosyal medya sitelerinde görünür bir sanatçı mı olmak istiyorsunuz? O halde şimdi (0 850 304 6767) numaralı hattan Müzik Dağıtım’ı arayın!

Tiktok Mavi Tik Nedir?

Tiktok Mavi Tik Nedir

Tiktok mavi tik, sanatçı, müzisyen, ünlü, profesyonel sporcu veya influencerlere verilen doğrulanmış rozettir. Tiktok’ta doğrulanmış rozet, hesabın yanındaki onaylanmış biçiminde görünmektedir. Mavi bir onay işaretidir ve içerikler veya takip edilen hesapların gerçek kişi olduğunu göstermek için kullanılmaktadır.

Tiktok doğrulanmış rozet bir sanatçının ulaşmak istediği önemli noktalarının birleşimidir. Tiktok’a gönderilen müzikler pek çok kişi tarafından kendi içeriklerinde kullanılmaktadır. Sanatçının kim olduğunu bulmak isteyen kullanıcılarda mavi onay rozete sahip hesaba güvenmektedir. Bu sebeple Tiktok mavi tik almanız önemli olmaktadır.

Tiktok Mavi Tik (Doğrulanmış Olmak) Ne Anlama Gelmektedir?

Tiktok’ta kullanılan doğrulanmış olmak, herhangi bir kişi veya markayı temsil etmek için kullanılır. Yani o kişinin gerçek ve topluluk tarafından bilinirliğini arttırmayı ifade etmektedir. Diğer içerik üreticilerine göre sosyal bir statüye sahip olan hesap; Tiktok mavi tik hilesi kullananların önüne geçmektedir.

Tiktok üzerinde herhangi bir sanatçıyı takip etmek istediğinizde kullanıcı adını arasanız bile ona benzer birçok seçenek çıkacaktır. Doğrulanmış rozet olmasaydı insanlar size ait olmayan hesapları takip etmek zorunda kalacaktı. Tiktok doğrulanmış rozeti bulunan hesap olduğunda ise insanlar güvenecek ve aradıklarını bulmakta zorluk çekmeyecektir.

Tiktok Mavi Tik Kaç takipçi Gerektiriyor?

Tiktok Mavi Tik Kaç takipçi Gerektiriyor

Sosyal medyada aranan bir kişi olmak istiyorsanız Tiktok mavi tik için en az 1000 takipçili hesap olması gerekmektedir. Pek çok platformda bunun en az 1K takipçi olduğu yazsa da bazen de bu şart aranmamaktadır. Ancak yeni oluşan bir sanatçı kimliğiniz bulunuyorsa takipçinin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz.

Mavi tik istiyorsanız, ilk 1000 takipçi için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz:

 • İçeriklerinizi kitleye özgü ve sürekli paylaşım yapmak
 • Doğru #hashtag kullanmak ve rasgele etiketlerden kaçınmak
 • Kitlenizle bağlantı kurabilecek video türü içeriklerine özen göstermek
 • Çalmış olduğunuz müzikleri eğlenceli veya iyi bir prodüksiyonlu biçimde üretmek
 • Her gün veya belirli günlerde aktif olmak

Tiktok Mavi Tik Nasıl Anlaşılır?

Tiktok mavi tikli hesabın anlamanın pek çok yolu bulunmaktadır. Tiktok hesabı bulunan bir kişi hesabının hemen yanı başında mavi tik kullanmaktadır. Ancak elbette bunu yalnızca yazı ile belirtmek yeterli olmayacaktır.

Aşağıdaki yolları takip ederek Tiktok mavi tikli bir hesabın gerçek olduğunu doğrulayabilirsiniz:

 • Öncelikle mobil cihazı veya web tarayıcı üzerinden Tiktok uygulamasını açınız.
 • Tiktok’a hesap bilgileriniz ile birlikte kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapınz.
 • Sonrasında otomatik olarak ana sayfaya yönlendirildikten sonra ‘Arama’ alanına örnek bir kişinin ismini yazın.
 • Sayfada ilk çıkan kişi genellikle doğrulanmış mavi tik rozetine sahip hesaptır.
 • Ancak görselde görüldüğü gibi bazı hesaplar; Fotoğraf içinde veya dışında mavi tik rozeti kullanmaktadır.
 • Unutmayın; mavi tik rozeti yalnızca hesap kullanıcı adının yanında bulunan doğrulanmış rozetidir.

Tiktok Mavi Tik Nasıl Verilir?

Tiktok Mavi Tik Nasıl Verilir

Platform aracılığıyla Tiktok mavi onay tiki nasıl verildiğini merak ediyorsanız, bazı bilmeniz gereken şeyler olacaktır. Bir hesabın fan veya benzeri türde fake olmaması her platform için önemlidir. Ancak Tiktok’un mavi tik şartlarını merak ediyorsanız, aşağıdaki kuralları takip etmeniz önemli olacaktır.

Tiktok mavi tik almak için aşağıdaki şartları yerine getirin:

 • Özgün olmak: Tiktok hesabınız gerçek kişi, marka, işletme veya oluşumu temsil etmesi şartı aranmaktadır. Eğer farklı dillerde hesabınız bulunuyorsa her biri için tek doğrulama yapılmaktadır.
 • Aktiflik: Son 6 ay için hesabınıza en az bir kez giriş yapılması beklenmektedir.
 • E-posta (sadece işletme): İşletme, kurum veya kuruluşunuz bulunuyorsa, doğrulama için benzersiz e-posta adresiniz gerekmektedir.
 • Tanınmış olmak: Platform için tanınmış olma koşulu şu şekilde olmaktadır; başvurudan sonra Tiktok, basın haberleri, çeşitli kaynakları inceleyerek kabul eder. Eğer mavi tik için ücretli veya sponsorlu gönderi yayınladıysanız dikkate alınmayacaktır.
 • Tam olmak: Herkese açık olan hesabınız, görünür bir profil, ad, soyad, biyografi ve en az bir adet video ile eksiksiz profile sahip olmalıdır.
 • Güvenilir olmak: Kötü niyetli kişilerin eline geçmemek kaydıyla hesabınız çoklu güvenlik önlemleri ve doğrulamaya sahip olması beklenmektedir.
 • Topluluk Kurallarına Uymak: Herkesin eğlenceli ve güvenilir platform olarak kalması için Tiktok topluluk kurallarına uymanız gerekmektedir.

Tiktok Mavi Tik Nasıl Kaldırılır?

Tiktok Mavi Tik Nasıl Kaldırılır

Tiktok mavi tik kaldırmak veya silmek için şuan için mümkün değildir. Ancak bazı yolları izleyerek hesabınızda bulunan Tiktok mavi tikli hesabınızdaki mavi onay rozetini kaldırabilirsiniz.

Tiktok mavi tik kaldırmak için bilinen tek yol kullanıcı adınızı değiştirmektedir. Kullanıcı adı değiştirdiğinizde hesabınızda bulunan mavi tik otomatik olarak kaldırılacaktır.

Tiktok Doğrulanmış Rozet Kaldırıldı Neden?

Bazı durumlarda istemediğiniz halde mavi tik hesabınızdan kaldırılmaktadır. Tiktok tarafından yapılan bu durumda aşağıdakileri yapmanız halinde doğrulanmış rozet (mavi tik) kaldırılmaktadır:

 • Doğrulanmış rozete sahip hesap, başka bir kişiye devretme veya aktarıldıysa,
 • Kullanıcı adı değişmesi durumunda,
 • İşletme türünde olan hesap; gerçek kişi veya kurumsal olarak değişmişse,
 • Tiktok topluluk kurallarını ciddi olarak ihlal edildiği durumlarda mavi tik onay rozeti kaldırılacaktır.

Tiktok Mavi Tik Ne Kadar?

Tiktok Mavi Tik Ne Kadar

Tiktok mavi tik ne kadar veya kaç para diyorsanız, satın almanın pek çok yolu bulunmaktadır. Ancak şunu unutmayın bir başkasına devredilen hesap, kullanıcı adı değiştirildiğinde kaldırılacaktır. Bu da tekrardan hazırlanma sürecine girmektir.

Bunun önüne geçmek adına önemli olan Tiktok mavi tik satın almak için hesabın hazırlanmasıdır. Müzik Dağıtım sizin için bu hazırlanma sürecini yakından takip etmekte ve almak istediğinizde danışmanlık vermektedir.

Tiktok platformu mavi tik almanız için sizden herhangi bir ücret talep etmez. Ancak alım sürecin zorluğu ve herkes tarafından alınmak istendiği dolayısıyla bu süreci atlatmak adına Müzik Dağıtım işinizi kolaylaştırır.

Tiktok mavi tik ne kadar veya Tiktok mavi tik satın almak istiyorum diyorsanız, şimdi Müzik Dağıtım ile 0 850 304 6767 telefon numaralı hattan şimdi iletişime geçin!

Tiktok Mavi Tik Parayla Alma

Tiktok mavi tik parayla almak için Müzik Dağıtım’ı tercih edebilirsiniz. Müzik Dağıtım yüzlerce müzik akış servisine şarkınızı gönderebileceğiniz ve tanıtım yapabileceğiniz servistir. Müzik dünyasında adı geçen veya bilinen bir sanatçı olmak istediğinizde Tiktok mavi tik almak için doğru adrestir.

Tiktok Mavi Tik Emojisi ☑️

TikTok mavi tik emojisi, mavi tik işaretini sembolize eden bir mavi onay işaretidir. Bu emojinin görünümü, diğer platformlardaki mavi tik işareti görünümüne benzerdir.

Mavi tik emojisi, doğrulanmış TikTok hesaplarına benzemek için kullanılır ve genellikle influencerlar, markalar ve resmi kurumlar gibi doğrulanmış hesaplar yerine kullanılır.

Mavi tik emojisi, TikTok videolarında veya yorumlarda kullanılabilecek bir emojidir. TikTok kullanıcıları, bu emojinin yanı sıra diğer emojileri de kullanarak videolarına veya yorumlarına renk katmayı tercih edebilirler.

Tiktok mavi tik emojisi kopyalamak aşağıdaki gibi yapılmaktadır:

Tiktok mavi tik emojisi kopyala

 • Öncelikle tiktok.com adresi üzerinden web sitesine girişinizi yapınız.
 • Ardından hesap bilgileriniz ile birlikte oturumunuzu açın.
 • Sonrasında Tiktok mavi tik emojisini ☑️ kopyalayın.
 • Ana sayfa ekranına geldiğinizde yukarıdaki ‘Profil’ resminize tıklayın.
 • ‘Profili Görüntüle’ dediğinizde profil sayfanıza gideceksiniz.
 • Profil sayfanıza ulaştığınızda ise kalem simgesi olan ‘Profili düzenle’ kısmına bir kez tıklayın.
 • İsim yazılı olan alana kopyalamış olduğunuz emojiyi yapıştırın.
 • Son olarak ‘Kaydet’ tuşuna bastığınızda işleminiz tamamlanacaktır.

Not: Tiktok mavi tik emojisi işlemi gerçek bir doğrulanmış rozetin yerin, tutmamaktadır. Kendini kandırma veya fake profillerin tercih ettikleri çözüm yoludur. Gerçekten mavi tikli hesap almak istiyorsanız, legal ve doğru olan yolunu seçiniz.

Tiktok’ta İlk Mavi Tik Alan Kişi Kimdir?

Mavi tik doğrulama rozetini alan ilk TikTok kullanıcısının kim olduğu pek çok kişi tarafından bilinmemektedir. TikTok, hesapların gerçek, dikkate değer ve aktif olduklarından emin olmak için titiz bir inceleme sürecini içeren doğrulama programını 2019’da kullanıma sunmaya başladı.

O zamandan beri, popüler içerik oluşturucular, ünlüler ve kuruluşlar da dahil olmak üzere birçok TikTok kullanıcısına mavi tik doğrulama rozeti verilmiştir. Ancak TikTok, mavi tik alan ilk kullanıcı veya başka herhangi bir belirli hesabın doğrulama durumu hakkında bilgi vermez.

Tiktok Mavi Tik Hilesi

Tiktok mavi tik hilesinin yöntemini merak eden pek çok kişi bunun illegal yöntemini merak etmektedir. Ancak bu işin püf noktası aranmak veya bilinmekten geçmektedir. Emoji kullanmak veya fan hesap açmak sizi doğrulanmış rozete götürmeyecektir.

Yalnızca istenen şekilde ve belirli kuralları takip ederek Tiktok mavi tik alabilirsiniz. Hesabınız özgün, tam, tanınan biri ise alma koşulunu sağlarsınız. Ancak yine de bu yeterli gelmeyebilir; bu yüzden gerçek doğrulanmış rozet almak istiyorsanız, tecrübeli ve işinde uzman kişilerle çalışmanız gereklidir.

Aksi halde dolandırılma veya benzeri nedenlerden ötürü sorunlar yaşayabilirsiniz. Onun için mutlaka işinde uzman Müzik Dağıtım ile çalışmanız önemli olacaktır.

Tiktok Mavi Tik Başvuru

Tiktok mavi tik başvurusu yaparak hesabınız buna hazırsa yapabilirsiniz. Mavi tik için doğrulanma talep etmek için aşağıdaki yolları takip ediniz:

 • Öncelikle Google Play Store veya App Store üzerinden yükleme yaptığınız Tiktok uygulamasını açınız.
 • Mobil cihazınızda yüklü olan Tiktok uygulamasına hesap bilgilerini ile birlikte giriş yapınız.
 • Otomatik yönlendirme olarak uygulamanın ana sayfasına geleceksiniz.
 • Hemen en sağ ve alt tarafta bulunan Profil simgesine dokunun.
 • En yukarıda bulunan 3 çizgili menüye bir kez dokunun
 • Çıkan menüde ‘Ayarlar ve Gizlilik’ seçeneğine bir kez dokunmanız yeterlidir
 • Sonrasında ‘Hesabı Yönet’ kısmına dokunan ve açılan kısımda ‘Doğrulama’ seçeneğine dokunun
 • Hesabınız bireysel işe Kişisel hesap seçeneklerini, işletme ise işletme hesabını seçebilirsiniz.

Not: Tiktok mavi tik doğrulama bazı ülkelerde görünmemektedir. Uygulamanın sürekli güncellenmesi buna bağlı olarak değişebilmektedir.

Tiktok Mavi Tik Başvuru Formu Nerede?

Tiktok mavi tik başvurusu için kullanılan yukarıdaki adımlar hesabınıza görünmüyorsa endişelenmeyin. Çünkü doğrulanmış rozeti almak biraz karmaşık bir süreçtir. Yardım veya destek hattından ulaşarak mavi tik alma adımlarını talep edebilirsiniz.

Şuan için mail atmadan ulaşmak pek mümkün gözükmemektedir. Mavi tik almayı sizin yerinize başkasının yapmasını istiyorsanız, aracı firmalarla çalışabilirsiniz. Böylelikle bu sıkıcı süreci atlatmanızı en aza indirgemiş olursunuz.

Tiktok Mavi Tik Başvuru Yazısı Örneği

Tiktok Mavi Tik Başvuru Yazısı Örneği

Sanatçı, müzisyen, ünlü veya işletme sahibi iseniz, mavi tikli hesabınızın olması sizi sosyal medyada öne çıkaracak etmen olacaktır. Doğrulanmış rozet almak istediğinizde müşteri desteğini iyi sağlamanız önemli olacaktır. Bu yüzden sizler için örnek olarak hazırladığımız başvuru yazısını kullanabilirsiniz.

Tiktok mavi onay tiki başvuru yazısı örneği aşağıdaki gibidir:

Sayın Yetkili,

Ben (Adınız Soyadınız) TikTok hesabı sahibiyim ve hesabımın doğrulanmış bir profil olmasını istiyorum. Bu doğrulama işlemini gerçekleştirmek için TikTok Mavi Tik almam gerekiyor.

Sizden, TikTok hesabımı doğrulamak için Mavi Tik alma konusunda yardımcı olmanızı rica ediyorum. İlgili adımları uygulayarak hesabımın doğrulanmış bir profil olmasını sağlayabileceğime inanıyorum.

Konuyla ilgili gerekli işlemleri ve belgeleri tarafınıza iletirsem yardımcı olabilir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

(Adınız Soyadınız)

Tiktok mavi tik için daha profesyonel ve kişiye özgü başvuru yazısı yazdırmak veya iletişimi birebir gerçekleştirilmesini istiyorsanız, şimdi Müzik Dağıtım’ı seçiniz.