Deezer Müzik Nasıl Kullanılır?

Akış platformlarından biri olan Deezer müzik hakkında bilgileri nasıl kullanacağınızı ve bir dinleyicinin nelere erişebileceğini analiz edin.

Sanatçı, müzisyen veya diğer meslek gruplarına aitseniz ve şarkınız var ise akış platformlarının nasıl çalıştığını öğrenmek önemlidir. Her ne kadar platformların müşterisi siz olmasanız da hayran kitlenizin Deezer müzik kullandığında hangi özelliklere erişebildiğini bilmek size zaman kazandıracaktır. Müzik piyasası rekabet içeren bir ortamdır. Rekabetin ortamında bir sanatçı olarak öne çıkmanın etmenlerinden birisi de akış platformu olan Deezer hakkında çok bilgiye erişmektir.

Sizlere daha öncesinde Apple Music nasıl kullanılır gibi birçok içeriğe yer verdik. Bunların her biri dinleyicilere hitap etse de sağladığı özellikleri bildiğinizde hayran kitlenizi de kontrol etmeyi sağlamaktadır. Müzik dünyasında iseniz tek başına yapılan bir iş olmadığını kavramış olabilirsiniz. Gerek reklam gerekse tanıtım için Deezer müzik gibi platformları kullanmak, hayranlarınızın farkında olmasını sağlayacaktır.

Hedef kitleyi analiz eden çoğu pazarlamacı sanatçının hangi platformlarda müzik dağıttığını öğrenmek ister. Deezer müzik kullanarak bunların her birini erişebilir, kitle olarak dinleyicilerin yerine kendinizi koyabilirsiniz. Eğer daha önce Deezer müzik gibi platformlara şarkınızı dağıtmadıysanız, Müzik Dağıtımı tercih edebilirsiniz.

Müzik Dağıtım Deezer, Spotify, Apple Music, Tidal, Muud, Fizy, Amazon Music, Youtube, Tiktok gibi 100’den fazla dijital müzik akış platformlara şarkınızı dağıtmaya yarayan müzik servisidir. Her platform, dağıtımının ardından sanatçıya telif ücreti öder. Bu telif ücretleri ise Müzik Dağıtım gibi platformlara ödenerek doğrudan sanatçıya aktarılır.

Çoğu firma dağıtımdan gelen telif hakkı ödemelerden komisyon alır. Ancak Müzik Dağıtım’da her hangi bir komisyon bulunmaz ve tüm sanatçılar %100 oranında telif ücreti hakkı kazanır. Kısaca yalnızca ödemeniz gereken yıllık veya aylık ücretler bulunur. Telif ücreti olmadığından dolayı hesaplama yapmanız kolaylaşır ve şarkınızda tam kontrol hakkına sahip olursunuz.

Sizde Deezer Müzik gibi platformlara şarkınızı göndermek ile ilgileniyorsanız, hemen şimdi +90 850 304 6767 hattan Müzik Dağıtım’ı arayın.

Deezer Nedir?

Deezer Nedir

Deezer, 90 milyondan fazla müzik ve podcast barındıran dijital akış platformlarından birisidir. Sanatçı, müzisyen, Label veya benzeri meslek grubundaysanız, müziklerinizi hayran kitlenize ulaştıracağınız servislerden bir tanesidir. Hayran kitlenizi arttırmak zordur ancak Deezer ile bunun üstesinden gelmek kolaylaşacaktır.

Müziklerinizi veya podcastlerinizi Deezer üzerinden paylaşarak hayranlarınızla iletişim kurabilir, müziğinizi daha geniş bir kitleye ulaştırabilirsiniz. Deezer, müziğinizi dinleyen hayranlarınızın sayısını artırmanız için mükemmel bir araçtır. Eğer siz de bir sanatçıysanız ve müziğinizi daha geniş bir kitleye ulaştırmak istiyorsanız, Deezer size yardımcı olabilmektedir.

Deezer Müzikte Nasıl Hesap Oluşturulur?

Deezer Müzikte Nasıl Hesap Oluşturulur

Deezer ücretli mi sorusunu soran birçok insan platform üzerinden hesap oluşturmanın nasıl olduğunu merak ediyor. Platformu kullanarak hayranlarınızın analizi veya sadece dinlemek için hesap oluşturabilirsiniz. Bunu da platformun ‘Deezer Free’ olarak adlandırdığı servisi ile yapabilmektesiniz.

Deezer üzerindne hesap oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Öncelikle platformun kayıt olma adresi (https://www.deezer.com/register) URL bağlantısı üzerinden giriş yaparak uygulamayı açın
 • Ardında ilgili alana e-posta adresini giriş yapın (Bu alana iki defa ve aynı e-posta adresinizi gireceğinizi unutmayın)
 • Daha sonra kullanıcı adı alanına benzeşiz isminizi ve güvenli olarak kabul edilen şifrenizi girdikten sonra aşağıdakilerini deneyin
 • Cinsiyet ve yaş bilgisi sorulduğunda bilgilerinin doğru olduğundan emin olunuz
 • Son olarak ‘Kaydol’ tuşuna bastığınızda hesap kaydı için işlemleri yapmış olacaksınız.

Bu kısımda unutmamanız gereken konulardan birisi de platforma kayıt için en az 16 yaşında olmanız istenmektedir. Deezer ücretsiz kullanmanız için aranan şartlardan birisidir; eğer değilseniz Deezer Family veya Trio üyelikler size göre olacaktır.

Ayrıca hesap oluşturan kullanıcılar, istedikleri zaman hesabındaki şifreleri değiştirebilmektedir. Ancak ilk aşamada olan şifrenizin güvenli olması önemli olmaktadır. Yukarıdaki hesap oluşturma adımları yeterli gelmediyse aşağıdaki güvenli şifre oluşturma adımları ile hesabınızı güvenceye alabilirsiniz:

 • Deezer üzerinden kimseye şifrenizi paylaşmayın (Teknik destek veya servis istese bile)
 • Şifrenizde oluşturacağınız harf, sembol veya sayılarda (!”+$>) gibi bilgileri yazmanız parolanızı güçlü kılacaktır. Ayrıca parola güvenliğinizi yüksek düzeye çıkarmak için büyük harf veya küçük harf kullanımını da es geçmeyiniz
 • Plan seçimi yapıldığında aynı şifreyi her plan için kullanmazsanız, hesabınız daha güvenli hale gelecektir. Yada her plan için farklı e-posta veya şifre kullanmakta hesabınızı ekstra güvenli hale getirir.

Deezer Hesabına Nasıl Giriş Yaparsın?

Deezer hesabına giriş yapmak için kullanılan birçok adım bulunur. Bunların her biri dinleyicinin hesabına ulaşması için kullanılacak kişisel hesaplarından oluşur. Aşağıda sizler için İos, Apple veya Masaüstü(Tarayıcı) üzerinden giriş yapma adımları verilmiştir.

Deezer hesabınıza tarayıcı üzerinden yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 • Öncelikle giriş için kullanılan (https://www.deezer.com/tr/login) web adresini ziyaret edinin ve adresin doğru olduğundan emin olunuz
 • Ardından çıkacak ekranda e-posta adresi alana e-mail bilgini yazınız
 • Şifre alanına hangi paket için kullandıysanız, o parolanız ile giriş yapınız (Çoğu zaman deezer üyeliği bulunan kişiler hesaplarını güvence altına almak isteyen kullanıcılar farklı şifre kullanabiliyor)
 • Kırmızı renkte olan ‘Giriş yap’ butona bastığınızda e-mail ve şifreniz ile doğrudan giriş yapabilirsiniz.
 • Bunlarından haricinde üçüncü taraf sağlayıcıları üzerinden giriş yapmak istediğinizde de Google (gmail), Facebook (Şahsi profil) veya Apple (Apple ID) ile giriş yapabilirsiniz.

Deezer uygulaması App Store ve Google Play Store üzerinden kolayca indirilebilir özelliktedir. Bu nedenle indirdiğiniz uygulamaları aşağıdaki işletim sistemine sahip mobil cihazlar için giriş yollarını deneyebilirsiniz. Böylelikle dilediğiniz şarkıya kısa yoldan erişmenizin şansını yakalayabilirsiniz.

Deezer mobil için kullanılan İos cihazların girişi için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Öncelikle mobil üzerinden direkt App Store’ye giriş yaparak ‘Deezer’ yazdığınızda veya (https://apps.apple.com/us/app/deezer-music-player-podcast/id292738169) ilgili linkte uygulamayı indirin ve yükleyin
 • Uygulamayı açmanızın ardından giriş ekranından e-posta ve şifrenizi yazarak giriş yapınız
 • İkinci giriş olarak Apple ID kullandığınızda da hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Deezer müzik mobil için kullanılan Android cihazlarda aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Öncelikle Android cihazlarda olan Google Play Store’ye ‘Deezer’ yazarak veya (https://play.google.com/store/apps/details?id=deezer.android.app&hl=tr&gl=TR) web adresi linkinden ulaşın
 • Link üzerinden veya Google Play Store üzerinden ulaşmanızın ardından uygulamayı mobil cihazınıza indirin ve yükleyin
 • Uygulamayı açtıktan sonra giriş ekranına gelin ve direkt giriş için kullanılan e-posta ve şifreniz ile birlikte ilgili alana yazın
 • Eğer bu alan için ikinci bir giriş yöntemi istiyorsanız; Facebook veya Google hesaplarınız ile giriş yapabilirsiniz.

Not: Deezer müzik giriş ekranında olan ‘şifremi unuttum’ alanları ile de şifrenizi güncelleyebilir veya yeni bir parola oluşturabilirsiniz. Tarayıcı, İos veya Android uygulamalarında görünen ancak farklı noktalarda olduğundan dolayı bu kısımları ayrı ayrı yazmak istemedik. Dileyen herkes bu adımları uygulayarak hesaplarına erişebilir veya şifresini güncelleyebilirler.

Deezer Kullanıcı Kodu Nasıl Bulunur?

Deezer’da bir hesap oluşturduktan sonra kullanıcı kodu gerek teknik servisi gerekse üyelik satın almak için gerekli olan kısa numara dizisidir. Masaüstü ve mobil cihazlarda farklılık gösterse de genel olarak numara olarak bulunur. Aşağıdaki listedeki adımda hem mobil üzerinden hem de masaüstü cihazlar için nasıl kullanacağınıza bakabilirsiniz.

Kullanıcı kodları aşağıdaki iki şekilde kullanılmaktadır:

 • E-posta ve şifreniz ile giriş yaptığınızda; bilgilerinizi unuttuysanız işe yarar
 • Destek ekibinin olası sorun olduğunda kullanıcı kodu istemesi durumunda kullanabilirsiniz.

Mobil cihazlar (Android ve iOS) için aşağıdaki adımlarla kullanıcı koduna erişebilirsiniz:

 • Öncelikle mobil cihazınızda yüklü olan uygulamayı giriş yaparak açın
 • Profilinize geldiğinizde ‘Ayarlar’ menüsüne bir kez dokunun
 • ‘Ayarlar’ menüsünde ‘Hesap yönetimi’ butonunu seçin
 • Ardından çıkacak ekranda kullanıcı adın, kayıtlı e-posta ve şifrenizi görebileceksiniz
 • Bu bilgilerin bir aşağısında ise kullanıcı kodunu gördüğünüzde kopyalayıp, istediğiniz serviste gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

Masaüstü (Tarayıcı) ise bu durum biraz değişiklik gösterir; aşağıdaki adımlarla bulabilirsiniz:

 • Öncelikle kayıtlı olduğunuz hesabınız ile birlikte web sitesine giriş yapınız
 • Ardından ‘Favoriler’ kısmına bir kez tıklayın
 • Tıklamanızın ardından tarayıcının URL kısmında örnekteki gibi (https://www.deezer.com/en/profile/9876543210) 10 haneli sayı görünecektir
 • profile’ kısmının hemen yanındaki numarayı kopyalayarak istediğiniz serviste kolayca kullanabilirsiniz.

Deezer Müzik Nerede Dinlenir?

Deezer müzik hem dinleyiciler için hem de sanatçıların hayran analizi için kullanabilecekleri gelişmiş altyapısı olan dijital akış servislerinden birisidir. Müzikleri dinlemek için birden fazla seçeceğiniz alanlar bulunmaktadır. Nerede dinleyeceğinizden ziyade hangi cihazlarda dinlenebilir olduğunu bilmek daha önemlidir.

Deezer müzik dinlemek istediğinizde aşağıdaki cihazlarda 2023 yılında aktif olmaktadır:

 • Mobil üzerinden (Android ve ios)
 • iPhone Deezer (Siri ve araç takımları)
 • HomePod
 • TV (Choromecast, Xbox)
 • Araba (Waze ve diğer bağlı cihazlar)
 • Sonos ses sistemleri

Deezer TV’de Nasıl Dinlenir?

Deezer müzik kullanımı için TV kullanmak her zaman bir seçenek olmuştur. Deezer TV dahil, iPhone, tablet, masasüstü ve mobil cihazlarda kullanılmaktadır. TV kullanmak için cihazınız Chromecast destekli olması gerekmektedir. Aşağıdaki listede bunun nasıl yapılacağını sizler için açıklıyor olacağız.

Öncelikle cihazlarınızın Choromecast desteklediğini öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Android 5.0 veya İos 11 ve üzeri kullandığınızdan emin olun
 • Google destekli olan Masaüstü cihazlar haricinde cihazınız var ise
 • 2023 yılında Google artık masaüstü Choromecast’ı desteklememektedir

Cihazınıza Chromecast kurmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Herhangi bir şarkıyı çalmayı başlayın
 • Ardından müzik çalma ekranına geldiğinde yayınla içeren düğme ile karşılaşacaksınız. Bu düğme genelde arama butonunun hemen yanında TV+wifi şeklinde sembol olarak görünecektir. O sembole bir kez tıklayın
 • ‘Yayınla’ sembolüne tıkladığınızda ise yayınlamak istediğiniz cihazınızı seçmenizin ardından işleminiz tamamlanacaktır.

Deezer üyeliklerine göre hangi özellikleri Chromecast için kullanabilirsiniz:

 • Şarkı sözleri: Eğer cihazınızda kullanılan işletim sistemi (OS) Android 6.1.20.58+ ve iOS 8.6.0.4 ve üzeri ise cihazınız şarkı sözlerini görünür kılacaktır. Deezer Free ve ücretli abonelikleri ile Chromecast destekli cihazlar içinde şarkı sözleri içermektedir. Ayrıca farklı cihazlar için şarkı sözü paylaşma veya çalma gibi özellikleri kullanabilirsiniz.
 • FLAC dinleme: Deezer HiFi üyelik paketi olan kullanıcılar Chromecast ile FLAC dinleme özelliğini kullanabilmektedir. FLAC dinlemek için yüksek kalite özellikli hoparlörler aracılığıyla dinlenebilmektedir. Ancak cihazınızın FLAC dinlemek için uyumlu cihaz olması gerekir. Eğer uygun değilse Choromecast destekli olsa bile bu özelliği kullanamayacaktır.

Arabadayken Deezer Müzik Nasıl Dinlenir?

Deezer müzik için araba veya taşıtlarda sanatçıların şarkılarını dinleme özgürlüğüne erişirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle platformun hangi cihazları veya yazılımları desteklediğini bilmek önemli olmaktadır. Platformda araç içi müzik dinlemek istediğinizde aşağıdaki uygulama veya yazılımları kullanırsınız:

 • Waze
 • Android Auto
 • CarPlay
 • BMW
 • RockScout by MirrorLink

Waze uygulaması ile müzik dinlemek için araç sistemlerinin uyumlu olması gerekmektedir. Genelde Flow veya diğer özelliği kullanmanız için Mini Cooper, Fiat ve Jeep’in bazı modellerinde bulunur. Ancak Waze uygulamasını Android ve App Store’de bulunması sebebiyle Android ve iOS cihazlarından kolayca kullanılabilmektedir.

Android Auto; destekli otomobillerde ve Andorid 6.2.12 ve üzeri olarak radyo kanalları dahil birçok müziği ücretsiz dinleyebilmenizi sağlar. Deezer’de kullanılır ve Flow için çalma listesi, mix, podcast gibi özelliklere aracın ön panelinden ulaşmanızı sağlar. Bu uygulamayı kullanmak için aracının uyumlu olması gerekir; uyumluysa, USB kablosu ile kolayca bağlayabilir ve kullanabilirsiniz.

CarPlay; iPhone cihazları için kullanılan ve Siri’den yardım alarak özelleştirilen uygulamalardan birisidir. Favori içerikleri ve kişileştirilmiş çalma listeleri ile dinlemenin özgürlüğünü yakalayabilirsiniz. Platformdaki Free paket dahil tüm hizmetleri dinleyebilir ve iOS 8.23 ve üzeri tüm cihazlarda destekli olarak kullanılabilmektedir.

BMW marka araban olduğunda bu uygulamayı Deezer’da kullanabilirsiniz. Ancak şunu unutmamanız gerekir ki aracınız 2018’ten önce üretildiyse BMW uygulamanız desteklenmemektedir. Eğer 2018 ve sonrasından üretildiyse Deezer Free dahil tüm paketleri kullanabilirsiniz. Android Auto uygulamasında olduğu gibi bir USB kablosu ile bağlayabilir, müziğinizi dinleyebilirsiniz.

RockScout by MirrorLink: Android işletim sistemlerine alternatif olarak kullanılan uygulama ile müziğinizi dinlerken aracın kontrol panelinde şarkılara ulaşmayı sağlar. Bunun için minimum Android 5.0 olması yeterli olmaktadır. Ayrıca sadece USB değil, kablosuz Bluetooth ile de araca bağlanabilmektedir.

Deezer Müzik Üyelikleri Nelerdir?

Deezer Müzik Üyelikleri Nelerdir

Deezer müzik üyelikleri farklı promosyon içeren dinleyicileri çeken özellikli paketlerdir. Deezer fiyat bilgisi öğrenmek isteyenlerin en çok merak ettiği ve araştırdıkları kısım olmaktadır. Aşağıda bazı üyelik türleri gösterilmektedir:

 • Deezer Free: Sanatçıların hayranları tarafından en çok tercih edilen paketlerden birisi ücretsiz yani Free paket seçimidir. Deezer Free üyelik sisteminde 73 milyondan fazla parça içerir ve reklamlar ile %100 ücretsiz olarak müzik dinlenmektedir. Herhangi bir sınır yoktur; podcast ve yerel müzikler dahil olmak üzere milyonlarca şarkıya dinleyici erişmektedir. Ayrıca Flow (dinleme tercihine göre şarkı çalma), Flow Moods (sonsuz çalma listesi oluşturma) ve şarkı sözlerini arkadaşlara paylaşma özelliği kullanılabilmektedir.
 • Deezer Öğrenci: Deezer öğrenci paketi henüz Türkiye’de desteklenmese de Unidays tarafındna doğrulanan 23 farklı ülkede okuyan kolej veya üniversite öğrencileri yararlanabilmektedir. Eğer yaşınız 18 ile 25 yaş aralığında ise yüzde 50 indirimle Deezer öğrenci (Student) paketi kullanabilir olacaksınız. Desteklenen ülkeler şunlardır: Fransa, İspanya, İsveç, İsviçre, Avustralya, Arjantin, Belçika, Bulgaristan, Brezilya, Kanada, Şili, Hollanda, Kolombiya, Danimarka, Almanya, Macaristan, İtalya, Meksika, Polonya, Güney Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık.
 • Deezer Family: Bu paketi satın aldığınızda ailenin 6 üyesi faydalanabilmektedir. Herhangi bir reklam barındırmaz ve sınırsız müzikleri kolayca dinleyebilirsiniz. Her parçada Flow özelliği kullanılabilir ve 13 farklı cihazda aynı anda bağlanma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca paketi seçen kullanıcılara yönelik Family özel çalma listesi oluşturulur.
 • Deezer HiFi (Yüksek doğruluk): Deezer için geliştirilen yüksek kaliteli müzikleri çalmanızı sağlayan yazılım ve donanımsal özelliktir. Ücretsiz paketi seçtiğinizde bu hizmeti almak isteyen ücret ödemesi gerekmektedir. Ancak Deezer Premium veya Family paketi tercih edenler için bu özellik beraberinde gelerek ünlü sanatçıların müziklerini ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Ayrıca HiFi teknolojisi FLAC yani kayıpsız ses kodeği ile kodlanmıştır bu da ses için en iyi deneyimi sunmak demektir.
 • Deezer Premium: Deezer Free’deki tüm özellikleri barındıran reklamsız ve sınırsız çalma listelerinden oluşan paket türüdür. Sanatçıların müzikleri Müzik Dağıtım ile gönderildiğinde dinleyicilerden en çok telif hakkı geliri elde ettiği paket türüdür. Şarkıları çevrimdışı dinleyebilir, SongCatcher ile şarkı sözleri görülebilir ve HiFi ses teknolojisi ile yüksek kaliteli müzikler dinlenebilmektedir.

Deezer Müzik Üyeliğini Nasıl İptal Edersin?

Deezer müzik üyeliğini istediğiniz zaman iptal ettirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı yolu denemeniz gerekmektedir. Andoid, İos ve Masasüstü için farklı yolları izleyerek aşağıdaki adımlarla nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Deezer müzik üyeliğini (iOS) iptal ettirmek için aşağıdaki yolları izleyin:

 • Öncelikle yüklediğiniz uygulamayı iPhone cihazınız ile açın
 • Açmanızın ardından hesabınızda ‘Ayarlar’ butonuna bir kez tıklayın veya dokunun
 • ‘Üyeliğimi yönet’ ekranından ‘Üyeliğimi İptal Et’ seçeneğine dokunun
 • Son olarak iptalin gerçekleşmesi için ‘Onayla’ düğmesine basmanızın ardından işleminiz gerçekleşecektir.

Android cihazlar için ise aşağıdaki üyelik iptal ettirme adımlarını izleyin:

 • Öncelikle Android cihazınızda yüklü olan Deezer uygulamasını açınız
 • Hesabınız ile birlikte oturumunuzu açın ve ‘Hesap yönetimi’ kısmına ulaşın
 • Bu alanda ‘Üyeliğimi yönet’ kısmını göreceksiniz, seçin ve ilerleyin
 • Ardından ‘Üyeliğimi iptal et’ kısmına bir kez tıklayarak aşağıdaki adımı uygulayın
 • Son olarak iptal için nedenini belirtmenizin ardından (Diğer seçilebilir) ‘Onayla’ butonuna bastığınızda işleminiz tamamlanacaktır.

Masaüstü cihazlar için (PC veya Tarayıcı üzerinden erişim sağlandığında) aşağıdaki adımları uygulayarak üyeliğinizi iptal ettirebilirsiniz:

 • Öncelikle üyeliği başlattığınız hesabınız ile oturumunuzu açın
 • Girdikten sonra ‘Profil’ yanındaki bildirim ziline bir kez tıklayın
 • ‘Hesap ayarları’ diye bir panel açılacaktır. Bu alanda olan ‘Üyeliğimi yönet’ kısmına tıklayınız
 • Ardından ‘Üyeliğimi iptal et’ butonuna tıklayın ve aşağıdaki işlemleri uygulayın
 • Son olarak iptal için nedenini ve ‘Onayla’ butonuna basarak tüm işlemleri yaptığınıza emin olun.

Not: Üyelik iptali ardından dinleyiciler eğer ücretli paket seçtiyse; Free olarak güncellenecektir. Yani seçmiş olduğunuz çalma listesi Deezer Free’de olduğundan dolayı görünür kalmaya devam edecektir. Ancak Premium veya Aile paketlerinde kullanılan HiFi, çevrimdışı indirme gibi özellikleri kullanamayacaksınız.

Deezer Ücreti Ne Kadar?

Deezer Ücreti Ne Kadar

Deezer fiyatı veya ücreti seçmiş olduğunuz paketlere göre değişiklik gösterecektir. Ancak Premium paket veya Family paket kullandığınızda 2023 yılında Türkiye’de geçerli olan ücretler aşağıdaki gibidir:

 • Deezer Premium (1 ay ücretsiz ve sonrasında ayda 22,99 TL) : HiFi cihazları destekler, reklamsız müzik ve çevrimdışı indirme gibi özellikleri kullanabiliyor olursunuz. Ayrıca dileyen herkes yukarıdaki üyelik iptal ettirme adımlarını uygulayarak üyelinizi iptal edebilirsiniz.
 • Deezer Family (1 ay ücretsiz ve sonrasında ayda 34,99 TL) : Aile üyelerinde 16 yaşından küçük ve Anne-Baba olmak üzere 6 kişinin ücretsiz olarak kullanabileceği pakettir. Ayrıca 12 yaşına kadar olan çocuğun kendi profili oluşturulabilir ve kullanılmasını sağlar. Tıpkı Premium’da olan özeliklerde Deezer Family paketinde kullanılabilmektedir.

Deezer Ücretsiz Mi?

Deezer müzik ücretsiz kullanmak için tek paket mevcuttur o da Deezer Free. Deezer Free kullanarak sanatçılar tarafından paylaşılan eserleri reklamlı olarak dinleyebilir ve sevdiğiniz çalma listelerini paylaşabilirsiniz. Ayrıca Flow ve Flowmode özellikleri kullanılması ile ruh halinize göre algoritma size şarkı önermektedir.

Kısaca Deezer ücretsiz mi sorusuna yanıt olarak; yalnızca Deezer Free ücretsizdir. Diğer paketler aylık veya yıllık olarak faturalandırılmaktadır. Deezer öğrenci (Student) paketi sorgulayanlar için ise henüz Türkiye’de geçerli olmayıp, Unidays destekli kolej veya üniversitelerde geçerlidir. Hangi ülkelerden geçerli olduğunu öğrenmek için sizler için paylaştığımız Deezer üyelikleri konu başlığındaki içeriği inceleyiniz.

Deezer’da Müzik Nasıl İndirilir: Deezer Müzik İndirme

Deezer müzik indirme (Deezer downloader) işlemi çevrimdışı dinlemek ile eşdeğer olmaktadır. Deezer Free haricinde tüm ücretli paketler çevrimdışı olarak müziğinizi indirmenizi sağlamaktadır. Bunu nasıl yapacağınıza örnek olarak Andorid, iOS ve Masaüstü cihazlar için indirme işlemlerini takip ediniz.

Andorid cihazlar için Deezer müzik indirme:

 • Uygulamanızı Android tabanlı cihazınız ile açın ve ‘Favoriler’ kısmına (Favoriler kalp simgesi ile görünecektir) tıklayın
 • Ardından ‘Müzik’ sekmesine / ‘Podcast’ sekmesine bir kez dokunun
 • Çevrimdışı dinlemeyi veya müziğinizi indirmek için ‘İndir’ butonuna basınız (Aktif olmadığında gri renkte görünecektir)

iOS cihazlar için Deezer müzik indirme:

 • iPhone cihazınız üzerinden uygulamayı açın ve ‘Favoriler’ kısmına bir kez dokunun
 • Dokunmanızın ardından Müzik veya Podcast’ler sekmesine bir kez tıklayın
 • Müzik indirmek için ‘İndir’ butonunu aktifleştirin, seçmiş olduğunuz şarkı indirilecektir.

Masaüstü cihazlar (Tarayıcı veya PC) için Deezer müzik indirme:

 • Platformun web sitesi (https://www.deezer.com/tr/login) bağlantısı üzerinden oturumunuzu açın ve hesabım kısmına ulaşın
 • Ardından ‘Favoriler’ kısmına bir kez tıklayın; ardından sevdiğim şarkılar kısmına tıklayın (Daha önce beğendiğiniz şarkılardır)
 • Son olarak ilgili şarkı için indirmek için ‘İndir’ butonunu aktifleştirin; daha sonra şarkınız inecektir.

Deezer Kaç Müzik Var?

Deezer kaç müzik var sorusu birçok insan tarafından sorulmaktadır ve yanıtı herkes tarafından merak edilmektedir. Wikipedia gibi kaynaklarına bakıldığında bu sayı 73 milyon şarkı ve podcast olarak görünse de 2023 yılında bu miktar değişikliğe uğramıştır. 2023 yılında ve Türkiye’de görülen verilere göre 90 milyondan fazla çalma listesi, radyo kanalı, podcast ve çalma listesi bulunmaktadır. Şu unutulmamalıdır ki platform kendi kataloğunu güncelledikçe her yenisi eklenebilmekte ve 90 milyon müziğin üzerine çıkabilmektedir.

Deezer İnternetsiz Çalışır Mı?

Deezer İnternetsiz Çalışır Mı

Deezer internetsiz çalışmaktadır ve çevrimdışı çalışma modunun aktifleştirilmesi gerekmektedir. Çevrimdışı mod internet çekmediği durumlarda veya yolculuk esnasında güvenli bir şekilde müziğinizi dinlemeye yarayan özelliktir. Ancak bu özelliği kullanmanız için ücretli paketlerden herhangi birini ve yalnızca mobil cihazınızda kullandığınızdan emin olun.

Aşağıdaki adımlar ile mobil cihazınız için çevrimdışı özelliğini açabilirsiniz:

 • Öncelikle hesabınız ile mobil uygulamasını oturumunuz ile birlikte açın
 • Ardından ‘Ayarlar’ kısmına bir kez tıklayın
 • ‘Tercihler’ bölümünde ‘Çevrimdışı Mod’ kısmını aktifleştirme seçeneğine dokunun; bu işlemler ile internetsiz çalışma modunu kullanabileceksiniz.