Müzik akış servislerinden biri olan Fizy uygulamasının nasıl kullandığını öğrenerek, Fizy ücretsiz kullanma gibi bilgilere erişebilirsiniz.

Fizy, milyonlarca şarkı ve video klibi bulunan Müzik Dağıtım ile müziklerinizi göndereceğiniz dijital akış servislerinden birisidir. Şarkılarınızı keşfetmek için dinleyici elde edebilir veya seçeceğiniz paketler ile dinleyicilerin müziklerine erişmesine yardımcı olur. Müziklerin keşfetme özelliği ile dinleyiciler, koleksiyon oluşturabilir, böylece gönderilen şarkılarınızda daha fazla telif hakkı kazanmanıza yol açar.

Müzik Dağıtım, Fizy, Apple Music, Youtube Music, Amazon, Tiktok, Deezer gibi 100’den fazla platforma şarkınızı gönderdiğiniz dijital müzik servisidir. Müzisyenler ve müzik severler tarafından Turkcell’in şarkı uygulaması olan Fizy sık tercih edilir. Burada bir şarkınızın yayınlanmasını istiyorsanız, bunu Müzik Dağıtım şirketi ile gerçekleştirebilirsiniz. Müzik Dağıtım ile gönderdiğiniz müzikten %100 oranda telif hakkı kazancı elde edersiniz ve diğer firmalarda olduğu gibi telif pay ücreti alınmaz.

Şarkı göndermek ve dinleyicilerinizi arttırmak istiyorsanız, Fizy gibi uygulamaları kullanmanı size rehber olacaktır. Müziklerinizi gönderirken daha fazla öne çıkmak istediğinizde ise promosyon sayfasından seçeceğiniz reklam seçenekleri ile kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Uzman kadrosu ve teknik destek servisinden kolayca yararlanacağınız Müzik Dağıtım ile şarkınız ve sizin öne çıkması basit olacaktır.

Her ne kadar müziğinizi Fizy gibi uygulamalara göndermek önemli olsa da platformun nasıl işlediğini ve kullanıldığını bilmek önceliğiniz olmalıdır. Bu nedenle platform hakkında internette kullanıcıların aradığı dahil olmak üzere tek içerikte tüm konulara değiniyor olacağız. Eğer bu tarz içerikleri beğeniyorsanız, bizi blog sayfasından da takip ederek diğer içeriklere ulaşabilirsiniz.

Farklı Cihazlardan Turkcell Fizy Nasıl Kullanılır?

Farklı Cihazlardan Turkcell Fizy Nasıl Kullanılır

Platform hem mobil cihazlarda hem de tarayıcı üzerinden erişimi sağlayabilmektedir. O nedenle mobil cihazlar olarak Android, iOS ve tarayıcı üzerinden farklı erişim seçenekleri bulunur. Aşağıdaki adımları kullanarak farklı cihazlardan uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Mobil ve Tablet cihazlar için aşağıdaki adımları takip ediniz(Android ve iOS):

 • Öncelikle cihazınıza App Store veya Google Play Store üzerinden uygulamayı bulun / indirin ve yükleyin
 • Ardından uygulamaya girmek için ‘Hızlı Giriş’ sayfasından kaydınızı oluşturun. Kayıt ekranında cep telefon numaranız ve e-posta bilgilerini isteyecektir, bilgilerinizi doğru girdikten emin olduktan sonra işlemlerinizi tamamlayın
 • Girişinizi kayıt olduğunuz bilgilerle tamamladıktan sonra üyelik işlemlerinizi yapmanız gerekecektir.
 • Ücretli üyelik için paketlerden birini seçtiğinizde akış servisi uygulamasını kullanabilirsiniz.

Tarayıcı veya web sitesi üzerinden giriş yapmak ve kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Öncelikle tarayıcı ana sayfasına (fizy.com) URL bilgisini giriniz
 • Ardından tarayıcıya yazdığınız bilgiye enter tuşuna basarak ilgili sayfaya ulaşın
 • Ana sayfaya ulaştığında ‘Web Player’a Hızlı Giriş’ butonuna tıklayın
 • Butona tıkladığınızda hızlı giriş için seçenekler görünecektir, eğer hesabınız yoksa ‘Yeni hesap oluştur’ butonuna bir kez tıklayın
 • Bölüme tıkladıktan sonra sizden isten bilgi olarak; cep telefon numarası, e-posta, 2 defa hızlı giriş şifresi, güvenlik sorusu ve cevabı olacaktır. Bu alanlara doğru bilginizi girdiğinizden emin olduktan sonra ‘Kayıt Ol’ butonuna tıklayın.
 • Hızlı giriş ekranına ulaşarak; Cep telefonunuz veya e-posta adresiniz ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

Fizy Nedir Ekşi Sözlük?

Sanatçı, müzisyen ve diğer meslek grupları tarafından oluşturulan eserler, Müzik Dağıtım aracılığıyla Fizy gibi akış servislerine gönderilir. Bu gönderimin nasıl olduğu ile ilgili olarak insanlar ‘Fizy nedir ekşi sözlük’ olarak araştırma yapmaktadır. Ekşi sözlükte çoğunlukla platform hakkında müzik dinleme ve kitlesi hakkında bahsedilir. Sizler de detayları öğrenmek adına Ekşi sözlük bağlantısından, kontrol edebilirsiniz.

Fizy İnternet Ne İşe Yarıyor?

Fizy İnternet Ne İşe Yarıyor

Müzik dinlemek için platform tarafından sunulan internet paketleri ile istediğinizde yerden ulaşabilirsiniz. Öncelikle servislerinin ne olduğunu bilmek platformun neler sunduğunu öğrenmekle geçecektir. ‘Fizy İnternet nasıl kullanılır’ sorusuna yanıt olarak kullanıcılarına platform 5 GB veya benzeri şekillerde internet paketleri sunar ve dinleyiciler seçtikleri hizmet doğrultusunda kullanır.

5 GB Fizy İnternet Paketi Nedir?

5 GB Fizy internet paketi, müzik uygulamasını kullanmanız için sunulan paketten bağımsız bir özelliktir. Milyonlarca şarkıyı ve videoyu uygulamadan ücretsiz olarak dinlemenizi sağlamak içindir. Özellikle ilk ay tüm dinleyicilere ücretsizdir ve daha sonrasında aylık faturalandırma şeklinde sunulur.

İnternet paketleri Türkiye için aşağıdaki Fizy kullanan Turkcell üyeleri için oluşturulmuştur:

 • Premium üyelik: Premium üyelik aldığınızda platform üzerinden milyonlarca şarkı, video, listeye ulaşabilir ve kullanabilirsiniz. Şarkılar yüksek ses kalitesi ile desteklenerek müzik zevkinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Ayrıca Premium üyeliğe sahip dinleyiciler, reklamsız kullanım yanında çevrimdışı olarak da müziğini dinleyebilmektedir.
 • Yıllık Premium üyelik: Premium üyelik paketi ile aynı olan yalnızca yıllık olarak faturalandırılmayı talep edilen müşterilere özel olarak sunulan hizmettir. Dileyen herkes aylık belirli ücret vermektense yıllık olarak kullanabilmektedir. Ayrıca 12 ay kalma sözü vererek, indirimli ücretten faydalanma hakkına sahip olur.
 • Başlangıç üyeliği: Premium’dan ziyade daha sınırlı kaynaklara erişmek istiyorsanız, başlangıç üyeliğini kullanabilirsiniz. Tıpkı Premium üyelikte olduğu gibi reklamsız müzik dinleyebilir veya şarkılara erişebilirsiniz, ancak daha sınırlı olacağını unutmayın. Bu başlangıç üyeliği yalnızca Turkcell müşterilerine özel olarak sunulan üyelik türüdür.
 • Giriş üyeliği: Çoğu kişi bir hizmeti kullanmadan önce ücretsiz sürümünü kullanmak ister. Beğendiğinde ise Premium özellikleri kullanmayı seçer. Giriş üyeliği de ücretsiz hesap oluşturup, kullanmayı içerir. Ancak reklamsız müzik, çevrimdışı dinleme veya özel listelere ulaşmak için paketinizi yükseltmeniz gereklidir.
 • Basic + üyelik: Sınırlı üyelikle 1 ay ücretsiz kullanmak isteyenlere özel olarak sunulan paket türüdür. Premium’dan bağımsız olarak temel paket kullanımını içerir. Sınırlı olsa da milyonlarca şarkıya erişebilir ve kullanabilirsiniz.
 • Instagram 5GB + Premium üyelik: Turkcell bireysel faturalı hatta sahipseniz, yararlanabileceğiniz bir kampanyadır. Bu paket ile aylık 5 GB Instagram ile Premium paketi aynı anda kullanmanızı sağlayacaktır. Böylelikle her iki paketi uygun bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bulunuyorsanız, 5GB internet paketi aşağıdaki gibidir:

 • Turkcell kullanan Kuzey Kıbrıs müşterileri ilk ay ücretsiz olmak üzere uygulamayı kullanmak için faturasından ayrı olarak 5 GB paketi sunulur. Bu paket üzerinden uygulamayı kullanabilmesini içermektedir. Böylelikle mevcut internet paketi kotası etkilenmeden dinleyiciler kullanabilmektedir.

5 GB Fizy İnternet Paketi Nasıl Kullanılır?

5GB Fizy internet paketinin tanımını ve hangi üyelikleri içerdiğini yukarıda paylaştık. Şimdi ise Fizy internet nasıl kullanılır sorusunun tam olarak yanıtını bulacaksınız. 5GB internet paketini kullanmak için hem Türkiye hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde farklı kullanım seçenekleri sunulur, bu seçenekler ile uygulamaya gönül rahatlığıyla erişebilirsiniz.

Türkiye’de Turkcell Fizy dinleyicileri aşağıdaki gibi 5 GB internet paketini kullanmaktadır:

 • Aylık Fizy Premium üyeliğini kullanmak: Aylık olarak faturalandırılan platformu kullanmak için; FIZY PREMIUM yazıp 2200’a kısa mesaj göndererek hizmeti kullanabilirsiniz.
 • Yıllık Premium üyeliğini kullanmak: 12 ay boyunca indirimli olarak bu hizmetten faydalanmak isteyenler, YILLIK FIZYPREMIUM yazıp, 2200’a kısa mesaj göndererek bu paketi kullanabilmektedir.
 • Instagram 5G internet paketi + Premium üyeliğini kullanmak: Şuanda yeni abonelere kapalı olsa da yıllık olarak (12 ay sözü veren müşteriler), FIZY INSTAGRAM yazıp, 2200’a kısa mesaj gönderdiklerinde 5 GB internet paketini 22,99 TL’ye kullanabilmektedir.
 • Basic + Normal üyeliği kullanmak: Daha sınırlı paket kullanmak isteyenler 1 aylık ücretsiz kullanım için FIZY BASIC yazarak 2200’a kısa mesaj gönderdiklerinde kullanabilecekleri pakettir.

Not: Bu paketleri yapmak için daha önce uygulamayı kullanmayan veya Turkcell müşterileri için olduğunu unutmayın. Eğer öncesinde 1 aylık kullanımınızdan faydalandıysanız, normal olarak faturalandırılacaktır. Ancak mesaj gönderimlerini her zaman kullanabilir ve mesaj göndererek uygulamayı hesabınıza ulaşmadan kullanabilirsiniz. Bunların haricinde paketlerden yararlanmak istiyorsanız, Turkcell mağazalarına gitmeniz doğru olacaktır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turkcell müşterisi olan Fizy dinleyicileri aşağıdaki gibi 5GB internet paketini kullanmaktadır:

 • Web sitesi üzerinden (veya tarayıcı) kullanmak: Öncelikle internet tarayıcısı üzerinden (fizy.com) URL bağlantısı kullanarak ziyaret edin. Ardından ‘Hızlı Giriş’ ile hesabınıza telefon numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapınız. Hesabınıza ulaşmanızın ardından üyeliklerden size uygun olanı seçin, ilerleyin ve artık kullanabilirsiniz.
 • Mobil veya Tablet (Android veya iOS) üzerinden kullanmak: Google Play Store veya App Store üzerinden uygulamayı indirin ve yükleyin. Ardından hesabınızı oluşturun ve telefon numaranız ile giriş yapın. Son olarak size uygun paketleri seçerek bir an önce kullanabilirsiniz.

Not: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için Turkcell faturalı hat sahipleri aylık 17,99 TL öderken, faturasız olanlar 277 kontör şeklinde ödemesini tamamlayacaklardır. Fizy üyelik paketini başlatmak istediğinizde 1 aylık ücretsiz kullanım için; FIZY yazıp 3050’ye kısa mesaj olarak gönderin, böylelikle kullanabileceksiniz.

Fizy Turkcell Ücretsiz Mi?

Fizy Turkcell Ücretsiz Mi

Turkcell Fizy nedir’ sorusunun yanıtı arayan kullanıcılar bu hizmetin ücretsiz mi veya ücretli mi olduğu merak etmektedir. Uygulamayı kullanmak istediğinizde ücretsiz kullanmak için Premium üyeliklerden satın almanız ve 1 ay ücretsiz kullanmanız gerekmektedir. Onun haricinde tamamen ücretsiz olan bir paket bulunmamaktadır.

Ancak, yeni yıl kampanyası olarak 2023 yılı için (21.12.2022 ila 31.01.2023 tarihleri arasında geçerli) kampanya sunmaktadır. Bu kampanyayı kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Bu tarihler arasında kısa mesaj / uygulamadan giriş / tarayıcı üzerinden satın alınmalar sonucunda elde edebilirsiniz.
 • Pasaj alışverişlerini tamamlamak için ise FIZY50 yazıp 0532 752 53 23’e kısa mesaj göndererek 2000 TL üzerindeki alışverişlerinizde 1 aylık ücretsiz paketi kullanabilirsiniz.

Fizy Internetsiz Çalışır Mı?

Müzik akış servislerinden biri olan Fizy’i internetsiz çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz. Bunun için Premium üyelik paketlerinden birini almanız gereklidir. Ama unutulmamalıdır ki, Basic üyelik veya giriş üyelikleri sınırlı paket olduğundan çevrimdışı olarak çalışmayacaktır.

Fizy’i internetsiz veya çevrimdışı kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Öncelikle mobil cihazınız üzerinden uygulamayı giriş yapın ve hesabım bölümüne ulaşın
 • Ardından çevrimdışı özelliğini aktifleştirmek için ‘Listelerim’ alanına bir kez tıklayın
 • Menü bölümünde ‘Listelerim’ seçeneğine ulaştığınızda sekmenin tıklanılmış olduğuna özen gösterin
 • Listeleriniz ekranından çevrimdışı veya internetsiz olarak kullanmak için şarkı, videonuzu seçiniz
 • Daha sonra ‘Çevrim Dışı Dinle / İzle’ butonunu aktifleştir ve bir süre bekleyiniz
 • Butonu aktifleştirdiğinizde şarkıları indirmek için turuncu bir ikon belirlenecektir
 • İkon belirlendiğine göre artık uygulamadaki müzik veya videoları internetsiz olarak kullanabileceksiniz.

Not: Şu unutulmamalıdır ki, internetsiz özelliği aktifleştirmek için bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Özellik aktif ise artık çevrimdışı olarak müziklerinizi dinleyebilir veya kullanabilirsiniz.

Fizy Ücretli Mi?

Platformu kullanmak istediğinizde aylık veya yıllık olarak faturalandırma yapacaktır. Aylık olarak Premium üyeliğini 16,99 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bunların haricinde ücretsiz olarak Fizy üzerinden deneme hesabı oluşturabilirsiniz.

Deneme hesabı oluşturduğunuzda istediğiniz zaman iptal ederek, 30 günlük denemenizi pasifleştirebilirsiniz. 30 gün geçmeden iptal ettiğinizde ise herhangi bir ücret ödemeniz gerek kalmaz. Ancak devam ederse, aylık olarak Premium paket için hesabınızdan ücret kesilecektir.

2023 yılında geçerli olan ücretli paketlerin özellikleri aşağıdaki gibidir (Turkcell’den bağımsız):

 • Premium üyelik: ilk ay ücretsiz olmak üzere aylık 16,99 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.
 • Aile üyeliği: 6 kişiye kadar kullanım sunan ve aylık 30,99 TL ödeyerek kolayca sahip olabilirsiniz.
 • Duo üyelik paketi: Özellikle çoklu kullanım için uygun olan ve bünyesinde 2 kişinin barındırdığı aylık olarak 24,99 TL sunulan 2023’te kullanılan pakettir.
 • Öğrenci üyeliği: Öğrenciyseniz ve 3 ay ücretsiz kullanmak istiyorsanız, sonrasında aylık 9,99 TL’ye kullanmak için bu paketi satın alabilirsiniz.

Fizy Kodu Nasıl Kullanılır?

Fizy kodu, promosyon veya hediye kodu olarak tanımlanan 9 haneli numarayı temsil etmektedir. Premium üyelik için ücretsiz veya indirimli olarak kullanabilirsiniz. Bu konu kullanmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • Öncelikle tarayıcı üzerinden (fizy.com) URL bağlantısını kullanarak ilgili adrese ulaşın
 • Ardından hesabınıza giriş yapın ve hesabım kısmından ‘Hediye kodu aktive et’ bölümüne ulaşın
 • Bu alan Premium üyelik alacaklar içindir ve telefon numarasını girerek, kodu aktifleştirmeyi içermektedir.
 • Kodu ilgili alana girerek aktifleştirin ve üyeliğinizi başlatın.
 • Son olarak kontrol için; Ayarlar > Üyeliklerim kısmından promosyon kodunun aktifleştirip, aktifleşmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bazı insanlar bunun aylık veya yıllık olarak taahhüt içerip içermediğini sormasına yol açar. Uygulamayı kullandığınızda ve hediye kodunu aktifleştirdiğinizde herhangi bir taahhüt içermemesi istediğiniz gibi üyelikten çıkmanızı sağlayacaktır. Ayrıca aynı kodu farklı hediyeler veya kampanyalar ile kullanabilirsiniz, bunun için mutlaka koşulları okumanız, ardından uygulamanız gerekmektedir.

Fizy Aylık Ücreti Ne Kadar?

Platformu kullanmak için aylık veya yıllık olarak milyonlarca şarkıya ulaşabilir ve kullanabilirsiniz. Bunun için aylık ücretini seçili olan paketler üzerinden faturalandıracaktır. Aylık ücretler, Turkcell ve kendi platformu olarak ayrı olarak fiyat politikası izler.

Turkcell üzerinden paketlerden faydalanmak istediğinizde aşağıdaki üyelikler ile ödeme yaparsınız:

 • Standart Premium üyelik: aylık 13,99 TL
 • Kampanyalı Premium üyelik: 1 ay ücretsiz ve sonraki ay için 13,99 TL
 • Yıllık Premium üyelik: 139,99 TL
 • Yıllık Star Premium üyelik: 12 aylık kalma sözü veya taahhütlü aylık olarak 20,99 TL
 • Instagram 5GB + Premium üyelik: 12 ay kullanma sözü vererek aylık 22,99 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz
 • Kurumsal Black Üyelik: İlk 3 ay, aylık 4,99 TL ödersiniz ve daha sonrası için 12,99 TL olarak faturalandırılması yapılmaktadır
 • Basic paket: aylık olarak sadece 7,99 TL ödeyerek sahip olursunuz

Platform üzerinden (Fizy) ücretler aşağıdaki gibidir:

 • Öğrenci üyeliği: ilk 3 ay ücretsiz ve sonrasında aylık 9,99 TL ödenerek bu pakete sahip olunur. Bu paket yalnızca üniversite (akredite yüksek kurumundaki) öğrencileri için geçerli olmaktadır
 • Duo: 2 kişinin aylık 24,99 TL ödeyerek kullandığı paket türüdür (Böylece 1 kişi 12,99 TL’ye sahip olabilir)
 • Aile: 6 kişinin aylık 30,99 TL olarak yararlanacağı pakettir, ancak aile üyesi olması şartı aranır
 • Premium: 1 aylık olarak ücretsiz olarak kullanılır ve sonrasında 16,99 TL olarak faturalandırılması yapılır.

Fizy Nasıl İptal Ederim?

‘Fizy nasıl iptal edilir’ sorusu, platformu kullanan veya daha önce kullanmamış olanlar için merak edilmektedir. Her platformda olduğu gibi bu uygulamada da ücretli üyelik seçenekleri bulunmaktadır. Ve üyeliğinizi iptal etmek istediğinizde aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Turkcell Fizy üyelik iptali için aşağıdaki yolları izleyin:

 • Premium üyeliği iptal ettirmek istiyorsanız; IPTAL FIZYPREMIUM yazıp 2200’a kısa mesaj gönderin, iptal olacaktır.
 • Yıllık Premium üyelik için: IPTAL YILLIKFIZYPREMIUM (veya PREMIUMFIZYYILLIK) yazarak 2200’a mesaj gönderin
 • Instagram 5GB ile birlikte Premium üyelik: IPTAL FIZY INSTAGRAM yazıp 2200’a mesaj gönderin
 • Ek üyelik için: IPTAL FIZY EK yazıp, 2200’a mesaj gönderin
 • Basic için: IPTAL FIZY BASIC yazıp, 2200’a mesaj atın
 • Yıllık müzik üyeliği için: IPTAL YILLIKMUZIK yazın ve 2200’a mesaj atın

Platform üzerinden kayıt olduysanız aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:

 • Öncelikle sahip olduğunuz üyelikleri görmek için (https://subscribe.fizy.com/) URL bağlantısını ziyaret edin. Burada bir hesabınız varsa görebilir ve iptal edebilirsiniz. Tarayıcı haricinden; mobil cihazınız üzerinden ise uygulamayı kullanarak iptal edebilirsiniz.

Fizy Kaç Kişi Kullanabilir?

Uygulamayı bireysel olarak tek kişiden 6 kişiye kadar kullanılabilmektedir. Ancak kurumsal müşteriler olduğunda şirket tarafından kullanılabilmektedir. Kısaca ne kadar kullanıldığı ile ilgili olarak kurumsal için sınır bulunmazken, bireysel için 6 kişiye kadar sınırlıdır.

Tek kişi için standart Premium üyelik yeterli olacaktır. Ancak 2 kişi kullanmak istediğinizde Duo paket daha işe yarardır. Ayrıca aile üyeniz var ise 6 kişiye kadar sınırlı olarak, aile içi kullanabilirsiniz. Aşağıda paketlere göre üye sayısı görünmektedir:

 • Premium: Tek kişi
 • Öğrenci: Tek kişi
 • Aile: 6 kişi
 • Duo: 2 kişi
 • Kurumsal: Sadece Turkcell üzerinden

Fizy Cayma Bedeli Ne Kadar?

Uygulamayı direkt olarak kullandığınızda cayma bedeli ödemezsiniz. Ancak Turkcell üzerinden yıllık Premium paketlerin birini seçtiğinizde cayma bedeli olarak faturanıza yansıyacaktır. Bu nedenle yıllık paketi gerçekten emin olduğunuzda kullanın. Onun haricindeki sizin için riskli olabilmektedir.

Turkcell üzerinde satın alımlarda geçen Instagram 5 GB internet paketi veya üyelikler yıllık olarak direkt ödeme alınarak yapılır. İptalin daha düşük olması durumunda kalan bedel paket iptali adı altında ücreti ödenerek çıkılmaktadır. Ancak direk uygulamadan satın alındığında cayma bedeli ödemek durumunda kalmazsınız.

Fizy Kime Ait?

Fizy, 2008 yılında Ercan Yaris tarafından kurulan müzik akış servislerinden birisidir. Sade tasarımı ve basit kullanımı ile öne çıkan ticari şirketlerden birisidir. Müzik Dağıtım şirketi de buraya sanatçı tarafından oluşturulan müzikleri dağıtır ve sanatçılara telif ücreti ödemesi halinde gelir kazandırmayı amaçlar.

Fizy Kapatıldı Mı?

Fizy, 2023 yılında açıktır ancak 20 aralık 2010 yılında MÜYAP başvurusu ardından erişim engeli getirilmiştir. Yaklaşık 4 ay kapalı olmasının ardından Nisan 2011’de tekrar aktif hale getirilmiştir. Şirket kapanmasının ardından çeşitli hisseleri Turkcell dahil olmak üzere satıldı ve bu nedenle Turkcell ile birlikte kullanılabilir hale gelmiştir.

Fizy Öğrenci Nasıl Yapılır?

Öğrenci üyeliği ilk 3 ay ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ve aylık düşük ücretler ile yüksek öğrenim öğrencilerine sunulan pakettir. Bu üyelik paketini yapmak için öncelikle akredite yüksek öğrenim kurumlarında eğitim gördüğünüze dair belgelerin onaylanması gerekmektedir. Belgenizin SheerID ile onaylanması ardından kredi kartı / banka kartı kullanarak satın alımlar sonrasında 48 ay (12 ayda bir öğrenciliğiniz doğrulanması şartı ile) ilk 3 ay ücretsiz kullanabilirsiniz.

Fizy Kampanyası Nedir?

Kampanya Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından sunulan milyonlarca şarkıyı dinlemenizi sağlayan özelliktir. Türkiye’de yaşıyorsanız, FIZY PREMIUM yazıp 2200’a kısa mesaj göndererek kullanabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yaşıyorsanız, FIZY yazıp 3050’ye göndermeniz yeterli olacaktır.

Fizy Ödeme Nasıl Yapılır?

Ödeme yapmak için aşağıdaki yöntemleri izleyebilirsiniz:

 • İlk olarak, Turkcell operatör kullanarak kısa mesaj gönderimi ile paketleri kullanabilirsiniz.
 • İkinci olarak web sitesi üzerinden tarayıcı ile giriş yaparak, hesabınız üzerinden kredi kartı / banka kartı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.
 • Mobil veya tabet kullanarak; Google Play Store / App Store üzerinden giriş yaparak, üyeliklerim ekranından ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

1 Aylık Fizy Üyeliği Nedir?

1 aylık Fizy üyeliği seçmiş olduğunuzda paketler doğrultusunda size tanımlanan ve yalnıza uygulamayı kullanmanız için size sunulan üyelik türüdür. Uygulama üzerinden seçeceğiniz 4 farklı üyelik tipi bulunurken, Turkcell’de bu miktar fazla olacaktır. Turkcell’in kampanyasından faydalanmak için operatörü aktif olarak kullanmanız gerekecektir.

1 Aylık üyelikler en düşük ve en yüksek aşağıdaki gibidir:

 • Turkcell en düşük: Kurumsal black üyeliği aylık 4,99 TL (ilk 3 ay sonrasında 12,99 TL)
 • Fizy en düşük: Öğrenci üyeliği ilk 3 ay ücretsiz ve sonrasında 48 ay kullanmak için aylık 9,99 TL
 • Turkcell en yüksek: Instagram 5 GB + Premium aylık 22,99 TL
 • Fizy en yüksek: Aile 30,99 TL (6 kişi için avantajlı), Premium üyelik 16,99 TL

Fizy Aboneliği Hangi Durumda İptal Olur?

Abonelik aşağıdaki durumlar gerçekleştirdiğinizde iptal edilecektir:

 • Her platform aylık ücret almak için kredi kartları veya banka kartlarını kullanmaktadır. Eğer mobil ödeme veya platform içi kullanımda kayıtlı kartınız yoksa para çekemeyecek ve aboneliğiniz iptale uğrayacaktır.
 • Mobil ödeme yöntemi kullanarak satın alma işlemi gerçekleştirildiğinde ise 60 gün içinde ödeme çekilmezse, platformun kuralları gereği üyeliğiniz iptal olur.
 • Kart limitin dolması veya kartın iptal edilmesi durumunda da üyeliğiniz iptal olması ile karşı karşıya kalabilirsiniz
 • Kart limiti dolduğunda çekim yapmak için sistem her 15 günde bir deneyecektir, eğer olmazsa üyeliğini iptal edilir
 • Üyelik değişikliği yaptığınızda eski üyeliğiniz sona erdiğinde iptal edilir
 • Bireysel olarak üyelik iptali yaptığınızda ise üyeliğiniz pasif hale getirilecektir

Fizy Premium Üyelik Nasıl Yapılır?

Platformu kullanmak ve üyelik işlemleri yapabilmeniz için aşağıdaki yöntemleri kullanarak Premium hesaba sahip olabilirsiniz:

 • Kısa mesaj göndererek: Türkiye için 2200’a kısa mesaj göndermek, KKTC için 3050’ye mesaj göndererek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Web: Tarayıcı kullanırken web adresine tıkladığınızda hesabınıza ulaştığınızda üyelikleriniz ekranından Premium üyeliği seçtiğinizde yapabilirsiniz
 • Mobil veya Tablet: Farklı cihazlar kullanarak Premium üyelik tanımlayabilir, aylık veya yıllık olarak kullanabilirsiniz
 • Turkcell mağazalarından: Yukarıdaki işlemlerden hiçbiri işe yaramadıysa direkt mağazaya ziyaret ederek, işleminizi tamamlayabilirsiniz.