Müzik Dağıtım vs Dittomusic

Müzik Dağıtım vs Dittomusic ile dijital müzik platformları, ödeme limitleri, paket fiyatları, yayınlama hızı gibi birçok bilgiyi öğreneceksiniz.

Günümüzde müzik yayınlamak, sanatçılar, müzisyenler, Label veya yapımcı şirketler veya diğer meslek grupları için önemlidir. Eskiden olduğu gibi artık CD, DVD’ler popüler değildir. O yüzden dijital müzik akış servisleri, hayran kitlesine ulaşmanın en doğru yolu olarak kabul edilir.

Spotify, Apple Music gibi müzik akış servislerine müziğin gönderimi için müzik dağıtım şirketlerine ihtiyaç vardır. Müzik Dağıtım vs Dittomusic gibi servisler, parçanızı güvenli şekilde ve lisanslarınızı koruyarak dağıtan firmalardır. Her biri ekstra özellik ve fırsatlar sunmaktadır. Böylelikle içlerinden en iyisini seçerek, çalışmadan önce bilgi edinmiş olacaksınız.

Müzik, rekabetçi bir dünyanın parçasıdır. Müzik Dağıtım vs Dittomusic ile farklarının bulunması, bunun en büyük örneğidir. Bu yüzden bir dağıtım şirketi seçmeden önce size sağladığı faydaları, farkları veya ekstra ne özellik sunuyor, bunları bilmek önemli olmaktadır. O halde şimdi Müzik Dağıtım vs Dittomusic için önemli farklar ve benzerliklere bakalım.

1. Müzik Dağıtım vs Dittomusic Ödeme Yöntemleri

Müzik Dağıtım vs Dittomusic Ödeme Yöntemleri

Ödeme yöntemleri, bir müzik dağıtım şirketi ile çalıştığınızda kazanılan telif hakkı gelirlerinin çekilmesinde kullanılan yöntemleri içermektedir. Bu, aynı zamanda gelirinizi arttırmanın ve muhasebe hesaplarının yapılmasının en iyi yolu olmaktadır. Çünkü üçüncü parti araçlar, komisyon alır ve kazancınızı tekrar hesaplamanız gerekebilir.

Ditto Music şirketini tercih ettiğinizde ödeme yöntemi olarak tek seçenek sunulmaktadır. O da birçok ülke için geçerli olan Payoneer ödeme yöntemidir. Fakat banka hesabı, Paypal gibi diğer ödeme yöntemlerini tercih etmemektedir. Yalnızca paket satın alımlarında Apple Pay, Paypal veya diğer kredi kartlarını ödeme olarak kabul eder.

Müzik Dağıtım ise çeşitli şekilde ödeme yöntemi sunmaktadır. İster Payoneer üzerinden ödemeniz alabilir, isterseniz de ekstra komisyon ödemeden direkt banka hesabınıza paranızı çekebilirsiniz. Platform kullanıcıların çoğu, banka hesabının direkt ödeme alma aracı olduğundan dolayı sıklıkla tercih etmektedir.

2. Fiyatlar

Müzik Dağıtım vs Dittomusic Ödeme Yöntemleri

Fiyatlar, bir müzik dağıtım hizmeti satın almadan önce özelliklerin sunulduğu alandır. Müzik Dağıtım vs Dittomusic karşılaştırması incelendiğinde özellik ve fiyat olarak farklar bulunmaktadır. Böylelikle içlerinden en iyi seçip, bir müzik dağıtım şirketi ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Dittomusic paket fiyatları aşağıdaki gibi olmaktadır:

 • Artist: 1 sanatçı ekleme ve yıllık £19 olarak ücretlendirilmektedir
 • Profesyonel: 2 sanatçı ekleme ve yıllık £29 olarak ücretlendirilmektedir
 • Label: 5 sanatçı ekleme ve yıllık £69 olarak ücretlendirilmektedir.

Müzik Dağıtım şirketini tercih ettiğinizde telif hakkı kazancınızın %100’ü sizde kalmış olur. Ücretsiz ve profesyonel paketler olmak üzere çeşitli fiyatlara sahiptir. Aşağıdaki listeden özellik ve fiyatları inceleyebilirsiniz:

 • Single: 1 sanatçı ve 1 şarkı ekleme, %100 Telif hakkı kazancı, 100+ dijital müzik akış servislerine gönderim, yıllık 100 TRY’dir.
 • Albüm: 1’den fazla sanatçı ekleme ve 1 şarkı ekleme, %100 Telif hakkı kazancı, 100+ dijital müzik akış servislerine gönderim, yıllık 150 TRY’dir.
 • Artist: 1 sanatçı ve sınırsız şarkı yüklemek, %100 Telif hakkı kazancı, 100+ dijital müzik akış servisine gönderim, yıllık 170 TRY’dir.
 • Etiket: Sınırsız sanatçı ve sınırsız şarkı yüklemek, %100 Telif hakkı kazancı, 100+ dijital müzik akış servisine gönderim, platformdan geri çekme, yıllık 500 TRY’dir.
 • Platinum: Sınırsız sanatçı ve sınırsız şarkı yüklemek, %100 Telif hakkı kazancı, 100+ dijital müzik akış servisine gönderim, platformdan geri çekme, alt-bayi, alt-etiket açma, yıllık 1500 TRY’dir.
 • Ücretsiz: Bünyenizde en az 10 sanatçınız varsa (ana sanatçı oluşturduktan sonra) bu paketi seçin

3. Yayınlama Hızı

Müzik Dağıtım vs Dittomusic yayınlanma hızı

Yayınlama hızı, bir müzik dağıtım şirketine gönderilen veya yüklenen bir parçanın lisanslanmasından dağıtıma kadar süreci takip eden zamandır. Bu zaman aralığından sonrası için müzik akış servislerinin yayına almasını da içermektedir. Tahmini olarak ne kadar sürede yayınladığını bilerek, müzik istenilen tarihte müzik akış servislerine özel yayınlanabilmektedir.

Dittomusic yayınlama hızı veya süresi için belirli bir bilgi yoktur. Genelde müzik dağıtım şitketleri, eserinizin yayınlanması için en az 1 hafta süre istemektedir. Fakat bununla ilgili de belirli bir zaman olmaması Ditto Music’in bir eksisi olabilmektedir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise gönderimden akış servislerine gönderim kadar, eserinizin yayınlanması 3 ile 15 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Yalnızca Spotify için bu süre 20 güne kadar uzamakta ama kesin böyle olacak diye bir şey yoktur. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Dittomusic olarak bakıldığında bu firma ile çalışmak sizlere müziğinizin yayınlama tarihini değiştirmenizi olanak sağlar.

4. Kullanım Kolaylığı

Müzik Dağıtım vs Dittomusic kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı, Müzik Dağıtım vs Dittomusic için ayırıcı bir özellik olmaktadır. Kullanım kolaylığı temelde, kullanıcıların dağıtım şirketleri tarafından kendilerine sunduğu paneli içermektedir. Bir panel ne kadar basit ve kullanışlı ise her kullanıcıya hitap edebilmektedir.

Dittomusic için panel kullanımı, basittir fakat ek özellikler bulunmaması ve profesyoneller için yeteri kadar kaynak olmaması eksi bir özelliktir. Panel içinse İngilizce, Portekizce ve İspanyolca dil desteği vardır ama Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Müzik ekleme bölümünde beatport yayınlar için sadece elektronik dans müzik türünü içermesi sınırlı tür yayın yapmanıza olanak tanımaktadır.

Müzik Dağıtım platformunun panel kullanımı ise herkes tarafından (acemi, profesyonel, Label vb.) kolayca kullanılabilmektedir. Panele giriş yapmak ve kayıt olmak tamamen ücretsizdir. Paketlerden herhangi birini seçtiğinizde, istediğiniz servisleri kolayca ekleyebilir, müziğini dağıtabilirsiniz. Türkçe dil desteği vardır ve Beatport için manuel olarak şarkılarınızı ekleyebilirsiniz.

5. Müşteri Hizmetleri

Müzik Dağıtım vs Dittomusic müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri, bir müzik dağıtım servisini seçtiğinizde sorun olduğunda, teknik bilgi veya öneri için kullanabileceğiniz özelliklerden birisidir. Müzik Dağıtım vs Ditto Music karşılaştırması için önemli olup, kısa sürede sorunun çözümlemesini sağlamaktadır. O nedenle müşteri hizmetleri hızlı olan ve güven veren bir firma ile çalışmak önemlidir.

Dittomusic şirketi ile çalıştığınızda sağladığı özellikler sizi cezbedebilir. Fakat müşteri hizmetleri genelde yavaştır, 48 saat içerisinde geri dönmesi beklense de bu süre çoğunlukla uzamaktadır. Müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalıştığınızda ise destek biletleri veya sıkça sorulan sorular olarak iki yerden ulaşabilirsiniz.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise müşteri hizmetleri 7/24 aktif olarak, son derece hızlıdır. 24 saat içerisinde sorununuzu çözmeyi bekleyen teknik destek ekibi vardır. Bir sorun olduğunda ulaşmanız gereken çözümler aşağıdaki gibidir:

 • Sıkça sorulan sorular
 • Panel hakkında teknik kaynaklar
 • Canlı destek
 • Telefon destek
 • Mail destek
 • Blog veya içerikler
 • İletişim sayfası

6. Ödeme limiti

Müzik Dağıtım vs Dittomusic ödeme limiti

Ödeme limiti, Müzik Dağıtım vs Dittomusic için bir firmanın telif hakları kazancı üzerinden minimum ödeme miktarıdır. Ödeme limiti ne kadar fazla ise bir sanatçının, müzisyenin veya diğer meslek grubu olan kişilerin ödeme alması zorlaşmaktadır. Bu nedenle ödeme alma limiti düşük firma ile çalışmak her zaman önemli olmaktadır.

Dittomusic ile çalıştığınızda ödeme limiti £25 olmaktadır. Kısaca hesabınızda minimum £25 olduğunda, para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu aynı zamanda ilk defa müzik yüklemesi ve dağıtımını yapacakları için eksi özellik taşımaktadır.

Müzik Dağıtım ile çalıştığınızda ise genelde döviz üzerinden ödenen telif hakları kazançları olmasına rağmen ödeme limiti 200 TL’dir. Bu aynı zamanda para çekmek için fazla beklemenize veya zaman kaybetmenize gerek yoktur. Ödeme limitinin düşük olması, başlangıç sanatçıları için önem teşkil etmektedir.

7. Müzik Dağıtım vs Dittomusic Özellikleri

Müzik Dağıtım vs Dittomusic Özellikleri

Müzik Dağıtım vs Dittomusic özellikleri, tüm hizmetleri içerir veya barındırır. Bir firma ile çalışmadan önce özelliklerine yakından incelemek, uzun vadede kazançlı çıkmanıza yol açmaktadır. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Dittomusic karşılaştırması için her firmanın özelliklerine bakmak doğru bir karar olacaktır.

Dittomusic tercih etmek istediğinizde aşağıdaki özellikleri barındırmaktadır:

 • Youtube Content ID
 • 100+ dijital müzik mağazası ve müzik akış servislerine dağıtım
 • Beatport (Sadece elektronik dans müzikler için)
 • Mekanik lisans ve alt kullanıcı eklemek var
 • Video dağıtım
 • EPK hizmetleri
 • Müşteri hizmetleri (Sıkça sorulan sorular ve Destek bileti)
 • E-mail destek
 • Ücretsiz panel kullanımı
 • Ödeme limiti (para çekme limiti): £25

Müzik Dağıtım şirketi ile çalışmak istediğinizde aşağıdaki gelişmiş özelliklere sahip olursunuz:

 • Youtube Content ID (Ücretsiz)
 • %100 Telif hakkı kazancı
 • Apple Music, Spotify gibi popüler 100+ dijital müzik mağazası ve müzik akış servislerine gönderim
 • Beatport (Manuel)
 • Video Dağıtım (VEVO, NetD Müzik vb.)
 • Mekanik dağıtım ve lisans (CD, DVD, Radyo, Televizyon vb.)
 • Promosyon hizmetleri (Spotify çalma listesi, Takipçi vb. )
 • Müşteri hizmetleri
 • Telefon destek
 • Mail destek
 • Ödeme limit (para çekme limiti): 200 TL
 • Alt kullanıcı ekleme

8. Dijital Platformlar: Müzik Dağıtım vs Dittomusic

Dijital Platformlar Müzik Dağıtım vs Dittomusic dijital platformlar

Dijital Platformlar, müziklerin yayınlandığı ve kullanıcılara dinletildiği müzik akış servislerinin tümünü içermektedir. Dijital platformların yayınlanan eserler, dinlenme başına telif hakkı ücreti ödemektedir. Böylelikle hayran kitlesi elde etmenin yanın telif hakkı kazançlarınızı alarak, müzik dağıtım şirketlerinin size sunduğu panel aracılığıyla kontrol etmek mümkün olmaktadır.

Dittomusic şirketini tercih ettiğinizde 100’den fazla dijital müzik akış servislerine eserinizi dağıtacaktır. Fakat yayınlama hızının ne olduğu ve ne kadar sürede yayınlanacağı gibi zaman belli olmadığından ilk defa şarkı yükleyeceğiniz zaman en az 2 hafta beklemek daha doğru olacaktır. Dittomusic platformundaki müzikler, Global olarak dağıtılır ama yerli platformlar hizmetinde yer almamaktadır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise dijital platformlara dağıtılan her şarkı için (dijital müzik akış servisi özelliklerine göre) telif hakkı kazancı hakkınız olmaktadır. 100’den fazla müzik akış servislerine eserinizin dağıtılmasının yanı sırı yerli ve global olarak platformları desteklemektedir. Dağıtılan eserlerin yayınlaması hızlı olmaktadır ve telif hakkı kazancının %100’ü size kalmaktadır.

9. Müzik Dağıtım vs Dittomusic Telif Hakları

Müzik Dağıtım vs Dittomusic Telif Hakları

Telif hakları, sanatçı veya müzisyenler tarafından oluşturulan eserin UPC / ISRC / EAN gibi numaralar ile isimlendirilen, müzik lisansıdır. Birçok platform müzik lisanslama konusunda müziğin sanatçı tarafından üretilmesi, kullanılan VST veya Plugin’lerin satın alınmış veya ücretsiz olmasını istemektedir. Böylelikle yüklenen müzikler telifi size ait olacak şekilde yüklenir ve uluslararası UPC / ISRC / EAN gibi kodlar ile isimlendirilir.

Dittomusic şirketi ile çalıştığınızda ise 100’den fazla dijital platforma eserinizi dağıtır ve dağıtılan müziğin dinleme başına telif hakkı kazancına sahip olursunuz. Dittomusic üzerinden kazançlarınızı istatistik bölümünden kontrol edebilir ve ödeme limiti £25’a ulaştığında Payoneer üzerinden çekim yapabilirsiniz.

Müzik Dağıtım şirketini tercih ettiğinizde ise %100 telif hakkı kazancına sahip olmanın yanı sıra eseriniz 100’den fazla popüler Spotify, Apple Music vb. platformlarda dağıtılır. Yerli ve Global pazara hitap etmesi, telif hakkı kazançlarınızı oldukça arttırmaktadır. Ayrıca mekanik dağıtım, video dağıtım olarak çeşitli lisans veya telif hakkı ile kazançlarınızı daha da yükseltebilirsiniz.

  MÜZİK DAĞITIM Ditto music
ÖDEME YÖNTEMLERİ Payoneer, Banka Havalesi Payoneer
FİYATLAR Ücretsiz (%100 Hak ediş) ve Profesyonel Paketler Artist (yıllık £19, 1 sanatçı), Profesyonel (yıllık £29, 2 sanatçı), Label (yıllık £69, 5 sanatçı)
YAYINLAMA HIZI 3 ile 15 gün arasında yayınlanır Bilgi yok
ÖZELLİKLER Yerli ve yabancı olmak üzere Global çapta hizmet verir. Global çapta hizmet vermektedir (Yerli yoktur).
KULLANIM KOLAYLIĞI Basittir ve herkes tarafından kullanılabilir Panel kullanımı normaldir
MÜŞTERİ HİZMETLERİ Maximum 24 saat içerisinde geri dönmektedir 48 saat içinde geri dönmektedir
ÖDEME LİMİTİ 200TL ‘dir. £25
DİJİTAL PLATFORMLAR Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza (Yerli + Yabancı platformlar) Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza
LİSANS Cover şarkılar için mekanik lisans dahil olmak üzere tüm lisans türleri Cover, remix, sample, beat, mekanik, video lisans
MEKANİK LİSANS Var Var
CONTENT ID Var Var
ALT KULLANICI Var Var
MAİL DESTEK Var Var
TELEFON DESTEK Var Yok
BEATPORT Var (Manuel) Var (Sadece EDM)

Müzik Dağıtım vs Ditto Music Hakkında İnsanların En Çok Aradıkları Konular

Müzik dağıtımı, sanatçıların müziklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olan bir hizmettir. Bu hizmeti sağlayan birçok farklı şirket var ve en popüler ikisi Müzik Dağıtım vs Dittomusic.

İnsanlar, Google’da Dittomusic için yaptıklarından yaklaşık 10 kat daha fazla müzik dağıtımı için arama yapıyor. Müzik Dağıtım vs Ditto Music için en çok arananlar “Müzik dağıtımı vs Dittomusic”, “Ditto publishing” ve “Dittomusic pricing” gibi sonuçlardır.

Bu durumlara teknik olarak bakıldığında her ne kadar yukarıdaki maddeler yeterli olsa da insanların direkt aramalarına yanıt olarak kısa yanıtlar oluşturma fikri ortaya çıkmıştır. Müzik dağıtımı sanatçı ve müzisyenleri eserlerinin dağıtmalarına olanak sağlayan bir yapıdır. Bu nedenle bu sistemin daha iyi anlaşılabilmesi ve sizin için listemizi oluşturduk. Aşağıdan Google üzerinden yapılan araştırmalara kaynak olarak edinebileceğiniz bilgiler yer almaktadır.

Müzik Dağıtım vs Ditto Music Login (Giriş)

Müziğinizi yayınlamak için bir şirketle çalışmadan önce giriş bilgilere erişebilir olduğunu bilmek önemlidir. Müzik Dağıtım vs Ditto Music Login (Giriş) bilgileri analiz edildiğinde her birinin farklı linkleri bulunmaktadır. Bunların her birini öğrenerek hizmetlerini eksiksiz kullana şansını yakalayabilirsiniz.

Müzik Dağıtım Login (Giriş) bilgilerine web URL (https://muzikdagitim.com/kayit/) üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. URL üzerinden bağlandıktan sonra form doldurma ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekranda ilgili alanları doldurup formun son sayfasında ‘Gönder’ butonuna bastığınızda kayıt olma aşamalarını tamamlamış olursunuz. Daha sonra teknik ekip, yazılımı veya ücretsiz yönetim panelini kullanmak için giriş bilgilerinizi verecektir.

Ditto Music Login (Giriş) bilgileri ise web URL (https://dittomusic.com/en/login/) üzerinden ulaşabilirsiniz. Ekran açıldığında giriş yapmanız için iki farklı giriş kısmı bulunacaktır. İster e-posta ve şifreniz ile isterseniz de Google hesabınızla bağlanabilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Ditto Music Distribution (Dağıtım)

Distribution (Dağıtım), bir şarkının platformlarda onaylanma ve yayınlanma süreçlerinin bütünüdür. Sanatçıdan alınan eserler, Müzik Dağıtım vs Ditto Music şirketlerin kendi yazılımı ile bilgiler toplanır ve yayın için hazırlıklar yapılır. Müzik akış servislerine uygun formatlar toplandığında ise yayınlama süresi çerçevesinde akış platformlarında müziğiniz görünecektir.

Müzik Dağıtım Distribution süreçleri şarkı gönderiminde temel 4 prensip ile çalışır: veri toplama, onaylanma, dağıtım ve yayınlanmadır. Veri toplama süreçleri sanatçıya verilen ücretsiz yönetim paneli ile meta bilgilerin toplanma süreçleridir. Bu esnada kullanıcıdan doğru ve yeterli bilgileri girilmesini istenir.

Onaylama süreci ise şarkı uygun formatta ise Müzik Dağıtım tarafından onaylanır. Bu süre maksimum 48 saati alacaktır. Onaylama süreçleri akış platformdan bağımsız, teknik ekip ile ilgili alan olmaktadır.

Dağıtım süreci ise onaylanan şarkının, akış platforma gönderme işlemidir. Akış platformu şarkı için uygun formatları onaylarsa dağıtım işlemi de tamamlanmış olur ve bir sonraki işleme geçiş yapılır.

Yayınlanma süreci ise dağıtımdan alınan şarkının müzik akış platformlarında yayına alınmasıdır. Yayına alınan şarkı, sanatçıya bildirilerek, platformda görünecektir. Ayrıca yayınlanan şarkı için de telif hakkı kazançlarının da başladığı noktadır.

Ditto Music Distribution (Dağıtım) süreçlerinden benzer adımlar izler. Ancak şarkının dağıtımı yapılmasının ardından sanatçıya ödenen telif hakkı kazançlarınızdan %10 komisyon alınacaktır. Ücretsiz paketi bulunmaz ve paketleri aylık veya yıllık olarak faturalandırılır.

Müzik Dağıtım vs Dittomusic Pricing (Ücretler)

Müzik Dağıtım, ne tür müzik olursa olsun, sanatçılara müziklerini dağıtmanın en etkili yolunu sunan bir hizmettir. Yeni sanatçılar için ücretsiz seçenekler de dahil olmak üzere fiyatlandırma ve dağıtım için farklı seçenek sunarlar. Dittomusic, Müzik Dağıtım ile benzer hizmettir, ancak bağımsız sanatçılara ve küçük plak şirketlerine daha çok odaklanır.

Her iki şirket de müziğinizi Spotify ve diğer akış platformlarına taşımak için çeşitli seçenekler sunar, ancak Müzik Dağıtım gelişmiş özellikleri ile daha fazla deneyime sahiptir.

Dittomusic gibi müzik dağıtım şirketleri son yıllarda artan rekabetle karşı karşıya. Karşılaştıkları en büyük zorluklardan biri, hizmetlerinin fiyatıdır.

Birçok bağımsız sanatçı, kendilerine aynı kalitede hizmet sunmaya devam eden daha uygun fiyatlı seçenekler arıyor. Spotify, sanatçıların müziklerini doğrudan Spotify veritabanına ücretsiz olarak yüklemelerine izin veren bu seçeneklerden biridir. Ancak sanatçının parçaları tek tek yüklemek ve Spotify’da kendi hesabını yönetmek için zaman harcamasını gerektirir.

Müzik Dağıtım gibi şirketler, bağımsız sanatçılar için pazarlama, tanıtım ve yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra tüm büyük müzik platformları aracılığıyla dağıtımı içeren kapsamlı bir hizmet sunar. Bu, hizmetlerini diğer şirketlerden daha düşük bir maliyetle sunmalarına olanak tanır çünkü pazarlama uzmanları tutmaları veya bir sanatçının müziğini dağıtmanın yanı sıra telif ücreti ödemeleri gerekmez.

Müzik Dağıtım vs Dittomusic Pricing düşünüldüğünde arasındaki en önemli fark, fiyatlandırma yapılarıdır: Dittomusic ayda ortalama  £30 alırken (+%10 komisyon), Müzik Dağıtım premium hizmetini ücretsiz ve profesyonel paket (%100 telif hakkı kazancı, 0 komisyon) olarak sunar ve pazarlama, tanıtım hizmeti ile birlikte gelir.

Müzik Dağıtım vs Dittomusic Publishing (Yayınlamak)

Sanatçılara dünyaya yaymak veya hayran kitlesini arttırmanın yolunu veren müzik dağıtım şirketleridir. Temelde bu şirketler, müziği anlaşmalı olduğu popüler müzik akış servislerine iletir. Bu servisler veya akış platformları genellikle Spotify, Apple Music, Deezer, Tidal, Amazon Music, Muud, Tiktok gibidir.

Söz konusu Müzik Dağıtım vs Ditto Music publishing (Yayınlama) olduğundan bu süreç farklı işlemektedir. Bunun en büyük nedeni her dijital müzik servisinin farklı kriterleri olması veya yollar izlemesidir.

Müzik Dağıtım publishing (yayınlama) koşulları, Fiyatlar menüsünden seçili paket doğrultusunda başlar. Sanatçı, uygun hizmetlerden birini seçmesinin ardından Müzik Dağıtım tarafından sunulan ücretsiz yönetim panelini kullanma hakkına sahip olur. Yazılıma ulaştığında ise belirli adımları geçerek müzik ekleme olan tüm koşulları sağlar ve akış platformlarına gönderir.

Ditto Music publishing (yayınlama) koşulları, karmaşık bir süreç içinde işlemektedir. Aylık veya yıllık paketler seçmenizin ardından %10’luk komisyonu kabul edip, size sunulan panel aracılığıyla müziklerinizi gönderebilirsiniz. Ancak müzik veya şarkı yüklemek karmaşık gelebilir. Her ne kadar teknik bilgiler yeterli olsa da bazı durumlarda sanatçı iletişime geçmek isteyebilir, ancak bu 48 saat içerisinde olacaktır.

Müzik Dağıtım vs Dittomusic Problems (Hatalar) Olduğunda Ne Yapmalısınız?

Hatalar her şirkette olabilen arıza veya tespit sonucu oluşan durumlardır. Burada önemli olan bir sorun oluştuğunda ne olursa olsun sizinle iletişime geçen bir şirketin olmasıdır. Böylece işlerinizi kolayca veya hiç düşünmeden yapabilirsiniz.

Müzik Dağıtım Problems (Hatalar) olduğunda aşağıdaki yollar ile sorununuzu çözebilirsiniz:

 • Teknik ekip ile telefon hattı ile ulaşmak
 • Teknik kaynaklardan ilgili sorunun çözümü için bakmak
 • E-posta servislerini kullanarak şirkete ulaşmak
 • Şirketin fiziksel bir yerde bulunmasıyla direkt ofis ziyareti yapabilmek

Dittomusic problems (Hatalar) olduğunda aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Teknik kaynaklardan sorununuza çözüm bulmak
 • E-posta servisleri üzerinden ulaşmak

Müzik Dağıtım vs Dittomusic Contact Number (İletişim Numarası) Nedir?

Contact Number (İletişim Numarası) bir müzik şirketi ile çalışmanın sonucu olarak iletişimde olmanın en etkili yoludur. Bu nedenle bazı iletişim kaynaklarını kullanarak birlikte çalışmak önemlidir. Böylece işlerinizi kolaylaştırabilir ve uzun vadede müzik kariyerinizi inşa edebilirsiniz.

Müzik Dağıtım Contact Number (İletişim Numarası) hattına 0 850 304 6767 nolu telefondan 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca telefon hattı yeterli olmadığında [email protected] e-posta veya direkt olarak ofisi ziyaret edebilirsiniz.

Ditto Music Contact Number (İletişim Numarası) için (615) 651 8499 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Telefon ile iletişime geçmek yetersiz geldiğinde ise işleminizi çözmek için [email protected] mail adresini kullanabilirsiniz.