Müzik Dağıtım vs Tunecore

Müzik Dağıtım vs Tunecore ile ödeme yöntemleri, dijital müzik platformları, yayınlama hızı, ödeme limitleri gibi özelliklerin her birini inceleyin.

Oluşturduğunuz bir müzik olduğunda popüler platformlara dağıtmak ve hayran kitlenizi elde etmek önemlidir. Bunu yapmanın yolu da bir müzik dağıtım şirketi ile anlaşmaktır. Müzik dağıtımı şirketleri genelde üretilen bir parçanın, Spotify, Apple Music ve benzeri yüzlerce platforma göndermeyi sağlayan dağıtım firmalarıdır.

Müzik Dağıtım vs Tunecore incelendiğinde müziğinizi akış servislerinde tanıtmak için bu iki şirketin önemi büyüktür. Çünkü Spotify gibi popüler müzik akış servisleri şirketler ile çalışmaktadır. Bu nedenle bir müziğinizi yayınlamak için müzik distribütörlere güvenmeniz gerekmektedir.

Müzik Dağıtım vs Tunecore karşılaştırma yapıldığında bazı benzerlikleri ve farklılıkları bulunmaktadır. Tüm bu yönleri ile inceleyip, arasından en iyisini tercih edebilirsiniz. Böylelikle uzun vadeli olarak çalışacağınız bir firmayı önceden tespit edebilirsiniz.

1. Ödeme Yöntemleri

Müzik Dağıtım vs Tunecore ödeme yöntemleri

Ödeme yöntemleri Müzik Dağıtım vs Tunecore gibi şirketler için müziklerin akış servislerine dağıtıldıktan sonra kazanılan telif haklarının nakit olarak çekilmesinde kullanılan araçlardır. Bu ödeme yöntemi veya araçlar ülkenizde ne kadar geçerli ise para çekmek mümkün olmaktadır. Ayrıca çekilen miktarın düşük komisyon içermesi, dağıtım şirketinde kalan paranın tümüne kadarını çekmenizi sağlar.

Tunecore şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde ödeme yöntemleri olarak Payoneer ile anlaşmalıdır. Kısaca paranızı çekmek için üçüncü parti araç olan Payoneer üzerinden hesap açmanız ve oradan paranızı çekmeniz gerekir. Bu yüzden direkt olarak banka hesabına çekimin olmaması ve Payoneer’in komisyon alması gibi olaylardan dolayı paranız bir süre dağıtım şirketinde bekleyebilmektedir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise ödeme yöntemleri olarak Payoneer ve banka havalesi bulunmaktadır. Böylelikle Payoneer’e avantaj olarak banka hesabına direkt olarak havale yöntemini kullanabilirsiniz. Daha düşük komisyon içermesi ve harici ekstra ücretler almaması sebebiyle ödeme yöntemleri olarak Müzik Dağıtım şirketini tercih edin.

2. Müzik Dağıtım vs Tunecore Fiyatlar

Müzik Dağıtım vs Tunecore fiyatlar.png

Fiyatlar, Müzik Dağıtım vs Tunecore için hizmetlerin sunulduğu özellik bakımından kullanıcıdan talep edilen ücretleri kapsamaktadır. Satın alınan hizmet ne kadar kaliteli veya işe yarar olursa o denli fiyata değecektir. Bu nedenle müziğinizi dağıtmadan önce Müzik Dağıtım vs Tunecore gibi şirketlere bakmanız önerilmektedir.

Tunecore ile çalışmayı planladığınızda ücretsiz ve profesyonel paketler adı altında farklı hizmet türleri bulunmaktadır. Ücretsiz paket tercih edildiğinde %20 komisyon kesilmesinin yanında sadece 5 farklı mağazaya müziğinizi dağıtabilirsiniz. Diğer paketleri tercih ettiğinizde ise daha yüksek ücret ödemeniz kaçınılmazdır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalışmayı tercih ettiğinizde ise ücretsiz ve profesyonel paketler için %100 telif hakkı kazancı elde edersiniz. Ekstra ücret ödemenize gerek olmadan 100’den fazla dijital müzik akış servislerine müziğiniz dağıtılacaktır. Müzik Dağıtım ile ilgili fiyat bilgisine ulaşmak için buradan tıklayın.

3. Yayınlanma Hızı

müzik dağıtım vs Tunecore yayınlanma hızı

Yayınlanma hızı, Müzik Dağıtım vs Tunecore karşılaştırması yapıldığında müziğin platforma yüklendiği tarih ile müzik akış servislerinde yayınlanan süre arasına demektir. Bu süre ne kadar kısa olursa, o ölçüde editör listelerine girme hakkınız artacaktır. Yayınlama hızı, müziklerinizin çıkış tarihini belirlemede etkili olacağından iyi bir firma ile çalışmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Tunecore ile çalışmayı düşündüğünüzde genel olarak müzikler 3 ile 15 gün içerisinde yayınlanabilmektedir. Ancak bu süre satın aldığınız pakete göre değişmekte olup, her biri için geçerli olmamaktadır. Bu nedenle yayınlama hızının tüm paketlerde benzer olması önemli bir faktör olmaktadır.

Müzik Dağıtım ile çalıştığınızda ise müzikleriniz 3 ile 15 gün içerisinde müzik akış servislerinde yayınlanacaktır. Spotify editör listeye girmeyi önemsiyorsanız, en az 20 gün öncesine kadar çıkış tarihini ayarlayabilirsiniz. Böylece şarkınız üzerinde tam hakimiyet ve kontrol sağlamış olursunuz.

4. Kullanım Kolaylığı

Müzik Dağıtım vs Tunecore kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı, Müzik Dağıtım vs Tunecore için satın alınan hizmet için kullanılan yönetim panelini içermektedir. Yönetim paneli ne kadar basit ve herkese hitap ederse o denli kullanımı kolay olmaktadır. Bu sebeple Müzik Dağıtım vs Tunecore gibi şirketleri tercih ederken yönetim panellerinin gelişmişlik düzeyini incelemenizde fayda vardır.

Tunecore ile çalıştığınızda panel kullanımı, amatörlere uygun değildir. Daha çok güncel müzisyen, sanatçı veya daha fazla kazanmak isteyenlere yöneliktir. Panel kullanımı karışıktır ve anlamanız için zaman harcamanız gerekmektedir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise panel kullanımı herkese hitap etmesinin yanında tamamen ücretsizdir. Satın alınan paketler doğrultusunda tanıtım araçlarının kontrolü yapılabilir, müzik yüklenebilir ve 100’den fazla dijital platforma gönderebilirsiniz. Bunların her birini yönetim paneli ekranın kontrol edebilir, müziklerinizi istatiksel olarak raporlayabilirsiniz.

5. Müşteri Hizmetleri

Müzik Dağıtım vs Tunecore

Müşteri hizmetleri, Müzik Dağıtım vs Tunecore için satın alınan veya satın alınacak olan herhangi bir hizmet için veya sadece görüş, öneri, sorun bildirimi, istek için ulaşılan teknik servis hattıdır. Müşteri hizmetleri alanında ne kadar hızlı ve taleplere doğru cevap veren olursa o ölçüde işlerinizi hızlandıracaktır. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Tunecore olarak işinde uzman olan bir müşteri hizmetleri servisiyle çalışmak önemli olmaktadır.

Tunecore ile çalışmayı planladığınızda müşteri hizmetleri tercih edilen pakete göre değişiklik göstermektedir. Ücretsiz paketi tercih ettiğinizde müşteri hizmetleri için bekleme süresi 5 gün sürmektedir. Fakat en yüksek paketi aldığınızda bu süre 1 güne kadar kısalmaktadır.

Müzik Dağıtım şirketi tercih ettiğinizde ise herhangi bir gün veya hizmet sınırlaması yoktur. Ücretisz veya profesyonel paketler için 7/24 saat çalışan 24 saat içerisinde geri dönecek olan profesyonel ekip taleplerinize cevap vermektedir. Bu nedenle hiç endişelenmeden taleplerinizin her birinden yanıt alabilirsiniz.

Ayrıca müşteri hizmetlerine nasıl ulaşacağını bilmiyorsanız, aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz:

 • Teknik kaynaklardan
 • Blog veya sayfalardan
 • Canlı destek hattından
 • İletişim sayfasından
 • Sıkça sorulan sorular sayfasından

6. Müzik Dağıtım vs Tunecore: Ödeme Limiti

Müzik Dağıtım vs Tunecore ödeme limiti

Ödeme limiti, Müzik Dağıtım vs Tunecore gibi şirketler tercih edildiğinde yayınladığınız müziklerden gelen telif hakkı gelirlerinin hesapta birikmesi ardından, kendi hesabınıza çekilen miktarın minimum eşiğidir. Bu nedenle bir müzik dağıtım şirketi ile çalışırken minimum eşik miktarını öğrenmek hayatınızı kurtaracaktır.

Tunecore ile çalışmayı düşündüğünüzde belirli bir ödeme limiti bulunmamaktadır. Ödeme limitinin olmaması sizi umutlandırmasın çünkü banka hesabınıza parayı çekerken yüksek komisyon ödemenize yol açmaktadır. Her ne kadar Payoneer gibi üçüncü parti araçlar ile komisyon oranını düşürse de %30 vergiyi ödemeniz gerekmektedir.

Müzik Dağıtım ile çalışıldığında ise ödeme limit ücreti 200 TL’dir. Ödemelerin çoğu yurtdışından gelmesi ve döviz olması sebebiyle bu miktara ulaşmak basit olacaktır. Ayrıca müziklerinizin gelişimi için tanıtım araçları kullanarak, hayranlarınıza daha etkili pazarlama yapabilirsiniz.

7. Müzik Dağıtım vs Tunecore Özellikler

Müzik Dağıtım vs Tunecore özellikler

Özellikler, Müzik Dağıtım vs Tunecore gibi şirketler üzerinden ödeme yaparak veya ücretsiz kullanarak sağlanan özellikleri kullanmaktır. Ödenen miktar ne kadar özelliklere uygun olursa o derece uzun vadeli çalışılabilmektedir. Müzik Dağıtım vs Tunecore için ise özellik bakımından bazı benzerlik ve farklılıklar bulunmaktadır.

Tunecore ile çalışmayı tercih ettiğinizde aşağıdaki özelliklere sahip olabilirsiniz:

 • Youtube Content ID
 • 100’den fazla dijital müzik platformuna dağıtım (Pro paketler için geçerlidir)
 • 1-5 gün arasından geri dönüş yapan müşteri hizmetleri
 • Global çapta hizmet verir
 • Ücretsiz (5 farklı mağazaya dağıtır ve %20 telif hakkı komisyonu alır) ve Profesyonel paketler
 • Albüm, single gibi ekstra ücretler alabilmektedir
 • Cover, sample, beat, remix destekler
 • Beatport
 • Alt kullanıcı için ekstra ücret alır

Müzik Dağıtım ile çalışmayı seçtiğinizde ise aşağıdaki ana ve ekstra özelliklere sahip olursunuz:

 • Youtube Content ID (Ücretsiz)
 • 100’den fazla Spotify, Muud, Apple Music, Amazon Music, Tiktok gibi müzik platformuna dağıtım (Ücretsiz ve Pro paketler dahildir)
 • 7/24 aktif olarak 24 saat içerisinde geri dönüş garantisi olan müşteri hizmetleri
 • Yerli ve Global çapta hizmet verir
 • Payoneer, Banka hesabı gibi ödeme araçları bulunur
 • Alt kullanıcı, sanatçı ekleme, telif hakkı gelir bölme gibi özellikler paket içerisine dahildir
 • Beatport (Manuel)
 • %100 Telif hakkı kazancı
 • Ücretsiz ve kullanışlı yönetim paneli
 • Gelişmiş müşteri hizmetleri ağı
 • Video dağıtım
 • Promosyon müzik dağıtım
 • Mekanik dağıtım
 • Youtube MCN

8. Müzik Dağıtım vs Tunecore: Telif Hakkı ve Kazançlar

Müzik Dağıtım vs Tunecore Telif Hakkı ve Kazançlar

Telif hakkı ve kazançlar, Müzik Dağıtım vs Tunecore söz konusu olduğunda yüklenen şarkıların UPC / EAN / ISRC gibi benzersiz kodlarla korunmasını içermektedir. Telif hakkı sahibi, kullanılan kodlar ile korunmasının yanı sıra müzik akış servisleri üzerinden gelir elde etmektedir. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Tunecore gibi şirketler için telif haklarının nasıl işlediğini bilmek önemlidir.

Tunecore şirketini tercih edersiniz, telif hakkı kazancınız %100’ü sizde kalsa da kazanılan miktarın yüksek komisyonlar ile çekmeniz durumunda düşük gelir elde edersiniz. Bu nedenle telif hakkı kazancı tek başına yeterli olmayıp, ödeme yöntemlerinde geçerli olan komisyonlar çıkarıldığında düşünülmesi gereklidir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise telif hakkı kazancınızın %100’ü sizde kalır ve benzersiz UPC / EAN / ISRC gibi kodlar ile eserleriniz korunur. Böylelikle 100’den fazla dağıtılan müzik platformlarından elde edilen gelirlerin hepsine sahip olabilirsiniz. Ayrıca eserinizde ekstra sanatçı olduğunda telif hakkını bölme işlemlerini de panel üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

9. Dijital Müzik Platformlar

Müzik Dağıtım vs Tunecore Dijital Müzik Platformlar

Dijital müzik platformları, Müzik Dağıtım vs Tunecore gibi şirketlerde yüklenen eserlerin müzik akış servisine yayınlaması ile eş anlamlıdır. Kısaca dijital müzik platformları Spotify, Apple Music, Deezer, Muud, Fizy, Youtube Music gibi servisleri içermektedir. Müzik Dağıtım vs Tunecore gibi şirketler göz önünde bulundurulduğunda dijtai müzik platformlarının önemi büyük olmaktadır.

Tunecore şirketi ile çalıştığınızda 100’den fazla dijital müzik platformuna eserlerinizi yükleyebilirsiniz. Ancak ücretsiz paket için bu aralık sadece 5 mağaza ile sınırlıdır. Tunecore albüm ve single’lar içinde yüksek ücret alan bir şirkettir. O nedenle daha düşük ücretle çalışan bir firma arayışınıza sizi itebilmektedir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda herhangi bir ekstra komisyon ödemeden 100’den fazla dijital platforma eserini yayınlamanın yanında %100 telif hakkı kazancına sahip olursunuz. Müzik Dağıtım vs Tunecore arasında seçim yapmak istediğinizde bu daha fazla para kazanmanız demektir. Bu nedenle tanıtım araçları, editöryal destek, ücretsiz panel kullanımı gibi birçok özelliğe erişmek istediğinizde seçiminizi Müzik Dağıtım ile yapın.

  MÜZİK DAĞITIM Tunecore
ÖDEME YÖNTEMLERİ Payoneer, Banka Havalesi Payoneer
FİYATLAR Ücretsiz (%100 Hak ediş) ve Profesyonel Paketler Ücretsiz (%20 komisyon ve sadece sosyal medya mağazaları) ve profesyonel paketler
YAYINLAMA HIZI 3 ile 15 gün arasında yayınlanır 3 ile 15 gün arasında yayınlanır
ÖZELLİKLER Yerli ve yabancı olmak üzere Global çapta hizmet verir. Global çapta hizmet vermektedir
KULLANIM KOLAYLIĞI Basittir ve herkes tarafından kullanılabilir Panel kullanımı karmaşıktır (Amatörler için değil)
MÜŞTERİ HİZMETLERİ Maximum 24 saat içerisinde geri dönmektedir Seçilen pakete göre 1 ile 5 iş günü içerisinde geri dönmektedir
ÖDEME LİMİTİ 200TL ‘dir. Belirli limit yok (Ülkelere göre değişmektedir)
DİJİTAL PLATFORMLAR Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza (Yerli + Yabancı platformlar) Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza
LİSANS Cover şarkılar için mekanik lisans dahil olmak üzere tüm lisans türleri Cover, remix, sample, beat
MEKANİK LİSANS Var Var
CONTENT ID Var Var
ALT KULLANICI Var Var (Ekstra ücret alır)
MAİL DESTEK Var Var
TELEFON DESTEK Var Yok
BEATPORT Var (Manuel) Var

Müzik Dağıtım vs Tunecore Hakkında İnsanların En Çok Aradıkları Konular

Dağıtım şirketleri ile çalışmak müziğinizi dijital olarak göndermenizin kısa bir yoludur. Günümüzde eskiden olduğundan farklı olarak eser dağıtımı dijital olarak sağlanır. Dijital ortamlarda veya fiziksel olarak üretilen eserlerde Spotify, Apple Music, Youtube gibi platformlarda yayınlanır. Bu yayınlama esnasında gelen kazançlarda doğrudan sanatçılara dağıtılarak kazanç sağlanmış olur.

Müzik Dağıtım vs Tunecore hakkında yukarıda maddeler halinde genel bilgileri paylaştık. Ancak insanların çoğu Google üzerinden yaptığı araştırmaların yanıtını merak ediyor. Sizin için aşağıdaki listede insanların aradıkları soruların cevabını aşağıda veriyor olacağız. Böylelikle Müzik Dağıtım vs Tunecore için gerekli tüm detayları öğrenmiş olacaksınız.

Müzik Dağıtım vs Tunecore Şarkı Yükleme

Şarkı yükleme aşaması sanatçı ve müzisyenlerin en çok merak ettiği sorulardan birisidir. Temelde bir müzik dağıtım şirketi çalıştığınızda şarkı yükleme işlemi, anlaştığınız firmanın platformunda veya manuel olarak gerçekleşir. Dijital ortamda kendileri göndermek isteyen sanatçılar şirketlerin sunduğu yazılım aracılığıyla şarkılarındaki meta bilgilerini girerek işlemi başlatmış olur.

Müzik Dağıtım şarkı yükleme işlemi size sunulan ücretsiz yönetim paneli sayesinde basittir. Sadece Fiyatlar sayfasından ilgili paketi seçip, onaylamanız ve ardından benzersiz kimliğinizi üretmeniz için kayıt olmanız gerekir. Kayıt olduğunuzda ise aşağıdaki gibi şarkı yükleme işlemini tamamlamış olursunuz:

 • Öncelikle Müzik Dağıtım URL (https://muzikdagitim.com) üzerinden hesabınız ile girişinizi tamamlayın
 • Yönetim paneli ekranındaki sol üst menüden ‘Müzik Ekle’ bölümüne ulaşın
 • Bölümü tıkladığınızda sayfa açılacak ve şarkı bilgilerinizi girmeniz gereken meta verileri belirecektir.
 • Şarkınız ile ilgili fotoğraf, ana sanatçı, telif payları vb. alanları girdikten sonra ‘Dağıtım kanalları’ ekranına ulaşın
 • ‘Dağıtım kanalları’ sayfasından müziğinizi göndereceğiniz platformu seçiniz (hepsine göndermek istediğinizde ilgili buton işaretli olacaktır)
 • Son olarak Yükle ve Dağıt seçeneğine basarak şarkı yükleme işleminizi tamamlarsınız.

Tunecore şarkı yükleme adımları ise aşağıdaki gibi olmaktadır:

 • Kayıt olduğunuz Tunecore hesabınız ile oturumunuzu açınız
 • Çıkan ekranda yüklemek istediğiniz single veya albümünüzü seçin
 • Şarkı seçiminin ardından meta bilgileri ve kapak resminizi belirlenen formatta yükleyin
 • Müziğiniz ile ilgili telif hak sahiplerini ekstra olarak ekleyin
 • Son olarak müziğinizi dağıtacağınız servisleri seçin ve onaylayın, işleminiz tamamlanacaktır.

Müzik Dağıtım vs Tunecore Ekşi

Müziğin yayınlanması söz konusu olduğunda firmalarında durumu hakkında insanların çoğu Müzik Dağıtım vs Tunecore Ekşi gibi kaynaklara bakmaktadır. Bunun sebebi ödemelerin, kazançların veya sağladıkları özelliklerin farklı kişiler tarafından bildirilmesidir. Böylece alınan hizmetin kalitesi daha net anlaşılabilmektedir.

Müzik Dağıtım ekşi gibi kaynaklar söz konusu olduğunda 100’den fazla müzik akış servisine eser gönderimi yapan Türk şirketlerin arasındadır. Merkezinin Türkiye’de bulunması daha rahat iletişim kurmanıza veya bizzat ofislerine ziyaret edebileceğiniz anlamına gelir. Online olarak kullanmak isteyen müşterilere özel olarak geliştirdiği tanıtım ve promosyon araçları sayesinde hayran kitlenize ulaşmanın etkili yolunu keşfetmiş olursunuz.

Tunecore ekşi sözlük gibi kaynaklarda ise daha çok kısa vadeli projeler veya yüksek ücret ödeyen müşteriler tarafından tercih edilir. Ancak boşuna verilen paranın ve zamanın maalesef karşılığı bulunmaz. Ayrıca her ne kadar %100 telif hakkı kazancı size ait olsa da ödemelerinizi çekeceğiniz zaman yüksek vergi ödediğinizde ötürü kazancınız neredeyse yüzde 50’sini kaybetme riski ile karşı karşıya kalırsınız.

Bu gibi dezavantajlar düşünüldüğünde bir Türk firma ile çalışmak uzun vadede iyi sonuçlar almanıza yol açacaktır. Müzik Dağıtım şirketi Türkiye’de merkezi bulunan nadir dağıtım şirketlerden biri olup, kazancınızı 200 TL’lik limite ulaştığınızda istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Tunecore Spotify

Spotify, müzik akış servisleri arasında popülerliğini en üste taşıyan dijital servislerden birisidir. Dağıtım şirketlerinden aldığı parçaları algoritmasına uygun olarak yayınlanır ve dinleyiciye sunulur. Dinleyici tarafından dinlenen şarkı başına telif hakkı pay ücretin bir kısmını sanatçıya dağıtım şirketleri aracılığıyla öder. Gelen kazançları da sanatçı çalıştığı firma aracılığıyla nakit olarak çeker.

İnsanların sorduğu bir diğer soru da Müzik Dağıtım vs Tunecore Spotify destekleyip desteklemediğidir. Her platform önceliği Spotify olduğundan her iki firmada Spotify’ı desteklemektedir. Ancak gönderim süreleri birbirinden farklılık göstermekte olup, ücretleri de değişmektedir.

Müzik Dağıtım vs Tunecore Para Çekme

Sanatçı veya müzisyenseniz güvenilir bir dağıtım şirketi ile çalışmak önemlidir. Müzik Dağıtım vs Tunecore para çekme konusu incelendiğinde her iki şirkette farklı politikalar izlemektedir. Ancak her biri güvenilir firmalar arasında bulunur.

Türk firması olarak Müzik Dağıtımı seçtiğinizde para çekme hususu platformlardan gelen kazançlar ile doğru orantılıdır. Müzik Dağıtım, telif hakkı ödemelerinden herhangi bir komisyon almayan, telif hakkınızın %100’ünden faydalanacağınız dijital müzik servisidir. Ödemeler, müzik akış servisleri aracılığıyla otomatik olarak size sunulan ücretsiz yönetim panelinde görünür. 200 TL’lik limite ulaştığınızda Payoneer veya banka havalesi ile paranızı çekebilirsiniz.

Tunecore para çekme konusunda kendine uygun farklı yöntemler geliştirmiştir. Birçok şirkette olduğu gibi 2-3 ay içinde ödemeler yazılımda görünür. Paranızın hesabınıza ulaşması için belirli ödeme limiti bulunmaz. Bunu ancak şirkete sorarak veya Türkiye’ye getirilen komisyonlar düşüldüğünde fiyat belirlenecektir. Ayrıca Tunecore Türkiye’de bulunmaz, bu da iletişim adreslerinin yalnıza e-posta olacağı anlamına gelir.

Müzik Dağıtım vs Tunecore iletişim

Müzik şirketi ile çalıştığınızda iletişim kanallarının güçlü olmasına özen göstermek herkes için önemlidir. Türkiye ile çalışacak ve Global pazara hakim olan sayılı müzik dağıtım şirketleri bulunur. Ancak bunların arasından en iyisini seçmek çoğu zaman zor olmaktadır.

Müzik Dağıtım vs Tunecore karşılaştırmasında görüldüğü gibi iletişim kanalları farklılık göstermektedir.

Müzik Dağıtım için iletişime geçmek istediğinizde +0 850 304 6767 telefon numarasında veya [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Sizin için Müzik Dağıtım, teknik ekiplerince 7/24 çalışmakta olup, hizmetlerinize kısa zamanda cevap verecektir. Ayrıca merkezi Türkiye olması sebebiyle direkt olarak ofis ziyareti yapabilir, işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Tunecore iletişim söz konusu olduğunda yalnızca (https://support.tunecore.com/hc/en-us/sections/115001899788-Contact-Us) web adresinde ulaşabilirsiniz. Destek almanız gereken konularınız olduğunda direkt arama seçeneği yoktur. Bunun yerine haftanın belirli günlerinde ve saatte hizmet veren müşteri destek hattına ulaşmanız gerekmektedir.

Bekleme süresinin uzunluğu birçok insanı sabırlarını zorlamaktadır. Bekleme süresini kısaltmak veya daha iyi hizmet almak istediğinizde tercihinizi Müzik Dağıtımdan yana kullanın. Müzik Dağıtım, 7/24 aktif olan müşteri hizmetleri ile sorunlarınızın çözümüne etkili sonuçlar sağlayacaktır. Böylelikle işinizin hızlıca çözümlenmesinin yanı sıra kalite hizmetin şansını yakalarsınız.

Müzik Dağıtım vs TuneCore Ücretli mı?

Fiziksel veya dijital ortamda ürettiğiniz parçayı yayınlamadan önce dağıtım şirketi ile çalışmanız size hız kazandıracaktır. Dağıtım şirketleri; müziğinizi akış servislerinde yayınlayacağınız üçüncü parti şirketlerdir. Kısaca akış servisleri arasında köprü konumdadır.

Müzik akış servisleri tek başına var olamayacağı gibi dağıtım şirketleri de var olmaz. Sanatçı ise telif ödemelerini çalıştığı şirketten, profil yönetimini de genelde akış servisinden faydalanır. Sanatçı veya müzisyen iseniz, her iki dijital servisi isteğinize yönelik kullanabilirsiniz.

Birçok kullanıcı telif hakkı pay ücretlerinin genelde olmaması veya düşük olması sebebiyle ‘Müzik Dağıtım vs Tunecore ücretli mi? ‘gibi sorular soruyor. Buna yanıt olarak her şirketin farklı ücretlendirme politikaları bulunur ve her biri hizmetleri karşılığında ücretlidir.

Ancak teli hakkı kazançlarınıza etki etmemesi avantajlı bir durum oluşturur. Çünkü çoğu firma telif hakkı ücretlerinden sanatçıya ödenen miktarın bir kısmını kendine alır. Fakat Müzik Dağıtım vs Tunecore söz konusu olduğundan iki şirket için de %100 telif hakkı kazancı politikası uygulanır.

Size gelen net ücret düşünüldüğünde Türkiye’de bulunuyorsanız, Müzik Dağıtım mantıklı seçenek olacaktır. Çünkü her ne kadar telif hakkı kazancı alsanız da gelirlerinizi Türkiye’de bulunan banka hesabına aktarılacağından ötürü gelirleriniz etkilenmez.

Tunecore şirketini tercih ettiğinizde ise kazanılan miktarın birçoğu vergiye veya uluslararası gönderim ücretine yansıtılacağı için size kalan net miktar azalır. Böylelikle olduğundan daha az kazanca ‘evet’ demek zorunda kalırsınız. Bunların hiçbirinden etkilenmemek istiyorsanız, tercihinizi her zaman Türk dağıtım şirketlerinden olan Müzik Dağıtımdan yana kullanın.