Müzik Dağıtım vs Ingrooves

Müzik Dağıtım vs Ingrooves ile dijital müzik platformlar, fiyatlar, yayınlama hızları, ödeme limiti, müşteri hizmetleri gibi özellikleri inceleyin.

Müzikler, günümüzde çeşitli dağıtım araçları dağıtılmakta olup, bunu müzik dağıtım şirketleri yapmaktadır. Sanatçı, müzisyen, müzik üreticisi veya Label şirketleri, müzikleri dağıtmak için müzik dağıtım şirketleri ile anlaşma yapmaktadır. Anlaşma genelde yıllık fiyat üzerinden paket seçimi ile gerçekleşmektedir.

Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketler ise anlaşma sağlanan kişi veya firmaların gönderdikleri eserleri, müzik akış servislerine iletir. Müzik Dağıtım vs Ingrooves şirketi gibi birçok dağıtım firmasında yayınlama hızları değişiklik göstermektedir. Tüm bu süreçlerin takibi için yönetim panelleri üzerinden istatistik, telif hakkı ödemeleri, promosyon gibi servisler yönetilir.

Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketlerin kendine has özellikleri olup, iki firma arasından benzerlik ve farklılıkları bulunmaktadır. Bu farkları göz önünde bulundurarak, arasından en iyisini seçebilir ve bir müzik dağıtım şirketi ile çalışabilirsiniz.

1. Ödeme Yöntemleri

Müzik Dağıtım vs Ingrooves ödeme yöntemleri

Ödeme yöntemleri, Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketlerin kullanıcılara sunduğu yönetim paneli üzerinden yüklenen şarkıların, müzik akış servislerinden gelen telif hakkı ücretlerini nakit olarak çekmeyi sağlayan ödeme araçlarıdır. Ödeme alabilmek için Türkiye’de geçerli olan veya ülkenizde geçerli olan bir ödeme yöntemi olması önemlidir. Bu nedenle uzun vadeli olarak Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketlerin ödeme yöntemlerini iyi analiz edebilirsiniz.

Ingrooves ile çalışmayı planladığınızda öncelikle mail olarak iletişime geçebilir veya size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Çünkü platform veya web site üzerinde belirli bir ödeme yöntemi aracı bulunmamakta ve hizmetlerinin nasıl gerçekleştirdiği hakkında bilgi yoktur. Bu nedenle ödeme aracı sağlayan başka bir firmaya bakmanız hayat kurtaracaktır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ödeme yöntemi olarak Banka havalesi ve Payoneer olmak üzere iki farklı araç kullanmaktadır. Kolaylıkla ödeme yöntemlerini analiz edebilir, bir sorun olduğunda müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Banka hesabına direkt çekim, üçüncü parti araçlarından gelen komisyonlar alınmadığından dolayı birçok kullanıcı bu yöntemi tercih etmektedir.

2. Müzik Dağıtım vs Ingrooves Fiyatlar

Müzik Dağıtım vs Ingrooves Fiyatlar

Fiyatlar, Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketler için hizmetlerin karşılığı olarak talep edilen ücret politikasını oluşturmaktadır. Müziğinizi yayınlamak için aldığınız hizmet ne derecede kaliteli olursa ödediniz fiyatın hakkını verecektir. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Ingrooves şirketleri için fiyatlar’ın doğru belirlenmesi gereklidir.

Ingrooves şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde fiyatları hakkında pek bilgi bulunmamaktadır. Ancak sanatçılara ödenen telif hakkı gelirlerinin %10 ile %30’unu almaktadırlar. Bu nedenle hem ödeme yönteminin hem de fiyatlarının belirli olmaması sebebiyle başka bir firma ile çalışmak en doğru karar olacaktır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise Fiyatlar sayfasından paketlere kolayca ulaşabilirsiniz. Ücretsiz ve profesyonel paketlerinin sunmasının yanı sıra her paket için %100 telif hakkı kazancı ve 100’den fazla müzik akış servislerine dağıtımı bulunmaktadır. Ödeme yöntemi ve fiyatların belirli olması ile birlikte seçiminizi Müzik Dağıtım’la yapın.

3. Yayınlanma Hızı

Müzik Dağıtım vs Ingrooves yayınlama hızı

Yayınlanma hızı, Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi firmaların müziğin akış servislerine gönderimi ve yayınlanması arasından geçen süreyi ifade etmektedir. Bu aralık ne kadar kısa olursa çeşitli müzik akış servislerinde editöryal listeye girme gibi olayları gerçekleştirebilirsiniz. Hayran kitlenizi arttırmak ve müziğinizde hızlı olmak istiyorsanız, Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketlerin yayınlanma hızlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Ingrooves şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde yayınlanma hızı adına web sitesi veya kaynaklarında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Yayınlanma hızının, fiyatlar ve ödeme yönteminin belirsiz olması kullanıcıların başka bir müzik dağıtım firmasına arayışına itmektedir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise yayınlanma hızı belirli olup, 3 ile 15 gün arası sürmektedir. Ayrıca Spotify editör listelemeleri için önerile tarih en az 20 gün sonrasına planlamaktır. Çünkü bu süre zarfında müzikler daha hit veya dinlenme almaktadır.

4. Kullanım Kolaylığı

Müzik Dağıtım vs Ingrooves kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı, Müzik Dağıtım vs Ingrooves şirketlerinin kullanıcılara sundukları, yönetim panellerinin basitliğini içermektedir. Yönetim panelinde, istatistikler, raporlar, müzik eklemek, tanıtım araçları gibi özellikler bulunmaktadır. Önemli olan bu araçların herkesçe kullanılabilir, erişebilir olmasıdır. Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketlerin kullanım kolaylığı açısından farkları bulunmaktadır.

Ingrooves yönetim paneline ulaşmak için öncelik giriş yapabileceğiniz bir hesabınızın olması gerekir. Bunu da yalnızca mail üzerinden veya dağıtım şirketinin size ulaşmasını beklemek ile yapabilirsiniz. Kısacası panel kullanımının sınırlı olması, herkes tarafından kullanılabilirliğini engellemektedir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise kayıt olmak ve giriş yapmak tamamen ücretsizdir. Size uygun herhangi bir paketi seçtiğinizde yönetim paneli açılacaktır ve panel ekranında da işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Herhangi bir sınır yoktur; herkes katılabilmektedir.

5. Müşteri Hizmetleri

Müzik Dağıtım vs Ingrooves müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri, Müzik Dağıtım vs Ingrooves şirketlerinden sağlanan hizmet dolayısıyla istek, öneri veya görüş bildirmek için kullanılan servislerdir. Müzik Dağıtım vs Ingrooves için müşteri hizmetleri ne kadar hızlı olursa o denli kaliteli hizmet verecektir.

Ingrooves şirketini tercih ettiğinizde müşteri hizmetlerine ulaşmak genel olark zor olmaktadır. Çünkü yalnızca mail üzerinden destek isteyebilirsiniz. Gelen cevabı beklemek genelde 48 saati alabilmekte veya daha fazla sürebilmektedir. Kısaca Ingrooves ile anlaşmak için bilinen sanatçı olmanız istenebilmektedir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise müşteri hizmetleri gelişmiştir ve çeşitli yollar ile ulaşabilirsiniz. 7/24 aktif olarak çalışan personeller, 24 saat içerisinde taleplere geri dönüş yapabilmektedir. Bu nedenle Müzik Dağıtım firmasını seçmeniz projenizde hız kazandıracaktır.

6. Ödeme Limiti

Müzik Dağıtım vs Ingrooves ödeme limiti

Ödeme limiti, Müzik Dağıtım vs Ingrooves şirketleri için platforma yüklenen parçalarından elde edilen gelirlerin çekilebilmesi için minimum miktardır. Ödeme limitin ne olduğu firmadan firmaya değişmektedir. Fakat minimum miktarı önemsiyorsanız, Müzik Dağıtım vs Ingrooves için de bu limitlerin ne olduğuna bakabilirsiniz.

Ingrooves ile çalışmayı düşünüyorsanız, teknik kaynaklarının sınırlı olması ve direkt olarak iletişime geçmenin zor olması sebebiyle ödeme limiti konusunda bilgi yoktur. Ödeme limitin olmaması komisyonların olmaması anlamına gelmemektedir. Bu yüzden ödeme yöntemi ve limitin var olduğu şirketlerle çalışmanızı kariyerinizi anlamlandıracaktır.

Müzik Dağıtım ile çalıştığınızda ise ödeme limiti 200 TL’dir. Ücretsiz veya profesyonel paketleri seçin herhangi bir ödeme limiti söz konusu değildir. %100 telif hakkı kazanacak, 100’den fazla akış servislerine müziğiniz dağıtılacaktır.

7. Müzik Dağıtım vs Ingrooves Özellikler

Müzik Dağıtım vs Ingrooves özellikler

Özellikler, Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketlerden alınan hizmetlerin kullanıcıya sunulmasıdır. Sunulan hizmetlerin kalitesi, iyi yanları, kullanılabilirliği önemli olmaktadır. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Ingrooves için özellikleri incelemek önemlidir.

Ingrooves tercih ettiğinizde aşağıdaki bilinen özellikleri barındırır:

 • Youtube Content ID
 • 100’den fazla dijital müzik platformuna dağıtım
 • Global çapta hizmet verir
 • Sınırlı panel kullanımı (Yalnızca izin verilen kullanıcılara özeldir)
 • Cover, remix, sampler, beat destekler
 • Kazanılan telif hakkı gelirleri üzerinden sağlanan anlaşmaya göre %10 ile %30 arası komisyon almaktadır
 • Beatport
 • Müşteri hizmetleri (Sadece mail destek)

Müzik Dağıtım ile çalışmayı seçtiğinizde ise aşağıdaki kullanılabilir özellikleri barındırır:

 • Youtube Content ID (Ücretsiz)
 • 100’den fazla dijital müzik platformuna ücretsiz dağıtım
 • Yerli ve Global olmak üzere farkı pazarlara hizmet verir
 • Basit ara yüze sahip, kullanışlı yönetim paneli (Herkes kullanabilir)
 • Cover, remix, sampler, beat destekler
 • %100 Telif hakkı kazancı
 • Beatport (Manuel)
 • Gelişmiş müşteri hizmetleri (İletişim sayfası, Telefon destek, Mail destek, Canlı destek vb.)
 • Video dağıtım
 • Mekanik dağıtım
 • Promosyon müzik dağıtım
 • Youtube MCN
 • Youtube sanatçı kanalı vb. diğer özellikler

8. Telif hakkı ve kazançlar

Telif hakları Müzik Dağıtım vs Ingrooves
Telif hakları Müzik Dağıtım vs Ingrooves

Telif hakları, Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketlerde kullanılan UPC / EAN / ISRC gibi kodlardan oluşmaktadır. Kodlar ile korunan eserler, müzik akış platformlarında belirli telif hakkı kazancı elde eder. Telif hakkı kazançları, indirme, dinlenme gibi işlemlerden elde edilerek, müzik dağıtım şirketlerin sunduğu yönetim panelleri aracılığı ile sanatçı para kazanmaktadır.

Ingrooves şirketini tercih ettiğinizde telif hakları kazancı hakkında pek bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat çeşitli kaynaklarda elde edilen bilgilere göre telif hakkı kazancının %10 ile %30 arasında komisyon kesilip, sanatçıya ödenmektedir.

Müzik Dağıtım şirketini tercih ettiğinizde ise telif haklarınız %100’ü sizde kalarak kazançlarınızın tümünden faydalanırsınız. Müzikleri her biri UPC / EAN / ISRC gibi özel numaralandırılmış kodlar ile korunur. Ayrıca telif haklarınızı, ana sanatçı, yardımcı sanatçı, söz yazarı olarak bölebilirsiniz.

9. Dijital Müzik Platformları

Dijital müzik platformları Müzik Dağıtım vs Ingrooves

Dijital müzik platformları, Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketlerin müziğin yüklendikten sonra hayranlara dinletmek için kullandığı müzik akış servisleridir. Dijital müzik platformların fazla olması daha iyi telif hakkı kazancı demektir. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Ingrooves gibi şirketlerin dijital müzik platformu üzerinden hakimiyetlerini incelemek gereklidir.

Ingrooves şirketi ile çalışmak istediğinizde 100’den fazla dijital müzik platformuna ev sahipliği yapmaktadır. Kazanılan miktarın ne kadar olacağı, ödeme limitinin olmaması, müşteri servislerin geç çalışması ve sadece özel sanatçıların erişmesi sebebiyle başka firma arayışına gidebilirsiniz.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise 100’den fazla dijital platformun yanında %100 telif hakkı kazancı elde ederek kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Ödeme limitlerinin makul seviyede olması, belirli ödeme araçları kullanması tercihleriniz arasında olmalıdır. Ayrıca ekstra özellikler olan promosyon, video dağıtım gibi hizmetleri tek pakette satın alabilirsiniz.

  MÜZİK DAĞITIM Ingrooves
ÖDEME YÖNTEMLERİ Payoneer, Banka Havalesi
FİYATLAR Ücretsiz (%100 Hak ediş) ve Profesyonel Paketler Belirli fiyat politikası yoktur ancak gelirlerden %10 ile %30 arası komisyon almaktadır
YAYINLAMA HIZI 3 ile 15 gün arasında yayınlanır
ÖZELLİKLER Yerli ve yabancı olmak üzere Global çapta hizmet verir. Global çapta hizmet vermektedir
KULLANIM KOLAYLIĞI Basittir ve herkes tarafından kullanılabilir Panel kullanımı sınırlıdır (Uygun olduğunuzda kullanıma açıktır)
MÜŞTERİ HİZMETLERİ Maximum 24 saat içerisinde geri dönmektedir 24 saat ile 48 saat arasında geri dönmektedir
ÖDEME LİMİTİ 200TL ‘dir.
DİJİTAL PLATFORMLAR Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza (Yerli + Yabancı platformlar) Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza
LİSANS Cover şarkılar için mekanik lisans dahil olmak üzere tüm lisans türleri Cover, remix, sample, beat
MEKANİK LİSANS Var Var
CONTENT ID Var Var
ALT KULLANICI Var
MAİL DESTEK Var Var
TELEFON DESTEK Var Yok
BEATPORT Var (Manuel) Var

Müzik Dağıtım vs Ingrooves Hakkında İnsanların En Çok Aradıkları Konular

Müzik dağıtımı, dijital bir “usta” oluşturmaktan onu akış platformlarına yüklemeye ve hayranlar tarafından duyulmasını sağlamaya kadar, müziğinizi ulaştırma sürecidir. Günümüzde mevcut olan pek çok müzik dağıtımı seçeneğiyle hangisinin sizin için doğru olduğunu bilmek zor olabilir.

Bu nedenle iki popüler müzik dağıtım platformunu karşılaştıracağız: Müzik Dağıtım vs Ingrooves. Nasıl çalıştıkları, neler sundukları, ne kadara mal oldukları ve daha fazlası hakkında konuşacağız!

Müzik dağıtımı ile müzik akışı platformları ve kullanıcı aramaları, müzik endüstrisiyle ilgili en yaygın arama terimlerini öğrenebilirsiniz. Kitlenize ulaşmanın en iyi yolu, olabildiğince çok kişiye ulaşmanızı sağlayan bir dağıtım kanalıdır. En popüler kanallar arasında Apple Music, Spotify, Amazon Prime Music, Tiktok gibi platformlar bulunur.

Müzik dağıtım ve müzik akışı platformları, müzik endüstrisinde yıllardır sıcak bir konu olmuştur. Akış platformlarının popülaritesi arttıkça, müzik dağıtımına olan talep de artıyor. Daha fazla sanatçı, müziklerini dijital olarak dağıtmanın yollarını arıyor, ancak bu her zaman kolay olmuyor.

Spotify, Apple Music, YouTube ve daha fazlası gibi akış platformları söz konusu olduğunda bir sanatçı olarak haklarınızı bilmek artık her zamankinden daha önemli. Bu kılavuzda, bir plak şirketiniz olmasa bile Müzik Dağıtım vs Ingrooves hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve bunun sizin için çalışmasını nasıl sağlayacağınızı öğrenin.

Müziğinizi bu platformlara ulaştırmanın daha kolay bir yolunu arıyorsanız ve yukarıdaki liste size yeterli gelmediyse, Google üzerinden insanların sorularına birlikte analiz ediyor olacağız.

Müzik Dağıtım vs Ingrooves Nedir?

Müzik dağıtımı vs Ingrooves kafa karıştırıcı olabilir ama aynı zamanda bir müzisyen olarak kariyerinizin en önemli parçalarından biridir. Neyse ki, nasıl çalıştıklarını anlamanıza yardımcı olmak için buradayız. Başlamadan önce müzik dağıtımı ve müzik akış platformlarının nasıl çalıştığı hakkında kısa bilgi edinin.

Müziğinizi ortaya çıkarmanın iki ana yolu vardır: müzik dağıtımı ve müzik akışı platformları. Müzik dağıtımı, pazarlama ve satış da dahil olmak üzere müziğinizi satmanın ticari tarafını halletmek için dışarıdan bir şirket kullandığınız zamandır; bu yola gittiğinizde, fiziksel kopyaları hiç içermediği için buna dijital dağıtım denir. Dünyaya CD veya plak göndermekle ilgilenmiyorsanız, insanların şarkılarınızı çevrimiçi olarak dinleyebilmelerini istiyorsanız bu seçeneği seçersiniz.

Müzik akışı platformları, kullanıcıların masaüstü veya mobil cihazlarından müzik dinleyebilecekleri web siteleridir; bu sitelerden bazıları, dinleyicilerin parçaları doğrudan kendi sitelerinden satın almalarına izin verirken, diğerleri, kullanıcıların parçaları cihazlarına indirmeden önce iTunes veya Amazon MP3 gibi bir dış hizmet aracılığıyla satın almalarını gerektirir. Bu rotaya gittiğinizde, buna isteğe bağlı akış denir çünkü kullanıcılar istedikleri zaman istediklerini dinleyebilirler!

Müzik Dağıtım şirketi ise akış platformlarına müziğinizi göndermek için kullanılan dijital müzik servisidir. 100’den fazla müzik akış platformunu destekler ve telif hakkından gelir elde edilir. Telif hakkı kazancından her daim %100 oranda faydalanabilir, şarkılarınız üzerinden tam kontrol sağlayabilirsiniz.

Ingrooves ise Universal Music Group’a ait bağımsız plak şirketlerine hizmet sunan bir dağıtım şirketidir. Ingrooves şirketinde dijital dağıtım yapmak zordur çünkü belirli sanatçılar ile çalışır ve telif hakkı kazançlarındna %10 ile %30 arası komisyon almaktadır. Tıpkı Müzik Dağıtım’da olduğu gibi 100’den fazla müzik akış platformunu desteklemektedir.

Müzik Dağıtım vs Ingrooves Distribution Fee (Dağıtım Ücretleri)

Özellikle yeni bir sanatçıysanız, müzik endüstrisinde nereden başlayacağınızı bilmek zor. Ancak ilk adımlardan biri ve en önemlisi, müziğinizi insanların dinlemesi için nasıl erişilebilir hale getireceğinizi bulmaktır.

Bunu yapmanın pek çok farklı yolu vardır: kayıtlarınızı satabilir, CD’ler ve vinil plaklar gibi fiziksel ortamlarda dağıtabilir veya çevrimiçi olarak yayınlayabilirsiniz. Ancak hangi yolu seçerseniz seçin, insanların gerçekten müziğinizi bulabilmesi önemlidir!

Birçok sanatçı için bu, Spotify veya Apple Music gibi bir akış platformu kullanmak anlamına gelir. Bu platformlar, kullanıcıların grupları veya sanatçıları ada göre aramasına ve ardından müziklerini önce indirmeye gerek kalmadan yayınlamasına olanak tanır.

Ancak bu platformlar müziğinizi dünyaya yaymak için harika olsa da, her zaman en iyi kullanıcı deneyimini sağlamazlar. İşte burada Müzik Dağıtım vs Ingrooves devreye giriyor. İki şirket araştırıldığında distribution fee (dağıtım ücretleri) değişiklik gösterir. Dağıtım ücretlerinin neleri kapsadığını bilerek uzun vadede çalışabileceğiniz şirketi seçebilirsiniz.

Müzik Dağıtım distribution fee (Dağıtım ücretleri) almamaktadır. Yalnızca seçili olan paketler doğrultusunda aylık ve yılık sanatçı faturalandırılır. Böylelikle telif hakkı kazancından sanatçının doğrudan hakkı olması amaçlanır. Uzun vadede düşünüldüğünde telif hakkı kazancından pay veya komisyon kesmemek doğru bir karar olmaktadır.

Ingrooves distribution fee (Dağıtım ücretleri) söz konusu olduğunda platformda yeteri kadar açık bilgi kaynağı bulunmaz. Yalnızca sanatçılardan %10 ile %30 arası komisyon alındığı bilinmektedir. Dağıtım ücretleri hakkında detaylı bilgi bulmak için destek hizmetlerine ulaşmanız seçenek olabilir ancak direkt web sitelerinde kaynak bulmamak, eksi bir özelliktir.

Müzik Dağıtım vs Ingrooves Pricing (Fiyatlar)

Müziğin dağıtımı, şarkınızı dünyaya yaymanın harika bir yoludur. Doğru platform ile çok büyük bir kitleye ulaşabilir ve müziğinizi başka türlü asla duymayacak olan insanlara sunabilirsiniz.

Ancak, müzik dağıtımının da zorlukları var. Hizmetlerini kullanmanızı kolaylaştıran ve herhangi bir ek ücret veya gizli maliyet olmaksızın özelliklerine erişmenizi sağlayan bir dijital platform seçmek önemlidir.

Müzik Dağıtımı vs Ingrooves arasında karar vermeye çalışırken, en iyi seçeneğin ne olduğunu bilmek zor olabilir. Dışarıda pek çok farklı seçenek varken hangisinin işinize ve bütçenize en uygun olduğunu bilmek zor olabilir. Bu kararı vermeye çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Müzik Dağıtım pricing için sektördeki en iyi fiyatlandırma seçeneklerinden bazılarını sunarak müzisyenlerin ve diğer içerik oluşturucuların çalışmalarını çok sayıda kişiye duyurmasını her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Ayrıca, dağıtım anlaşmaları ve çalışmalarından para kazanmanın başka yollarını arayan sanatçılar için yararlı araçlar sunar.

Ingrooves pricing için internet veya benzeri platformlarda fiyatları hakkında yeteri kadar bilgi bulunmaz. Nasıl çalıştıklarını bilmek için yalnızca müşteri servisleri üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ancak çalışmayı düşündüğünüzde telif haklarınızdan pay ücretlerini kestiklerini unutmayın!

Hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna dair bilinçli bir karar verebilmeniz için Müzik Dağıtım; fiyatlarının diğer platformlarla karşılaştırması hakkında daha fazla bilgi edinin.

Müzik Dağıtım vs Ingrooves Türkiye’de Var Mı?

Müzik Dağıtım Türkiye’de merkezi olan Türk dijital müzik servislerinden birisidir. 100’den fazla DSP ile doğrudan çalışarak, müziklerinizden telif hakkı kazancı sağlamanızı sağlar. Müziklerinizden elde edeceğiniz kazancın %100’ünü elinizde tutma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca tanıtım veya promosyon servisleri ile müziğinizi öne çıkartabilir, gelirinizi doğrudan arttırabilirsiniz.

Ingrooves global çapta hizmet veren dağıtım şirketlerinden birisidir. Latin Amerika, Afrika, Avrupa dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde ofisleri bulunur. Ingrooves Türkiye’de bulunur ve iletişime geçmek istediğinizde ([email protected]) e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Ingrooves Register (Kayıt) Linkleri Nedir?

Register (Kayıt) linkleri, bir dağıtım şirketi ile çalışmanın önemli hususlarından biridir. Sanatçı veya müzisyen iseniz, dağıtım şirketinden hizmet almak için kayıt linklerinin nerede olduğunu bilmek ihtiyaçtır. Müzik Dağıtım vs Ingrooves register (kayıt) linkleri bilgileri benzersiz ve farklı yerdedir.

Müzik Dağıtım register (kayıt) linkine ulaşmak için web ana sayfası üzerinden veya URL (https://muzikdagitim.com/kayit/) üzerindne kolayca ulaşabilirsiniz. İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra Google form açılacaktır. Bu alandaki bilgileri doldurduktan sonra teknik ekip, size ulaşacak ve iletişim bilgileriniz doğrultusunda kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte size sunulan ücretsiz yönetim paneline kullanmaya hak kazanacaksınız.

Ingrooves register (kayıt) linkine ulaşmak için (https://central.ingrooves.com/) URL üzerinden giriş yapabilirsiniz. Müzik Dağıtım’da olduğu gibi direkt kayıt ol kısmı bulunmamaktadır. Kayıt linkini oluşturmak için müşteri destek servisine ([email protected]) e-posta ile iletişime geçmeniz gereklidir. Kayıt bilgileriniz Central sayfasından giriş yapabilir, yazılımı kullanabilirsiniz.