Müzik Dağıtım vs Landr

Müzik Dağıtım vs Landr ile müşteri hizmetleri, yayınlama hızı, ödeme yöntemleri, dijital müzik platformları gibi birçok hizmete erişebileceksiniz.

Müzik yayınlamak, günümüzde geleneksel müzik dağıtımından ziyade dijital platformları tercih etmektedir. Müziğinizi dağıttığınızda ise dijital platformun gücünden ve daha çok insana hizmet vermesinde dolayı kısa sürede hayran kitlesi elde etmeniz mümkün olmaktadır. Sanatçı, bağımsız müzisyen veya diğer meslek gruplarınca üretilen her ses, müzik ve şarkı önemlidir.

Oluşturduğunuz bir eseriniz varsa dünya çapında bilinen Müzik Dağıtım vs Landr ile iki şirketin özelliklerine bakabilirsiniz. Böylelikle müziğinizi dağıtmadan önce hangi müzik dağıtımı şirketinin neler sağladığını görebilir, arasından en iyisini tercih edebilirsiniz.

Müzik dünyası; plak şirketleri, müzik dağıtım veya diğer alana hitap eden şirketler her zaman rekabet halindedir. Müzik Dağıtım vs Landr gibi iki farklı şirketin hizmetlerine göre müziğinizi en kısa yolda dağıtabilirsiniz.

1. Ödeme Yöntemleri

Müzik Dağıtım vs Landr ödeme yöntemleri

Ödeme yöntemleri, Müzik Dağıtım vs Landr gibi iki farklı şirketin para çekebilmeniz için sundukları hizmetlerdir. Global piyasada kabul gören ödeme yöntemi kullanmak, uzun vadede telif hakkı gelir elde etme sonucunda kolaylıkla para çekmenize olanak sağlamaktadır. Böylelikle, platform üzerinden kazandığınız parayı nasıl çekeceğim diye düşünmenize gerek kalmaz.

Landr şirketi ile çalışmayı düşünüyorsanız, sadece tek bir ödeme yöntemi vardır. Tek ödeme yöntemi ise Paypal’dır. Fakat Paypal 2015 yılında servislerini durduğundan bu yana Türkiye üzerinde ödeme almak mümkün olmamaktadır. Bu nedenle alternatif para ödeme yöntemlerinin olmaması sizi ekstradan uğraşmanıza yol açmaktadır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise para çekmek için iki farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki dünyada Paypal alternatifi olarak bilinen ve birçok ülkede geçerli olan Payoneer’dir. İkinci yöntem ise direkt olarak banka hesabınıza para çekmektir. Özellikle Türkiye’de ikamet ediyorsanız, direkt olarak banka hesabınıza çekmek en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmaktadır.

2. Fiyatlar

Müzik Dağıtım vs Landr fiyatlar

Fiyatlar, Müzik Dağıtım vs Landr benzeri şirketlerin müşterilerine sunduğu hizmetlerinin karşılığında aylık veya yıllık olarak faturalandırdığı servis bedelleridir. Fiyat bilgi birçok insanın tercih ettiği ve genelde en iyi hizmeti en uygun fiyata almak istemesiyle ortaya çıkmaktadır. Müzik Dağıtım vs Landr karşılaştırmasında iki firmanın da kendine has fiyat politikası bulunmaktadır.

Landr şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde ücretsiz ve profesyonel paketler olarak çeşitli hizmetleri beraberinde sunmaktadır. Ücretsiz paketlerden %15 komisyon alır ve diğer paketlerden herhangi bir komsiyon almasa da her şarkının lisans ücreti bulunmaktadır. Orijinal bir şarkının cover parçasını yapmak istediğinizde ise $15’lık ücret ödemeniz gerekmektedir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise ücretsiz ve profesyonel paketler ile kullanıcıya özgü hizmetler sunar. İster ücretsiz paketi seçin isterseniz de profesyonel paketleri, her biri %100 telif hak edişi vardır. Kısaca telif hakkı üzerinden herhangi bir komisyon almaz, kazandığınız miktar direkt olarak hesabınıza yatar. Ayrıca cover, remix veya herhangi bir şarkı üzerinden ekstra para almaz, her şey, paketlerde mevcuttur.

3. Yayınlama Hızı

Müzik Dağıtım vs Landr yayınlanma hızı

Yayınlama hızı, bir müzik dosyasının platforma yüklendiği itibaren, lisanslanmasından müzik akış servislerinde yayına alınması kadar geçen süreyi ifade etmektedir. Bu süre ne kadar kısa olursa o ölçüde hayranlarına ön gösterim yapma şansı ve daha hızlı telif hakkı kazancı elde etmesini fırsatı yakalanır. Birçok müzik dağıtım şirketinde bu süre 2 hafta gibi ortalama olsa da daha kısa sürede de yayınlanabilmektedir.

Landr şirketi ile çalıştığınızda müzikler 3 ile 5 gün içerisinde yayınlanır. Bu süre kısa olsa da yerli platformlarda müziğin dağıtılmaması Türkiye’de hayran kitlesi olanlar için eksi bir özellik olmaktadır. Türkiye harici global pazara hakim olmak istiyorsanız alternatif olarak burası seçilebilir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise müzikler 3 ile 15 gün içerisinden yayınlanmaktadır. Müzikler 100’den fazla dijital platforma yayınlamasının yanı sıra yerli ve Global pazarlara da hitap etmektedir. Kısaca ister Türkiye pazarına hakim olmak isteyin, isterseniz Global pazara ikisini de kullanabileceğiniz tek hizmet Müzik Dağım şirketidir.

4. Özellikler

Müzik Dağıtım vs Landr özellikler

Özellikler, Müzik Dağıtım vs Landr gibi şirketlerin fiyatları doğrultusunda sunulduğu paket bilgilerini içermektedir. Her firmanın özellikleri farklı ve sağladığı özellikler kimilerine uygun olmaktadır. Bir müzik dağıtım şirketi ile çalışacaksınız, özelliklerin cezbedici ve kaliteli olması gereklidir.

Landr şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde aşağıdaki özellikleri barındırmaktadır:

 • Youtube Content ID
 • 100’den fazla Apple Music, Spotify, Amazon music, Youtube music vb. dijital müzik akış servislerine dağıtım
 • Global çapta müzik dağıtım (Yerli yoktur)
 • Sınırlı panel kullanımı
 • Paypal ile ödeme yöntemleri
 • Minimum para çekme limiti $1
 • Cover ($15)
 • Müzik lisansı (Ücretli)
 • Ücretsiz paket için %85 telif hak ediş
 • 48 saat içerisinde geri dönen müşteri hizmetleri
 • Beatport (Sadece elektronik dans müzikleri)
 • Mekanik dağıtım

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise aşağıdaki gibi özelliklere sahip olacaksınız:

 • Youtube Content ID (Ücretsiz)
 • 100’den fazla iTunes, Apple Music, Spotify, Pandora, Amazon Music, Youtube Music gibi dijital müzik akış servislerine dağıtım
 • Yerli ve Global olmak üzere farklı pazarlara müzik dağıtımı
 • Ücretsiz, basit, gelişmiş ve herkes tarafından kullanılabilir panel
 • Payoneer veya Banka hesabı ödeme yöntemleri (Türkiye’de geçerli)
 • Minimum para çekme limiti 200 TL
 • Cover, Remix, Sampler, Beat (Paket dahilinde ücretsiz)
 • Ücretsiz ve profesyonel paketlerin her biri için %100 telif hak ediş
 • 7/24 aktif olarak hizmet eden ekipten 24 saat içinde geri dönüş garantisi
 • Beatport (Manuel)
 • Mekanik Dağıtım
 • Video Dağıtım
 • Youtube MCN hizmeti
 • Promosyon müzik dağıtım hizmeti (Spotify dinlenme, TV hizmetleri vb.)

5. Kullanım Kolaylığı

Müzik Dağıtım vs Landr kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı, Müzik Dağıtım vs Landr gibi şirketler için hizmetlerinin doğrultusunda kullanıcılara sunduğu, müziğin lisanslaması, istatistik kontrolü, dağıtımı gibi tüm süreçlerin kontrol edildiği paneldir. Müzik yayınlamak veya diğer özellikleri kullanabileceğiniz yer olan panelin basit ve kullanışlı olması oldukça önemlidir. Aksi halde müzik yayınlamak isteyen bir sanatçının başka bir müzik yayınlamamasına yol açmaktadır.

Landr şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde panel kullanımı sınırlı ve karmaşıktır. Kayıt olması ve giriş yapması basit olsa da giriş yaptığınızda size özellik olarak sunulan panel ilk başta gözükmemektedir. Teknik bilgiler işe yarar olsa da özelliklerin kullanımına erişmek veya karmaşık panel yapısı ile birlikte müzik yüklemek zor olmaktadır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise herkes tarafından kullanılabilir yapısının olması işlerinizi kolaylaştırmaktadır. Yan panel de bulunan ‘Müzik Ekle’ bölümü ile birlikte adımlar takip edildiğince kolayca 100’den fazla dijital müzik akış servisine parçanız eklenebilecektir. Ayrıca profesyoneller için de pazarlama araçları veya gelişmiş özellikler ile müziğinizi etkili tanıtabilirsiniz.

6. Müşteri Hizmetleri

Müzik Dağıtım vs Landr müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri, Müzik Dağıtım vs Landr gibi şirketler için kullanıcıların sorduğu soruları yanıtlamak gibi istekleri yerine getiren servislerdir. Müşteri hizmetleri hızlı olan bir firma ile çalışmak önemlidir çünkü bazen teknik kaynakların yeterli olmadığı durumlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle bir müzik dağıtım şirketi seçmeden önce o firmanın müşteri hizmetleri özelliklerine yakından incelemek gereklidir.

Landr şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde müşteri hizmetlerine ulaşmak zor olmaktadır. Panel kullanımı için birden fazla teknik kaynaklara erişilse de bazı durumlarda yeterli olmamaktadır. Örnek olarak web sitesinde Paypal alternatifi ödeme yöntemleri, beat veya remix için bilgiler bulunmamakta ve yeterince açıklanmamaktadır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise müşteri hizmetlerine erişmeniz için birden fazla kaynak bulunmaktadır. Blog veya teknik kaynaklar yeterli olmadığında, dijital platformlara müzik yükleme bilgisi, dijital müzik dağıtım hakkın bilgi, ses kayıt ve müzik teknolojileri hakkında ön bilgi, fiyatlar gibi birçok sorunuzu sorabilir ve 24 saat içerisinde yanıt alabilirsiniz.

Müzik Dağıtım müşteri hizmetleri veya iletişim kanallarına erişmek için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz:

 • Telefon destek ile iletişime geçmek
 • İletişim sayfasından iletişime geçmek
 • Canlı destek üzerinden iletişime geçmek
 • Mail üzerinden iletişime geçmek

7. Ödeme Limiti

Müzik Dağıtım vs Landr ödeme limiti

Ödeme limiti, bir müzik dağıtım platformu üzerinden yayınlanan eserin, müzik akış platformları üzerinden sağlanan telif hakkı kazancı ile ödeme yöntemleri sayesinde çekilen minimum miktarı göstermektedir. Ödeme limiti ne kadar az veya ödeme yöntemi ne derecede kullanılabilir ise kolayca para çekilebilmektedir. Aksi halde bazı ülkelerde geçerli olmayan ödeme yöntemleri içeren müzik dağıtım şirketinde minimum miktar en düşük seviyede olsa bile para çekme işlemi gerçekleşmemektedir.

Landr şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde minimum para çekme limiti $1’dır. Müzik Dağıtım vs Landr karşılaştırmasında iyi olduğu görülse de Türkiye’de geçerli olmayan ödeme yöntemi kullanması ve banka transferi olmaması olumsuz özellik olmaktadır. Para çekme limiti görüldüğü gibi düşük olması, hesabınıza paranızın kesin olarak çekileceği anlamına gelmemektedir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise telif hakkı kazancınızın %100’ü sizde kalır. Bunun yanında minimum para çekme limiti 200 TL’dir. Bu miktar yüksek görünse de müzik akış servislerinden çoğunlukla dolar üzerinden kazanç olacağı için 200 TL limitini aşmak kolay olmaktadır. Ödeme limitinin yeterli olması ve Türkiye’de geçerli Payoneer ve Banka transferi kullanması, Müzik Dağıtım şirketini seçici kılmaktadır.

8. Dijital Platformlar

Müzik Dağıtım vs Landr dijital platformlar

Dijital platformlar, müzik şirketleri, plak şirketi veya müzik dağıtım şirketleri tarafından lisanslanan her müziğin dağıtıldığı dijital müzik akış servislerinin adıdır. Dijital platformlar genel olarak dünya çapında bilinen Spotify, Apple Music, Youtube Music, Deezer, Amazon Music gibi müzik mağazaları ve akış platformlarından oluşmaktadır. Kısaca kullanıcın dinlendiği, sanatçının hayran kitlesi veya telif hakkı kazancı elde ettiği platformlardır.

Müzik Dağıtım vs Landr gibi şirketler ise kendi panelleri aracılığıyla müziklerin lisanslanması, dağıtılması gibi rolleri yapmaktadır. Her müzik akış platformları müzik dağıtım şirketleri ile çalışmakta olup, kendi müziğinizi sadece bu firmalar aracılığıyla yaparsınız. Bu neden iyi bir müzik dağıtım şirketi ile çalışmak ve müziğinizin yüzlerce dijital platforma dağıtıldığından emin olmanız gerekir.

Landr şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde 100’den fazla dijital platforma dağıtımı yapılmaktadır. Bu diğer rakiplerine göre iyi olsa da müzik akış servisleri içerisinde yerli müzik akış servisi yoktur. Bu nedenle Türkiye’de ikamet ediyorsanız, Türkiye pazarını es geçebilmenize yol açar.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise 100’den fazla dijital platforma dağıtmasının yanında %100 telif hakkı kazancı size kalmış olur. Bu, müzik dağıtımında daha iyi telif hakkı kazancı ve Türkiye dahil Global pazara hakim olacağınız anlamına gelmektedir. Müzik şirketleri arasından Müzik Dağıtım’ı tercih ettiğinizde müzikleriniz yerli ve Global müzik akış servislerine gönderilmektedir.

9. Telif Hakkı ve Kazançlar

Müzik Dağıtım vs Landr telif hakkı ve kazançlar

Telif hakkı, bir sanatçının müziğini dijital platformlar, müzik dağıtım şirketleri veya benzeri şirketler tarafından lisanslanarak, müziğin dağıtılıp, kazanç elde etmeye denmektedir. Bu nedenle benzersiz şarkı üretmek, ücretsiz vst veya tamamen size ait olan sesler kullanmak önemlidir. Aynı zamanda cover, remix, sampler veya beat gibi müzik türlerinde bir müzik dağıtıcı şirketinden destek almanız yararlı olacaktır.

Müziklerde telif hakları veya lisanslanmalara UPC / EAN / ISRC gibi benzersiz kodlar ile korunmaktadır. Youtube Content ID gibi benzeri servisler ile de müziğin izinsiz kullanımının önüne geçilebilmektedir. Bunlardan en önemlisi gerçekten bunlarda iyi olan bir şirket ile çalışmak sizi hızlandıracaktır.

Landr şirketi ile çalıştığınızda UPC / EAN / ISRC gibi kodları almanız için bir miktar para ödemeniz gerekebilir. Ücretsiz paketi seçtiğinizde %85 hak ediş veya ücretli paket için de ekstra ücret ödemeniz gerekecektir. Cover parçanız varsa lisanslanmasın ve dağıtılmasını talep ediyorsanız $15’lık ücreti gözden çıkarmanız olumsuz bir özelliktir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise hangi paketi seçerseniz seçin %100 telif hakkı kazancı yanında UPC / EAN / ISRC veya Youtube Content ID gibi hizmetleri ücretsiz kullanabilirsiniz. 100’den fazla müzik akış servisine dağıtılan eserleriniz için daha yüksek kazanç elde edebilir ve kolayca çekim yapabilirsiniz. Uzun vadede iyi bir kazanç tercih ediyorsanız, güvenilir, hızlı ve Global pazara hakim Müzik Dağıtım şirketini seçin.

  MÜZİK DAĞITIM Landr
ÖDEME YÖNTEMLERİ Payoneer, Banka Havalesi Paypal
FİYATLAR Ücretsiz (%100 Hak ediş) ve Profesyonel Paketler Ücretsiz (%85 hak ediş) ve profesyonel paketler
YAYINLAMA HIZI 3 ile 15 gün arasında yayınlanır 3-5 gün arasından yayınlanır
ÖZELLİKLER Yerli ve yabancı olmak üzere Global çapta hizmet verir. Global çapta hizmet vermektedir (Yerli yoktur).
KULLANIM KOLAYLIĞI Basittir ve herkes tarafından kullanılabilir Panel kullanımı karışıktır
MÜŞTERİ HİZMETLERİ Maximum 24 saat içerisinde geri dönmektedir 48 saat içinde geri dönmektedir
ÖDEME LİMİTİ 200TL ‘dir. $1 USD (Paypal)
DİJİTAL PLATFORMLAR Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza (Yerli + Yabancı platformlar) Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza
LİSANS Cover şarkılar için mekanik lisans dahil olmak üzere tüm lisans türleri Cover ($15), remix, sample
MEKANİK LİSANS Var Var
CONTENT ID Var Var
ALT KULLANICI Var Var
MAİL DESTEK Var Var
TELEFON DESTEK Var Yok
BEATPORT Var (Manuel) Var (Sadece EDM)

Müzik Dağıtım vs Landr Hakkında İnsanların En Çok Aradıkları Konular

Sanatçı, müzisyen veya benzeri meslek grubuna aitseniz, eserlerinizi göndereceğiniz platform arıyor olabilirsiniz. Şarkı gönderiminin etkili yolu da bir dağıtım şirketi ile çalışmaktır. Dağıtım şirketleri müziklerinizi doğrudan Spotify, Apple Music, Deezer, Fizy gibi dünyaca ünlü akış servislerine gönderimini sağlar.

Müzik Dağıtım vs Landr gibi şirketler karşılaştırıldığında yukarıdaki maddelerde olduğu gibi genel olarak benzerlik ve farklılıkları listeledik. Ancak o bilgiler yine de sorularınızın tam cevabını vermemiş olabilir. Bu nedenle insanların Google gibi arama motorlarını kullanarak sordukları konuların bir listesini aşağıda sizler için paylaştık. Detayları öğrenerek, müzik kariyerinizdeki önemli yapı taşlarını oluşturabilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Landr Nedir?

Müzik Dağıtım vs Lander birer şarkı dağıtımı yapan dağıtım şirketleridir. Her müzik dağıtım şirketinde olduğu gibi şarkılar belirli formatlarda akış servislerin isteği doğrultusunda yüklenir. Yüzlerce akış servisine teker teker yüklemek zaman alır ve zahmetlidir. Ancak müziğinizi dağıtmak için bir şirketle çalıştığınızda sizin için yüzlerce platforma tek bir tuşla gönderimi sağlar.

Müzik Dağıtım, 100’den fazla müzik akış servisine şarkılarınızı göndereceğiniz Türk müzik dağıtım şirketlerinden birisidir. Gelişmiş müşteri alt yapı sistemini kullanarak kullanıcıların sorun, hatalar, öneri ve destek için ulaşabileceğiniz adrestir. Dağıtım yapılan müziklerinizden gelen ödemelerde %100 oranda telif hakkı kazancı elde edersiniz. Herhangi bir gönderimden ücret almaması kazançlarınızdan tam kontrol sağlamanıza olanak sağlar.

Landr ise şarkı veya müziklerinizi göndereceğiniz dağıtım şirketidir. Müziklerin gönderiminden herhangi bir ücret kesmese de telif hakkı kazancınızın yalnızca %85’ini alırsınız. Türkiye’de bulunmayan şirketlerden biri olması sebebiyle alacağınız telif hakkı ödemelerinde vergi + gönderim ücreti düşüldüğünde neredeyse kazanılan miktarın yarısına eşit olur.

Müzik Dağıtım vs Landr Distribution Pricing (Dağıtım Ücretleri)

Distribution Pricing (Dağıtım ücretleri), bir müzik dağıtım şirketi ile çalıştığınızda bütçe ve zamanınızı etkileyen önemli faktörlerden birisidir. Müzik Dağıtım vs Landr şirketleri karşılaştırıldığında her şirketn kendine has politikaları görülmüş olur. Ancak her biri müşteri odaklı çalışmaları ile bilinir ve her zaman müziğin etkili şekilde dağıtımını sağlamak içindir.

Müzik Dağıtım, distribution pricing (Dağıtım ücretleri) bulunmaz yalnızca seçmiş olduğunuz paketler doğrultusunda ücretlendirilme yapılır. Paketlerden size uygun olan planı seçtiğinizde müziğiniz dağıtımını etkileyecektir. Ancak hangi paketi seçerseniz seçin herhangi bir telif hakkı kazancınızdan komisyon alınmaz. Kısaca telif hakkı kazançlarınızın %100 oranından faydalanmış olursunuz.

Landr distribution pricing (Dağıtım ücretleri) her ne kadar bulunmasa da seçeceğiniz paketler doğrultusunda firma sizden %15 komisyon alacaktır. Şarkı dağıtımı etkili yapılsa da gelen kazançlarınızın %85’ine sahip olmak yüksek gelirler elde ettiğinizde düşük miktara taam etmek demektir.

Müzik Dağıtım vs Landr İyi Bir Distribütör Mü?

Bir distribütör veya dağıtım şirketi ile çalışmadan önce tüm özelliklerinin analiz edilmesi gerekir. Müzik Dağıtım vs Landr şirketleri analiz edildiğinde yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi benzer ve farklılıkları görülmektedir. Ancak yine de son seçim size kalmaktadır. Tercihinizin daha iyi belirlemek için iki dağıtım şirketinde birbirinden iyi özelliklerini aşağıda listeledik, kontrol edebilirsiniz.

Müzik Dağıtım, ücretsiz yönetim paneli (kendine özgü yazılım) ile meta bilgilerinizi gireceğiniz basit ara yüzü ve tasarımla hem profesyonellere yönelik hem de amatörlere göre tasarlanmıştır. Müzik dağıtımı söz konusu olduğunda genelde tüm işlemler, ‘Müzik Ekle’ menüsünde gerçekleşir ve gönderimler bu alanda yapılır. Ayrıca ödeme istatistikleri, promosyon gibi seçeneklere ulaşarak, şarkınız ile ilgili daha etkili sonuçlar alırsınız.

Landr şirketine kayıt olduğunuzda ise benzer şekilde yönetim paneli sunulur ancak müzik gönderimi yalnızca teknik bilgisi olana yöneliktir. Çünkü müziği göndermek istediğinizde bunu yapmak zahmetli ve karmaşıktır. Yine de müziklerinizi gönderseniz bile şirket, gelen kazancınız üzerinden komisyon almasıyla size pek fazla miktar bırakmaz. Tüm bu koşullar düşünüldüğünde yine de çalışmak isterseniz, tüm sorumluluk size aittir.

Müzik Dağıtım Mı Yoksa Landr Mı Daha İyi?

Müzik Dağıtım vs Landr dağıtım şirketleri karşılaştırmasında bir şirketin en iyi olması için özelliklerinin ihtiyacınızı tam manasıyla karşılanması gerekmektedir. İnsanlar genellikle sonuç odaklıdır ve şirketlerin hayran analizlerini doğruluğu, ödeme yöntemlerinde basitlik, para çekmede şeffaflık arar. Genel itibari ile bu özellikler sıralandığında sizin için aşağıdaki nedenler çıkmaktadır.

Müzik Dağıtım şirketini tercih etmeniz durumunda aşağıdaki nedenlere sahip olursunuz:

 • %100 telif hakkı kazancı
 • 7/24 aktif müşteri hizmetleri ile gelişmiş destek
 • 200 TL ödeme alt limiti
 • Payoneer, Banka havalesi ile ödeme yöntem desteği
 • 100’den fazla müzik akış platformu
 • Ücretsiz yönetim paneli (Amatör ve Profesyonellere yönelik)

Landr şirketini tercih etmeniz durumunda aşağıdaki nedenlere sahip olursunuz:

 • %85 telif hakkı kazancı
 • 48 saat içerisinde dönüş yapan müşteri hizmetleri
 • 1$ ödeme alt limiti
 • Yalnızca Paypal kabul eder (Türkiye’de Paypal 2015 yılında işlemlerini durdurmuştur)
 • 100’den fazla müzik akış servisi
 • Yönetim paneli (Profesyonellere yönelik)

Önemli: Yukarıdaki karşılaştırmalara bakıldığında hangisi size daha iyi geliyorsa onu seçin. Ancak Müzik Dağıtımı seçtiğinizde Landr şirketinden fark olarak promosyon servislerini de kullanılabilir hale gelirsiniz. Bu size şarkı tanıtımınız ile hayranlar tarafından daha çok görülmeye veya öne çıkmayı sağlamaktadır.

Müzik Dağıtım vs Landr Reviews (İnceleme)

Türkiye’de aktif olan veya merkezi olan bir müzik dağıtım şirketi ile çalışmak tanıtımlarda kolaylık sağlayacaktır. Müzik Dağıtım vs Landr Reviews (İnceleme) yapıldığında arasındaki farkları genel olarak görebilirsiniz. Her ne kadar ödeme yöntemleri genelde arka planda kalsa da bir şirkette çalışmadan önce paranızı eksiksiz almanız önemlidir.

Müzik Dağıtım reviews (İnceleme) söz konusu olduğunda şarkılarınızdan gelen ödemelerinizi Payoneer veya direkt olarak banka hesabı ile çekmenize olanak sağlayacaktır. Böylelikle kazançlar doğrudan banka hesabınıza herhangi bir komisyon ödemeden çekebilirsiniz. İncelemelerin daha detaylı bilgilerini bulmak için yukarıda sizler için listelenen Müzik Dağıtım vs Landr karşılaştırmasına göz atın.

Landr Reviews (İnceleme) olarak bakıldığında ise şarkılardan gelen ödemeleri yalnızca Paypal aracılığıyla çekebilirsiniz. Özellikle Türkiye’de olan kişilerin ödeme alması için ekstra uğraşması anlamına gelir. Çünkü, Paypal para çekme ve gönderme işlemlerini 2015 yılından itibaren durdurmuştur.

Ödemelerinizi almak için güvenilir ve işinde uzman firma ile çalışmak önemli olmaktadır. Müzik Dağıtım şirketini tercih ettiğinizde ise size sunulan benzersiz özellikler ile şarkılarınızı bir adım öne taşımak mümkün olur. Bunu da sadece size uygun paketleri seçip yapabilirsiniz. Müzik Dağıtım’da herkes için bir yer var.