Müzik Dağıtım vs Routenote

Müzik Dağıtım vs Routenote ile dijital müzik dağıtımı platformları, ödeme limit, ödeme yöntemleri, fiyatlar, telif hakkı gibi birçok özellikleri inceleyin.

Günümüzde müzik yayınlamak, müzik üreticileri için dijital müzik platformları aracılığıyla olmaktadır. Bunun en büyük nedeni, geleneksel müzik dağıtımının aksine, hayran kitlelerine ulaşmak daha mümkün olmaktadır. Bu sebeple Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketleri iyi analiz etmek gereklidir.

Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketler, müzik akış servislerine sanatçının telif hakkı geliri elde etmesi için parçaları dağıtmaktadır. Sanatçı ise dağıtılan her parça için müzik platformun sağladığı dinlenme başına ücret veya indirme başına bir miktar gelir elde etmektedir. Müziğin daha çok kitleye erişmesini sağlamak için ise gelişmiş tanıtım araçları kullanarak yüksek gelir elde etmek mümkün olmaktadır.

Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlerin kendi içerisinde barındığı bir takım özellikleri bulunmaktadır. Bunların bazıları birbirine benzese de hizmet ve kalite açısından farklılıkları bulunmaktadır. Bu listede Müzik Dağıtım vs Routenote şirketlerinin hizmetlerine yakından bakarak sizin için en uygununu seçiniz.

1. Ödeme Yöntemleri

Müzik Dağıtım vs Routenote ödeme yöntemleri

Ödeme yöntemleri, Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlerin, yüklediğiniz eserinizin üzerinden kazanılan telif hakkı kazancınızı ödeme araçları ile çekme süreçlerini içermektedir. Ödeme yöntemi her ne kadar önemsiz görünse de Türkiye’de kabul görmeyen ödeme araçları yüksek komisyon ödemeniz durumda sizi bırakabilir. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlerle çalışacaksınız ödeme yöntemlerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Routenote firması ile çalışmayı düşündüğünüzde üç farklı ödeme aracı sizlere sunmaktadır. Bunlardan biri Paypal, diğeri Payoneer ve bir başkası da banka hesabıdır. Paypal Türkiye’de faaliyetlerini durduğu için iki farklı ödeme yöntemi ile paranızı çekebilirsiniz. Fakat Payoneer veya banka hesabı kullandığınızda yüksek komisyonlar ödemeden paranızı çekmeniz pek mümkün değildir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise iki farklı ödeme aracını kullanabilirsiniz. Payoneer ile uluslararası olarak kullanabilir, Türkiye için ise daha çok tercih edilen banka hesabı ile ödemelerini alabilirsiniz. Ödemelerde düşük komisyon tercih ediyorsanız, Müzik Dağıtım ile bu mümkün olmaktadır.

2. Müzik Dağıtım vs Routenote: Fiyatlar

Müzik Dağıtım vs Routenote: Fiyatlar

Fiyatlar, Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlerin hizmetleri dolayısıyla özelliklerine karşılık olarak servis bedelidir. Bu servis bedelinin içerisinde, dijital müzik platformlarına dağıtım, yayınlama süresi, telif hakkı kazancı gibi özellikler bulunmaktadır. Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlerin fiyatları göz önünden bulundurduğunuzda arasından size uygun en iyisini seçebilirsiniz.

Routenote firması ile çalışmayı düşündüğünüzde farklı fiyat politikası izlemektedir. Ücretsiz paketi tercih ettiğinizde müziklerinizi ücretsiz olarak dağıtırsınız ancak platform telif hakkı gelirlerinizin %15’ini komisyon olarak keser. Kısaca müziklerinizin kazancından yalnızca %85 olarak yararlanabilirsiniz.

Müzik Dağıtım şirketini tercih ettiğinizde ise ücretsiz ve profesyonel paketler adı altında farklı fiyat politikası hizmeti sunmaktadır. Ücretsiz veya profesyonel paketlerin herhangi birini seçin, hepsi için %100 telif hakkı kazancına sahip olursunuz. 100’den fazla platforma dağıtmanın bir yolunu arıyorsanız, seçiminizi Müzik Dağıtım ile yapın, kazançlı çıkın.

3. Yayınlanma HızıMüzik Dağıtım vs Routenote yayınlanma hızı

Yayınlanma hızı, Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketler için oldukça önemlidir. Temelde müziğin yüklendiği platforma bağlı olarak; müzik yüklemeden, müzik akış servislerinde yayına alınmasına kadar geçen süreyi ifade eder. Yayınlanma hızı ne kadar iyi olursa o ölçüde istenilen çıkış tarihi seçilebilir, böylelikle editöryal listelere girmeye hak kazanılabilir.

Routenote firması ile çalışmayı düşündüğünüzde sanatçı tarafından üretilen eserin yayınlanma hızı rakiplerine göre düşüktür. Web sitesi üzerinde 15 gün gibi kısa sürede olduğu söylense de bu süre genel olarak 3 hafta veya daha fazla süreyi kapsamaktadır. Kısaca Spotify’da editöryal listeye girmek istediğinizde en az 3 hafta veya daha fazlasını beklemek zorunda kalacaksınız.

Müzik Dağıtım firmasını seçtiğinizde ise bağımsız müzisyen, sanatçı, Label veya diğer meslek grupları tarafından dağıtılan eserin yayınlanma hızı yüksektir. Bu süre genel olarak 3 ile 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Spotify editöryal listeye girmek için ise bu süreyi ortalama olarak 20 gün ve sonrası için ayarlamanız istenmektedir.

4. Müzik Dağıtım vs Routenote Özellikler

Müzik Dağıtım vs Routenote özellikler

Özellikler, Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlerin belirleyici unsurlarını göstermek için vardır. Özellikler, temelde bir müziğin yüklemeden, dağıtım ve yayınlamasına geçen süre için ekstra özellikler sunulmasını amaçlamaktadır. Böylelikle sorun olduğunda ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri, promosyon, radyo hizmetleri gibi ekstra özelliklere erişebileceksiniz.

Routenote firması ile çalışmayı düşündüğünüzde aşağıdaki gibi ek özelliklere sahip olabilirsiniz:

 • Youtube Content ID
 • Apple Music, Spotify gibi 34’ten fazla müzik akış platformuna dağıtımı
 • Free paket (%85 Telif hakkı kazancı) ve Premium paket ($10)
 • 3 hafta veya daha fazla sürede yayınlanma hızı
 • Ödeme limiti (Para çekme limiti): $50
 • 48 saat veya 72 saat içerisinde geri dönüş yapan müşteri hizmetleri
 • Panel kullanımı karışıktır
 • Paypal, payoneer ve banka hesabını desteklemektedir

Müzik Dağıtım şirketini seçtiğinizde ise aşağıdaki özelliklere sahip olacaksınız:

 • Youtube Content ID (Ücretsiz)
 • Apple Music, Spotify gibi 100’den fazla müzik akış platformuna ücretsiz dağıtım
 • Ücretsiz ve Profesyonel paketler ile %100 Telif hakkı kazancı
 • 3 ile 15 gün süre içerisinde müziğin yayınlanma hızı
 • 7/24 aktif olarak çalışan müşteri hizmetlerinin 24 saat içerisinden geri dönüş garantisi
 • Ödeme limiti (Para çekme limiti): 200 TL
 • Herkes tarafından kullanılabilen ücretsiz, gelişmiş panel kullanımı
 • Payoneer veya banka havalesi ile geçerli ödeme yöntemleri
 • Mekanik dağıtım
 • Video dağıtım
 • Youtube MCN hizmeti
 • Promosyon
 • Telefon destek
 • Mail destek
 • Beatport (Manuel)

5. Kullanım Kolaylığı

Müzik Dağıtım vs Routenote kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı, Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlerin müzik yüklemek, lisanslamak, dağıtım ve tanıtım araçlarını kontrol etmek gibi özelliklerin barındırıldığı yönetim panelidir. Yönetim paneli ne kadar sade, basit ve kullanışlı olursa o ölçüde herkese hitap etmektedir. Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketleri tercih ederken mutlaka panel kullanım kolaylığına bakılması gereklidir.

Routenote şirketini tercih etmeyi düşündüğünüzde panel giriş yapmak basit olsa da giriş yaptıktan sonra özelliklere erişmek zor olmaktadır. Müzik ekleme ve yayınlama bölümü karışık olması ve yeteri kadar teknik bilgi içermemesi, müzik yüklemenizde işinizi zorlaştırmaktadır. Kullanım kolaylığı açısında panel kullanımı tasarımı ile de oldukça geri seviyelerde kalmaktadır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise ücretsiz olarak kayıt olabilir ve giriş yapabilirsiniz. Paneli kullanmak basittir ve herkes tarafından kullanılabilir. Gelişmiş özelliklere sahip olmak istediğinizde ise Label, profesyonel müzisyenler için de bir takım ekstralar bulundurmaktadır. Müziğinizi yüklerken aynı zamanda dinleme sayısı, telif hakkı kazançları gibi özellikleri istatistik sayfasında görüntüleyebilirsiniz.

6. Müşteri Hizmetleri

Müzik Dağıtım vs Routenote müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri, Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlerle çalıştığınızda servis hizmeti satın aldığınızda veya almak istediğinizde ulaşabileceğiniz merkezlerdir. Müşteri hizmetlerinin müzik servisleri hakkında bilgisi olması ve sizlere kesintisiz hizmet sunması önemli olmaktadır. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlere bakarken müşteri hizmetleri için hızına bakmanız önemli olmaktadır.

Routenote ile çalışmayı düşündüğünüzde müşteri hizmetlerinin yavaş olduğu bilinmektedir. Ücretsiz paket için yavaş olsa da Premium paketini satın aldığınızda bu süre kısalmaktadır. Genel olarak bakıldığında müşteri hizmetleri 48 saat içerisinde geri dönüş yapmaktadır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalışmaya başladığınızda ise müşteri hizmetlerinin ne kadar hızlı olacağını fark edeceksiniz. Müşteri hizmetleri 7/24 aktif olup, 24 saat içerisinde tüm öneri, soru ve görüşlerini ele alıp, değerlendirir ve geri dönüş sağlamaktadır.

Ayrıca müşteri hizmetleri veya iletişim kanallarından ulaşmak istediğinizde aşağıdaki yolları da deneyebilirsiniz:

 • İletişim sayfası
 • Sıkça sorulan sorular
 • Canlı destek hattı
 • Telefon destek
 • Mail destek
 • Blog veya sayfalar

7. Ödeme Limiti

Müzik Dağıtım vs Routenote ödeme limiti

Ödeme limiti, Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketler için müziğin akış platformlarında yayınlanıp telif hakkı elde ederek, paranızı çekebileceğiniz minimum eşik miktarını göstermektedir. Ödeme limiti ne kadar düşük olursa uzun vadede bir şirket ile sorunsuz bir şekilde çalışabilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketler için ödeme limiti fiyat bilgisinin iyice araştırılması gereklidir.

Routenote ile çalışmayı düşündüğünüzde ödeme limiti $50’dır. Bu miktar, %85 telif hakkı kazancı ve komisyonlar düşünüldüğünde oldukça düşük bir miktara denk gelmektedir. Paranızı çekseniz bile yüksek komisyonlar ödendiğinden dolayı elinize geçen para miktarı daha düşük olacaktır.

Müzik Dağıtım firması ile çalıştığınızda ise ödeme limiti sadece 200 TL’dir. Bu kazanılan miktarın döviz olması ve 100’den fazla dijital platforma müziğin dağıtılması düşünüldüğünde 200 TL oldukça düşük bir rakam olmaktadır. Ödeme limitine ulaştığınızda Payoneer veya banka hesabı kullanarak nakit olarak paranızı çekebilmeniz de özgürlük demektir.

8. Dijital Platformlar

Müzik Dağıtım vs Routenote dijital platformlar

Dijital platformlar, Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlerin müziğin akış servislerine dağıtıldığı kısımdır. Dijital müzik platformları ne kadar fazla olursa o ölçüde daha fazla telif hakkı kazancı demektir. Bu nedenle dijital platformlarda hızlı olan ve yüzlerce mağazaya dağıtım yapan bir müzik dağıtım şirketi ile çalışmak önemli olmaktadır.

Routenote şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde 34’den fazla dijital platforma müzikleriniz dağıtılacaktır. Ücretsiz müzik dağıtımı olsa da panel kullanımının karışık, müşteri hizmetlerin yavaşlığı söz konusu olduğunda müzik yüklemek zor olacaktır. Ayrıca her müzik gelirinden %15 komisyon alması gelirinizi düşürmektedir.

Müzik Dağıtım ile çalışmayı başladığınızda ise 100’den fazla dijital müzik akış servislerine parçanız dağıtılacaktır. Müzik platformları Muud, Fizy gibi yerli platformun yanında Spotify, Apple Music gibi Global pazara da dağıtımı yapılacaktır. Ayrıca elde edilen gelirlerinizin %100’ü sizde kalması, panel kullanımının basit ve müşteri hizmetlerinin gelişmiş olması tercihinizi bu yönde şekillendirecektir.

9. Müzik Dağıtım vs Routenote Telif Hakları ve Kazançlar

Müzik Dağıtım vs Routenote Telif Hakları ve Kazançlar

Telif hakları, Müzik Dağıtım vs Routenote gibi şirketlerin eserinin korunması için UPC / EAN / ISRC benzeri kodlar kullanmaktadır. Bu kodlar temelde bir müzik üzerinden telif hakkı sahibini korumak ve gelir elde etmek amacıyla sağlanmaktadır. Seçilen paketlere göre ise telif hakları süresiz ve süreli olarak korunmaktadır.

Routenote şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde eserleriniz UPC / EAN / ISRC gibi kodlar ile korunmaktadır. Müziklerinizi Cover (Film müziklerini desteklemez), Beat, Sampler, Remix olarak yükleyebilirsiniz. Ayrıca Routenote ile telif haklarını yüzdesel olarak bölebilir veya gelir paylaşımı yapabilirsiniz.

Müzik Dağıtım ile çalıştığınızda ise UPC / EAN / ISRC kodlarını ücretsiz alabilir veya destek isteyebilirsiniz. Cover, Beat, Sampler, Remix gibi türlerini desteklemesinin yanında Beatport için şarkınızı yayınlayabilmek mümkündür. Gelirlerinizden %100 Telif hakkı kazancı elde etmek veya kazançlarınızı (ana sanatçı, yardımcı sanatçı, söz yazarı vb.) bölmek istiyorsanız, Müzik Dağıtım şirketini tercih edin.

  MÜZİK DAĞITIM RouteNote
ÖDEME YÖNTEMLERİ Payoneer, Banka Havalesi Paypal, Payoneer, Banka hesabı
FİYATLAR Ücretsiz (%100 Hak ediş) ve Profesyonel Paketler Free paket (%85 hak ediş), Premium paket ($10)
YAYINLAMA HIZI 3 ile 15 gün arasında yayınlanır 3 hafta ve daha fazla
ÖZELLİKLER Yerli ve yabancı olmak üzere Global çapta hizmet verir. Global çapta hizmet vermektedir (Çin vb. Asya odaklı).
KULLANIM KOLAYLIĞI Basittir ve herkes tarafından kullanılabilir Panel kullanımı karışık
MÜŞTERİ HİZMETLERİ Maximum 24 saat içerisinde geri dönmektedir 48 -72 saat içinde geri dönmektedir
ÖDEME LİMİTİ 200TL ‘dir. $50
DİJİTAL PLATFORMLAR Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza (Yerli + Yabancı platformlar) Apple Music, Spotify ve 34’den fazla mağaza
LİSANS Cover şarkılar için mekanik lisans dahil olmak üzere tüm lisans türleri Cover (film müziklerini desteklemez), remix, sample, beat
MEKANİK LİSANS Var Yok
CONTENT ID Var Var
ALT KULLANICI Var Var
MAİL DESTEK Var Var
TELEFON DESTEK Var Yok
BEATPORT Var (Manuel) Yok

Müzik Dağıtım vs RouteNote Hakkında İnsanların En Çok Aradıkları Konular

Müziğinizi yüklemek istediğinizde her müzik akış servisi üçüncü parti sağlayıcılar ile birlikte çalışır. Müzik için dağıtım şirketleri, sanatçı tarafından alınan meta veriler ile parçayı akış servislerine iletir. Böylece iki taraflı güven inşa edilmiş olur.

Müzik Dağıtım vs RouteNote gibi dağıtım şirketleri de sanatçıdan alınan parçaları kendi politikalarına göre göndermektedir. İnsanların çoğu bunun tam olarak nasıl işlediği yönünde tahminde bulunmaktadır. Yukarıdaki maddelerde bu iki firmanın benzer ve farklılıklarına değindik. Ancak müzikle uğraşan veya meslek sahibi haline getiren birçok insan Google üzerinde yapılan araştırmalarına dayalı olarak, detayları öğrenmek istemektedir.

İşte, aşağıdaki bulunan Google veya benzeri arama motorlarından gelen konuların yanıtları…

Müzik Dağıtım vs Routenote Nedir?

Temelde bir şarkı belirli aletler veya dijital ortamda ses öbekleri ile yaratılır. Şarkının edit, mix, master çalışmasının bitmesinin ardından yayınlanması gerekir. Bunu da Spotify, Apple Music veya benzeri akış servislerine göndererek yapabilirsiniz.

Müzik Dağıtım, 100’den fazla Spotify, Youtube, Tiktok, Instagram gibi müzik akış servislerine parçanızı göndereceğiniz dağıtım şirketidir. Sanatçı tarafından benzersiz eser size sunulan ücretsiz yönetim paneli ile birlikte dağıtımı yapılır. Dağıtım yapma detayı, sanatçı bilgisi veya telif pay ücretleri dağılımı gibi özellikler, yazılım sayesinde yapılır. Böylece müziğinizi istediğiniz müzik akış servisinde etkili ve başarılı şekilde gönderirsiniz.

Routune ise 34’ten fazla Spotify gibi müzik akış servislerinde müzik yayınlama servisidir. Genelde sanatçıların birçoğu tamamen ücretsiz bir şekilde dağıtım için tercih eder. Ancak aldığı komisyonun fazla oluşu veya tanıtımda yetersiz kalması uzun vadede alternatif firmalar aramanıza yol açar. Böylelikle bir firmada çalışırken yetersiz sonuç almanızı sağlar.

Müzik Dağıtım vs Routenote Ekşi

Herhangi bir hizmet araştırıldığında insanların deneyimi sorulduğunda genelde ekşi gibi kaynaklara bakılır. Müzik Dağıtım vs Routnote ekşi kaynağı düşünüldüğünde genelde insanlar belirli konulara odaklanır. Bu genelde ödeme yöntemler, kaç günde yayınlanması, onaylama süreçleri gibi sorulardır.

Müzik Dağıtım ekşi söz konusu olduğundan çeşitli ödeme yöntemleri kullanır. Bunlardan ilki Payoneer’dir. Payoneer yurtdışı veya yurtiçi gönderimlerini kolaylaştıran uluslararası firmalardan birisidir. Müzik telif ücreti almak bu sayede basitleşecektir. Bir diğer yöntemde Türkiye’de bulunuyorsanız, banka havalesi ile ödeme almak size avantaj sağlayacaktır.

RoutNote ekşi kaynağında bakıldığında ise ödeme yöntemi olarak benzer şekilde Paypal, Payoneer, Banka havale yöntemi kullanmaktadır. Türkiye’de yaşıyorsanız, banka havalesi size avantaj olarak gelse de %15 telif pay ücreti + vergiler + gönderim ücreti düşünüldüğünde neredeyse paranızın %50’sini almakla eş değer olmaktadır. Bu nedenle telif pay ücretlerinden %100 şekilde faydalanabilecek bir şirketin arayışı içerisine girmiş olabilirsiniz.

Müzik Dağıtım şirketini tercih ettiğinizde ödemenin 200 TL barajını aşmasının ardından istediğiniz zaman belirlenen ödeme yöntemleri ile paranızı çekebilirsiniz. Ayrıca telif ücretlerinizde herhangi bir komisyon kesilmez. Yani telif hakkı kazancınızın tümünden faydalanırsınız.

Müzik Dağıtım vs Routenote Spotify

Her sanatçı müziğini yayınlamak için öncelikle Spotify gibi platformları seçer. Müzik veya şarkı yayınlamak istediğinizde bir dağıtım şirketi veya distribütör ile çalışmanız gerekir. Müzik Dağıtım vs Routnote karşılaştırmasında da iki firmanın Spotify’a bakış açısı incelenecektir.

Müzik Dağıtım Spotify söz konusu olduğundan sanatçı tarafından üretilen eserleri 3 ile 20 gün içerisinde yayınlanır. Bu sürenin uzun olması doğrudan platform ile bağlantılıdır. Bazı müziklerin kapak veya şarkı formatları uygun ise aynı günde yayınlanabilir. Ancak genel format 3 ile 20 gün arasında olmaktadır.

Routnote Spotify için 3 hafta veya daha fazla sürede yayınlamaktadır. Günümüzün internet çağında bu hız oldukça düşüktür. Eğer bir şarkınızın yayınlamasını beklemekte bir sorun görmüyorsanız firmayı seçebilirsiniz. Ancak Routnote Spotify için planlanan çıkış tarihini önemseyen sanatçı iseniz, hayranlarınız için planlı davranamazsınız.

Müzik Dağıtım vs Routenote Distribution (Dağıtım) Nasıl Gerçekleşir?

Distribution (Dağıtım), sanatçı tarafından girilen bilgilerin yazılım aracılığıyla müzik akış servislerine gönderimidir. Gönderim süresi anlaşmalı olduğunuzda firmadan firmaya değişiklik gösterir. Genellikle yayınlanma süresi 1 gün ile 2 aya kadar uzayabilmektedir.

Müzik Dağıtım, sanatçı, müzisyen veya diğer meslek grupları tarafından alınan şarkıyı ücretsiz yazılımı ile gerekli bilgileri toplar, akış servisine iletir. Bu süre genel olarak 3 ile 20 gün arasındadır. Youtube, İnstagram gibi akış servislerinde genellikle aynı gün olurken, Spotify gibi akış servislerinde bu süre 20 güne kadar uzamaktadır.

RoutuNote Distribution (Dağıtım) ise kullanıcı tarafından oluşturulan hesap ile şarkı bilgileri alınır ve seçili müzik servislerine eser dağıtımı yapılır. RoutuNote kullandığınızda dağıtım süresi birçok firmaya göre gecikmeli devam eder. Bunun en büyük nedeni hizmetin ücretsiz olması sebebiyle insanların tercih etmesidir.

Ancak hizmet ücretsiz olsa da nakit para çekiminde alacağınız miktar %50’ye kadar azalabilir. Şarkılar RoutuNote ile 3 haftaya kadar dağıtımı yapılır. Bu çıkış tarihini veya ön gösterimi planlayamayacağınız anlamına gelmektedir.

Müzik Dağıtım vs Routenote Login (Giriş) Bilgileri Nelerdir?

Bir müzik dağıtım firması ile çalışmadan önce giriş bilgilerine erişimin kolay olması beklenir. Müzik Dağıtım vs RoutuNote firmaları karşılaştırdığında bunu iyi bir biçimde görebilirsiniz. Temelde her birin Login (Giriş) bilgileri vardır ve nasıl ulaşacağınızı bilmek önemlidir.

Müzik Dağıtım Login (Giriş) bilgilerine web site URL (https://muzikdagitim.com/kayit/) üzerinden çıkacak sayfa ile ulaşabilirsiniz. Ekranda belirtilen form ile gerekli bilgileri doldurduğunuzda güvenli olarak teknik ekip giriş bilgilerinizi paylaşacak ve güvenle panelinize erişebileceksiniz. Yönetim panelinde ödeme istatistikleri, izleyici durumu, kitle analizleri, gönderim süresi gibi birçok özelliği kullanabileceksiniz.

RotuNote Login (Giriş) bilgilerine ise web URL (https://www.routenote.com/rn/login) üzerinden e-posta ve şifrenizi girerek ulaşabilirsiniz. Eğer daha önce kayıtlı değilseniz, URL (https://www.routenote.com/rn/signup_page/design) üzerinden istenen bilgileri doldurmanız gerekecektir. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra müziklerinizi göndermek için kayıtlı hesabınız olacaktır.

Müzik Dağıtım vs Routenote Mağazalarda Onaylama Süresi Ne Kadar?

Müziklerin onaylama süresi bir müzik mağazasında şarkının kabulü ile eşdeğerdir. Ancak bu süre yayınlamayı dahil etmez. Kısaca şarkılar; dağıtım > onaylama > yayınlama adımlarından geçecektir. Önemli olan bu süreci en hızlı biçimde atlatmaktır. Müzik Dağıtım vs RoutuNote karşılaştırmasında mağaza onaylama süreçleri aşağıdaki gibidir.

Müzik Dağıtım mağazalarda onaylama süresi 24 ile 48 saat arasındadır. Bu süre, şarkının kapak fotoğrafı, meta bilgileri (ana sanatçı, sözler, yardımcı sanatçı, yapımcı şirket bilgileri, şarkı adı, edit vb.), format uyumluluğu gibi durumlara göre ilerler. Bu bilgiler doğru ise şarkınız onaylama kabulünden itibaren aynı gün içerisinde yayınlanmaktadır.

RoutuNote mağaza onaylama süresi 72 saattir. Bu süre şarkının format bilgisi, kapak fotoğraf uyumluğu, şarkı sözleri veya mağazaların istediği formata göre değişiklik gösterir. Özellikle kapak fotoğrafının telifsiz veya Photoshop üzerinden benzersiz hale getirilmesi beklenir. Uygun koşullar sağlandığında onaylama süreci 72 saat kapsamında tamamlanacaktır.

Müzik Dağıtım vs RouteNote için Bir Şarkının Yayınlanması Ne Kadar Sürer?

Şarkının yayınlanma süresi dağıtım için gerekli tüm koşulları sağladığında gerçekleşecektir. Müzik Dağıtım vs RoutNote karşılaştırmasında her iki firmada kendine özgü planlama veya yazılım kullanıyordur. Bu sebepler şarkı yayınlama süreçleri de değişiklik gösterecektir.

Müzik Dağıtım, şarkı yayınlama süresi 3 ile 20 gün arasındadır. Bu süre genellikle Spotify için kullanılır, ancak çoğu zaman şarkılar aynı gün veya 3 gün içerisinde yayınlanmaktadır. Bazı müzik akış servisleri müziklerin daha fazla kitleye erişimi için editöryal listelere önem vermiştir. Belirli şartlar sağlandığında dağıtımın yeterli olmasından kaynaklı şarkınızı çıkış tarihinizi kolayca yapmanızı sağlar.

RoutuNote şarkı yayınlama süresi 3 hafta veya daha fazladır. Sürenin bu kadar uzun olması sanatçının şarkıyı planlamamasına veya daha geç süreye bırakmasını sağlar. Ayrıca platformda promosyon eksikliği sebebiyle hizmet alacağınız özellik bulunmaması hayran kitlenizi olumsuz etkileyecektir.