Müzik Dağıtım vs Amuse

Müzik Dağıtım vs Amuse ile fiyatlar, ödeme limiti, müşteri hizmetleri, dijital müzik platformları, yayınlama hızları gibi birçok faktörü inceleyin.

Günümüzde müzik yayınlamak, hayran kitlelere erişmenin etkili yollarından birisidir. Birçok sanatçı, bağımsız müzisyen veya diğer meslek grupları dijital platformları seçer ve o yönde ilerlemektedir. Dijital müzik platformlarında müzik yayınlamak için ise alanından kaliteli bir müzik dağıtım firması ile çalışmanız gereklidir.

Piyasada Müzik Dağıtım vs Amuse gibi birçok müzik dağıtım şirketi mevcuttur. Önemli olan Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketlerin barındırdığı hizmetlerin hangisinin iyi olduğudur. Böylelikle müziğinizi dağıtmanın yanından ek özellikler, hız, editöryal liste gibi avantajlar elde edebilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Amuse iyi bir şekilde araştırıldığında hizmetleri bakımından benzerlik ve farklılıkları bulunmaktadır. Bu hizmetler, sanatçı veya müzisyeni şarkılarını yüklemek ve dağıtmanın yanında promosyon gibi ek özellikler barındırmaktadır. Aralarındaki karşılaştırmaya bakarak içlerinden böylelikle en iyisini seçmek mümkün olacaktır.

1. Ödeme Yöntemleri

Müzik Dağıtım vs Amuse ödeme yöntemleri

Ödeme yöntemleri, bir sanatçının müzik yükleme ve dağıtım yaptıktan sonra kazanılan telif hakkı üzerinden gelir elde etmek için platformda kullandığı para çekme yöntemidir. Ödeme yöntemleri, ne kadar uluslararası ve Türkiye gibi ülkelerde geçerli ödeme aracı olursa, o ölçüde para çekmek basit olacaktır. Bu yüzden Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketleri araştırırken ödeme yöntemlerine bakmak uzun vadede size zaman kazandıracaktır.

Amuse şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde kullandıkları iki farklı ödeme yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri ülkemizde geçerli olmayan Paypal ve diğeri ise banka havalesidir. Paypal Türkiye’de geçerli olmadığından dolayı ödeme almanız için banka hesabı kullanmanız gerekmektedir. Fakat yurtdışından gelen ödemelerde fazla komsiyon düşünüldüğünde paranızı daha az çekeceğiniz anlamına gelir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise %100 telif hakkı kazancı elde etmenizin yanında para çekmek için iki farklı yöntem kullanmaktadır. Bunlardan biri Payoneer, diğeri ise direkt olarak banka havalesi ile para çekmektir. Payoneer Türkiye’de geçerli olup, uluslararası para transferlerinde kullanılmaktadır. Bir diğer ödeme yöntemleri aracı olan banka havalesi ile yüksek komisyonlar ödemeden direkt olarak hesabınıza parayı çekebilirsiniz.

2. Müzik Dağıtım vs Amuse Fiyatlar

Müzik Dağıtım vs Amuse Fiyatlar

Fiyatlar, Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketlerin hizmetleri dolayısıyla talep ettikleri servis bedelidir. Sunduğu hizmetlere bağlı olarak müziğinizi dağıtırken uygun ve kaliteli bir firma ile çalışmak önemlidir. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketleri araştırırken fiyatları da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Amuse şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde Ücretsiz, Pro ve Boost adı altında farklı paketleri bulunmaktadır. Ücretsiz paketi satın almayı düşündüğünüzde telif hakkı %100 olsa bile telif hakkı kazancınızın %15’ini sizden almaktadır. Kısaca sadece müziklerinizde %85 telif hakkı kazancı elde edersiniz.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise ücretsiz veya profesyonel paketlerden istediğinizi seçin her biri için telif hakkı kazancınızın %100’ü sizde kalmış olur. Müzik dağıtımından elde edilen herhangi bir herhangi bir ekstra ücret alınmaz. Her biri paketlerde verilmiş olup, müziklerinizi sorunsuz bir şekilde popüler müzik akış servislerine dağıtabilirsiniz.

3. Yayınlama hızı

Yayınlama hızı Müzik Dağıtım vs Amuse

Yayınlama hızı, Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketlerin, müziğin yüklemesinden müzik akış servislerinde yayına alınmasına kadar geçen süreyi ifade etmektedir. Yayınlama hızı ne kadar hızlı olursa Spotify, Apple Music, Youtube gibi müzik akış servislerine dağıtmak mümkün olmaktadır. Ayrıca çıkış tarihini belirlerken belirli günler için ayarlayarak, editöryal listeye girmenizi kolaylaştıracaktır.

Amuse şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde yayınlama hızı, oldukça yavaştır. Müzik yüklediğinizde müzik akış servislerine iletmek için 4 hafta veya daha fazla beklemeniz istenmektedir. 4 hafta veya daha fazla süre için çıkış tarihini belirleyebilir, editoryal listelere girmeye hak kazanabilirsiniz.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise yayınlama hızı, Amuse şirketine göre hızlıdır. 3 ile 15 gün içerisinde yüklediğiniz parçanız, müzik akış servislerinde yayınlanmaktadır. Sadece Spotify gibi müzik akış servislerinde en az 20 gün süre biçilmektedir. Bunun nedeni editoryal listeye girmeniz daha kolay olacağından, bunu yapmanız önerilmektedir.

4. Müzik Dağıtım vs Amuse Özellikleri

Müzik Dağıtım vs Amuse Özellikleri

Özellikler, Müzik Dağıtım vs Amuse gibi müzik şirketlerinin dağıtım, lisans, promosyon gibi bilgileri hizmetleri içerisinde dahil ettikleri faktörlerdir. Bu faktörler, müziğinizim daha kaliteli ve daha fazla kitleye erişmesini sağlamak için yapılır. Böylece hayran kitleleri elde etmek, müziğinizin dinlenmesi ve telif hakkı kazancı daha hızlı ve etkili olmaktadır.

Amuse şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde aşağıdaki gibi özelliklere sahip olursunuz:

 • Youtube Content ID
 • 18’den fazla müzik akış servislerine parçanızın dağıtımı
 • %85 telif hakkı kazancı (%15 telif pay ücreti alınır)
 • Paypal ve banka hesabı ile iki farklı ödeme yöntemi
 • 48 ile 72 saat içerisinden geri dönüş yapan müşteri hizmetleri
 • Sınırlı panel kullanımı (Sadece mobil üzerinden kullanılabilir)
 • Global çapta müziğin dağıtımını yapar (Afrika odaklı çalışır)
 • Ödeme limiti: $10
 • Cover (mekanik lisans hakkı yok)

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise aşağıdaki gibi özelliklere sahip olursunuz:

 • Youtube Content ID (Ücretsiz)
 • 100’den fazla Spotify, Apple Music, Tiktok gibi müzik akış servislerine dağıtım
 • %100 telif hakkı kazancı
 • Payoneer ve banka hesabı ile Türkiye’de geçerli olan iki farklı ödeme yöntemi
 • 7/24 aktif olarak çalışan müşteri hizmetleri ile 24 saat içerisinden geri dönüş
 • Ücretsiz, basit, gelişmiş panel kullanımı
 • Yerli ve yabancı olmak üzere Global çapta müziğin dağıtımı
 • Ödeme limiti (Para çekme limiti): 200 TL
 • Cover, Remix, Sampler, beat formatlarını destekler
 • Mekanik dağıtım
 • Promosyon müzik dağıtım
 • Youtube MCN
 • Video dağıtımı
 • 3 ile 15 gün içerisinde müziklerin yayınlama hızı
 • Alt kullanıcı ekleme veya yüzdesel olarak gelir bölme
 • Beatport (Manuel)

5. Kullanım Kolaylığı

Kullanımı kolaylığı Müzik Dağıtım vs Amuse

Kullanımı kolaylığı, Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketlerinin hizmetleri dolayısıyla sunduğu müzik yüklemek, dağıtmak ve diğer özelliklerini kullanmak için sundukları panellerdir. Paneller ne kadar kullanışlı ve basit olursa o ölçüde müzik yüklemek ve dağıtım yapmak kolaylaşacaktır. Bu nedenle panel kullanımı güçlü olan Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketler ile çalışmak önemli olmaktadır.

Amuse şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde öncelikle siteye kayıt olmanız gerekmektedir. Siteye kayıt olmaya geldiğinizde ise Türkiye’de yaşıyorsanız, kayıt olup giriş yapmanız mümkün değildir. Çünkü Amuse Türkiye’de yaşayan kişileri kabul etmemektedir. Panele erişseniz bile kullanımı zor olması, yavaş çalışması gibi özellikleri ile panel pek kullanışlı değildir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise ücretsiz kayıt olup, giriş yapmak basittir. Güvenlik önlemleri için 2 adımda doğrulama gibi özellikleri bulunmaktadır. Giriş yaptığınızda sadece ‘Müzik Ekle’ bölümünden kolayca parçanızı yükleyebilir ve dağıtabilirsiniz. Kullanmak amatörler için basit, profesyoneller için gelişmiştir.

6. Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri Müzik Dağıtım vs Amuse

Müşteri hizmetleri, Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketlerden aldığınız paketler doğrultusunda veya öneri, istek gibi sormanız gereken soruları danışabileceğiniz teknik servis alanlarıdır. Bir müzik dağıtım şirketinde müşteri hizmetleri ne kadar hızlı ve ilgili olursa o derece hizmet almanız mümkün olmaktadır. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketleri araştırdığınızda müşteri hizmetlerinde iyi olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Amuse şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde hizmetleri dolayısıyla farklı paketler için ayrı müşteri hizmetleri bulunmaktadır. Ücretsiz paketi seçtiğinizde 48 ile 72 saat veya daha fazlası için beklemeniz gerekmektedir. Yalnızca ücretli sürümlerde 48 içerisinde geri dönmektedirler. Müzik dağıtım şirketleri arasında Amuse’nin müşteri hizmetlerinin genel olarak yavaş işlediği bilinmektedir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise müşteri hizmetleri gelişmiş yapıdadır. İster ücretsiz paketleri seçin isterseniz de profesyonel paketleri tercih edin her biri için 24 saat içerisinde geri dönüş yapan müşteri hizmetlerini bulacaksınız.

Ayrıca sorununuz hakkında ulaşabileceğiniz iletişim kaynakları aşağıdaki gibi olmaktadır:

 • İletişim sayfası
 • Blog ve sayfalar
 • Sıkça sorulan sorular sayfası
 • Teknik kaynaklar
 • Telefon destek
 • Mail destek
 • Canlı destek

7. Müzik Dağıtım vs Amuse: Ödeme Limiti

Ödeme limiti Müzik Dağıtım vs Amuse

Ödeme limiti, Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketlerde barındırdığınız şarkılar için ödenen telif hakkı kazançlarını nakit olarak çekebileceğiniz minimum miktarı göstermektedir. Ödeme limiti ne kadar az ise o derece paranızı çekebilmeniz mümkün olmaktadır. Böylelikle uzun vadeli olarak çalışacağınız bir müzik dağıtımı firmasını tercih edebilirsiniz.

Amuse şirketi ile çalıştığınızda ödeme limiti rakip sitelere göre düşüktür. Ödeme limiti $10’dır fakat bu miktar genelde Paypal için kullanılmaktadır. Banka hesabı için bile düşünüldüğünde ise paranızı çekmek için yüksek komisyonlar ödeyebileceğiniz için daha yüksek meblağı hesabınızda tutmanız gerekecektir.

Müzik Dağıtım şirketini tercih ettiğinizde ödeme limiti döviz kurlarına göre düşük bir rakamdır. Müzik Dağıtım ödeme limiti sadece 200 TL’dir. Türkiye’de ve uluslararası geçerli olan ödeme yöntemleri kullanmaktadır. Böylelikle Payoneer veya banka hesabı ile paranızı kolayca çekebilirsiniz.

8. Dijital müzik platformları

Dijital müzik platformları Müzik Dağıtım vs Amuse

Dijital müzik dağıtım platformları, Müzik Dağıtım vs Amuse gibi şirketlerin eserin dağıtımının son halkası olan müzik akış servislerinin eş anlamlısıdır. Burada yayınlanan müzikler, hayran kitlesi oluşturmada ve telif hakkı geliri kazanmada kullanılmaktadır. Sadece tek mağaza yerinde yüzlerce mağazaya göndermek istediğinizde bir müzik dağıtım şirketi ile çalışmanız gerekmektedir.

Amuse şirketini tercih ettiğinizde Spotify, Apple Music ve benzeri platformlara dağıtım yapmaktadır. Müziğin dağıtımında 18’den fazla müzik akış servisine iletir ve oralardan telif hakkı kazancı elde edebilirsiniz. Müziğin yayınlanma süresi uzun olması, müşteri hizmetlerinin yavaş olması, cover parçayı mekanik lisans olmaması gibi özellikleri ile farklı bir şirket tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise 100’den fazla dijital müzik platform servislerine eserinizin dağıtımını yapılacaktır. 100’den fazla dijital platformun yanı sıra %100 telif hakkı kazancınızın olması size hızlı bir gelirin kapısını açabilecektir. Ekstra olarak almak istediğiniz hizmetler kapsamında mekanik dağıtım, video dağıtım, promosyon gibi araçların olması sizi müziklerinizde güçlü kılacaktır.

9. Telif hakları

Müzik Dağıtım vs Amuse telif hakkı

Telif hakları, bir dijital müzik platformunda UPC / EAN / ISRC gibi kodlarla korunan telif hakkı sahibini içermektedir. Bu kodların olması müzik akış servislerine dağıtılmasını kolaylaştırmakta ve sizin üzerinize lisans hakkı doğmaktadır. Bu kodlar vasıtası ile müzik dağıtım platformları aracılığıyla istatistiksel olarak telif hakkı kazancınız aktarılmaktadır.

Amuse şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde Cover gibi belirli formatları desteklememesi ve lisans almanı gerekmesi gibi olaylardan ötürü tercih edilmemektedir. Müzikleriniz üzerinden %100 telif hakkı sahibi olsanız bile gelir elde etmek istediğinizde telif pay ücreti altında %15 komisyon alınır. Böylelikle sadece %85 telif hakkı kazancı sağlamış olursunuz.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise Cover, Remix, Sampler, Beat gibi formatlarını destekler. İstenildiğinde ücretsiz olarak UPC / EAN / ISRC gibi kodları almanıza destek sağlamaktadır. Parçalarınız için telif haklarını bölebilir veya alt kullanıcı ekleyebilirsiniz. Ayrıca telif hakkı kazancınızın %100’ü sizde kalarak 100’den fazla müzik platformuna eseriniz dağıtılır.

  MÜZİK DAĞITIM Amuse
ÖDEME YÖNTEMLERİ Payoneer, Banka Havalesi Paypal, Banka hesabı
FİYATLAR Ücretsiz (%100 Hak ediş) ve Profesyonel Paketler Ücretsiz (%85 hak ediş ‘’%15 Telif pay ücreti alır’’) ve Amuse Pro Boost
YAYINLAMA HIZI 3 ile 15 gün arasında yayınlanır 4 hafta ve daha fazla
ÖZELLİKLER Yerli ve yabancı olmak üzere Global çapta hizmet verir. Global çapta hizmet verir (Afrika odaklı çalışır)
KULLANIM KOLAYLIĞI Basittir ve herkes tarafından kullanılabilir Panel kullanımı karışık (Türkiye mevcut değil ve sadece app var)
MÜŞTERİ HİZMETLERİ Maximum 24 saat içerisinde geri dönmektedir 48 -72 saat içinde geri dönmektedir (Ücretsiz için bu süre uzamaktadır)
ÖDEME LİMİTİ 200TL ‘dir. $10
DİJİTAL PLATFORMLAR Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza (Yerli + Yabancı platformlar) Apple Music, Spotify ve 18’den fazla mağaza
LİSANS Cover şarkılar için mekanik lisans dahil olmak üzere tüm lisans türleri Cover (mekanik lisans yok), remix, sample, beat
MEKANİK LİSANS Var Yok
CONTENT ID Var Var
ALT KULLANICI Var Var
MAİL DESTEK Var Var
TELEFON DESTEK Var Yok
BEATPORT Var (Manuel) Yok

Müzik Dağıtım vs Amuse Hakkında İnsanların En Çok Aradıkları Konular

Müziğinizin dağıtımı için bir şirketle çalışmak önemlidir. Çünkü şirketler, ürettiğiniz müziği Spotify, Apple Music, Amazon Music gibi müzik akış servislerine dağıtır. Yukarıdaki maddeler ile Müzik Dağıtım vs Amuse için belirli karşılaştırmaları inceledik. Şimdi ise insanların Google aramalarında iki şirketin en çok arattırdıkları konulardan bahsedeceğiz.

Bir dağıtım şirketi seçmeden önce tüm detayları bilmek size zaman kazandırır ve alacağınız hizmetin ne olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle kriterlerin karşılaştırmasının yanında en iyi dijital müzik servisini seçme özgürlüğüne sahip olursunuz.

Müzik Dağıtım vs Amuse Web Adresleri Nelerdir?

Müzik Dağıtım web adresi URL (muzikdagitim.com); 100’den fazla müzik akış servisine şarkılarını veya video kliplerinizi gönderen bir şirkettir. Şarkı gönderimi veya videolar tek bir yazılım platformu kullanılarak gönderilir. Ayrıca seçilen herhangi bir pakette promosyon seçeneği sunulur. Böylelikle pazarlama veya reklam çalışmalarını da birlikte yapmış olursunuz.

Amuse web adresi URL (amuse.io); 18’den fazla müzik mağazalarına şarkınızı göndereceğiniz bir platformdur. Müzik Dağıtımda olduğu gibi şarkılarınızı belirli gün veya hafta içerisinde platformlarda yayınlanmasını sağlar. Ancak müziğin geç gönderimi veya iletişim eksikliğinden ötürü az tercih edilmektedir. Beatport yayının olmaması ayrıca eksi bir özellik olarak karşınıza çıkmaktadır.

Müzik Dağıtım vs Amuse Para Çekme

Müzik Dağıtım para çekme konusunda şeffaf ve güvenilir firmaların arasındadır. İşlemler genellikle aşağıdaki adımlarla gerçekleşir:

 • Şarkınız ücretsiz yönetim paneli ile Spotify gibi müzik akış servislerine gönderimi yapılır.
 • Gönderim sağlanan müzikleriniz uygun ise yayınlanır
 • Ardından müzik akış servisleri belirli zamanlarda (Genelde 1 veya 3 ay arasındadır) ödemeleri yapar ve ‘Ödemelerim’ ekranından görüntülersiniz.
 • Son olarak da aynı ekrandan 200 TL’lik ödeme limitine ulaştığınızda paranızı çekebilirsiniz.

Not: Müzik Dağıtım, telif ücret payı almaz yani kazançlarınızın %100’ü size ait olur. Payoneer veya Banka hesabı kullanmasından ötürü Türkiye üzerinden kolayca paranızı çekebilirsiniz.

Amuse para çekme işlemleri oldukça karmaşıktır. En büyük sebebi; yurtdışı firma olması ve ödemeleri geciktirmesidir. Ancak yalnızca mobil uygulamayı kullanarak ödeme almayı düşünürseniz, genelde aşağıdaki işlemler uygulanacaktır:

 • Müziğiniz Amuse web site üzerinden değil, App aracılığıyla gönderimi yapılır
 • Gönderim tamamlandıysa (4 hafta veya daha fazladır) şarkınız müzik akış servislerinde yayınlanır
 • Ardından ödemeler gelse bile %15 telif pay ücreti alınarak, sanatçıya %85 ücret ödenir
 • Paranızı ise Paypal veya banka hesabı kullanarak minimum $10 olarak çekebilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Amuse Türkiye’de Bulunuyor mu?

Müzik Dağıtım, Türkiye’de bulunan nadir dijital müzik servislerinden birisidir. Spotify, Apple Music, Deezer, Youtube ve daha fazlası için gönderim yapan şirkettir. Müziklerinizden herhangi bir komisyon almayarak kazançlarınızı Türkiye üzerinden çekebilirsiniz. Ayrıca şirketin Türkiye’de bulunması kolayca iletişime geçebileceğiniz anlamına da gelmektedir.

Amuse müzik şirketi ise Türkiye’de şubeleri bulunmaz ve genelde çoğu sanatçı ile çalışmamaktadır. Amuse genelde Afrika odaklı çalıştığından, pazarı ona yönelik sanatçılar ile bire bir çalışabilir. Ancak masaüstü olarak erişebilir bir web sitesinin bulunmaması, Türkiye’de çalışmaması, müzik gönderiminin yavaş olması sebebiyle son tercihler arasında bulunur.

Ancak yine de hizmetlerini tercih eden sanatçılar, ücretsiz gönderimini seçer. Fakat gönderimin yavaş olması ve kazançlar üzerinden telif hakkı payı alması insanları daha kullanılabilir şirketlere itmektedir. Tercihiniz Müzik Dağıtım ise bugünden işlerinizi ertelemeyin ve şarkılarınızı paylaşın.

Müzik Dağıtım vs Amuse Ne Demek?

Müzik Dağıtım, müzik akış platformları (DSP) veya müzik mağazalarına (Amazon Music vb.) şarkılarınızı göndereceğiniz dijital müzik servisidir. 100’den fazla platform bulunur ve Global olarak her pazara uygun dağıtım yapılmaktadır. Sanatçılar yükledikleri müziklerinin karşılığında telif hakkı ücreti alır. Her müzik mağazası şirketler ile çalışır; dolayısıyla kazançlarınızı da çekebileceğiniz servistir.

Amuse ise müziklerinizi gönderdiğiniz ve karşılığında dağıtım ücreti alınan bir servistir. Türkiye dışından hizmet verdiklerinden ötürü Afrika pazarına odaklanan sanatçıların tercih ettiği firmadır. Web sitelerine direkt ulaşım yoktur ve yalnızca App (Mobil Uygulama) ile gönderim yapılır. Ancak yine de birçok kişinin %15 telif pay komisyonu düşüldüğünde seçebileceği firmadır.

Müzik Dağıtım vs Amuse Music Distribution

Music Distribution, müzik dağıtım kelimesinin İngilizce karşılığıdır. Genelde sanatçılar, dijital müzikleri olduğunda çalışacakları şirket arayışına girer. Bunun en büyük sebebi Spotify, Apple Music gibi popüler platformlarında üçüncü parti sağlayıcıları ile çalışmasıdır. Çünkü hiçbir platform, sanatçı veya müzisyenlerin telif hakkı sorumluluğunu almaz.

Music Distribution ise telif hakkı dağıtmak veya eser gönderiminde tampon bir şirkettir. Müzik Dağıtımda music distribution arasında olan nadir şirketlerden birisidir. Türkiye’de hizmet almak istediğinizde eser gönderiminin yanı sıra; Youtube MCN, Promosyon, Klip Çekme ve daha fazlasına erişebilir olursunuz.

Amuse music distribution ise müziklerinizi sınırlı bir pazara göndereceğiniz dijital bir servistir. 18 farklı mağazası bulunur ve bunların her biri müziğinizin yayınlandığı akışlardır. Afrika türünden eserinizi varsa denenebilir firma olsa da Türkiye üzerinden gönderimleri kabul etmemektedir.

Müzik Dağıtım vs Amuse Login (Giriş Sayfası)

Müziğinizi dağıtmak istediğinizde Müzik Dağıtım Login sayfası (https://muzikdagitim.com/kayit/) üzerinde hesabınızı oluşturduğunuzda giriş yaparsınız. Aşağıda giriş sayfasına ulaştığınızda formu nasıl dolduracağınıza dair bilgileri uygulayın:

 • İsim ve Soyisim: Kayıt formunu görüntülediğinizde Gerçek isminizi girdiğiniz bölümdür. Bu alana Sanatçı isminizi, Lakap veya benzeri tüzel kişilikleri girmeyin.
 • E-mail: Kullandığınız veya kullanacağınız e-posta adresini yazınız. Bu alana yazacağınız e-mail, şirketinizin veya kişisel olarak kullandığınız adres olabilir.
 • Kullanıcı Adı: Müzik Dağıtım’da size sunulan ücretsiz yönetim paneli girişi içim kullanacağınız alandır.
 • Telefon numarası: Türkiye veya başka ülkede yaşıyorsanız; ‘+90’ gibi alan kodunuzu eklemeyi unutmayın.
 • Ülke: Şirketin sizinle irtibat geçebileceği yaşadığınız veya sıklıkla bulunduğunuz ülkeyi seçiniz.
 • İl: Yaşadığınız il bilgisini ilçe ile birlikte ve / ya eyalette yaşıyorsanız, ayrıca ekleyebileceğiniz şehir bilgisidir.
 • Şirket: Bağlı olduğunuz şirket bilgisi var ise zorunlu olmamakla birlikte bilgilerinizi girebileceğiniz alandır.
 • Vergi Mükellefi bilgisi: Bağlı olduğunuz vergi mükellefi bilginiz var ise ‘Evet’ yoksa ‘Hayır’ kutucuğu işaretlediğiniz alandır.
 • Kullanım şartları: Müzik Dağıtım’da herhangi bir ürün veya hizmeti kullanan kişi / şirket / kuruluşlar kullanım şartlarını kabul etmiş sayılır. Bunun için: ‘Kullanım şartlarımızı ve üye sözleşmemizi onaylıyor musunuz yazılı metin kutusunu işaretlemeniz yeterlidir.

Amuse Login sayfasına ulaşmak için: Web Url (https://artist.amuse.io/) üzerinden giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmak için öncelikle site ile ilgili form bilgilerini doldurmanız gerekmektedir. Amuse web sitesini kullanarak aşağıdaki gibi kayıt olursunuz:

 • Öncelikle sanatçılar için ilgili web URL adresi ile giriş yapınız
 • Ekranda Login için iki seçenek bulunacaktır: Zaten üyeyseniz ‘Log in’ butonunu deneyebilir veya üye değilseniz ‘Welcome to Amuse’ ekranının altındaki bilgileri doldurmanız gerekir.
 • Yeni bir hesap oluşturmak için (Facebook, Google, Apple hesapları harici): E-mail alanına sıklıkla kullandığınız e-posta adresinizi ekleyin ve aşağıda soluk sarı renkte olan buton aktifleşecektir.
 • Soluk sarı renkteki ‘Sign Up With Email’ aktifleştiğinde bir kez tıklayın
 • Açılan ekranda ilgili alan tekrardan e-posta ve sırasıyla; isim, soy isim, şifre, ülke ve alan kodunuz ile birlikte cep telefonunuzu giriniz.
 • Aşağıda bulunan ’18 yaşında büyüğüm’ ibarelerini onayladıktan sonra ‘Sign Up’ butonuna basarak işlemlerinizi tamamlayın.