Müzik Dağıtım vs Record Union

Müzik Dağıtım vs Record Union ile yayınlama hızı, müşteri hizmetleri, dijital müzik platformları gibi birçok özelliği karşılaştırın ve en iyisini seçin.

Sanatçı tarafından üretilen müzik parçalarını yayınlamak için dijital müzik dağıtım şirketlerine ihtiyaç vardır. Piyasa da müzik yayınlamak için birbiri ile rekabet eden birçok şirket bulunmaktadır. Bu şirketler temelde müzik akış servisleri ile birlikte çalışır ve müziğinizi güvenli bir şekilde dağıtmanın aracısı olurlar.

Spotify, Apple Music gibi popüler platformlar ile çalışan Müzik Dağıtım vs Record Union gibi şirketler bulunmaktadır. Birisi ile çalışmak için öncelikle özelliklerin, fiyat bilgisini ve ek fırsatlarını bilmek gerekir. Müziğinizi yayınlamak, lisanslamak, dağıtımını yapmak istiyorsanız, bu iki şirketin özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Sizler için Müzik Dağıtım vs Record Union ile iki şirketin karşılaştırmasını yaptık. Böylelikle size en uygun şirketin hangisi olacağını karar verebilirsiniz.

1. Dijital Platformlar

Müzik Dağıtım vs Records Union dijital platformlar

Dijital platformlar, Müzik Dağıtım vs Records Union için müziğin dağıtıldığı akış servislerini içermektedir. Bu servisler de müzikleriniz hayran kitlelere ulaştırılır ve dolayısıyla buradan belirli telif hakkı ücretleri kazanırsınız. Fakat her biri telif hakkı ödemez, hangilerinin ödeyip ödemediğini bilerek müzik dağıtımı yapmak önemlidir.

Record Union için dijital platformlar iki şekilde gerçekleşmektedir. Top Dog paketi seçerseniz, 5 mağazaya gönderim için (1-2 şarkı) $10 ücret ödemeniz gerekmektedir. Aynı şekilde bir üst versiyon olan World Domation paketi seçtiğinizde ise 20 farklı müzik mağazasına gönderim için (1-2 şarkı) $15 ücret ödemeniz gerekmektedir.

Müzik Dağıtım şirketini tercih ettiğinizde ise ücretsiz veya profesyonel paketlerinden herhangi birini seçseniz bile her paket için 100’den fazla mağazaya gönderim sağlanır. Seçtiğiniz paketlerin her birinde ayrıca Youtube Content ID ücretsizdir. Ayrıca müzik yayınlamak için ekstra ücret ödemenize gerek yoktur.

Müzik Dağıtım şirketinin yayınladığı bazı dijital müzik mağazaları aşağıdaki gibidir:

 • Youtube Music
 • Facebook / Instagram
 • Apple Music
 • Spotify
 • Apple Shazam
 • Akazoo
 • Fan Label
 • 7digital
 • Alibaba xiami
 • Tesla
 • Viva
 • Yandex Müzik
 • Turkcell Fizy
 • Tiktok
 • Deezer vb. diğer 100’den fazla dijital müzik mağazası

2. Fiyatlar

Müzik Dağıtım vs Records Union fiyatlar

Müzik Dağıtım vs Record Union için fiyatlar değişiklik göstermektedir. Record Union fiyatları seçilen paket ve şarkılar üzerinden hesaplanmaktadır. Top Dog paketi seçtiğinizde 1-2 şarkı için $10 ücret ödemek zorundasınız. Aynı şekilde World Domination paketi seçtiğinizde ise 1-2 şarkı için $15 ödemeniz gerekir. Paketlerin ayırıcı tek özelliği; düşük fiyat için 5 mağaza, diğer fiyat için 20 mağazaya müziklerinizin gönderilmesidir.

Müzik Dağıtım şirketinde ise ücretsiz ve profesyonel paketler olarak bir dizi özellik sunulmuştur. Her birinde %100 telif hakkı geliri elde edilir ve ekstra ücret yoktur. Paketlerde değişiklik yapmanız, dağıtılan mağazaları etkilememektedir. Çünkü her bir paket için 100’den fazla platforma müzikleriniz dağıtılacaktır.

Müzik Dağıtım vs Record Union fiyatları önemli olduğunda daha az ücret ödemek istiyorsanız, Müzik Dağıtım, sizin içi en iyi seçenek olabilir. Ücretsiz ve Profesyonel paketleri ile belirli şarkılar için sınırsız denebilecek müzik mağazalarına gönderim sağlanır. Ayrıca birçok dünya çapında dijital müzik dağıtım servisi telif hakkı gelirleri üzerinden komisyon alırken, Müzik Dağıtım şirketi sizlerden herhangi bir komisyon almamaktadır.

3. Müzik Dağıtım vs Record Union Ödeme Yöntemleri

Müzik Dağıtım vs Record Union Ödeme Yöntemleri

Dijital müzik dağıtımı söz konusu olduğunda Müzik Dağıtım vs Record Union önemli kavramlarda birisidir. Özellikle ödeme yöntemlerini öğrenmek uzun vade de iş yapacağınız şirket için bilgileri öğrenmek hayat kurtaracaktır. Record Union şirketi ile çalışırsanız eğer sadece Paypal’ınızın olması gerekmektedir çünkü firma tüm telif hakkı ödemeleri bu ödeme yöntemi ile sağlamaktadır.

Türk müzik dağıtım şirketleri arasından birçok kişi tarafından tercih edilen bir firma aradığınızda tercihinizi Müzik Dağıtım ile yapabilirsiniz. Ücretsiz müzik distribütör olmasının yanı sıra ek profesyonel paketler sunar ve dijital müzik dağıtım fiyatları ne olursa olsun hakkınız karşılığını %100 olarak alırsınız. Diğer müzik dağıtım firmaları aksine telif hakkı gelirlerinden herhangi bir ücret kesilmez.

Ayrıca Müzik Dağıtım, ödeme yöntemleri olarak banka hesabı ve Payoneer hizmeti sunmaktadır. Bu da Türkiye veya dünya üzerinden kolayca para çekebileceğiniz anlamına gelmektedir.

4. Yayınlanma Hızı Müzik Dağıtım vs Record Union yayınlanma hızı

Müzik Dağıtım vs Record Union söz konusu olduğunda yayınlama hızı önemli olmaktadır. Yayınlama hızı temel olarak bir şarkının müzik akış servisine gönderip, yayına girmesiyle geçen süreyi göstermektedir. Bu neden bir şirketin yayınlama hızının bilmek, çıkış tarihini etkili bir şekilde ayarlamak demektir.

Record Union için yayınlama hızı 10 gün sonra olsa genelde 2 haftayı bulmaktadır. Hangi paketi seçerseniz, seçin yayınlama hızı en fazla 5 gün ve sonrasına olacaktır. Ayrıca seçilen paketin hiçbirinde %100 gelir kazancı yoktur, en fazla %92,5’a kadar çıkabilmektedir.

Müzik Dağıtım için ise yayınlama hızı 3 ile 15 gün içerisinde sürmektedir. Eğer Spotify sanatçı hesabı veya diğer müzik akış servisleri sanatçı hesabınız varsa bu süre daha da kısalmaktadır. Seçilen paketlerden herhangi bir kayıt ve müzik teknolojileri vb. ekstra ücret kesilmesini istemiyorsanız ücretsiz müzik distribütör olarak Müzik Dağıtım’ı seçebilirsiniz. Hangi paketi seçerseniz seçin %100 telif hakkı gelirine sahip olursunuz.

5. Özellikler

Müzik Dağıtım vs Record Union Özellikler

Özellikler, Müzik Dağıtım vs Record Union için hizmetler veya sağladıkları servisleri içermektedir. Böylece bir firmanın hangi şartlarda çalıştığını ve sizlere nasıl hizmet sunduğunu öğrenebilirsiniz. Record Union şirketi ile çalıştığınızda aşağıdaki gibi ek özellikler sunmaktadır:

 • Youtube Content ID
 • Ücretsiz panel kullanımı
 • Top Dog için 5 mağazaya dağıtım, World Domination için 20 mağazaya dağıtım
 • 48 saat içerisinde geri dönüş yapan teknik destek
 • UPC kod hizmeti (Ücretli)
 • EPK (ajanslara, plak şirketlerine hikayenizi anlatacak yeni bir özgeçmiş)
 • Akıllı bağlantı hizmeti
 • %85 telif hakkı kazancı (En yüksek %92,5 kazanç olmaktadır)
 • Paypal ile para çekme

Müzik Dağıtım firmasını tercih ettiğinizde ise aşağıdaki gibi özellikler sunmaktadır:

 • Youtube Content ID (Ücretsiz)
 • %100 telif hakkı kazancı
 • Gelişmiş, basit ve herkes tarafından kullanılabilen ücretsiz panel
 • Ücretsiz ve profesyonel her paket için 100’den fazla dijital platform
 • Cover, remix, beat, sampler, ses kayıt ve müzik destekler
 • Dijital müzik dağıtımı için kontrol edilebilir istatistik raporları (PDF olarak indirilebilir)
 • 7/24 aktif olarak çalışan ekipten 24 saat içerisinde geri dönüş
 • Promosyon (Wikipedia profil, IMDb profili, Ekşi sözlük tanıtımı, Spotify PR gibi çeşitli tanıtım özelikleri)
 • Mekanik Dağıtım (CD, DVD, radyo, televizyon lisans ve dağıtımı vb.)
 • Video Dağıtım (NetD müzik yayınlama hizmetler)
 • Gelişmiş destek veren müşteri hizmetleri
 • Beatport (Manuel)

6. Ödeme LimitiMüzik Dağıtım vs Record Union Ödeme limiti

Müzik Dağıtım vs Record Union karşılaştırması için önemli bir etmenlerden birisi de ödeme limitidir. Ödeme limiti, bir müzik distribution şirketi tarafından sanatçıya ödenen minimum eşik miktarıdır. Bu bazen 50 dolar olabilir bazen se 200 dolara kadar çıkabilmektedir. Fakat Record Union için ne kadar ödeme limit olduğu yazılmamıştır.

Müzik Dağıtım firmasında ise ödeme limiti 200 TL’dir ve her paket için geçerlidir. Telif hakkı ödemeleri genel olarak dolar üzerinden geldiği içi ödeme limitinin 200 TL olması iyidir. Böylelikle hızlıca para birikimi yapabilir, istediğiniz hayran kitlesi sayısına ulaşabilirsiniz.

7. Kullanım kolaylığı

Müzik Dağıtım vs Record Union kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı, bir müzik dağıtıcı şirketin kullanıcılara sunduğu dijital paneldir. Kişisel olarak yüklemesinden yayınlamasına kadar tüm rapor ve istatistikler dahil takip edildiği ve kontrol edildiği Online platformlardır. Bu yüzden bu alan için sağlanan özellikler, kullanım kolaylığı açısından kullanıcıya basitlik, gelişmişlik sunulması gerekmektedir.

Record Union için panele giriş yapmak kolaydır. Fakat müzik yüklemek istediğinizde her müzik için UPC adı altında ücret kesmektedir. Girişi basit olsa da gelişmiş panel bölümleri olmadığından profesyoneller için pek de uygun değildir. Ayrıca panel kullanımı ile ilgili kaynak sayısı oldukça azdır.

Müzik Dağıtım ise panel herkes tarafından kullanılabilir olarak tasarlanmıştır. Hem acemiler için yer vardır hem de profesyoneller içindir. O yüzden müzik eklemek, lisanslamak ve dağıtmak istediğinizde birden fazla özelliği aynı anda kullanabilirsiniz. Ayrıca destek almak istediğinizde 7/24 aktif olan müşteri hizmetlerinden, bloglardan veya detaylı teknik kaynaklardan panel kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Bunlardan en önemlisi de paketlerden herhangi birini seçtiğinizde panel içinde herhangi bir ekstra ücret ödemenize gerek yoktur. Çünkü tüm bu hizmetlerin her biri seçtiğiniz pakette bulunmaktadır. Ücretsiz kayıt veya giriş yapabilirsiniz. Güvenliğiniz için de isterseniz 2 adımda doğrulama sisteminizi kullanabilirsiniz.

8. Müşteri Hizmetleri

Müzik Dağıtım vs Record Union müşteri hizmetleri

Müzik Dağıtım vs Record Union karşılaştırmasının en önemli özelliklerinden birisi de müşteri hizmetleri servisidir. Müşteri hizmetleri, bir paket satın aldığınızda veya müziği platforma gönderirken yapmanız adımlar dahil öneri, görüş ve istekten faydalanabileceğiniz hizmet parçasıdır. Bu nedenle kaliteli müşteri hizmetleri içeren bir dağıtım şirketi ile çalışmak önemli olmaktadır.

Record Union şirketini seçerseniz iletişime geçmek için iki yol vardır. Bunlardan birisi sayfanın en altında bulunan ‘Contact’ kısmıdır. Bu kısımdan ulaştığınızda karşınıza Zendesk destek alanı açılır fakat direkt olarak iletişime geçmek zordur. Çünkü öncelikle sizi teknik kaynaklara iletmektedir. O nedenle direkt olarak iletişime geçmek oldukça zor olmaktadır.

Müzik Dağıtım şirketini seçerseniz eğer, iletişime geçmenin veya teknik kaynaklara ulaşmanızın birçok yolu bulunmaktadır. İster canlı destek hattından isterseniz de sayfalar alanından kolayca iletişime geçebilirsiniz. Kullanıcıların 7/24 olarak en çok ettiği iletişim ve teknik destek kaynakları aşağıdaki gibidir:

 • Canlı destek
 • Whatsapp destek
 • Sıkça sorulan sorular sayfası
 • Telefon destek
 • E-mail destek
 • Teknik kaynaklara erişim
 • Bloglar

9. Telif Hakları: Müzik Dağıtım vs Record Union

Telif Hakları Müzik Dağıtım vs Record Union telif hakları

Telif hakları, sanatçı, müzisyen veya diğer meslek grupları tarafından üretilen bir parçanın yayınlanmadan, dağıtıma kadar paket süresi içerisinde lisans demektir. Telif hakkınız olması için kaliteli bir müzik dağıtım firması ile çalışmak önemlidir.

Record Union ile çalıştığınızda $10 ücret karşılığı UPC/AEN/ISRC kodları tanımlanmaktadır. Fakat iletişimi pek de yeterli olmayan firma ile çalışmak ve aynı zamanda 20 ile sınırlı maksimum mağaza dağıtımı sağlanması olumsuz özellik taşımaktadır.

Telif hakkı sizde olduğunda haklarınız dolayısıyla dijital müzik akış servisleri sizlere telif ücreti ödemektedir. Bu demektir ki 20 mağaza olması daha az kazanç demektir. Ayrıca Record Union ile çalıştığınızda telif gelirlerinizin hiçbir zaman %100’üne sahip olamıyorsunuz.

Müzik Dağıtım firması ile çalıştığınızda ise Türk müzik dağıtım şirketleri arasında olması ve aynı zamanda gelişmiş paneli ile kullanıcılara ek özellik sunması insanların dikkatini çekmektedir. Hangi paketi seçerseniz seçin telif hakkı gelirlerinizin %100’ü size ait olur. Müzik Dağıtım yalnızca pakette sunulan özellikler dahilinde size hizmet sunmaktadır.

Kısaca Record Union firmasının aldığı ekstra ücretler, ödeme limitinin olmaması, 20 gibi az müzik mağazasına dağıtımı, müşteri hizmetleri yetersizliği gibi etmenler görülmemektedir. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Record Union karşılaştırmasının en doğru yolu gerçekten size güven veren bir firma ile çalışmaktır.

  MÜZİK DAĞITIM Record Union
ÖDEME YÖNTEMLERİ Payoneer, Banka Havalesi Paypal
FİYATLAR Ücretsiz (%100 Hak ediş) ve Profesyonel Paketler Top Dog (1-2 müzik için min. yıllık $10), World dominaton (1-2 müzik için min. yıllık $15)
YAYINLAMA HIZI 3 ile 15 gün arasında yayınlanır 10 gün sonra yayınlanmaktadır.
ÖZELLİKLER Yerli ve yabancı olmak üzere Global çapta hizmet verir. Promosyon var Global çapta hizmet vermektedir (Yerli yoktur). EPK var.
KULLANIM KOLAYLIĞI Basittir ve herkes tarafından kullanılabilir Panel kullanımı karmaşıktır
MÜŞTERİ HİZMETLERİ Maximum 24 saat içerisinde geri dönmektedir 48 saat içinde geri dönmektedir
ÖDEME LİMİTİ 200TL ‘dir. Bilgi Yok
DİJİTAL PLATFORMLAR Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza (Yerli + Yabancı platformlar) Top Dog için 5 mağaza gönderimi, World Domination için 20 mağaza
LİSANS Cover şarkılar için mekanik lisans dahil olmak üzere tüm lisans türleri UPC / EAN / ISRC ($10)
MEKANİK LİSANS Var Yok
CONTENT ID Var Var
ALT KULLANICI Var Var
MAİL DESTEK Var Var
TELEFON DESTEK Var Yok
BEATPORT Var (Manuel) Yok

Müzik Dağıtım vs Record Union Hakkında İnsanların En Çok Aradıkları Konular

Müzik endüstrisi hızla değişiyor. Giderek daha fazla insan müzik dinlemek için akış platformlarını kullanıyor ve bu, sanatçıların müziklerini oraya ve hayranların eline ulaştırma biçimlerinin de geliştiği anlamına geliyor.

Bir sanatçı olduğunuzda, yapmak isteyeceğiniz son şey, müziğinizin nasıl ve ne zaman piyasaya sürüleceğine, hatta daha da kötüsü, piyasaya sürüldüğünde ne olacağını tek başınıza düşünmektir. Müzik dağıtım şirketleri bu konuda yardımcı olabilir, ancak içlerinden en iyi şirketi seçmek zordur. Bazı sanatçılar, çeşitli farklı platformlar arasından seçim yaparak ve tüm doğru yerlerde erişimlerini en üst düzeye çıkardıklarından emin olarak dağıtım yapmak için profesyonel şirketlerle çalışır.

Bir sanatçı olarak, kariyerinizin kontrolünü elinize alabilmeniz ve müziğinizin olabildiğince çok kişiye ulaşmasını sağlayabilmeniz için Müzik Dağıtım vs Record Union hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir!

Müzik Dağıtım vs Record Union için genel karşılaştırmalar bazen yeterli olamama bilmektedir. Bu nedenle sizler için iki firmanın; Google üzerinden kullanıcıların aramalarına yönelik liste oluşturduk. Böylelikle iki firma hakkında tüm detaylara ulaşabilir, profesyonel şirketle çalışmanın şansını bugünden yakalayabilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Record Union Review (İnceleme)

İhtiyaçlarınız için doğru müzik dağıtım hizmetini bulmak zordur. Piyasada pek çok müzik dağıtım hizmeti mevcuttur, ancak bunların tümü bağımsız sanatçılar için uygun değildir. Müziğinizden para kazanmak istiyorsanız, ne pahasına olursa olsun hangi platformları kullanmanız ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Müzik Dağıtım, bağımsız müzisyenler, Label veya profesyoneller için en iyi dijital platformlardan biridir. Şarkılarınızı akış platformlarına yüklemenizi ve doğrudan indirme / dinlenme başına para kazanmanızı sağlar. Ayrıca, mekanik lisans gibi radyo veya televizyonlarda müziğinizi tanıtarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Müzik Dağıtım yıllardan beri var, bu nedenle plak şirketlerinden finansal veya başka bir şekilde yararlanmaya çalışan diğer kuruluşlardan herhangi bir dış yardım almadan sektöre girmek isteyen bağımsız müzisyenler için güvenilir bir platform olduğunu zaman içinde kanıtladı. Özellikle çoğu firma sanatçıların ürettikleri şarkıları üzerinden telif hakkı komisyonu keser. Bu, başlarda önemsiz olsa da uzun vadede çok fazla para kaybedeceğiniz anlamına gelir. Müzik Dağıtım’ın %100 telif hakkı kazancı ile hesaplarınızı daha etkili yapmanıza olanak tanıyacaktır.

Record Union review söz konusu olduğunda sanatçı tarafından paylaşılan eserleri Global olarak dağıtan şirektlerden birisidir. Record Union müzik veya şarkı dağıtımında kendi yazılım desteğini kullanır. Ancak her ne kadar 10 gün gibi ortalama bir sürede müzikleri yayınlasa da belirli coğrafya için seçili değildir. Yönetim panelinin karmaşıklığı veya ödeme araçlarının sınırlı olduğu düşünülürse uzun vade de çalışmanın eksi yanları olabilir.

Müzik Dağıtım vs Record Union Login (Giriş) Bilgileri

Dağıtım şirketi ile çalışırken Login (Giriş) bilgilerine ulaşmak hizmeti alacağınız servisi güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Müzik Dağıtım vs Record Union Login bilgilerine ulaşmak, her firma için farklılık göstermektedir. Giriş bilgilerine ulaşarak, yönetim paneline eriştiğinizde müziklerinizin dağıtımınızı tek bir yerden yapmak kolaylaşacaktır.

Müzik Dağıtım Login (Giriş) bilgilerine ulaşmak için web URL (https://muzikdagitim.com/kayit/) bağlatışına tıklayın. Bağlantıya tıkladığınızda size sayfa ile ilişkili olan Google forma yönlendirecektir. Formda geçerli olan isim, soyisim, telefon, şirket gibi bilgileri eksiksiz doldurmanızın ardından son olarak ‘Gönder’ tuşuna bastığınızdan emin olunuz. Tüm bilgiler doğru ise teknik ekip size ulaşacak ve ücretsiz yönetim panelinize giriş yapmanız için bilgileri size verecektir.

Record Union Login (Giriş) bilgilerine erişmek için; URL (https://recordunion.com/login) bağlantısı üzerinden ulaşmanız gerekecektir. Sayfa açılmasının ardından giriş yapmanız gereken iki seçenek karşınıza çıkacaktır. Birincisi Google hesabınız ile direkt giriş, ikincisi ise kayıtlı e-posta ve şifreniz ile giriş yapmaktır.

Eğer daha önce hesabınız yok ise aynı sayfa içinde sol üst buton olan ‘Sign Up’ kısmına tıklayın. Sayfaya tıkladığınızda URL (https://recordunion.com/signup) bu şekilde görünüyorsa kayıt olma ekranına ulaştınız demektir. Bu alanda e-posta, şifre, bulunduğunuz ülkeyi doldurun, aşağıdaki iki kutucuğu işaretleyin ve son olarak ‘ben robot değilim’ kutucuğuna tıklamanız ardından, hesabız oluşacaktır. Son olarak giriş ekranı üzerinden de oluşturduğunuz hesabınız ile oturum açabilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Record Union Pricing (Fiyatlar)

Pricing (Fiyatlar) bir şirketle çalışmadan önce bütçenize uygun seçeceğiniz paketin karşılığı gösteren servis bedelleridir. Fiyatlar makul olduğu süre boyunca o şirketle uzun vadeli işler yapılabilir ve şarkılarınızı hayran kitleye eriştirmenin yolunu bulabilirsiniz. Müzik Dağıtım vs Record Union pricing (fiyatlar) olarak bakıldığında iki firmanın da kendi fiyat politikası olduğu görülür.

Müzik Dağıtım Pricing (Fiyatlar) için ücretsiz veya %100 oranda faydalanacağınız paketler bulunur. Fiyat bilgisine erişmek için; Fiyatlar sayfasından ilgili detaylara ulaşabilir, size en uygun paketi seçebilirsiniz. Müzik Dağıtım şarkılarınızı Global veya yerli olmak üzere istediğiniz coğrafi bölgelere göre dağıtacaktır. Böylece hedef kitle çalışmalarında da etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

Record Union pricing (fiyatlar) için çeşitli paket fiyatlarını sunmaktadır. Bunlar; yıllık $10 (1-2 şarkı için), yıllık $15 (1-2 şarkı için). Paketlere detaylı bakıldığında şarkı miktarı arttıkça alınan ücretler de yükselmektedir. Ayrıca paketleri seçseniz bile ödeme aracı olarak Paypal (Türkiye’de geçerli değildir) kullanmak, tek seçenek olacaktır.

Müzik Dağıtım vs Record Union Distribution (Dağıtım)

Müzik Dağıtım vs Record Union Distribution, dünyanın en popüler müzik dağıtım şirketlerinden ikisidir. Her ikisi de müşterilerine müzik akışı platformları, dijital dağıtım, fiziksel dağıtım, pazarlama hizmetleri ve daha fazlasını içeren çok çeşitli hizmetler sunar.

Müzik Dağıtım ana odak noktası dijital dağıtımdır; dünya çapındaki müşterilerine (sanatçı, Label ve/ya müzisyenlere) müzik hizmeti sunar. Müzik Dağıtım, müziklerini dünyanın dört bir yanındaki mağazalara yerleştirmelerine yardımcı olmak için birkaç büyük plak şirketi ve sanatçıyla da çalışır. Ayrıca sunduğu hizmetlerden sanatçılar %100 oranda telif hakkı kazancı elde eder (Herhangi bir telif pay ücreti kesilmez).

Record Union Distribution, Müzik Dağıtım’dan daha çok dijital dağıtımın mağazalarına odaklanır. Sanatçıların şarkılarını bu platformlarda çalmalarına sağlamak ve bir kitleye ulaşmalarına yardımcı olmak için Spotify, Apple Music gibi 20’den fazla yayın platformları ve diğer çevrimiçi müzik hizmetleriyle birlikte çalışır.

Müzik Dağıtım ve Record Union şirketlerin her ikisi de kullanıcılarına etkili hizmet sunmaktadır. Ancak, iki hizmet çeşitli şekillerde farklılık gösterir. En önemli fark, her iki hizmetin de benzer özellik ve faydalar sunarken farklı müşteri tiplerini hedeflemesidir. Müzik Dağıtım, bağımsız sanatçıların müziklerini büyük akış platformlarına taşımalarına yardımcı olmaya odaklanırken, Record Union, erişimlerini sınırlı pazarlarda olmak isteyen yerleşik kariyerlere sahip sanatçıları hedefler.

Kısaca hedef kitlenizi belirli bölgede bulunuyor ve 1-2 şarkı ile promosyon veya tanıtım yapmadan şarkınızı dünyaya tanıtmak istiyorsanız, Record Union’u seçebilirsiniz. Ancak bağımsız sanatçılar, Label veya müzisyen iseniz; promosyon araçları, tanıtım, dağıtım, lisans gibi müzik piyasasında uzun vade de kariyer oluşturmaya odaklanıyorsanız, Müzik Dağıtımı seçin!

Müzik Dağıtım vs Record Union Contact (İletişim) Bilgileri Nelerdir?

Contact (iletişim) bilgileri bir müzik şirketi ile çalışmayı düşündüğünde tercih edebileceğiniz durumlardan birisidir. Bir şirkette destek veya müşteri iletişim ne kadar kuvvetli ise uzun vadede projeniz için gerekli bilgilere ulaşabileceğiniz anlamına gelir. Böylelikle müzik kariyerinizi şekillendirirken işinizi başkası yapmasında herhangi sorun bulmanıza gerek kalmaz.

Müzik Dağıtım Contact (iletişim) bilgileri için: 0 850 304 6767 numaralı hattan veya [email protected] e-posta adresinden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Müziğiniz dağıtmak istediğinizde herhangi bir soru, öner, görüş bildirmek için 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca İstanbul’daki ofislerini de fiziksel olarak ziyaret etme özgürlüğüne erişirsiniz.

Record Union contact (iletişim) için: yalnızca [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Telefon hattı ile direk ulaşmak için bilgi bulunmaz. Şirketin Türkiye’de olmaması sebebiyle e-posta üzerinden ulaşmak tek seçenek olarak kalmaktadır.