Müzik tanıtımı, eserlerin pazarlama ve reklam ile kullanıcılara sunulmasını içermektedir. Böylelikle hayran kitlesi elde etmek daha kolay olmaktadır.

Müzik Tanıtımı, müziğinizi geniş bir kitleye duyurmanın en iyi yoludur. Bunu nasıl yapacağınızı ve nasıl iyi yapılacağını bilmeniz gerekir. Aksi takdirde çok fazla zaman ve enerji kaybı yaşayabilirsiniz.

Müziğinizi nasıl tanıtacağınızı bilmiyorsanız, dinleyicilere ulaşmak için doğru kanalları bulmaya çalışmak saatlerinizi harcayabilir. Fakat hiçbirinin müziğinizi tanıtmak için gerçekten iyi olmadığını anlayabilirsiniz. Sonuç? Boşa harcanmış bir zaman, emek ve para dağı.

İyi haber şu ki, müziğinizi tanıtırken kullanabileceğiniz, her şeyin sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayacak birkaç strateji var. Bu stratejiler özellikle pazarlama amaçları için tasarlanmıştır; yeni başlayanlar için yeterince kolay, ancak deneyimli profesyoneller için oldukça güçlüdür.

Müzik tanıtımı, pazarlamanın önemli bir yönüdür. Müziğinizin potansiyel kitlesine ulaştığından emin olmak istiyorsanız, doğru kişiler tarafından duyulduğundan emin olmanız gerekir.

Müziği tanıtmak için birçok platform var, ancak hepsi eşit yaratılmadı. Bazıları belirli müzik türleri için diğerlerinden daha iyidir ve bazıları da belirli tür sanatçılar için diğerlerinden daha iyidir.

Peki müziğiniz için hangi platformun doğru olduğunu nasıl bileceksiniz? Hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olacak 5 müzik tanıtımı stratejisine göz atalım:

1. Müzikleriniz Benzersiz Olduğundan Emin Olun

Müzik tanıtımı

Markanızı tanıtmak için seçtiğiniz müzik, verebileceğiniz en önemli kararlardan biridir. Sonuçta, müşterilerinizin eserleriniz veya parçanız hakkında sahip olacağı ilk izlenimdir.

Peki ilk izlenimin iyi olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Cevap basit: Müziğinizin benzersiz olduğundan emin olun.

Pazarlama amacıyla müzik seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır: hedef kitlenize hitap edip etmeyeceği, markanızın estetiğine uyup uymadığı ve daha önce başka bağlamlarda kullanılıp kullanılmadığıdır. Ama en önemli faktör müzikteki benzersizliktir. İnsanların şarkınızı veya albümünüzü ilk duydukları anı hatırlamalarını istiyorsanız, daha önce kimsenin böyle bir şey duymadığından emin olmalısınız.

İnsanların markanız veya eserleriniz hakkında konuşmasını sağlamak için yenilikçi bir yol arıyorsanız, Müzik Dağıtım’dan başka bir yere bakmayın. Müşterilerimizin ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış şarkılar ve albümler konusunda uzmanız ve bunları hızlı bir şekilde popüler dijital mağazalara dağıtıyoruz.

2. Müziğinizde Tutarlı Olun

Müzik tanıtımı

Müzik tanıtımı söz konusu olduğunda, kullanabileceğiniz birçok farklı platform ve yöntem vardır. Anahtar, her birine yaklaşma şeklinizde tutarlı olmaktır.

Bazı sanatçıların kendilerini tanıtmak için diğerlerinden daha iyi bir iş çıkardığını fark etmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni basit: Bu sadece müziğin kalitesiyle ilgili değil, aynı zamanda o sanatçının müziğini ne sıklıkla tanıttığıyla da ilgilidir.

Albümünüzü veya single’ınızı tanıtmaya başlamadan önce hedeflerinizin ne olduğu konusunda net bir fikre sahip olmanız önemlidir. Ondan ne istediğinizi öğrendikten sonra, bu hedeflere ulaşmak için hangi platformların en etkili olacağına karar verebilirsiniz.

Amacınız müziğiniz için bir izleyici kitlesi oluşturmaksa, Facebook, Instagram gibi sosyal medya veya Spotify gibi sanatçı hesabınızı güçlendirmek için bu siteler sizin için en iyi yerler olacaktır. Amacınız doğrudan bu siteler aracılığıyla satışları artırmak ise Müzik dağıtım Promosyon hizmeti ile her eser için tanıtımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

3. Müzik Analizi Yapın

Müzik tanıtımı

Çevrimiçi müzik tanıtımı için analizlerin nasıl okunduğunu bilmek önemlidir. Bir eser dijital müzik platformlarına yayınladığı zaman hayran kitlesi verilerine ulaşmak bir sonraki eserinizi oluşturma açısından önemli olmaktadır. Bunun içi güçlü araçlara ihtiyacınız olabilir. Böylece oluşturduğunuz eserlerin veya içerik türlerinin insanlar arasında ne derecede tepki verdiğini ölçmek mümkün olmaktadır.

Hayran kitlesi elde etmek için rapor ve analizler önemlidir ve bunu da iyi bir hizmet aracılığıyla yapabilirsiniz. Birçok müzik dağıtım hizmet sağlayıcıları, müziğin çeşitli platformlara dağıtımını yapıp analizlere önem göstermemektedir. Fakat Müzik Dağıtım firmasını seçtiğinizde, ülke, şehir, bölge, cinsiyet, demografik, coğrafi gibi ince detaylara kadar her şeyi öğrenebilirsiniz.

Tüm bu analizlerin hepsini tek bir panel aracığıyla kontrol etmek mümkündür. Dilerseniz, oluşturduğunuz eserlerin verilerini inceleyip PDF olarak bile indirebilirsiniz. Böylelikle müzik tanıtımı için stratejinizi geliştirebilir ve insanlar tarafından fark edilebilirsiniz.

4. Ağınızı Genişletin

Müzik tanıtımı

Müzik tanıtımı, beraberinde rekabet getirecektir. Hiç şüphesiz müzik endüstrisi işbirlikçi ve rekabetçidir. Bunun için doğru kişiler veya şirketlerle müzik tanıtımı ağını genişletmek önemlidir. Ağınızı genişletmek, başarılı olmanın en iyi adımlarından birisidir ve bir sonraki adım için daha fazla bilgi edinmenize yol açmaktadır.

Geleneksek müzik endüstrisinde ağ kurmak eskiden çok zordu. Daha fazla emek ve çaba harcamak gerekiyordu. Dijital müzik endüstrisi yükselişe geçtiğinden beri sosyal medya ve internet aracılığıyla işbirlikçi bulmak kolaylaştı.

Müzik tanıtımı için sosyal medyada paylaşmak, reklam vermek veya pazarlama araçlarını kullanmak internet çağından ötürü artık daha basittir. Dijital olarak yayınlanan eserinizde diğer sanatçılar, Label veya işbirlikçileri bulmak doğru hizmet aldığınızda kolay olmaktadır.

Ağınızı genişletmek için müzik tanıtımına ihtiyaç duyduğunuzda bunu Müzik Dağıtım ile yapabilirsiniz. Müzik Dağıtım platformunu seçtiğinizde müzikleriniz için lisans, dağıtım ve promosyon gibi çok çeşitli hizmetlere sahip olabilirsiniz. Radyo ve TV’de yayınlanan eserinizden gelir mi kazanmak istiyorsunuz? Mekanik dağıtım hizmetine veya diğer detaylı hizmetler için web sitenin promosyon sayfasına göz atabilirsiniz.

5. Müzik Üretmeye Devam Edin

Müzik tanıtımı

Müzik tanıtımı yapıldığında sadece tek parça için gerçekleştirildiğinde yeterli olmamaktadır. En iyi firma sizin için tanıtımı yapsa bile analizlerin devam etmesi ve sürdürebilir olması için müzik üretmeye devam etmelisiniz. Müzik endüstrisi rekabetçi bir pazardır ve sizin gibi olan birçok sanatçı olmaktadır.

Diğer sanatçıların arasından sıyrılmak için etkili pazarlama araçları, strateji ve hedef kitlenizi belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz hedef kitlenizin istatistikleri doğrultusunda müzik üretmeye devam etmek müzik tanıtımı açısında hızla yol kat etmeye eş değer olacaktır.

Etkili Pazarlama araçlarını sahip olan, dilediğinizde müzik analizi ve hedef kitlenizi belirlemek istiyorsanız, bu çözümlerin her birini barındıran Müzik Dağıtım firmasını tercih edebilirsiniz.

Müziklerinizi lisanslamadan dağıtıma kadar tüm süreçlere takip edebilir, kitle etkileşimi inceleyebilir ve reklam araçlarını kullanabilirsiniz. Bu doğrultuda müziklerinizi üretmeye devam edip, her eseriniz için müzik tanıtımı araçlarını kullandığınızda parçanızın istenile düzeyde dinlenmesi sağlanabilmektedir.

Müzik Nasıl Bir Sanattır? Müzik Sanatı Nedir?

Müzik tanıtımı yapmadan önce müziğin nasıl bir sanat olduğunu bilmek önemlidir. Bazı sesler, düşünce ve duyguyu yaratmak için özenle seçilir ve temel amacı farklı bir atmosfer yaratmaktır. Birleştirilen seslerin çeşitli duygu ve düşünce organizasyonuna müzik denmektedir. Organize edilen sesler belirli ritme sahip olduğunda müzik elde edilmiş olur.

Müzik yapmak ise belirli sesleri, ritim ve tona uyarlı birleştirme ve ayarlama işlemidir. Genelde tek parça halinde bulunan sesler belirli sırada birleştirerek, kompozisyon oluşturulmaktadır. Müzikler, kullanılan aletler, ritim farklılıkları, desenli kelime yapısı ile dünya hakkında bilgiler içerir. Kısaca her müzik tanımı bakımından aynı olsa da her şarkı birbirinden farklıdır.

Müzik, deneyimlerin ve kişisel derinliğe ulaşmanın bir sanatıdır. Belirli alanlarda duygusal, merak ve iç görüyü arttırmasından ötürü sadece tek bir alanı değil, dünyayı etkilemektedir. Müzik sanatının benzersiz kılan şeyin, sınırları aşabilmesi ve etkileşimi arttırmasıdır. Teknolojinin getirdiği cihazlar ile hayranlar sadece konserlerde değil, dijital platformlarda yapılan müzik sanatını dinlemektedir.

Dünyadaki müzik türleri ve Türkiye’deki müzik türleri genelde ses, enstrümantal (gitar, saksafon, piano vb.), yazılı sözler, beste, mix gibi çeşitli tiplerden geçer ve müzik oluşturulur. Bir müziğin genel hatlarıyla iyi olması için buna ihtiyaç vardır çünkü kaliteli parçalar oluşturulur. Müzik yapımı esnasında bu nedenle birçok ekip çalışır ve müziği baştan sona düzenler ve oluşturur.

Dünyadaki müzik türleri çeşitli gruplar ve müzik tarzları içerir. Teknoloji gelişmesiyle müziğe erişimin kolay olması, rekabeti arttırmıştır. Bu nedenle müzik tanıtımı önemli rol üstlenmektedir. Müziğinizi tanıtmak istediğinizde Spotify, Apple Music gibi platforma yüklenen eserlerin tanıtımını yapmak, rakiplerinizden bir adım öne çıkaracaktır.

Müzik tanıtımına ihtiyacınız olduğunda tercihinizi Müzik Dağıtım ile yapın. 100’den fazla müzik akış servislerine (Spotify, Apple Music, Youtube Music, Deezer vb.) eserlerinizin dağıtımını yaparak, gelir elde etmenizi sağlar. Müziğin istatistiklerini takip etmek üzere ücretsiz panel aracılığıyla %100 telif hakkı ödemelerinizi de göz atabilirsiniz. Tanıtımın neleri kapsadığını görmek için promosyon müzik dağıtım sayfasını inceleyin.

Müziğin Tanımı Nedir Kısaca?

Müzik, doğadaki sesleri kullanarak, uyumlu şekilde oluşturduğu parçalardır. Ses, doğanın bir parçası olduğundan belirli hizalarda farklı ton, duygu ve düşünceye göre müzik yaratılmaktadır. Bilimsel olarak ise bilinçli bir çalışmanın, emek ve çalışma ile sanat yapısına dönüştürme işlemi olarak kabul edilmektedir.

Müzik Kaça Ayrılır? Müzik Türleri Nelerdir?

Müzik türleri, toplumun ifade ve şekline göre stil (genre) olarak bilinirliğini temsil etmektedir. Müzik tanıtımı ise türlerin farklı kategorilerden promosyon araçları ile reklamının yapılmasıdır. Promosyon araçlarından önce müziğin türlerinin neler olduğunu bilmek önemlidir.

Müzik tarzı (stil veya genre), müzik çeşidi ile aynı olduğu düşünülse de farklı kavramlardır. Müzik ana hatları ile oluşan bir kavramdır ancak müzik stili daha geniş terminoloji olarak bilinir. Aşağıda bazı müzik türleri verilmiştir:

 • Elektronik müzik (House, Chill, electro, ambient vb.)
 • Blues (Blues rock, soul blues vb.)
 • Caz (Ragtime vb.)
 • Country (Swing, soul caz vb.)
 • Halk (Türk halk müzikleri vb.)
 • Hiphop (Trap, drill, rnb vb.)
 • Karayip (Raggae vb.)
 • Latin (Flamenko, mango, bolero vb.)
 • Rock (heavy, metal, punk vb.)
 • Klasik müzik
 • Pop (K-pop, Türkçe pop, J-pop vb.)
 • R&B (Disko, soul, funk vb.)

Müzik Nelerden Oluşur?

Müzik ile ilgili bilgiler düşünüldüğünde temel hatları; dinamik, tonalite, ritim ve ses rengidir. Bu temel hatlarına bakıldığında müzik, sadece duygusal olarak üretilen bir şey değil, bilgi ve deneyimlerle oluşturulmaktadır. Müzik bilgisine bakıldığında ise sanat ile ilişkisi anlaşılabilmektedir.

Dinamik, tonalite, ritim ve ses rengine tek başına bakmak müzik ile bilgiyi sağlamamaktadır. Müzik ancak bir bütünsellikle yaratılır. Müziklerde kullanılan seslerin farklı oluşu, kullanılan oranlara bağlantılıdır. Müzik teorisi ise sanatsal müziğin çeşitli kavramların birleşmesiyle meydana gelmektedir.

Müzik sadece bireysel değil, toplumsal bir sanattır. Günümüzde birçok müzik türü, modern çağın sıkıntılarını, olaylarını veya duyguları yansıtma aracı olarak kullanılır. Bunlardan bazıları ise geçmiş yaşamın örneklerini anlatarak, geçmişin derinliklerine inmeyi de sağlar. En çok dinlenen müzik türleri ise kullanılan seslerin yoğunluğu, ritim, duygu ve düşüncenin uyumuna bağlı olarak, akıllarda kalır.

Müzik Nasıl Hissettirir?

Müzik insanın ruh halini ve davranışlarını etkileyen en önemli ihtiyaçlarından birisidir. Birçok insanın vazgeçilmesi olarak adlandırılan müzik, seçimleri de etkilemektedir. Müzik, hareketli, yavaş veya tarz olarak farklı tip duygularla hissettirebilmektedir.

Müzik dinlemek ruh halini etkilediği gibi insan bedeni gibi fiziksel olumlu etkileri de bulunmaktadır. Beden ve ruh sağlığınızı olumlu yönde etkilemek için müzik dinlemenin bazı faydaları aşağıdaki gibidir.

Not: Listeye başlamadan önce müzik, beden ve ruhun uyumunun en üstün seviyede etkilediği durumlardır. Ve bu durumları müzik tanıtımı sayesinde yapabilir, müziğiniz birçok platformda tanıtabilirsiniz. Bunu yapmak için Müzik Dağıtım iletişim sayfasını ziyaret edin.

 • Ağrı Kesici Özelliği Bulunur: Müzik, ağrı kesici özelliği bulunan insan psikolojisini doğrudan etkileyen araçlardan birisidir. Birçok insanın, ağrıların sadece müzik ile dindiği görülmüştür. Sanatçı veya diğer meslek gruplara aitseniz, müziğin var ise müzik tanıtımı ile insanların parçanızı dinleyerek ağrı kesici özelliğini kullanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kalbe iyi gelir: Müzik ruhun gıdası olduğu bilinmekle birlikte kalp ağrısını dindirir. Müzik insan sağlığı için önemli olup, hastalıkların geçmesine yardımcı olmaktadır. Müziğin kalbin iyileştirmesindeki en büyük neden, ritimlerin normalleştirmesi ve tansiyonu düşürmesi ile açıklanmaktadır. Eğer sizin de kalbe iyi gelen müziğiniz var ise müzik tanıtımı araçları kullanarak bunu yapabilirsiniz.
 • Bağışıklığı güçlendirir: Müziğin bir diğer özelliği ise bağışıklık sistemine iyi gelmesidir. En az 15 dakika müzik dinlemek, bağışıklık sisteminin düzenlenmesine yardımcı olarak, hücrelerin gelişmesini sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahip parçalarınız var ise bunu müzik tanıtımı ile yapabilirsiniz.
 • Mutlu olmanızı sağlar: Müziğin nasıl hissettireceğine bağlı yok hiç şüphesiz dinlenilen müzik tarzına göre insanların mutlu olmasını sağlamasıdır. Müzik ruh sağlığına katkısı olarak, iyi hissetmeyi dolayısıyla mutlu olmayı sağlar. Böylelikle çözümlenmeyi bekleyen psikolojik rahatsızlıklara da rehber olmuş olur. İnsanları mutlu eden bir müzik parçanız var ise müzik tanıtımı araçları ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Öğrenmeyi arttırır: Araştırmalara göre müzik dinlemenin ezberleme ve öğrenmeye olumlu etkilerinin olduğu bulunmuştur. Öğrencilerin veya çalışanların müzik ile çalışmada yardımcı olduğu bilinmektedir. Klasik müziğin dünyada olumlu etkileri olduğu bilinse de kendinize uygun müzik seçiminizde öğrenmeyi arttıracaktır. Sanatçı veya müzisyen iseniz, öğrenmeyi arttırıcı müzikleri, müzik tanıtımı ile yapabilirsiniz.
 • Sakinleştirici özelliği vardır: Müzik, stres yönetimini sağlayan yegane araçlardan birisidir. Uzun bir seyahatin sonucunda stres durumu artar ve sakin olmak gerekir. Yolculuk esnasında pop, deep house, country tarzı müzikler dinlemek seyahati daha güvenilir yapacaktır. Sakinleştirici müzikleriniz var ise müzik tanıtımı ile kolayca insanların listelerinin arasına girebilirsiniz.
 • Odaklanmayı arttırır: Müzik dinlemek, tarzın türüne göre odak noktanızı değiştiren araçlardan birisidir. Uyanık kalmak istediğinizde elma veya kahve yeterli gelmiyorsa, rock veya benzeri tarzda müzik dinleyebilirsiniz. Bu, yapacağınız iş ile orantılı olarak odaklanmanızı arttıracak, günlük veya sıradan işlerinizi daha rahat yapmanıza olanak tanıyacaktır. Odaklanmayı arttıran müzikleriniz var ise müzik tanıtımı ile bunu rahatça yapabilirsiniz.
 • Uykuya dalmayı kolaylaştırır: Yapılan araştırmalara göre uykuya dalmak, müzik ile yapıldığında kolaylaşmaktadır. İnsanlar, günlük stresin getirdiği durumlardan dolayı uyumakta zorluk çekebilir. Bu olduğundan dinlendirici müzik dinlemek (chill, deep house vb.) kişinin iyi uyku çekmesini ve uyku sorunlarını çözmesini sağlamaktadır. Uykuya dalmayı kolaylaştıran eserleriniz var ise müzik tanıtımı ile insanlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Müziğin Önemi Nedir? Müzik Ne Kadar Önemli?

Müziğin önemi, vermek istenilen duygu ve düşüncenin doğru iletilmesini sağlamaktadır. Müzik, toplumsal durum, değerler veya yaşanmışlıkları iyi anlattığı ve yansıtıldığı biçimde dinlenmektedir. Asırları var olan müzik, iletişimi sağlayan ve değerlerin korunmasını yapan önemli araçlardan birisidir.

Sözel iletişimin yaygın olduğu toplumlarda yazılı metinler haricinde müzikler kullanılıyor ve iletişim sağlanıyordur. Müzik tanıtımı ise yapılan müziklerinde dünyanın birçok yerine gösterilmesi ve reklamının yapılmasıdır. Toplumun önemli ihtiyaçlarından biri olan müziğin, müzik tanıtımı araçları ile doğru yapıldığında ilerlemekte mümkün olacaktır.

Müzik ne kadar önemli sorusuna yanıt olarak; asırlarca tercih edilen sözel iletişimin kaynağı olmasının yanında, mutlu olmanın ve ruh sağlığı dengesini korumanın yoludur. Bir sanatçı iseniz, müziğinizi toplumun her kesimi iletmeyi amaçlıyorsanız, bunu ancak müzik tanıtımı sayesinde yapabilirsiniz.

Müziğin Temel Amacı Nedir? Müziğin Amacı Nedir Kısaca?

Müziğin amacı, eğitim, haz aracı, eğlenme, dinlenme gibi duyguları barındırma ve dile getirmesinin yanında sanatsal, kültürel, bilimsel özelliklerinin olduğu toplumsal bir önemi bulunmasıdır. Müzik var olduğu sürece farklı duygu ve düşünceler katarak insanlara yön gösterecek bir yaklaşım olacaktır. Günümüzden birçok şirket veya kuruluş, müziğin gücünden faydalanarak, şov, canlı yayın, film, televizyon, oyun gibi sektörlerde kullanılır.

Müzik bu sayede psikolojik duyguların tatmini yanında işlevler özellikleri bulunan araçlar olmaktadır. Müziğin önemi asırlardır var olduğunda ve doğanın sesleri yok olmaz ise müzikte var olacağından müziğin de amacı her daim olacaktır. Bu nedenle bir müziğin amacının belirlenmesine tek bir yol bulunmamaktadır. Ancak müziğiniz var ise reklamını yapmak istediğinizde müzik tanıtımı araçları kullanmanız gerekir.

Müzik Nasıl Tanıtılır?

Günümüzde her gün milyonlarca şarkı piyasaya çıkmakta olup, çoğu sanatçı da dinleyicisine ulaşamayıp yok olup gitmektedir. Sanatçı, müzisyen ve diğer meslek grupları emek verilen çalışmaların hak edilen yere gelmesi önemlidir. Bunu yapabilmeniz için dinletiyi kitlenize odaklanarak müzik tanıtımı yapmanız gereklidir.

1. Spotify Keşfe Çıkmak

Spotify, dünyanın en çok kullanılan müzik akış servislerinden birisidir ve 100 milyondan fazla kullanıcısı vardır. Çevrimiçi müzikler denildiğinde akla ilk başta Spotify gibi platformlar gelmektedir. Dijital müziğin bu kadar popüler olması bu platformlar aracılığıyla olmaktadır.

Yerel gruplar dahil olmak üzere müzisyen, müzik üreticisi, şarkıcı, sanatçı bu yeri tercih etmektedir. Yüzlerce müzik yüklenebilir ve dinleyicisine ulaştırılabilmektedir. Profilin düzenlenmesine kadar birçok özelliği bulunur ve bu özellikleri konser bileti satma, shopify bağlantısı hayranlar ile iletişime girmenin ek faydalarını sağlar.

Müziğinizi Spotify’a yüklemek istediğinizde üçüncü parti sağlayıcıları(Müzik Dağıtım vb.) yapabilirsiniz. Spotify, müzik tanıtımı için gerekli olan tüm araçlara ev sahipliği yaparak, mobil, masaüstü ve farklı cihazlar ile çalıştığı bilinmektedir. Kısaca kitlenize hitap etmek, geliştirmek ve dinleyicilere ek özellikler sunmak için fırsat Spotify’dadır.

Müziklerini ilk yükleyen sanatçı iseniz, Spotfiy, ‘Discover’ ve ‘Release radar’ gibi araçlar kullanır. Bu araçların temel amacı, müzik tanıtımı için öne çıkmaktır. Her sanatçı artık bu gibi araçlar kullanımı ile parlama şansına sahiptir.

Spotify’ın sağladığı ek özelliklerinden biriside ‘Upcoming’ bölümüdür. Bu bölüm, müzik dağıtım veya plak şirketleri tarafından gönderilen müziklerin belirli süre zarfından yayınlanmadan önce görünmesidir. Bu alanda müziğiniz ile ilgili bilgileri yazarak, editörler tarafından seçilmesini sağlayabilirsiniz.

Spotfiy’da öne çıkan sanatçı olmak istiyorsanız, Müzik Dağıtım’ı tercih edin. Müzik Dağıtım, 100’den fazla Spotify, Apple Music, Amazon Music, Fizy, Deezer, Youtube Music gibi müzik akış servislerine parçanızı iletir. Fiyatlar sayfasından seçeceğiniz size uygun paket sayesinde müziklerinizden %100 oranında telif hakkı kazancı elde edersiniz.

2. Müzik Tanıtımı ile ilgili Web Sitesi Kurmak

Müzik tanıtımı eserlerinizin tanıtmanızın etkili yollarından birisidir. Şu unutmamalıdır ki yeni çıkan müzisyenler (müzikleri iyi olsa da ) yok olabilmektedir. Bunun en büyük nedeni Pr (Promosyon) veya reklam çalışmasının yetersizliğidir.

Müzik tanıtımı ile ilgili web sitesi kurarsanız eğer, dinleyicilerinize ulaşmanın yolunu yakalayabilirsiniz. Kaliteli bir SEO çalışması ile de her yazdığınız blog, çıkarttığınız müzikler veya biyografiniz öne çıkacaktır. Web site, müzik tanıtımı adına kurulmuş, basit ve etkili iletişim araçlarından birisidir.

Müzik tanıtımı ile ilgili web sitesi kurmak size şunları sağlar:

 • Konser bileti satışları
 • Yeni çıkacak müzikler
 • Albüm tanıtım videoları
 • Sosyal medya bağlantıları ile direkt iletişim
 • Menajer çalışmaları
 • Özel haberler veya blog
 • Turneler
 • Özel tanıtım araçları
 • Kullanıcı ara yüzüne sahip, müzik tanıtımı ile ilgili tasarlanmış grafikler
 • İş için iletişim formu

3. Ekşi sözlük Müzik Tanıtımı

Ekşi sözlük, insanların herhangi bir bilgi için bulmak istedikleri ve ilk aradığı web sitelerden birisidir. Ekşi sözlükte tartışılacak kadar öne çıkmak, müziklerinizde gelen gelirleri de orantılı olarak arttıracaktır. Müzik tanıtımı ekşi sözlük için de geçerlidir ve özellikle samimiyetten ötürü ekşi sözlüğün kurallarına göre müzik tanıtımı yapılmadır.

Sizde ekşi sözlükte müzik tanıtımı yapmak istiyorsanız, hemen promosyon müzik dağıtım sayfasına göz atın.

4. Tiktok Mavi Tik İle Müzik Tanıtımı Yapmak

Tiktok mavi tik, sanatçılar, tanınmış kişiler, kurum veya kuruluşlar için platform üzerinden sunulan doğrulanmış rozettir. Müzik tanıtımı için dünyanın en popüler video paylaşma uygulaması kullanılabilmektedir. Standart profiller, video paylaşabilir ancak tanıtım için gerekli olan standartları karşılamamaktadır.

Tiktok’ta doğrulanmış rozetiniz var ise gönderi paylaşsanız bile ön planda olacak ve keşfete bile çıkabilecektir. Bu nedenle mavi tik onay rozetine ihtiyacınız olduğundan Müzik Dağıtım’ı tercih edin. Müzik Dağıtım, sanatçıların ve müzikle ilgili olan herkesin tercih edeceği dağıtım ve PR çalışmalarının adresidir.

Fiyat konusunda bilgi almak için hemen, Müzik Dağıtım iletişim sayfasından ulaşın!

5. Youtube’a Müzik Yükleyerek Tanıtım Yapmak

Youtube’da var olmak her sanatçının hayalidir. Youtube’da popüler olmak için birçok aracı kullanmanız ve şarkılarınızı sürekli olarak paylaşmanız gerekecektir. Ancak her gün uğraşmaya gerek kalmadan Youtube MCN özelliği ile bunu kolaylaştırabilirsiniz. Youtube MCN, sanatçılar veya işletmeler için oluşturulan, hesabın üçüncü parti araçlar tarafından yönetilmesidir.

Müzik tanıtımı için Youtube sanatçı profiline sahip olmak istiyorsanız, Müzik Dağıtım ile bunu yapabilirsiniz. Müzik Dağıtım, 100’den fazla müzik akış servislerine eserleri ileten müzik dağıtım şirketlerinden birisidir. Müzik dağıtımının yanında promosyon araçları sayesinde müzik tanıtımınızı kolaylaştırmaktadır.