Müzik Dağıtım vs Cdbaby

Müzik Dağıtım vs Cdbaby ile ödeme yöntemleri, fiyatlar, müşteri hizmetleri, dijital müzik platformlar, kullanım kolaylığı gibi konuları inceleyin

Müzik yayınlamak günümüz teknolojisinde müzik dağıtım şirketleri tarafından yapılmaktadır. Bağımsız müzisyen, sanatçı, Label şirketleri müzik yayınlamak için akış servislerine göndermek istemektedir. Bunu aracı olan müzik dağıtım şirketleri ile yapmaktadırlar.

Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi piyasada çeşitli müzik dağıtımı şirketleri mevcuttur. Önemli olan bunların en iyisini seçerek hizmetlerini karşılaştırmaktır. Böylelikle hangisinin iyi olduğuna karar vererek, müziklerinizde avantajlarını yakalayabilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Cdbaby şirketlerinin kendine has benzerlik ve farklılıkları bulunmaktadır. O halde tüm bu listeyi tek bir içerikte analiz ederek, hangisi ile çalışacağınızı belirleyebilirsiniz.

1. Ödeme Yöntemleri

Ödeme yöntemleri Müzik Dağıtım vs Cdbaby

Ödeme yöntemleri, Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi şirketlerin hizmetleri doğrultusunda satın aldığınız müzik üzerinden kazanılan telif haklarını nakit olarak çekebilmeniz için kullanılan ödeme araçlarıdır. Ödeme araçları ne kadar fazla ise o yönde rahat para çekebileceğiniz anlamına gelmektedir. Aynı zamanda çeşitli ödeme yöntemleri araçlarının Türkiye’de yaşıyorsanız, ülkemizde geçerli olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Cdbaby şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde birçok farklı ödeme aracı sunmaktadır. Cdbaby için Paypal, Çek, Payoneer ve banka havalesi üzerinden paranızı çekebilirsiniz. Bu ödeme araçlarının çoğu ABD üzerinde geçerli olması ve Türkiye’ye yüksek komisyonlar ile ödeme yapması, nakit akışınızı sınırlamaktadır.

Müzik Dağıtım ile çalıştığınızda ise geçerli olan iki farklı ödeme aracı ile paranızı çekebilirsiniz. Payoneer ve Banka havalesi ile ödemeleri kolayca alabilir, yüksek komisyon ödemeden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Payoneer, üçüncü parti ödeme aracı olduğundan yüksek komisyonlar kesebilir, o nedenle birçok kullanıcı banka havalesi ile direkt ödeme almayı tercih eder.

2. Müzik Dağıtım vs Cdbaby Fiyatlar

Müzik Dağıtım vs Cdbaby Fiyatlar

Fiyatlar, Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi şirketler üzerinden alınan hizmetler doğrultusunda hizmet karşılığı ödenen ücretleri göstermektedir. Alınan hizmet ne kadar kaliteli ve müziğinizden gelir kazanmayı ne kadar hızlı gerçekleştirirse o derece iyi hizmet almış olursunuz. Bu nedenle bir Müzik Dağıtım vs Cdbaby şirketleri ile çalışmadan önce fiyatlar, oldukça önemli olacaktır.

Cdbaby şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde Standart, Pro gibi çeşitli paketleri bulunmakta olup, ücretsiz paketi bulunmamaktadır. Standart paket $29, Pro paket $69 olsa da telif hakkı sahibi siz olsanız bile en az %15 gelir üzerinden komisyon almaktadır. En yüksek ücreti verseniz bile en fazla %91 oranında telif hakkı geliri elde edebilirsiniz.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise Ücretsiz ve Profesyonel paketleri barındırmasıyla CDbaby’den ayrılmaktadır. Hangi paketi seçerseniz seçin %100 telif hakkı kazancı sizde olur ve ekstra komisyon ödemek zorunda kalmazsınız. Müzik Dağıtım ayrıca 100’den fazla müzik akış servislerine eserinizi yayınlayarak, telif haklarınız üzerinden yüksek kazançlar elde etmenize yardımcı olmaktadır.

3. Yayınlanma HızıYayınlanma hızı Müzik Dağıtım vs Cdbaby

Yayınlanma hızı, Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi şirketlerin gönderdikleri sanatçı müzik parçaların akış servislerinde yayınlanma süresini ifade etmektedir. Yayınlanma hızı, ne kadar hızlı olursa o ölçüde müziğiniz editörler tarafından seçilerek, kısa zamanda iyi bir hit yakalayabilmektedir. Bunun için yayınlanma hızı iyi olan Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi şirketlerle çalışmak, çıkış tarihi belirleme gibi yan haklar kazanmanızı sağlayacaktır.

Cdbaby şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde genelde uzun sürmektedir. Bu süre en az 5 hafta veya 6 hafta olarak belirlenir ve müzik piyasasında gerçekleşen en uzun bekleme sürelerinden birisidir. Şarkınızı yayınlamak istediğinizde böylece en az 1,5 ay beklemeniz gerekecektir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise kısa sürede 100’den fazla platforma eserinizi paylaşılacaktır. Bu süre ortalama 3 ile 15 gün içerisinde sürmekte olup Spotify’da listeye girmek için ise en az 20 gün olarak çıkış tarihini belirlemeniz istenmektedir. Böylece Cdbaby’de olduğu gibi uzun süre beklemeden kısa sürede şarkınızı, kitlelere yayınlayabilirsiniz.

4. Kullanım Kolaylığı

Kullanım kolaylığı Müzik Dağıtım vs Cdbaby

Kullanım kolaylığı, Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi şirketlerin kullanıcılarına sunduğu hizmetleri ile müzik yüklemek, dağıtıcı seçmek, ISRC eklemek, istatistik kontrolü gibi olaylar takip edebileceği yönetim panelinin kullanımını içermektedir. Yönetim paneli ne kadar basit ve kullanışlı olursa o denli herkese hitap edecektir. Müzik yayınlamak için bu konuları ilk defa duyun ya da profesyonel olun, yönetim panelleri, parçanızın kontrolünü sağlayacaktır.

Cdbaby şirketi ile çalışmayı tercih ettiğinizde yönetim panelinin kullanım kolaylığı kötüdür. Bunun sebebi yalnızca profesyonel müzisyenleri için olmaktadır. Panel karmaşık ve kullanımı zordur, bu konulara yeni başladıysanız, sizin için bir alternatif olmayabilir.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise yönetim panelinin kullanım kolaylığı özellikler tercih edilmektedir. Amatörler, profesyoneller gibi çeşitli kullanıcılar, rahatlıkla kullanabilir ve parçalarını yayınlayabilmektedir. İster yeni başlayan sanatçı olun, isterseniz de profesyonel, sizin için kaliteli yer, Müzik Dağıtım olacaktır.

5. Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri Müzik Dağıtım vs Cdbaby

Müşteri hizmetleri, Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi şirketlerin sunduğu hizmetler dolayısıyla satın aldığınız paket veya satın almada önce soru, öneri, istek gibi olayları danışabileceğiniz servislerdir. Kaliteli hizmet veren müşteri hizmetleri servisi barındıran Müzik Dağıtım vs Cdbaby gib şirketlerle çalışmak önemlidir. Her türlü ihtiyaçlarınız için single, albüm veya EP’ler için zaman kazanmanıza neden olacaktır.

Cdbaby şirketi ile çalıştığınızda öncelikle bir paket satın almanız gerekmektedir. Müziğin yayınlanma süresi yavaş olması ve müşteri hizmetlerinde satın alınan paket doğrultusunda hızlı olması iletişimi zayıflatmaktadır. Bu yüzden genelde 24 ile 48 saat arasından talepleriniz doğrultusunda müşteri hizmetleri sizinle iletişime geçecektir.

Müzik Dağıtım şirketi için ise herhangi bir paket satın almadan önce veya aldıktan sonra kolayca iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçmeniz için herhangi bir sınır, kesinti yoktur. 7/24 aktif olarak çalışan müşteri hizmetleri talepleriniz doğrultusundan sizinle 24 saat içerisinde iletişime geçeceklerdir. Böylece aldığınız hizmetin kaliteli olması yanından herhangi bir ihtiyaç durumda müşteri servisine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Müzik Dağıtım ile çalıştığınızda aşağıdaki iletişim kanallarından istediğinizi seçebilirsiniz:

 • İletişim sayfası üzerinden
 • Sıkça sorulan sorular sayfasından
 • Telefon destek
 • Mail destek
 • Blog veya sayfalardan
 • Teknik kaynaklar

6. Ödeme Limiti

Ödeme limiti Müzik Dağıtım vs Cdbaby

Ödeme limiti, Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi şirketler için alınan paketler doğrultusunda müzik akış servislerinden yayınlanan telif hakkının hesabınızda biriken miktarın minimum eşiğidir. Ödeme limiti ne kadar düşük veya makul olursa o denli bir müzik şirketi ile çalışmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Cdbaby için ödeme limiti önemli olmaktadır.

Cdbaby şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde belirli bir ödeme limiti bulunmamaktadır. Ödeme limiti olmaması sizi sevindirmesin, çünkü ABD sınırları içerisinde yaşıyorsanız %20 vergi ve ABD dışındakiler için de %30 vergi kesmektedir. Ayrıca banka hesabına çekilen miktarlar için ortalama 25 ABD doları komisyon almaktadır.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise ödeme limiti 200 TL gibi düşük bir rakamdır. Kazanılan telif haklarının %100’ü sizde kalmakla birlikte, eserlerinizde döviz kazandığınızdan ötürü 200 TL kısa sürede şarkınızın performansına göre birikebilmektedir. Payoneer gibi üçüncü parti araçlarının komisyonları ve banka transferi komisyonları çıkarıldığında kolayca paranızı hesabınıza çekebilirsiniz.

7. Müzik Dağıtım vs Cdbaby Dijital Müzik Platformları

Müzik Dağıtım vs Cdbaby Dijital Müzik Platformları

Dijital müzik platformları, Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi müzik dağıtım firmalarının eserlerin yayınlandığı müzik akış servislerini oluşturmaktadır. Yayınlanan müzik akış servisleri ne kadar fazla ise o derece daha fazla telif hakkı geliri elde edebileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu nedenle, müzik akış servislerinin fazlası, hızı ve diğer etmenler içeren Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi şirketlerle çalışmak doğru bir karar olacaktır.

Cdbaby şirketi ile çalıştığınızda eserleriniz 100’den fazla dijital platforma dağıtılmaktadır. Müziğin yayınlanma süresi 6 haftayı kadar bulsa da tek şarkı yayınlamak isteyenler için ideal gözükebilir. Fakat birden fazla şarkıyı istediğiniz tarihte yayınlamak istiyorsanız, farklı bir firma işinize yarayacaktır.

Müzik Dağıtım şirketini tercih ettiğinizde ise 100’den fazla popüler Spotify, Apple Music, Deezer, Youtube Music, Tiktok gibi platformlarda yayınlanacaktır. Yayınlanan her şarkınız için %100 telif hakkı kazancı size ait olup, 200 TL ödeme eşiğine ulaştığınızda paranızı çekebilirsiniz. Ayrıca müzikleriniz yerli ve yabancı olmak üzere farklı pazarlara da hitap ederek dağıtılır.

8. Telif Hakkı ve Kazançlar

Müzik Dağıtım vs Cdbaby Telif Hakkı ve Kazançlar

Telif hakları, Müzik Dağıtım vs Cdbaby için belirli kodlar ile müziğin korunmasını içermektedir. Bu kodlar genelde UPC / EAN / ISRC gibi numaralarda gizlenmektedir. Bu kodlar doğrultusunda telif hakkı sahibi müziklerinin dinlenmesi veya indirilmesi başına para kazanmaktadır.

Cdbaby şirketini tercih ettiğinizde Cover, remix, sampler, beat şarkılarınızın telif haklarınızı alabilirsiniz. Telif hakları için ise UPC almak için en az $5 ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretler değişkenlik göstererek bazen ücretsiz olsa da en fazla telif hakkı gelirinizin %91’ini elinizde bulundurursunuz.

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise Cover, remix, sampler, beat, normal şarkılarınızı gönderebilirsiniz. Telif haklarınız UPC/ EAN / ISRC gibi kodlarla korunmanın yanında %100 telif hakkı kazancı sizde kalmış olur. Cdbaby’de olduğu gibi ekstra komisyon ödemeniz gerek yoktur.

9. Müzik Dağıtım vs Cdbaby Özellikler

Müzik Dağıtım vs Cdbaby Özellikler

Özellikler, Müzik Dağıtım vs Cdbaby gibi şirketler için hizmetleri satın almadan önce bilmeniz gereken ve satın aldığınızda ise hangi özelliklere erişebileceğinizi gösteren faktörlerdir. Bu özellikler, ne kadar ulaşılabilir ve kaliteli olursa o derece telif hakkı geliri kazanacağınız anlamına gelmektedir.

Cdbaby şirketi ile çalışmayı düşündüğünüzde aşağıdaki özelliklere erişebilirsiniz:

 • Youtube Content ID
 • 100’den fazla Spotify, Apple Music, Youtube Music gibi müzik akış servislerine müziğin dağıtımı
 • Standart ve Pro paketler (Her paket için %15 telif hakkı komisyonu kesilir ‘En fazla %91 oranında kazanç elde edebilirsiniz)
 • Ödeme limiti yoktur fakat banka havalesinden $25 kesinti ve kazançlardan %30 vergi (ABD dışında yaşayanlar için) kesmektedir
 • Yayınlanma hızı 5 veya 6 hafta sürmektedir
 • Global çapta hizmet verir ancak ekstra ücretleri bulunur
 • Mekanik lisans (Sadece Pro paketinde mevcuttur)
 • Panel kullanımı (Amatörler için uygun değildir)

Müzik Dağıtım şirketi ile çalıştığınızda ise aşağıdaki özelliklere sahip olursunuz:

 • Youtube Content ID (Ücretsiz)
 • 100’den fazla Spotify, Amazon Music, Apple Music / iTunes, Tiktok gibi müzik akış servislerine dağıtım
 • Ücretsiz ve Profesyonel paketler (Her biri için %100 Telif hakkı kazancı)
 • Mekanik dağıtım
 • Video dağıtım
 • Promosyon müzik dağıtım
 • Yerli ve Global çapta müzik dağıtımı (Ekstra ücret bulunmaz)
 • Gelişmiş, ücretsiz, sade ve basit, herkes tarafından kullanılabilir yönetim paneli
 • 7/24 aktif olarak çalışan 24 saat içerisinde taleplere geri dönüş yapma garantisi
 • Youtube MCN hizmeti
 • Beatport (Manuel)
 • Mail destek
 • Telefon destek
 • Alt kullanıcı, alt etiket ve telifleri yüzdesel olarak bölme işlemleri
  MÜZİK DAĞITIM Cdbaby
ÖDEME YÖNTEMLERİ Payoneer, Banka Havalesi Paypal, çek, Payoneer, Banka hesabı (Yüksek komisyonlu)
FİYATLAR Ücretsiz (%100 Hak ediş) ve Profesyonel Paketler Standart ($29) ve Pro ($69 (%15 yayıncılık kesintisi alınır))

Ayrıca Telif hakkı gelirlerinin %91’ini elde edebilirsiniz.

YAYINLAMA HIZI 3 ile 15 gün arasında yayınlanır 5 veya 6 hafta arasında yayınlanır
ÖZELLİKLER Yerli ve yabancı olmak üzere Global çapta hizmet verir. Global çapta hizmet verir ancak ekstra ücretleri vardır
KULLANIM KOLAYLIĞI Basittir ve herkes tarafından kullanılabilir Amatörler için uygun değildir
MÜŞTERİ HİZMETLERİ Maximum 24 saat içerisinde geri dönmektedir 24 ile 48 saat içerisinde geri dönmektedir
ÖDEME LİMİTİ 200TL ‘dir. Belirli limit yoktur fakat ABD dışındakilerden %30 vergi, banka transferi için de $25 komisyon kesmektedir
DİJİTAL PLATFORMLAR Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza (Yerli + Yabancı platformlar) Apple Music, Spotify ve 100’den fazla mağaza
LİSANS Cover şarkılar için mekanik lisans dahil olmak üzere tüm lisans türleri Cover, remix, sample, beat, UPC (Ücretsiz ve $5)
MEKANİK LİSANS Var Var (Pro paketinde sadece)
CONTENT ID Var Var
ALT KULLANICI Var Var
MAİL DESTEK Var Var
TELEFON DESTEK Var Yok
BEATPORT Var (Manuel) Yok

Müzik Dağıtım vs Cdbaby Hakkında İnsanların En Çok Aradığı Konular

Şarkılarınızı paylaşmak için popüler müzik akış servislerine yayınlamak önemlidir. Her platform, müzikleri listelemek için sanatçılarla değil, müzik şirketleri ile çalışır. Müzik dağıtıcı firmalarda sanatçıya telif hakkı ödemede aracılık, eser gönderimi ve şarkılarda promosyon gibi servisleri bulunur. Bu dijital servisler aracılığıyla eserinizi hayran kitleye iletmenin etkili yolunu bulmuş olursunuz.

Müzik Dağıtım vs CD baby hakkında yaptığımız analizler genellikle yukarıdaki gibidir. Ancak insanların sıklıkla araştırdığı bir diğer konuda bu firmalar hakkında Google üzerinden sorduklarıdır. Sanatçıların veya çalışmak isteyen kişilerin sordukları konuların yanıtlarını sizler için listeledik.

Müzik Dağıtım vs Cd baby Pricing (Fiyatlar)

Bir dağıtım şirketi ile çalışmadan önce genelde marka kalitesine bakılır. Ancak markaların çoğu belirli standartların üzerine çıkmayarak fiyatları düşürmez. Bunun en büyük sebebi kemikleşmiş bir sanatçı kitlesinin var oluşudur. Bu nedenle Müzik Dağıtım vs Cd baby karşılaştırması fiyatlar konusunda seçici davranmanıza yol açacaktır.

Müzik Dağıtım; Pricing (Fiyatlar) konusunda özellik ve promosyon seçenekleri aynı anda sunması ile bilinir. Müziğinizi dağıtırken size sunulan ücretsiz yönetim panelini kullanarak şarkı meta bilgisi, formatlar gibi her platformun istediği gelişmiş dataları bünyesinde saklar. Böylelikle şarkı gönderiminde tam verimi almış olursunuz.

Fiyatları ise Ücretsiz ve Profesyonel paketler olmak üzere ilgili sayfada listelenmiştir. Arasından seçtiğiniz ücrete yönelik paketlerde alacağınız hizmetin kalitesini belirleyebilir, tüm çalışmalarınıza rehber bulabilirsiniz. Şirketin Türkiye’de bulunması ayrıca size iletişimde kuvvetli yönünüzü bulmanıza yol açar. İhtiyacınız olduğunda telefon veya direkt ofise ziyaret edebilirsiniz.

Cd baby Pricing (Fiyatlar) ise sektörün en pahalı seçeneklerinden birisidir. Hangi paketi seçerseniz seçin kazancınızdan komisyon kesilir. Pro paketinde bile her kazancınızdan %9 komisyon gidecektir. Ayrıca CD baby her ne kadar güçlü bir şirket olsa da ödemelerin yavaş / yüksek komisyon (telif pay ücreti harici) / Türkiye’de bulunmaması sebebiyle işlemlerinizin kısıtlı devam etmesine yol açacaktır.

Cd baby ile çalışan sanatçılar genelde tek şarkısı veya en fazla bir albümü olduğunu seçmektedir. Ancak uzun vadede tercih edildiğinde zaman ve daha fazla para harcayacağınız anlamına gelir. Bu yüzden işlemleri hızlı ve %100 telif hakkı ücretine sahip olacağınız Müzik Dağıtım firmasını tercih edin.

Müzik Dağıtım vs Cd baby Ekşi

İnsanların en çok araştırdıkları bir diğer konuda Müzik Dağıtım Ekşi, Cd baby ekşi gibi konulardır. Müzik Dağıtım vs CD baby şirketleri karşılaştırıldığında firmaların kendilerine göre eksi veya fazlalıkları bulunmaktadır. Ödemeler, fiyatlar, kullandıkları yazılım veya müzik akış servisleri listelenmiştir.

Aşağıda ekşi için bazı kaynaklar bulunmaktadır;

Müzik Dağıtım ekşi söz konusu olduğunda 100’den fazla müzik akış servisine parçalarınızı gönderdiğinizde Türkiye merkezli dağıtım şirketlerinden birisidir. Size sunulan ücretsiz yönetim paneli ile şarkılarınızın yönetimi, teknik bilgilerin girilmesi veya promosyon araçlarının kullanımı basitleştirilmiştir. Ayrıca Cdinle gibi Youtube’da aktif olan servisleri ile sanatçıların vazgeçilmez bir parçasıdır.

CD baby ekşi için diğer firmalarda olduğu gibi 100’den fazla müzik akış servisine gönderimi yapılan Amerikan menşeili bir firmadır. İletişime geçmek istediğinizde telefon yolu ile yapmak yurtdışında bulunduğunuzdan ötürü zorlaşmaktadır. Türkiye’de şubesi bulunmamasından ötürü ödemelerinizi alırken neredeyse şarkı telif haklarınızın %50’sini kaybetme riski ile karşı karşıya kalırsınız.

Bunun en büyük nedeni, Pro paketi seçseniz bile %9 komisyon, paranın banka hesabına gönderimini seçtiğinizde bile dolar bandından ötürü Türkiye için yüksek ücretler alınmasıdır. Müzik sektöründen CD baby yüksek ücretleri ile bilinmektedir. Genelde single veya tek albüm yayınlamak isteyen sanatçıların tercih edecekleri bir firmadır. Uzun vadede çalışılmayı düşünüldüğünde daha fazla para harcayabileceğinizden ötürü alternatif firmalara bakmak etkili sonuç getirecektir.

Müzik dağıtan bir firmayı seçmek için hizmetleri hangi doğrultuda alacağınızı belirlemek gereklidir. Yukarıda yaptığımızda karşılaştırmamızın sonuçları da hangi hizmeti seçeceğinize dolaylı yoldan katkısı bulunur. Ancak son seçim, her zaman size aittir. Bu yüzden Müzik Dağıtım vs CD baby karşılaştırmasının avantajlarını göz ardı etmeyin.

Müzik Dağıtım vs Cd baby Login (Giriş)

Müziğinizi oluşturduktan sonra hayranlarınıza iletmenin etkili yolu bir firmanın login sayfalarından hizmete kayıt olmak ve çalışmanın başlatılmasıdır. Çalışmanın başlatılması, müziğinizi yayınlamadan önce o firma hakkında detaylı bilgiye erişmenizi sağlamaktadır. Bu nedenle sizler için Müzik Dağıtım vs CD baby karşılaştırmasında şirketlerin tüm yönlerini ele alıyoruz.

Müzik Dağıtım Login (Giriş) sayfası web URL (https://muzikdagitim.com/kayit/) adresi ile başlayan alandır. Bu alana ulaşmak için Fiyatlar sayfasından seçili olunan paketten veya direkt ana sayfadan ulaşabilirsiniz. Kayıt olmanızın ardından teknik ekip, sizlere giriş bilgilerinizi iletecek ve böylelikle güvenli girişin sağladığı özellikleri kullanmış olacaksınız.

CD baby Login (Giriş) sayfası ise kayıt için web URL (https://members.cdbaby.com/sign-up) ve kayıt olduktan sonra sanatçı girişi için URL (https://auth.cdbaby.com/xxxxx) adresinden ulaşabilirsiniz. Kayıt ekranına ulaştığınızda genel olarak giriş için gerekli olan e-posta, isim-soyisim, şirket, adres, şehir, ülke, posta kodu, telefon numarası ile ilgili bilgiler istenecektir. Bu alanları doldurmanızın ardından en aşağıda bulunan ‘Username’ ve ‘Password’ bilgilerinizi yazıp 13 yaşından büyükseniz kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Cd baby Türkiye

Şarkı ve kliplerinizi göndermeden önce o şirketin Türkiye’de bulunması veya hizmetlerinin dahilinde olmasını bilmek önemlidir. Genel olarak iki şirket araştırılması yapıldığında her firma Türkiye’ye hizmet vermektedir. İnsanlar CD baby Türkiye’de var mı ya da hizmeti bulunuyor mu diye merak etmektedir. Hizmet tercihleriniz bir şirketle çalışmanızın doğrudan sebebi olacaktır.

Müzik Dağıtım, Türkiye’de merkezi bulunan Türk dağıtım şirketlerinin arasında olan bir firmadır. Müziğinizi online olarak Apple Music, Deezer, Spotify gibi yüzlerce platforma dağıtabildiğiniz eşsiz bir şirkettir. Türkiye’de bulunması ve hizmet vermesi, telefon veya iletişim hatları yeterli gelmediğinde direkt ofislerine gidebileceğiniz anlamına gelir.

Ancak CD Baby Türkiye’de şubeleri bulunmaz. İletişime geçmek istediğinizde ana dili ingilizce olan veya bizzat İngilizce konuşarak e-posta veya telefonlarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Bu da Amerika Birleşik Devletlerinde bulunmadığınızda eksi özellik olarak karşınıza çıkmaktadır. Online olarak dijital müzik servislerine gönderimi yapılması sadece web platformu olarak sınırlamaktadır.

Klip çekimi veya benzeri projeleriniz için Müzik Dağıtım gibi şirketlere bakmanız en doğru karar olacaktır.

Müzik Dağıtım vs Cd baby Phone Number (Telefon Numarası)

Müziklerinizi gönderdiğinizde soru, öneri, görüş veya destek için bir şirketin iletişim kaynaklarının güçlü olması önemli olacaktır. Çünkü müziğinizi göndermek ve yayınlatmak tek başına yeterli değildir. Buna en iyi örnek; müzik akış servislerinden yayınlanan albüm kapaklarının doğru şekilde düzenlenmesi ve formatlara uygun hazırlanmasıdır. Formata uygun olmadığında müziğiniz bu sebepten ötürü yayınlanamama nedeni olabilir.

Müziğinizi göndermek veya daha fazlası için Müzik Dağıtım Phone Number (+90 850 304 6767) nolu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Cd baby Phone Number (Telefon numarası) için: 1-800 hattı veya [email protected] e-posta adresinden Amerika Birleşik Devletlerinde bulunuyorsanız, ulaşabilirsiniz.

Müzik Dağıtım vs Cd baby Reviews (İnceleme)

Genel hatları ile iki firmanın hizmetleri incelendiğinde uzun vadeli veya kısa vadeli sonuçlara ulaşılmaktadır. Kısa vadeli olarak harcamanız gereken fazla parayı göz ardı ediyorsanız, tercihinizi CD baby’den yana kullanabilirsiniz. Ancak uzun vadeli projeler, promosyon, yüzlerce şarkı yayınlamak söz konusu olduğunda ve özellikle %100 telif hakkı ücretinden yararlanmak size mantıklı geliyorsa o halde Müzik Dağıtım ile çalışmaya hazırsınız demektir.

Aşağıda tabloda da görülen ve Müzik Dağıtım vs CD Baby reviews için bilgilere bakınız:

Müzik Dağıtım Reviews CD Baby Reviews
%100 telif hakkı kazancı En yüksek %91 telif hakkı kazancı
Uzun ve kısa vadeli projeleriniz için avantajlı Yalnızca kısa veya tek şarkı için avantajlı
Türkiye’de merkezi bulunur Türkiye’de şubeleri bulunmaz
100+ müzik akış servislerini destekler 100+ müzik akış servislerini destekler
Gönderim hızı; 3 – 20 gün arasındadır Gönderim hızı; 5 veya 6 hafta arasındadır